Има ли католици в този форум ?

теми, свързани с католицизма
Кабрал
Модератор

Re: Има ли католици в този форум ?

Мнениеот Кабрал » вт фев 02, 2010 8:39 pm

Хубаво би било понякога да се чете Библията, а е задължително преди да се изкажем.

Христос ни учеше на любов и ни остави две заповеди, свързани с това, но не прояви особена любов към юдеите, които се отметнаха от истинският Бог и предначерта жалкото им историческо съществуване и съдбата на Йерусалим. Това стана защото въпреки проповедтта му те се противиха, а Той говори повече от 2 пъти с тях и със закоравелите си сърца продължиха да изповядват юдейският идол.

Симон Влъхва само попита дали може да купи силата с която да снисхожда даровете на Духа. Никой не го беше предупредил, че това е грешно, но апостолите го проклеха и въпреки, че Магът веднага се разкая, не проявиха нито любов, нито състрадание към него. Какво да кажем за тези, дето си продадоха къщата, заделили малко пари, но не крали мощи, икони и не убивали православни монаси. Те умряха, никой не ги пожали, никой не прояви капка любов към тях.

Апостолите са проповядвали на неповярвали, на такива, които не бяха чули за Христос. Те бяха просто хора, едни приели, други не приели и останали в света. Християните нямало как да странят, били в света и затова имали и приятели и врагове, както християни, така и езичници. Към тях естествено трябвало да изпитват любов. Към тях като хора, но не като идолопоклонници и т.н. Освен тях обаче имало и такава, които приели веднъж християнството се отрекли от него. За тях и отношението към тях ни говори апостол Павел и не казва нищо свързано с любовта, а говори предимно за осъждане. За тях нямало шанс без значение говорим ли с тях или не, те са осъдени. Такива са католиците, веднъж приели Христос и изповядали истинският Бог, а след това се отрекли и върнали в идолопоклонничеството. Те, юдеите и мюсюлманите не са просто друговерци, те са богоборци. С тях трябва да сме смирени колкото и свети Павел с езическите жреци. Те няма да престанат да воюват с Христовата Църква, самото им съществуване е подчинено на това и техният лозунг е :

"Християни, бъдете толерантни и ни обичайте, а като ви удряме обръщайте и другата буза, за да ви унищожим по-лесно. Ние ще ви убиваме, ще унищожаваме вярата ви с всички сили и средства, а вие трябва да сте ни благодарни, защото ние сме над вас и защото сатаната ни даде власта над вас".

Да бъдем толерантни с богоомразната им вяра означава да сме толерантни и да обичаме сатаната.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт фев 02, 2010 9:05 pm

като се разхождаше из дебрите интернетски, ето какво тигъра улови:

bla.bla.bla.hristianstvo.wc

Форумните християни,
сме големи философи --
и патурите насрани
и акълите със кофи!

То не беха въртележки,
от интелигентни теми,
то не беха забележки,
към залюхани серсеми!

Думата на пет я цепим,
да ни "легне" на езика,
"лошите" хапливо трепим
и "помазан" ний ритника!

Секретари сме на Бога,
по доктрини и закони,
ама светски ни е влога
и целуваме ик(амв)они!

Ама гладния не храним,
от бедняка се гнусим,
но на думи се бабаним
и азбуката мърсим!

Форумните философи,
сме "големи" християни --
от патури пълним кофи,
от акъли -- все насрани!

Ураган
05. 01. 2009 г.
Прага

:biggrin:
Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » вт фев 02, 2010 9:11 pm

Е, това е наистина яко!

Сега по въпроса:

Кабрал, абе, уж умно пишеш, пък ти куца логиката: къде е казано или от къде следва, че като осъждаш някого, това изключва да го обичаш? Не е ли цялото Писание по-скоро доказателство за обратното - любов към осъдените? Апостол Павел (тогава още Савел) да не би да не беше чул за Христа - беше и още как! - и беше посветил живота си на съсипването на Църквата със всички възможни средства: гонения, арести, изтезания, екзекуции на християни. Как му отвърна Исус? - С любов. Как му отвърнаха християните? - Със смирение.

