Икони

теми, свързани с протестантството
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: Икони

Мнениеот Next » ср ное 06, 2013 11:17 pm

Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » чет ное 07, 2013 6:47 pm

Ако си припомните, че една ослица проговори с човешки глас, ще признаете, че за Бога всичко е възможно, но има хора със топло-хладна вяра, които престанаха да следват Христа след като Той им каза, че ако не пият Неговата кръв и не ядат Неговото тяло нама да наследят Царството Небесно. Такива има и сега, които се препъват в неща, които плътските им мъдрувания не могат да приемат, че са възможни ако Господ пожелае това.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пон ное 18, 2013 9:38 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пон ное 18, 2013 9:49 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон ное 18, 2013 10:41 pm

Безкрайно си далеч от темата и от това, което искам да кажа.

Понеже нямате св. Предание, няма как да видиш няколко момента в Стария Завет на предобрази на св. Кръст. Когато дадено дърво проявява в себе си необичайна благодат и съответно свойства. Да речем покаралия жезъл Ааронов (нали за дървета с благодат почна да дъвчеш нещо...).

Не виждам какъвто и да е смисъл да коментирам темата с хора изпаднали в самомнение и високоумие. На всеки се случва, но при протестантите това е закон, по-силен от гравитацията.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » вт ное 19, 2013 7:56 pm

Преданието не е Боговдъхновена книга.
Аз съм християнин, а не езичник и не се интересувам от човешки заповеди.
А ако някой проповядва друго Благовестие, освен това, което Господ ни е дал - Нека бъде проклет:
Галатяни 1:8
8 Но ако и сами ние, или ангел от небето ви проповядва друго благовестие освен онова, което ви проповядвахме, нека бъде проклет.

Амин!
А както всички знаем - последният библейски пророк е Йоан:
Лука 16:16
16 Законът и пророците бяха до Иоана; оттогава Божието царство се благовествува, и всеки на сила влиза в него.

Бог е забранил категорично да не се правят промени в Светото Писание:
Откровение, глава 22, стихове 18 - 20
18 Аз свидетелствувам на всекиго, който слуша думите на пророчеството в тая книга: Ако някой притури на тях, Бог ще притури върху него язвите, написани в тая книга,
19 и, ако някой отнеме от думите на тая пророческа книга, Бог ще му отнеме дела от дървото на живота и от светия град, които са описани в тая книга.
20 Оня, Който свидетелствува за това, казва: Наистина ида скоро. Амин! Дойди, Господи Исусе!

Амин!!!
Горко на езичниците, които променят Божието Слово с богоневдъжновени думи и със заповеди на смъртни.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт ное 19, 2013 8:04 pm

Ми да. Хиляди протестантски деноминации с хиляди човешки учения. Не едно от Бога, а хиляди разномнения на високоумни самозабравили се самодостатъчни тълкуватели.

Анатема над самомнението, но тя си е от време оно...

П.п. При православните няма десетки хиляди богословия на тема св. Писание, а при вас има...
Йоан
Потребител

Икони

Мнениеот Йоан » вт ное 19, 2013 10:51 pm

Използвах стихове от Светото Писания, с който показах, че си езичник, а ти ме анатемоса.
Това означава, че си анатемосал освен мен и Този, Чиито думи използвах, т.е. Този, които ни е дал Благовестието...

Не му считай това за грях Господи, защото той не знае какво говори!

Върни се в “протестантство”