Достоверността на Библията

теми, свързани с исляма
Ahmed
Потребител

Re: Достоверността на Библията

Мнениеот Ahmed » съб апр 07, 2012 4:20 pm

Кабрале, какво ти е обяснението за насилственото налагане на християнството и садистическата жестокост на кръстоносците, които след, като превзели Ейросалим, след това избили абсолютно всички, заедно със старци, жени и деца, а по улиците на града вървели големи реки от кръв и плячкосали всичко, като доказателство за миролюбивото християнство, като това "миролюбие" продължило и след това, към околностите и където не сварили, там не колили и не изнасилвали и не грабили. Но за разлика от тях, когато мюсулманите по-късно стигнали обратно до предверията на Йеросалим, те позволили на цялото население, необезпокоявани да се изтегли от там, заедно с имането си, без да се посегне на никого, камоли на старци, жени и деца, както се съгласили на молбата на християнския предводител там.
За целта можеш да изледаш двата филма направени от християни - "Небесно Царство" и "Империя на Вярата".
Кабрале, не използвай Исляма, като мечка, за да плашиш децата, които не искат да папкат и за свое собствено успокоение и душевен комфорт, че видите ли, аз съм си добре, защото вижте Исляма. Това бъди сигурен, че няма да оправи реално вярата ти, а само ти дава една изкуствена мъгла в очите т.е получава се ефекта на Щрауса и като се криеш няма да намериш истината.
В интерес на истината, и ако трябва да се говори реално, а не по предубеденост и заучени фрази и положения - Бог няма препоръка за безпричинно насилствено налагане на низпосланото от него и подобни насилствени и преди всичко религиозни действия, те тежат на съвестта на отделни хора, а не на Бог, религиите и заръчаното в тях, та нали това идеята за свободната човешка воля да реши сам, какво и как да го прави, а от милоста на Бог е да ни известява, след което да получим полагащото се в отвъдното и няма, как да надникнеш в сърцето и да видиш, в какво точно и как вярва, истински свидел за това е само Бог, и да принудиш някого в религия, как ще погледнеш в сърцето му какво става, просто е безсмислено.
Корана недвусмислено казва -
2/256. Няма принуждение в религията. Отличи се вече истината от заблудата. Който отхвърли сатаните и повярва в Аллах, той се обвързва с най-здравата връзка, която не се къса. Аллах е всечуващ, всезнаещ.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб апр 07, 2012 4:57 pm

Вера, казал съм причината според мен - трябва Бог да ти даде зачатък, аз не мога. Всъщност тука има хора които с удоволствие ще се пробват, Смола, Котето те са по проповедите.

Ахмед, колкото ме интересува исляма толкова и кръстоносците. Бог нищо никога не ви е низпослал, от къде ви щукват тези глупости? Ако "вярата" ви беше от Бог нямаше да има смъртно наказание за който я оставя. Само това е достатъчно за да стане ясно, че нещото, което наричата "аллах" е някой от образите на сатаната.
Все тая, дивейте си колкото искате, докато не сте ми на главата си е ваша работа, не ме засяга, както не ме засяга какво правят и канибалите от Тонга-Тонга.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб апр 07, 2012 5:51 pm

