Икони

теми, свързани с протестантството
Йоан
Потребител

Re: Икони

Мнениеот Йоан » ср окт 02, 2013 11:10 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср окт 02, 2013 11:21 pm

...за делата на Самия Христос Господ е казано, че "ако би се писало (за тях) подробно, чини ми се, и цял свят не би побрал написаните книги"...

Е те оттам и това започва Свещеното Предание. (Много, много неща не са били написани. Тогава една книга е струвала маса пари и не всеки е бил грамотен. Не е като сега, един компютър да смъкне на хард диска за 1/2 час 1 000 000 книги. Да се преведе една книга на друг език, преводача е вземал има-няма, теглото на книгата в злато.)

А отпосле се добавят Апостолски правила, правила на Вселенски Събори и жития на светии (православни светци).

Няма да говоря за духовни неща. С теб говорим на различни езици по тая тема. Ще говоря по светски.

Приема Парламента закон, но той не може да влезе в употреба. Трябва да се приеме Правилник за приложение на закона, който да уреди многобройните казуси, които биха възникнали от прилагането му.

Сега погледни на Закона, като Свещеното Писание, сиреч Библия и на Свещеното Предание, като Правилник за приложение на Закона.... ако мога така да се изразя. Така е при нас.

При вас всеки си е Папа и си тълкува както му изнася. Точка.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср окт 02, 2013 11:46 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет окт 03, 2013 8:59 am

Говоря с аналогии и да се приемат нещата буквално не бива.
Насочвани са били от Св. Дух, но от св. Апостоли насам благодатта оскъднява заради това, че хората отново стават все по плътски (като при времената на Ной) и затова е нужно всеки казус в реалния живот да има свое наставление за правилно решаване.

Духовния труд е сложно и опасно нещо, ако го водиш без ръководство. Най-лесно е да паднеш в самомнение и да си станеш сам папа (както го правите всички протестанти).

Не всички казуси човек може да реши сам. Може например следното: разбира, че спиралата не предпазва от зачеване, а предизвиква аборт, поради това, че пречи на ембриона да се закрепи за стените...
Но не всичко, с което се сблъсква човек може да бъде решено правилно от разума на човека, който греши. Греховете помрачават разума и човек започва да мъдрува плътски.

Виж, св. Апостоли говорят за епископи, свещеници и една камара неща, които у вас предизвикват погнуса. Кой трябва да си сменя чипа: те или вие?
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет окт 03, 2013 10:42 am

Писанието, е, което говори за епископи и една камара неща. За мен това е напълно достатъчно. Ти като искаш си следвай правилници, аз гледам да правя като беряните. По ми е безопасно..
Ти въобще не си наясно какво правиш и защитаваш, ама давай напред, няма връщане..
Не разбирам за какви спирали и чипове говориш. Нещо не ти се разбира.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет окт 03, 2013 10:52 am

Прочети линка който дадох. По-надолу са правила, дадени от самите Апостоли. С които правила вие нямате нищо общо!

Кой е крив? Те или вие протестантите?
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет окт 03, 2013 11:15 am

Ти си крив.
Не виждам защо държиш да чета нещо друго различно от Писанието. Ако тези правила не противоречат на писанието, чети си ги, щом не разбираш какво пише в писанието. Твоя си работа. Понякога човек яде сдъвкана храна, но това се води патология, не е нещо естествено. Или няма зъби, или нещо е болен, тогава се налага, няма как.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет окт 03, 2013 11:21 am

Лафонтен
Лисицата и гроздето

Една изгладняла лисица попадна под лозница с надвиснали червени узрели гроздове. - Харесва ми цвета на това грозде - промърмори си лисицата. Ще се опитам да го стигна с един скок. И тя направи един скок, ала гроздето беше много нависоко и колкото и да повтаряше опита, не успя дори да го докосне с муцуната си. Тогава, за да се утеши, гдето не е могла да го стигне, каза ядосана: Гроздето е много кисело... Не заслужава вниманието ми.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет окт 03, 2013 11:45 am

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » чет окт 03, 2013 12:06 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пон окт 14, 2013 9:51 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон окт 14, 2013 10:11 pm

1. В интерес на истината, св. Предание започва от Адам. Да ме поправи някой, но така помня. Той е говорил лице в лице с Бога. Св. прор. Моисей, въпреки че е говорил също с Бога, записва част от св. Предание на книга/книги. Не му са диктувани нещата дума по дума лице в лице.
Т.е. св. Предание си е от време оно, но в последните времена то почти изцяло е описано в духовни книги.

2. Не бъркай чревоугодието на неразумното множество с осъзнатото християнство.

3. В лично качество каквото и да ми напишеш на тема икони - няма да ми направи никакво впечатление. Виждал съм чудотворна икона, помазван съм бил с нейното миро, помня още потресаващата промяна, която е станала с мен. За съжаление не завинаги, но добре се помни!
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пон окт 14, 2013 10:58 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон окт 14, 2013 11:25 pm

Йоан
Потребител