При други може да не е толкова очевидно, но остава в сила: Бог е Любов; включително и когато осъжда и наказва. А кого ще накаже и кого само ще разтърси и ще въздигне - Той си знае; ние не знаем.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » вт фев 02, 2010 9:12 pm

Джихад... На нож... Хммм от писанията на Кабрал нещо много на Джихда ме избива :lol:
Потребителски аватар
Danine
Потребител

Мнениеот Danine » вт фев 02, 2010 9:55 pm

Дади, много ясно се изразяваш, но защо Кабрал не може да те разбере? Може би защото е поел доза злоба от шепите на дявола и сега в ума му няма нищо друго освен "анти, анти, анти...". И заради горделивостта, прикрита зад "ние православните", която всъщност ни казва "аз съм достойният за спасение, защото съм праведен, а съм праведен, защото мразя католиците".

Кабрал, не мога да си спомня кога съм била във Византия и съм вършила онези мерзости, за които пишеш, не си спомням и кога съм осквернявала икони и светини, но съм готова да поема омразата ти към католиците с надеждата, че това ще ти помогне да се успокоиш, за да отправиш молитва към Господ. Плодът на истинската молитва (а твоята няма начин да не е истинска според думите ти, понеже истината е само в истинския православен като теб) е обичта, току виж си заобичал заблудените и си съ-действал на Господ за тяхното спасение. Без обич няма праведност, няма спасение, няма нищо. Има само една тлъста самодостатъчност, която крещи на доста места от този форум. С твоя глас - също.

Кабрал, дано не те засягам, ама все ми се струва, че ако ти се даде властта да действаш, както говориш, Торквемада (злия, долен, мръсен католик, който може и да е таен православен, щом е избил мноооого католици) ряпа да яде. Щото на човек каквото му е на сърцето, това му е и на устата, това вижда, това търси, това прави (ще прави)...

Твоите събратя православни в милата ни родина се нуждаят спешно от помощ. Малко е странно аз като католичка (според теб - сатанистка) да им обяснявам, че храмът не е свещопалница, че китката под иконата не носи здраве, че няма нужда да правят курбан и да си го изяждат с фемилито. Че християнството е начин на живот, че има Причастие, Изповед, Тайнства, които трябва да бъдат приемани, за да бъде жива душата и т.н, но ми се налага, защото ме боли за тях и за Православната църква. Кабрал, във вашия двор има един голяяяям куп с мизерии, които трябва да започнете да чистите, преди да надничате в двора на съседа, колкото и да го мразите...

Мрази греха, но обичай грешника.
Потребителски аватар
Danine
Потребител

Мнениеот Danine » вт фев 02, 2010 10:03 pm

Да, има католици в този форум. Търсим пример за подражание...
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » вт фев 02, 2010 11:07 pm

Аз попитах в какво се изрази любовта на апостолите към Симон, но не научих. Няма да питам за резмера на любовта на Иисус към Юда, а за любовта на ап.Павел към Именей и Филит, както и ап. Петър към семейството излъгало Светият Дух прочетох сам. Тук ми се отговаря с общи приказки, с това как трябва да хулим Бог, за да се правим на пичове пред хората, за да се отъркаме о светското, о модерното.

Аз не знам какво разбира под любов Дади, който ще пребива хора по улиците, аз не пребивам хора и не споделям неговото разбиране за любовта, когато някой не ми харесва не го пребивам, а страня от него.

Дани казва, че не е била с католиците навремето и не носи отговорност, но лъже. Тя беше с тях както и всички католици на земята, без значение кога са живели, защото кръвта е върху всички, така както и Христовата е върху юдеите. Тя нямаше да е била там, ако в написаното от нея се четеше най-малко разкаяние, ако имаше дори намек за вина. Но тя нито се разкайва, нито чуства вина защото е напълно в реда на нещата католиците,т.е. хората, да убиват православни, т.е. животни. Няма католик на който да е минало дори през ум да изрази някакво съжаление за злодеянията извършени от папизма срещу човечеството. И няма как да има, защото както многократно ви казвам, за тях ние не сме хора. За католиците, мюсюлманите и юдеите ние не сме хора, запомнете това добре.

Дани естествено не изпитва вина, защото никой последовател на сатаната не изпитва, тя обаче съжалява затова, че Торквемада покрай десетките хиляди убити е убил и няколко католици, виж, за тях съжалява, моли се, пали свещи или каквито са им сатанинските обреди. Другите естествено са били избити правилно, а и кого го интересува.