Кабрале, май и ти си от групата на лицемерите, просто действията ти не отговарят на вярващ, един път те интересува, какво са правили другите по определен въпрос и го слагаш на пиедестал като характеристика, после пък не те е интересува, какво собствените ти предци са направили по същия този въпрос и го омаловажаваш до минимум. Не прави отчаяни опити да хвърляш мъгла и около останалите и да подвиваш опашка, когато не ти оттърва.
А що се отнася до възможност за смъртно наказание за отказалите се от религията, се изхожда от идеята, че след като си я приел веднъж и си разбрал истината, отказа от нея, вкарва съответния в ада, така че по-добре, ако той не се разкае да побърза към всевишния вместо да продължава с Богоотстъплението си. И не може това да е 100% меродавно за някого за да си прави кардинални изводи, още повече, че такова наказание за подобно нещо е изключителна и крайна рядкост. Също може да се каже , че като последно Божие откровение - Исляма, предателството към Бог е много по-голямо от това, да оскърбиш само родителите си, а ето какво е казал Исус, като заръчано му от Бог -
Матей ,ГЛАВА 15
4.”Защото Бог е заповядал и казал: "почитай баща си и майка си"; и "който злослови баща или майка, със смърт да се накаже".
И ето каква е препоръката на Исус към този, който усети, че нещо ще го съблазни, та да не говорим за Богоотсъплението.
Матей,ГЛАВА 18
8. Ако те съблазнява ръката ти или ногата ти, отсечи ги и хвърли от себе си: по-добре е за тебе да влезеш в живота без ръка или без нога, отколкото с две ръце и с две нозе да бъдеш хвърлен в огън вечний;
9. и ако те съблазнява окото ти, извади го и хвърли от себе си: по-добре е за тебе с едно око да влезеш в живота, отколкото да имаш две очи, и да бъдеш хвърлен в геената огнена”.
А елементарното обвинение, че нищо не ни е било низпослано, аз също мога да го кажа и за вас, това е най-лесното, и замислил ли си се, кой има изгода от това да обеди християните, че са директно за Рая, без да им се държи сметка за живота им, защото някой им е изкупил греховете предварително, що за нелогична и богохулна идея. От нея има сметка само Сатаната, за да ви заведе вкупом в ада със себе си, това твърдение може само да докара беди на обществото и на Земята, какво да очакваме от такива непукисти, които се мислят за недосегаеми и никой няма да им държи сметка, къде отиде Богобоязливостта, доброто отношение, справедливостта, и много други, които Бог изисква от нас и неизпълнението им разчитайки, че само, защото за статистиката ти се водиш християнин и затова си опростен, няма как да стане драги и за такива заблудили се по сатаната Исус е разпоредил да се изкарват от населеното място и убиват с камъни, нали така. В крайна сметка дотук те е докарало християнството и изопаченията с намесата на дявола, като си си заврял главата в пясъка, а отзад е самия той. Така, че не ми излизай с такова тинейджьрско изкуствено нехайство и елементарни изводи относно Исляма. Всъщност те разбирам - бедата е в това, че ако признаеш нещо от Исляма, то неминуемо, води до това, че има по ново Божие послание и трябва да станеш мюсулманин и затова, се пробваш с всякакви номерца за отричане и завиране главата още по-надълбоко, но това няма да те спаси, бъди сигурен.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб апр 07, 2012 6:30 pm

Верче, ако достатъчно си се оплела и уморила от промененото християнство, с удоволствие, мога да ти помогна да разбереш най-актуалната перекспектива за вярващите - Исляма. Ако пък не си достатъчно убедена за Бог, като цяло, мога да ти бъда лично още по-полезен. Успех в намирането на истината. Между другото един личен съвет в аванс. Най-напред се измий цялостно, като при влизане в помещението, кажи "В името на Бог" после в усамотение и да няма около теб никакви изображения, статуи и тем подобни на хора или животни потърси истинска и искренна прошка от Бог, след което се помоли и заяви пред него, че се оставяш на неговата воля, и го помоли да ти покаже истината и отреди доброто за теб и семейството ти, както и за всички останали и го прави това, често, сама ще усетиш нещата. Разбира се, ако решиш да продължиш и махнеш от съзнанието си предубеността ти гарантирам, че ще откриеш себе си и полагащо се на човек душевен комфорт и щастие. Дай Боже всекиму. Амин.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб апр 07, 2012 7:31 pm

véra
Потребител

Мнениеот véra » съб апр 07, 2012 8:36 pm

Благодаря ти Ахмед за желанието да помогнеш. Не искам да критикувам вярванията на всеки защото коя съм аз да казвам кое е правилно и кое не.
Аз имам основополагащ екзистенциален проблем, но ако приема да вярвам безрезервно и напълно, то това е в православното християнство, не толкова от семейно наследство, колкото от личен избор следствие на моя досегашен жизнен път, срещи, случки, дискусии...които са ме убедили вече, че то е най истинно- това не подлежи на промяна.
Проблемът ми е по.....-същинен/ глобален: вярата ми като цяло в безсмъртието/вечността на душата я няма... А от там май и вярата в което и да било религиозно приобщаване, дори и от набожносста, въпреки, че някак си я имам- колкото и да е "изкривена"....

