Мръсните дела на католицизма

теми, свързани с католицизма
whoami
Потребител

Мръсните дела на католицизма

Мнениеот whoami » нед май 10, 2009 10:41 pm

Понеже напоследък се заговори за прочутия масово разпространен католицизъм, пък аз под път и над път наричам папата и вярванията на католицизма ерес, ви предлагам една статия от портала, която смятам, че много добре обяснява защо католицизмът е псевдохристиянство - най-вече защото използва насилие и подмолни средства за своето разпространение. Римокатолицизмът дори е сравнен с исляма и ще видите защо.

http://www.pravoslavie.bg/content/view/3894/235/
Agni
Потребител

Re: Мръсните дела на католицизма

Мнениеот Agni » пон май 11, 2009 12:13 pm

Тази статия е елементарен опит за популистко насаждане на омраза към "другите". Същото е, когато някои "политици" говорят разпалено пред простите хорица за турските кланета у нас преди няколко века.
Какво се постига с това? В крайна сметка това ли е начинът да се покажеш добър, истинен и т.н. - като показваш колко зле са "другите"? Едва ли. По-скоро прилича на отчаяние, безпомощност и злоба.
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » пон май 11, 2009 1:09 pm

Здравей, юнга. Статията представя факти. За православието подобни факти няма, защото истинската църква винаги се е разпространявала миролюбиво. Никой не е убит заради самото православие, но както виждаш има избити заради католицизма, което доказва неговата пощлост. Общо взето думите ти звучат по начин, по който би могъл със същата силата да защитаваш комунизма ... Може ли идеология, която има петна в историята си, да бъде част от Божията милост. Според мен не може. колкото и да се променят външно комунягите, те си остават комуняги. Аналогично в тази статия е казано, че колкото и да се лигавят миловидно по телевизите кардиналите и папачта, те си остават наследници на една идеология, която е убивала в свое име. Това, че им е лепнат етикетъ християни не означава че всъщност са такива. Нали стопляш, Агни Багни?
Agni
Потребител

Мнениеот Agni » пон май 11, 2009 4:52 pm

Г-н Ху, както обикновено, пак не сте схванали нищо. Може би имате нужда нещата да Ви се обясняват бавно и по много пъти (неслучайно се хвалехте наскоро, че ходите на поправки, явно не е случайно), така че да повторя с други думи:

Ако Вашата религия (в случая православие) се изразява в това да обяснявате колко зле са други религиозни учения (в случая католицизъм), мисля, че имате сериозен проблем. Оставям Ви да стоплите сам какъв е той. :thumbup:
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » пон май 11, 2009 5:48 pm

А при наличните факти да тръгна да хваля католицизма ли? Или трябва да премълча въпросните факти, за да не обидя католиците и католицизма? Ех, че глупост. Статията по твое мнение може да е елементарна, но по мое не е. Ясно? Безкрайна глупост е да сравняваш религията с политиката. Аналогията с турските кланета е алогична. Защото вероятно и българите са убивали, дори само за самоотбрана. В нашия случай католиците са избивали православни, но православните никога не са убили никого. Стана ли ясно? Православието винаги е било чисто и винаги ще бъде чисто. То не може по никакъв начин да бъде сравнявано с която и да е политическа система или което и да е друго вероизповедание.

Какъв съюз може да има между истина и неистина или между правда и беззаконие? Да, православието е истина, православието е правда! Само и единствено то! Ясно!
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пон май 11, 2009 7:34 pm

Agni
Потребител

Мнениеот Agni » пон май 11, 2009 8:24 pm

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » пон май 11, 2009 9:31 pm

sawmv
Потребител

Мнениеот sawmv » вт май 12, 2009 2:02 pm

Agni
Потребител

Мнениеот Agni » вт май 12, 2009 2:51 pm

Бедни ми хорица, не схващате ли, че е далеч по-добре да се занимавате с нещо конструктивно, вместо с нещо разрушително.
Пример за второто е точно това, да плюете по "другите", на това ли учи православието? Това ли е правил Иисус?
Като са толкова зле католиците, протестантите и т.н., просто ги оставете на мира, обаче е видно, че ви доставя огромно удоволствие самата мисъл "Тия колко са зле, добре, че не съм от тях, кеффффффф", и това, ако е православие - здраве му кажи!
Повечето религиозни хора стават такива и заради това - чувството на приналежност към някаква социална група, даващо възможност за "любов" с хората от тази група и за "война" с хората от другите такива групи. Това не е християнство, не е изобщо и религия, това са чисто социални комплекси.
Пример за нещо конструктивно, с което да се занимавате, е да се научите как се поздравява на Великден, защото беше супер смешно и жалко как само един човек от форума беше написал поздрава правилно в съответната тема.
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » вт май 12, 2009 3:17 pm

Агни, аз бях един от противниците на създаден на инославен раздел ... Може да видиш и, че сега след като го има сравнително рядко пиша тук. Но каквото съм казал - казал съм. Именно и затова може би постът ми е толкова негативен, защото аз не исках инославен раздел. Е, извинявай ама няма да пусна поздравче. Може да видиш какво съм писал и в исляма, спомням си, когато с радост писах в една от темите, че кръстовете на руските църкви са върху ислямски символи, което символизира победата на православието над исляма. Ако има конструктивни постове, надявам се да са в другите раздели. В инославния не очаква похвали от мое име. Това е. Тук единствено мога да пиша, за да покажа колко зле за другите изповедания и по този начин да изтъкна колко хубаво си е нашето чисто и свято православие.

Надявам се сега да си ме разбрал по-добре. Ако искаш конструктивен пост от мен - чети в храмове и манастири или там, където съм постнал някоя хубава молитва. Повече не знам какво да ти кажа. Тук съм такъв, там съм друг и е напълно логично.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » вт май 12, 2009 8:13 pm

Agni
Потребител

Мнениеот Agni » вт май 12, 2009 9:35 pm

hameleon4o
Потребител

Мнениеот hameleon4o » вт май 12, 2009 9:41 pm

Последна промяна от hameleon4o на вт май 12, 2009 9:48 pm, променено общо 1 път.
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » вт май 12, 2009 9:47 pm

Хами, какво не му разбираш на това?

Православните слушат Бог, католиците слушат папата, а евангелистите слушат пасторите си. В случая Кабрал се е изразил по много точен начин, надявам се да съм го разбрал.

Върни се в “католицизъм”