Дани, ако аз бях живял стотици години и Бог ме беше наказал да служа на дявола като папа, може да си сигурна, че нямаше да пострада никой. Защото вие не казвахте за християните, езичниците и въобще всички, които убивахте - "Странете от тях! Да правят каквото искат, нас не ни интересува!" Не, вие не казвахне това, вие разпаряхте коремите на индинците да да търсите душите им, режехте ръцете им и ги карахте да покажат къде е техният бог. Режехте краката им и им казвахте да отидат в свещенните си места. Докато избивахте дори своите през смях казвахте: "Убийте ги, Бог ще избере своите!". Вие не страняхте и не оставяхте хората да живеят както искат, вие ги убивахте. Убиваше ги не един или двама папи, убиваха ги всички, които имаха възможност да го правят, както и ще убивате сега, ако имахте възможност. Така както и сега преследвате православните в Мексико и Украйна.

Виж, Дани не съжалява за нищо вършено от хората срещу животните, но не пропусна да похули, естествено изпълнена с любов, Православната Църква. Ние, животните, естествено нямаме право да говорим срещу бог - папата, защото това означава, че нямаме любов. И е права, поне аз нямам любов към слугите на дявола, нито искам/не дай Боже/ те да ме обичат, ръководя се от принципа - далече от тях, да правят каквото щат.
Peci
Потребител

Мнениеот Peci » вт фев 02, 2010 11:33 pm

Кабрал,

престъпленията на римокатолицизма са факт. Никой не може да ги отрече. За съжаление православието продължава да търпи изключителни вреди под влияние на католическото богословие. И все пак, не е това начина да се общува с инославен. Вижте мнението на св. Силуан Атонски относно мисионерството на един млад архимандрит сред католиците:

"Младият монах се оплакал, че не успява да постигне нищо. Тогава старецът го запитал как се обръща към хората, сред които е изпратен.

Мисионерът казал, че им тълкува, какви извращения и ереси имат в догматите. Монахаът споделил, че за него вярата на католиците е "блуд", всичко в католицизма е извратено, няма спасение за тях, ако не се покаят.

Старецът го попитал - "обърна ли се някой". Отговорът бил "не, никой не се обърна, само спорят"

Старецът започнал да разпитва: вярват ли в Христа, почитат ли Божията майка, светиите и т.н. След това преподобният дал следният съвет:

"Душата им знае, че те правят добре, като вярват в Иисуса Христа, като почитат Божията майка и се молят Светиите, добре правят, че дават милостиня на бедните, така че, когато казвате, че тяхната вяра е блуд, те няма да Ви послушат, защото душата им знае, че това не е така.

Но ако им кажете: "добре правите, че вярвате в Иисуса Христа, че почитате Божията майка и светиите, че давате милостиня на бедните" и започнете да говорите за това, което не им достига, те ще Ви чуят! Давайте им това, което им липсва, преподавайки им православното вероучение с любов."
Потребителски аватар
Danine
Потребител

Мнениеот Danine » вт фев 02, 2010 11:39 pm

Кабрал, осъзнай се. Ти наричаш собствените си събратя животни и приписваш думите си на мен. Излагаш свои мисли като мои, вменяваш ми себе си. С какво право ми приписваш тази бълвоч? (и все пак ако допуснем, че знаеш какво мисля и какво чувствам, моля те, разрови се из мислите ми и виж къде съм оставила ключа за пощенската кутия...:)

Сега сериозно - кой ти подшушва всичко това в ушенцето? Сигурно не е Бог, защото Той събира, а не разделя. Остава да е онзи другия, дето и името му е такова - диаболо...

Каби, покай се!

(но не, каби не чувввства разкаяние, той не съжалява, че е избивал униати заедно със събратята си гърци и турци. Каби не съжалява и че е избивал събратята си православни. Каби си мисли, че не съжалява че мисли че някой друг мисли, че не съжалява. Каби, ти чувстваш топлина, ти си чайниче... :biggrin: )

Каби, извинявай, не можах да се сдържа. Ама май ти наистина си вярваш :think:
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » ср фев 03, 2010 12:28 am

За разлика от светията аз съм виждал католици и знам в какво вярват. Те не почитат Иисус Христос, опозориха с чудовищните си догми Богородица, а милостиня не дават, а взимат под формата на десятък. Затова светецът тотално се е объркал като е решил, че по разкази може да съветва. А в което съм сигурен е, че по неговият начин са се отрекли от сатаната точно толкова католици, колкото и по другият - нито един.