Кабрал, какво точно трябва да е "зачатък"-а?
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб апр 07, 2012 8:42 pm

Кабрале, какво ще кажеш за Вячеслав Полосин и за Юсуф Естер, като са били далеч не просто редови християни. Разгледай историите им и си задай нужните въпроси и ни осветли и нас, защо са поели този риск, та после някой да иска да ги убива :D . Първия е заемал висши духовни длъжности, не къде да е, а в Русия, влючително и в Руската Дума, втория заедно с рода и семейството си са били проповедници от висока класа и са построили над 200 църкви в Америка - впечатляващо нали, ето ти трети - бившия генерален секретар на Висшия църковен съвет на Централна Африка - Ашока Колин Янко, дълги години носил сан - католически кардинал.
Ето тук на две странички може да разгледаш интересни случаи с тези и подобни хора.
http://www.noorbg.net/html/my%20way%20to%20Islam.html
http://www.noorbg.net/html/my%20way%20t ... m%202.html
И както ти казах това не са просто известни личности, защото за известни приели Исляма бая ще се озорим само с прочитането им, а тези са светила в християнството.
Кабрале стига си играл ролята на плашило и се си крил зад нея и се си самооправдавал, изтърка се. За, колко от въпросните убийства си разбрал ти през живота си, като се има предвид, че всяко подобно нещо се раздухва здраво и информираността е много голяма.
По отношение на заслужения Рай на християните ти май си първия такъв, който го отрича и така бягаш от една от основите на съвременното християнство, не говоря само за обикновенните хора , и многото с които съм споделял и контактувал и са се имали и са проявявали уж по-голяма компетентност и от теб, да не говорим за форумни специалисти не само тук , като Йоанчо, а и в други форуми и контакти по скайп. Ти ако наистина го мислиш, както ти казах вече, ти си само на крачка от Исляма, поздравления от мен.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб апр 07, 2012 8:57 pm

Верче, напълно уважавам избора ти и ти пожелавам да намериш онова, което търсиш. Но за информация само кажи ми дали си разговарял с човек подобаващо запознат с Исляма, т.е информацията ти дали е само от християни, като нямам предвид само интернет общуване, защото то е доста ограничаващо. Без значение от всичко обаче прави онова, което ти заръчах, то със сигурност ще ти помогне в твоя път и в него, както виждат и останалите разбирачи тук, няма нищо нередно и от християнска гледна точка. Успех.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » съб апр 07, 2012 9:52 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб апр 07, 2012 10:38 pm

Затова и избягвам да пиша по тези за исляма, няма смисъл!
Безпредметно е да ти обяснявам какво означава, че Иисус е изкупил човечеството, ако бяхте в състояние да възприемете каквото и да е нямаше да сте мюсюлмани.
След като известни хора полудяват, стават престъпници, изнасилват деца, какво чудно има няколко от тях да станат и мюсюлмани?
В Бразилия само в началото на 20-ти век се преселват 12 млн. араби, а в момента не знам дали там има и 50 джамии и та са строени от преселници през последните 10-20 години. Почти всички са станали христиани, просто там не са ги убивали за това.
Колко трябва да ти е акъла за да излагаш демографски доводи за правотата на исляма след като раждаемостта в Европа е на предпоследно място, зад нея са само ислямските монархии от Персийския залив, а най-бързо увеличаващите населението си страни са Бразилия и Мексико, чисто християнски. България е била с най-висока раждаемост в Европа 2-3 десетилетия в началото на 20-ти век, много повече от Турция и Албания. Раждаемостта е синусуида, има периоди на спад, след това на възход. Също миналия век италианците издигат лозунга - "Земя без хора, за хора без земя", визирайки Северна Африка. тогава Итария има свръх раждаемост 8-10 деца в семейство, а Северна Африка в страхотна демографска криза, сега е обратното, а след 20-30 години нещата ще се обърнат.
Да не говорим, че раждаемост има само в тези ислямски страни, където светската власт е стъпила здраво на вратовете на ходжите и е забранила дори коментирането на възможността да имаш 4 жени. Многоженството е било в основата на перманентно ниската раждаемост във всички ислямски страни в миналото, което ме навежда на мисълта, че е било "низпослано" на Мохамед след тежък махмурлук.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб апр 07, 2012 11:07 pm

