Мръсните дела на католицизма

теми, свързани с католицизма
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Re: Мръсните дела на католицизма

Мнениеот zmianatz » чет юли 01, 2010 10:13 am

Айде да не преувеличаваме!... :wave: Никой не е казал, че това води до некръщаване и неспазване на всички Тайнства.
Ако беше така - аз не виждам как до всяка една родилка в този свят трябва да стои в готовност един поп и да очаква да излезне бебето - та да го кръсти :!: Бог не може да е толкова жесток - Той знае света какви спънки постоянно ни поднася - това е безумие!... :crazy:
dante_18
Потребител

Мнениеот dante_18 » чет юли 01, 2010 2:07 pm

Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » чет юли 01, 2010 9:14 pm

Какво стана с невинните дечица, седящи в кувиоз, преди да умрат? Май е добре да ги изкараме от кувиоза и да ги кръстим, нищо, че могат да умрат, докато са извън кувиоза, ама поне ще идат в Рая .... Психари, такива.
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » чет юли 01, 2010 9:35 pm

dante_18
Потребител

Мнениеот dante_18 » чет юли 01, 2010 11:30 pm

Децата отивад директно в Рая! Хората, които имат някакви психични отклонения по рождение - също!

Какви кращенета, какви пет лева? :o
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет юли 02, 2010 8:31 am

Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » пет юли 02, 2010 7:51 pm

Това показва, че не може да се говори толкова обедено, с такъв абсолютизъм по такива сериозни въпроси, защото всеки детайл е от значение и може да е "последната капка, която да прелее чашата". Това са сложни неща, а вие ги опростявате прекалено много. Не може така, защото става въпрос за съдба на човешка душа, която вие така лекомислено пращате в ада. Добре, че Друг е съдник, а не вие... А иначе, аз съм на мнение: когато нещо стане прекалено сложно, използвай математически модели. Поради тази причина веднъж писах за теглата на греховете, ама вие ме скастрихте, че не можело да се ползва математика по религиозни въпроси (туко виж открием някоя неудобна за догмата истина...)
pax et bonum
Потребител

Мнениеот pax et bonum » вт окт 23, 2012 5:18 pm

Здравейте,
за съжаление едва сега прочетох изказванията по-горе, особено тези в началото, и въпреки че са минали 2 години от тях, аз изпитвам силна нужда да им отговоря.
Самото заглавие на темата говори за омраза и отричане и ме кара да ви запитам -
КАКВО ОЗНАЧАВА ЗА ВАС ДА СТЕ ХРИСТИЯНИ? Къде в Евангелието ще намерите думи на Исус, който да ни учи да се мразим и да търсим поводи за обида и отхвърляне на другия - бил той различен или грешен?
Не ни ли учи Бог да обичаме нашите "врагове" (ако можем да наречем католиците врагове) и да се молим за нашите "неприятели"?
Аз не бих дръзнала да се нарека "християнка", ако с думите и делата си поне не се опитвам да живея според това, което Исус очаква от ХРИСТИЯНИНА.
Аз съм католичка, родена и възпитана в католическата вяра, но също така родена и възпитана като българка. Цял живот посещавам църквата и то не само, за да запаля свещ на Коледа и Великден, но всяка неделя и на всички празници. Участвам активно в духовния живот на моята енория и през всички тези години НИКОГА не съм чула свещеник да настройва против православието. Напротив, в нашите среди Православната Църква е наричана "сестра" на Католическата, а православните "братя".
Сега разбирате моята тъга от по-горните изказвания, които (извинете ме) не носят изобщо християнския дух.
Говорите за грехове на Католицизма - Църквата, братя мои, е съставена от ОБИКНОВЕНИ ХОРА, като вас и мен. Кажете ми - Вие безгрешни ли сте? пък и Кой ни дава право да съдим другия?
Защо вместо разкол да не търсим единство, да не виждаме красивото и стойносното в другия. Каже те ми, какво ще загубим? нищо, но от друга страна губим много, ако продължаваме да живеем в омраза.
На края - за ваше лично спокойствие - преди да говорите за големите проблеми на Църквите, проверете как стоят нещата наистина. Невежеството често ни кара да говорим неистини и дори глупости.
С това си изказване не искам да обидя никой, но смятам за свой дълг да напомня на всички, че и Католици и Православни вярват в едни Бог, Исус Христос.
kpetrov
Потребител

Мнениеот kpetrov » ср окт 24, 2012 11:33 pm

Много са и са неизброими.

п.с.Според мен католицизма, исляма и модерният юдаизъм са пряко свързани.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » ср окт 24, 2012 11:52 pm

беба
Потребител

Мнениеот беба » чет окт 25, 2012 9:01 am

Човека е католик не ми се вижда странно да активира тези теми :think: Може би няма нужда да има подобни раздели в този форум, така никой няма и да пише в тях и проблемът е решен.

pax et bonum, може би вече усети, че тук няма да срещнеш разбиране. Аз поне което забелязах е крайно негативно отношение към католиците, интресното е че отношението и към православните с идеи за обединение е същото. Съвсем скоро очаквам и вселенския патриарх да бъде обявен за еретик като папата :biggrin: то може и вече да се случва де :lol: Още по- интересно ще стане като обявят за еретици и московския и т.н и ще се останат една група хора в опозиция вярваща си, че е пазител на истинското православие. Аз не съм много подготвена, сравнително отскоро започнах да се интересувам по- засилено и от православието и от католицизма, но определено имам екуменическа нагласа, дотолкова доколкото вярвам, че Църквата е една и трябва да бъде една и трябва да полага усилия да събере разпръснатото. Какъв точно ще бъде начинът на това обединяване аз не зная, има хора специалисти, богослови, епископи те са хората, които ще решат. Просто знам, че трябва да се върви в тази насока.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет окт 25, 2012 3:02 pm

Не става дума за крайно негативно отношение към римокатолиците, а към техните заблуди, които ги отделят от Църквата Христова. Православната Църква, като добра майка се моли за завръщането на своите заблудени деца - римокатолици и протестанти, на всяка литургия.

Ние може да ги обичаме и харесваме като хора, но не можем да бъдем в духовно единство с тях, докато те упорстват в заблудите си.
беба
Потребител

Мнениеот беба » чет окт 25, 2012 3:53 pm

С молитвата трябва да се започне, но дали само тя е достатъчна? Всъщност как би трябва да изглежда това :think: в една хубава сутрин католиците се събуждат с убеждението, че са заблудени, разкайват се, молят да бъдат приети обратно и.. така ли някак? Така ако се разглежда, мисля е невъзможно. Малко прилича на това да подминем някой гладен на улицата, държейки хляб в ръка и да се помолим за него Бог да му даде от някъде средства, но да не отчупим залък и за него. Аз пак казвам как точно трябва да се случат нещата незная.

Иначе аз като чета някой мнения, наистина такова презрение лъха... незнам един такъв православен как точно се моли за католици или протестанти.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет окт 25, 2012 9:19 pm

prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » чет окт 25, 2012 11:17 pm

Върни се в “католицизъм”