Достоверността на Библията

теми, свързани с исляма
Йоан
Потребител

Re: Достоверността на Библията

Мнениеот Йоан » ср апр 04, 2012 10:48 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » чет апр 05, 2012 5:14 pm

Пак сме свидетели на знания, чрез интернет и намесата на Гугъл преводач. Произхода, който изкарваш за Инджил е хипотетичен, а пък има и съществена разлика при сравненията от единия и другия език. Ще дам за трети път примера за пчелата, летяща на горска поляна и събирайки ценен прашец за мед и за мухата, лятяща над същата поляна, но със цел да намери и се нахарани с животинска тор. Та и ти така, бръмчиш из нета, като мухата и събираш тор, обличаш я в лъскав жълт варак и я поднасяш за злато.
Щом пак според теб и интернет науката ти, Корана е от дявола, защо, в него се призовава към Бог и преставя дявола за най-големия враг за хората, защо учи хората на Богобоязливост /за разлика от християните, на които не им пука, защото предварително са опростени уж/, учи ги на справедливост и отдаване правото на всекиму според Божиите повели, потвърждава всички предишни Писания и Пророци, учи ги отправят молитва към Създателя 5 пъти на ден, в него има заложени десетки научни чудеса и математически зависимости, част от които се разкриват едва от съвременната наука, чрез световни авторитети в областите си, учи хората на уважение към родители, близки, сесъди и т.н., учи ги да не лъжат, да не убиват без право, да не пият от дяволското питие /алкохола/, да не ядат забраненото и отпреди от Бог свинско, кръв и мърша,учи ги да се грижат за сираците и да пазят имуществото им, учи ги да не се включват в хазартни игри, учи ги да избягват празнословието, учи ги да спазват договореното по между им, учи ги да не кичат домовете и храмовете с изображения и да им се молят, учи ги да не приемат за Богове хора и ангели и да не продължавам повече, мисля че е достатъчно. Интересно е, къде ти Йоане намери такъв дявол, или пък ти се е явил на теб в такъв Богоугоден вид и си го приел, като много заинтересован за човечеството. Извода от тук следва да бъде,
1. много лошо си обсебен и заблуден от самия дявол или,
2.нямаш никаква представа за дявола и неговата същност или,
3. целта ти е отново да се бъзикаш със всички твои православни братя тук, като заливаш форума с откровенната си помия.
Нито Бог, нито Светия Дух, нито Исус ще са доволни от тебе. Ах ти лошо момче, ах ти пакостнико :lol: .
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » чет апр 05, 2012 5:25 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » чет апр 05, 2012 6:30 pm

Тодоре, не разбрах, кое точно те притеснява. :think:
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пет апр 06, 2012 1:25 am

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пет апр 06, 2012 4:03 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пет апр 06, 2012 5:13 pm

Тодоре съгласен съм с теб, защото и като цяло, всички човешки добрадетели идват до нас и предците ни от Бог и низпосланото от него, иначе от къде Адам и първите поколения ,щяха да знаят, как да се държат, какво да правят и как да се отнасят към, всяко нещо. Бог не би ги оставил в неведение, защото и те ще дават сметка пред него на съдния ден. В това отношение аз нямам никаква принципна критика към християните, не случайно Бог е казал в Корана, че от всички общности тогава християните стоят най-близо да мюсулманите. Вашите основни грешки, които в последствие след Исус са се получили са по отношение на троицата и наследствения грях и въобще изкупуването на целия грях още тук на Земята и подминаване на съдния ден, за което, ако човек непредубедено се замисли, не може да не стигне до извода, че има нещо нередно в това на фона на Божия замисъл за сътворението на хората и изпитанието им на Земята и моите мнения относно християнството са основно към това. Бъди убеден, че всеки истински мюсулманин е готов на всичко, за да защити честа и пророческата мисия на Исус.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пет апр 06, 2012 6:23 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пет апр 06, 2012 7:58 pm

