До коя крива круша я докараха католиците?!

теми, свързани с католицизма
Потребителски аватар
Next
Потребител

До коя крива круша я докараха католиците?!

Мнениеот Next » пет сеп 21, 2012 7:33 am

До коя крива круша я докараха католиците?! http://lenta.ru/news/2012/09/20/katholiken/

Извинете ме, но преводите напоследък ми дойдоха в повече. Затова малко от оригинала:
В Германии неплательщиков церковного налога будут отлучать от церкви
Немецкая католическая церковь будет отлучать из-за отказа платить церковный налог, сообщается в декрете, опубликованном на сайте конференции немецких епископов. В документе описаны санкции в отношении неплательщиков. В частности, они не смогут причаститься, пройти обряд миропомазания, исповедаться, а также стать крестным отцом или матерью и вступить в общественное церковное объединение.

О разрешении на венчание можно будет договориться со священником, если венчающиеся пообещают "хранить веру и воспитывать детей в католической вере". Кроме того, если человек вышел из института церкви и не проявил до смерти раскаяния, его родственникам может быть отказано в церковном погребении. В целом, это соответствует отлучению от церкви, хотя немецкие епископы и не используют этого слова в своем декрете, отмечает Die Welt.

Както казват американците: THE BUSINESS IS BUSINESS :!:
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: До коя крива круша я докараха католиците?!

Мнениеот Aurelia Felix » пет сеп 21, 2012 7:47 pm

Остави ги католиците. Ние да си гледаме нашите криви круши.
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » съб сеп 22, 2012 11:25 am

:) Видимо, чистката ме е изпреварила със секунди, защото последният постинг ме провокира да отговоря, че информацията не е вярна за липса на римо-католически духовници с досиета. Подобни твърдения би трябвало да са в условна форма. Истината противоречи на изтритото клубно твърдение.

Колкото до руската статия, аз не владея немски език, но отваряйки линка към сайта на немската римо-католическа епископска конференция, не схванах да пише за "кривата круша", както са я обрисували в руския текст.

За мен руската статия звучи фантасмагорично. Ако не се лъжа, въпросният църковен данък в Германия се събира от държавата. На Запад е нещо напълно нормално енорияшите да плащат някакъв минимален годишен внос дори в православните енории, който е в рамките на цената за една мъжка прическа. Ако някой жертва за култово учреждение, получава квитанция за данъчните власти да му приспаднат някаква сума от данъците. Колко мъдро е изрекъл народа: "Не плачи на чужд гроб..."

Лишаването от причастие е немислимо, защото то не се купува и не може да се продава.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон сеп 24, 2012 10:27 am

По света има много немислими неща, което не им пречи да се случват.

Затова е форум, всеки да каже каквото знае, та така по-бързо да се стигне до истината...
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » пон сеп 24, 2012 7:04 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пон сеп 24, 2012 7:34 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт сеп 25, 2012 10:30 am

Всъщност вече и аз не знам, коя круша им е по-крива (не че при нас нещата са цъфнали и завързали, но поне свещениците са женени, което предпазва до голяма степен).

Даваха по TV7 немски документален филм (по GALILEO) - папа, който правил оргии (папесата не я казаха). Епископи на събор, които си влачат и метресите. Папа убит от мъжа рогоносец. Епископи събиращи данък от католически свещеници, имащи деца... и какво ли не (да не изпадам в подробности).

Изобщо вдигне ли се Духът - остава едно човешко сборище... + съвременна медийна мантия, която се вдига и спуска от "кукловодите" в зависимост от интересите им на момента.
Андрей
Потребител

Мнениеот Андрей » вт окт 02, 2012 5:52 pm

Поздрав на всички от Вечния град. Съгласен съм с Аурелия за това, че по-добре да си гледаме нашите проблеми, които никак не са малко. Католиците може и да имат богословски отклонения, но като практически християни определено ни превъзхождат. Познавам хора, в това число и мои близки, изпаднали по една или друга причина в беда на Запад, които са били спасени от католически свещеници и монаси.

Между другото, не е вярно, че в Католическата църква няма нетленни мощи. С очите си видях в "Св. Петър" нетленните тела на двама папи - Пий Х и Йоан ХХIII - те са се запазили като живи.

Върни се в “католицизъм”