Мухмурлука е предписание за християните, Мохамед никога не е употребявал, алкохол. Да и сигурно ти направи проучване , че тези 12млн араби преселили се в Бразилия, са утишли с цел да приемат, християнството - смехория до шия :clap: .И от демографските ти приказки разбирам, че не си изгледал клипа
http://vbox7.com/play:m9cdb75d91&al=2&vid=10577500
И не съм казвал, че няма мюсулмани приели християнството, аз дадох отговор на въпроса, кой ще вземе да приеме Исляма при тези описани правила и, така че не ми вменявайте тези неща на мен.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед апр 08, 2012 9:17 pm

Никой не се е преселил за да става християнин, преселили са се, защото по това време Османската империя се разпадала и животът бил труден. След като се преселили в Бразилия нямало ходжи и държава, която да ги мачка и с времето, за около 100 години почти всички станали християни. Между другото японската емиграция от това време 1909-1913 г., около 9 млн. японци, почти не се е променила, все още има цели селища и квартали, където се говори на японски и възрастни хора, които трудно говорят португалски, за разлика от новата японска емиграция, където децата родени в Бразилия почти не говорят японски.
Същото е и положението на мюсюлманите в САЩ, където след 2-3 поколение изоставят исляма, както и в Европа сред по-образованите мюсюлмани. За Европа в момента важи и поговорката, че когато се наяде въшката излиза на челото, където я убиват. Така стана с мюсюлманите. Те решиха, че идолът им е предал християните в техни ръце, и ще вилнеят на воля. Всъщност измисления алах нямал никакво отношение, а европейците били хора и смятали, че трябва да се отнасят добре с бягащите от терора в техните страни мюсюлмани. Само дето мюсюлманите забравили, че точно от тази Европа тръгнали кръстоносците и техните наследници са там. Всъщност не са само там, а с танковете си из целият мюсюлмански свят, а баш ислямистите - арабските монархии, няма да изкарат и един месец без милостта на кръстоносците, за което си плащат яко!
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон апр 09, 2012 12:22 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пон апр 09, 2012 11:24 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » вт апр 10, 2012 4:12 pm

Кабрале, моите себолезнования към теб, както и предполагах и ти, като всеки заблуден и отчаян християнски активист си бил чиста проба лицемерие и въздух под налягане, с който само духаш по прахта, за да ти се получи мъгла, та да не видиш в, какво си затънал до ушите. Докато не ти пукаше и не се интересуваше от кръстоносците и техните "миролюбиви" похвати и античовешки изстъпления, изведнъж разви приятелски афинитет към тях и това, което са били под ръководството и идеилогията на т.н. миролюбиво християнство и техните алчни и фанатизирани духовни водачи. Та какво да обсъждам с такъв фанатик, копнеещ за ерата на кръстоносците. Точно такива, като теб използват онези зверове, дето организират самоубийствени атентати, криейки се зад паравана на религията.