Дани, казах ви да си вярвате в каквото си знаете, нито ми пречи, нито ме интересува, нито пък ще ми скимне да ви проповядвам, Христос е пратил за това апостолите, а не мене, а и това да вярваш не означава да останеш без разум, затова съм сигурен, че след 1000 г. богоборство и престъпления, никой от вас няма да се отрече от дявола. Да не говорим, че и Евангелието изрично ми забранява да се занимавам с вероотстъпници. Аз не наричам православните животни - вие, мюсулманите и юдеите ги мислите за такива, или поне не за хора.
Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » ср фев 03, 2010 12:48 am

Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » ср фев 03, 2010 1:09 am

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » ср фев 03, 2010 9:47 am

Непрекъснато говорите за любов, но дори не знаете какво означава това! Което е и естествено като се кланяш на сатаната.

Освен богоборец и рушител на Църквата папата е и човек. Много ме изненадва как може въобще някой да се учудва, че трябва да бъде спасен. Вероятно е затова, че според вас враговете трябва да се убиват. Аз не мисля така. Врагът може да убиваш като те мобилизират и си под командването на власта, цезяря, а не на вярата. Не знам къде някой видя и намек за това, че смятам да бия или тормозя еретиците и езичниците, за да се весели като обяснява как и той щял да излезе да ги бие? Това е много лошо, трябва да обичаме хората, но не като еретици, а като хора. Мюсюлманите, католиците мислят, че обичат другият като го убият, така смятат, че ги спасяват от ада. Аз не споделям идеите на папизма и исляма. Всеки е свободен да прави каквото иска и моята любов към тях се изразява в признаване на свободният им избор. Но освен любов към "другите" като хора, аз трябва да обичам и "своите" и като хора и като част от Христовата Църква. Всякакво поощряване на еретиците в безумията им е престъпление ако не към Светия Дух, то срещу вярващите. Защо всички се дрязнят толкова, като казвам, че трябва да се страни от сатанисти под всичките им форми? Защото те са дошли като вълци, те са дошли да рушат, да крадат души. Ако за 2000 г. не са успели то е било не заради християни, които са приемали, че трябва да сме смирени с еретичната вяра, а заради такива, които не показваха никаква толерантност, смирение и любов към ереста.

Прочетете внимателно написаното и от мюсюлманите и от католиците тук и сравнете непрестанните им призиви към православните да ги обичат с написаното от тях и бликащата от там "любов" към нас. Те ни мрязят и ще воюват с нас до свършекът на света, никой да не се заблуждава, мислейки друго. Евангелистите може и да са откачалки, но поне се мъчат да са християни. За съжаление когато майка ти е Вавиловската блудница, а баща Лутер и Калвин пътят е труден, но те поне не са богоборци. Но с другите не е така, те служат на сатаната.

Ще дам два примера на любов към християните от страна на католиците, частен и публичен.

Братовчед ми е германски гражданин и има дете от католичка - полякиня. Той не се придържаше към това да страни от ереста. Не се ожениха, защото падрето забрани на майката на дъщеря му да се омъжи за него - по добре блудница, с незаконно дете, отколкото да живее с православен. Сега тя с детето са в Англия, но колко пъти да се вижда православният с дъщеря си определя не майката, а падрето или кзентът, както му викат.

Всички помним историята с децата на българин и полякиня, които бяха взети от съдия изпълнител и т.н. Не е наша работа да определяме майката ли е права или бащата, но е впечатляващо друго - след няколко месеца пред журналисти като най-голямо престъпление на бащата майката католичка посочи, че е научил децата да се кръстят по православно или, че не се кръстят, не си спомням точно. Говорим за 4 годишни деца.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср фев 03, 2010 9:55 am

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср фев 03, 2010 3:14 pm

Еййй , Тигре , тоз Ураган ще ме побърка.Страшно стихотворение е написал !!!! :lol:

Върни се в “католицизъм”