Йоане, може би сам усещаш, че си достатъчно изчерпан и искаш отново и отново да ти обяснявам едни и същи неща. Много добре знаеш, че в Корана се казва, че Господ е избавил Исус от разпъването, като го е оприличил и го е възнесъл след това при себе си до предстоящото му второ пришествие.
4/157. и изричаха: “Ние убихме Месията Иса, сина на Мариам, пратеника на Аллах.” ­ но не го убиха и не го разпнаха, а само им бе оприличен. И които бяха в разногласие за това, се съмняваха за него. Нямат знание за това, освен да следват предположението. Със сигурност не го убиха те.
158. Да, възнесе го Аллах при Себе си. Аллах е всемогъщ, премъдър.
159. Сред хората на Писанието няма такъв, който да не повярва в него преди неговата смърт, а в Деня на възкресението той ще е свидетел против тях.
Това, което писах в предишен пост за разпъването на Бог на кръст, нямах предвид разпъването на Исус, а разчленяването на Бог, въобще, като същност т.е за оприличаването му на света троица, затова ти бях писал, че нищо не си схванал от написаното ми, затова и бях подчертал "от последователите му" , а не от евреите.

И не знам за кой ли път вече ще ти обяснявам, за Божието слово, че то не може да се променя при Господ и така, както е дадено на пророците е било перфектното и правилното, но подмяната е настъпвала в следствие от човешка дейност след пророците -
- при устни преноси, защото примерно Евангилието дълги години е било само под формата на песни , преди да се започне периода на записването и последващо отсяване от различни автори,
- пренаписвания от различни източници и автори,
- преводи,
- и не на последно място - вседствие спорове между различни групи от последователите на Исус след възнесението му, за да се покаже всяка група, че нейния вариант е по автентичен, някои са добавяли неща по- лесно грабващи съзнанието, затова в Корана е казано -
4/171. О, хора на Писанието, не прекалявайте в своята религия и говорете за Аллах само истината! Месията Иса, синът на Мариам, е само пратеник на Аллах и Негово Слово, което Той извести на Мариам, и дух от Него. И вярвайте в Аллах и в Неговите пратеници, и не казвайте: “Троица!” Престанете! Това е най-доброто за вас. Аллах е единственият Бог. Пречист е Той, за да има рожба! Негово е всичко на небесата и всичко на земята. И достатъчен е Аллах за довереник.

5/14. И от онези, които казваха: “Ние сме християни” приехме обет, но и те забравиха част от онова, което им бе напомнено. И възбудихме помежду им вражда и ненавист до Деня на възкресението. Тогава Аллах ще ги извести какво са направили.
Тук става въпрос преди всичко за онези имащи принос за промените.
15. О, хора на Писанието, Нашият Пратеник дойде при вас да ви поясни много от онова, което сте скривали от Писанието, и да ви извини за много. При вас дойде от Аллах светлина и ясно Писание.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пет апр 06, 2012 9:54 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пет апр 06, 2012 10:41 pm

Под напомняне се употребява и относно Корана.
Омръзна ми от теб, а казват, че съм търпелив и за теб съм до тук :wave:
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пет апр 06, 2012 11:06 pm

véra
Потребител

Мнениеот véra » пет апр 06, 2012 11:42 pm

От къде тръгнахте, та къде стигнахте...

Кабрал, имам въпрос към теб... ти как стана вярващ и православен? Питам защото от написаното ти имам чуството, че осъждаш хората които имат трудности в пътя към вярата и не си много толерантен (коментари от сорта, да не се опитва човек да доказва -истинските православни нямат нужда от доказателства; с малко раздразнен тон и прочие.). Това форум за силно вярващи и убедени ли е или форум, където може малко или повече да се обмени опит и знания и където търсещите, загубилите се и лутащите се могат да намерят утеха и причина да засилят или открият вярата си в православния Бог? За да знам добредошла ли съм в този форум със всичките си страхове и съмнения или да си вървя :) ...

В тази насока, Йоан- постовете ти са доста нападателни, и понякога обидни. Не мисля, че е градивно да пожелаеш на някой да ходи в ада за това, че не е толкова "прогледнал" колкото теб. И защо всичко го насочваш към крайните ислямисти? Има също доста крайни и сред Евреите примерно. В тази тема наред с бая други пак има основно нападки един към друг, кой е по-по-най заблуден, ограничен, зъл....