Eleazar_Levi, ако Мохамед беше пил алкохол, не можеше да няма поне един хадис в, който да се споменава за това нещо, между другото Исус е пил само младо вино, което при ферментацията си още не стигнало до момента на опияняването, което християните сте издигнали в култ, както естествено дявола мечтае за хората, както е и по отношение и на християнската същност на Бог/1=3 и 3=1/, както е и с илюзията ви относно пропускането ви на съдния ден и т.н., само Луцифер има изгода от всички тези неща. Затова ето какво е предупредил Господ -
2/219. Питат те за виното и за игрите на късмет. Кажи: “В тях има голям грях и изгоди за хората, но грехът им е по-голям от изгодата.” И питат какво да раздават. Кажи: “Излишъка.” Така Аллах ви обяснява знаменията, за да размислите
(Под “вино” (хамр) в Свещения Коран се подразбират всички видове упойващи напитки, а под “игрите на късмет” - всички форми на хазарт.)
5/90. О, вярващи, виното, играта на късмет, кумирите и стрелите са мръсотия от делото на сатаната. Странете от нея, за да сполучите!
91. Сатаната цели именно да всее между вас вражда и ненавист чрез виното и играта на късмет, и да ви възпре от споменаването на Аллах, и от молитвата. Не ще ли престанете?
А тук ще видите за виното в Рая, което няма земен точен аналог и не размътва съзнанието, както е и с всяко друго нещо упоменато относно Рая, упоменават се земни изрази само за оприличаване, защото те няма да са същите там. Но знам. че тази материя не ви е много ясна, защото имате оскъдна информация за Рая, но аз нямам против да се светнете малко -
47/15. Нима Раят, обещан на богобоязливите, с реки от вода, която не застоява, и реки от мляко с вкус, който не се променя, и реки от вино приятно за пиещите, и реки пречистен мед, и в който има за тях от всякакви плодове, и опрощение от техния Господ, е като онзи, който ще бъде вечно в Огъня... И ще им се дава вряща вода, която разкъсва червата.
56/10. и първенците [в богобоязливостта], ­ те са първенците [в Рая] ­
11. тези са приближените [на Аллах]
12. в Градините на блаженството ­
13. повечето са от предците ­
14. и малцина от сетните ­
15. на украсени престоли,
16. облегнати там един срещу друг.
17. Вечномлади юноши им поднасят
18. бокали и кани, и чаши [вино] от извор.
19. Не ще ги боли глава от това и не ще губят ум.
20. И плод, какъвто изберат,
21. и птиче месо, каквото обичат.
22. И ще имат хубавици с големи очи,
23. подобни на скрити бисери ­
24. въздаяние за делата им.
25. Не ще слушат там нито празнословие, нито подбуда към грях,
26. а само словото: “Мир! Мир!”.
27. А онези отдясно... Какво ще е за онези отдясно? ­
28. Сред лотоси без бодли
29. и натежали бананови дървета,
30. и просторна сянка,
31. и лееща се вода,
32. и обилен плод,
33. несекващ и невъзбранен,
34. и въздигнати постели.
35. Сътворихме ги Ние с [прекрасно] сътворяване
36. и отредихме да са девици
37. любещи, връстнички ­
38. за онези отдясно ­
39. група от предците ­
40. и група от сетните.
(Горните знамения разкриват живота на праведниците в Рая. Тълкувателите допълват, че обитателите на небесните Градини ще влязат там като младежи между 30 и 33 години, жените не ще раждат, стариците ще бъдат превърнати в девствени девойки.)
Затова и Исус също намеква
Матей,ГЛАВА 26
29.”И казвам ви, че отсега нататък няма да пия от тоя лозов плод до оня ден, когато с вас ще го пия нов в царството на Отца Си.”- т.е Рая – И не знам вие може би ще ми кажете за опасенията на Исус относно виното и евентуалната заблуда у вярващите за него, но недвусмислено се упоменава за вино в Рая, но естествено Корана ви даде отговор, какво ще бъде то.
Eleazar_Levi, жалки са и авторските ти напъни в това да дадеш диагноза за Исляма и Мохамед /за твое успокоение и другите злонамерени мераклии, като теб не са успяли/, по скоро бих повярвал на някого доста по-умен от теб и надяваме се , не толкова злонамерено обсебен, като теб, което не те прави гордост за религията ти. А да извинявай, бях забравил, че същата тази религия тие е превърнала в зомбиран непукист, нали така или иначе Рая ти е гарантиран, ако не знаеш, питай Йоанчо, който гледам, че пак не си е пил хапчетата и броди из форума.
Майкъл Харт "100-те най-влиятелни личности в историята на човечеството"
http://chitanka.info/text/3058-100te-na ... v-istorija

Върни се в “ислям”