Само за инфо, далеч съм от мюсюлманството, а напоследък както гледам и от християнството...
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб апр 07, 2012 10:21 am

Мисля, че вече съм писал, но станах вярващ след като по чисто научен път трябваше да изследвам върпосът с "Филиоквето", сиреч проблемите на Божията същност. Правих го достатъчно дълго време и достатъчно задълбочено (без нито веднъж да отворя Библията), само от написаното от православни и католически богослови и видях две неща:
1. Пълната налудност на латинската ерес;
2. Едиственият начин за някакво обяснение на възникването на времето и пространството е предвечното съществуване на ипостасен Бог, както е обяснена същността Му от православното богословие.

От тук нататък беше безмислено да се занимавам с каквото и да било, но живеех в безбожна среда, заобиколен от евангелисти и католици и започнах да изследвам ересите им и то само с познанията върху Божията същност, която бях придобил от отците - Светите отци от Вселенските събори (за някой наши недоучили другари), учители, светители и апологети на Църквата. След 2-3 години видях, че всичко извън православието е пустословие без никаква връзка не само с Писанията, а както казват децата и с главния мозък. Видях и още нещо, да убеждаваш еретика е напълно безмислено, а в момента ми мина и мисълта, че и неправилно, защото вярата е от Бог(това на прима виста, трябва да го обмисля). Хората избират пътя на безбожието или богоборството по няколко причини - родени са в такава среда и не познават Истинския Бог или от вродената им гордост и високомерие, какъвто вероятно е твоя случай.
От ереста се излиза само и единствено ако имаш "зачатък", ако си като Блудния син и Божията сила събуди този зачатък. Когато това стане еретикът се връща в православието и обикновенно тези хора стават най-ревностните православни.

Ти не се съмняваш - ти знаеш всичко, както всички горделивци. Вас трябва Бог да слезе за да ви убеди лично, сутрин митрополит да ви носи кафе и да "навива" да станете православни, ама вие сте хитри и опитни, няма да ви изпързалят лесно, на вас ви трябват доказателства.

Извинявай, ама кучета ви яли, както казва народа. Никой не ви е длъжен с нищо, каквото ви е кеф това правете! Ако искате да сте с нас, правите като нас, ако не искате - здраве!

Аз също не споделям писаното от Йоан. Да се занимаваш с исляма, с тази гнусота, е равнозначно по някакъв начин да го приемаш за нещо човешко. Когато мюсюлманите деряли живи хора, набивали ги на колове, печали ги на шишове за да приемат исляма християните казвали - Няма да сменим нашата християнска с вашата кучешка вяра! За мене ислямът е кучешка вяра, която може да задържи принудително приелите я само със смъртно наказание, затова е и безпредметно да се дискутира, но щом Йоан е решил - да го прави.
véra
Потребител

Мнениеот véra » съб апр 07, 2012 3:08 pm

Мерси за разказа ти.
И хайде пак, аз съм всезнаеща, хитра и пр.....защо толкова рязко ме хулиш? Да не мислиш, че ми е гот от това, че имам съмнения?
Изобщо не претендирам, че знам и 1% от истината, и ако знаеш колко много бих искала да повярвам ревностно, безгранично, безусловно и без и грам съмнение ... Но не зная как точно. И колкото и да успявам да повярвам в нещо и друго ново изниква и разклаща друг градивен стълб и хвърля смут ... Факт е, не съм толкова начетена теологично и не съм изследвала толкова детаилно нещата, за които ти говориш, но не всеки го може а и незная дали това е проблема. Основен елемент е разклатен, не директно Бог, а душата (тук сигурно ще кажеш, че щом "хитрея" към едното "хитрея" и към другото- не е нарочно :) )- не е до религиозност: езичничество, сектантство или православие, ами е до Вяра.
Е.... Нещо не мога да обясня, но мисля и, че няма смисъл да ти обяснявам- достатъчно заключителен беше....
И да, прав си за това, че имам нужда може би да ме фраснат с доказателства- това ли е да бъдеш хитър, защото аз влагам по-различен заряд в тази дума.
Мерси все пак, кучета ще ме ядат явно :( ...

Върни се в “ислям”