Размисли относно исляма - извадки от друга тема

теми, свързани с исляма
Zara_83
Потребител

Re: Размисли относно исляма - извадки от друга тема

Мнениеот Zara_83 » ср дек 30, 2009 10:51 am

Уважавам мюсюлманите като хора,даже имам приятели сред тях, но dante_18, но ислямът не е последното, върховно Откровение, защото Библията ни е предупредила относно последващите лъжеучения:

Защото всички пророци и законът пророкуваха до Йоан Кръстител - това са думи на Исус, с което Той иска да каже, че след Йоан друг пророк няма да се издигне. Всички които претендират да са пророци, след Йоан Кръстител и Исус, са лъжепророци. Можеш да прочетеш по-подробно в Евангелие от Матей 11 глава

Но ако и самите ние или ангел от небето ви проповядват друго благовестие, освен онова, което ви проповядвахме, нека бъдат проклети. - Това пък са думи на апостол Павел, с което той казва, че има само едно единствено благовестие и учение, което трябва да следваме, и всичко останало се счита за проклето. Тоест за лъжеучение.Каквото и да се появи и е различно от първоначалното благовестие, независимо дали е дадено от човек или ангел - то е лъжеучение. А ето какво е Истинното благовестие:

Още, братя, напомням ви благовестието, което ви проповядвах, което и приехте, в което и стоите,
чрез което се и спасявате, ако го държите, според както съм ви го благовестил, освен ако напразно сте повярвали.
Защото първо ви предадох онова, което и приех, че Христос умря за греховете ни според Писанията;
че беше погребан; че беше възкресен на третия ден според Писанията;

и че се яви на Кифа, после на дванадесетте,
че след това се яви на повече от петстотин братя наведнъж, от които повечето и досега са живи, а някои починаха;
че после се яви на Яков, тогава на всички апостоли;
а от всички най-накрая се яви и на мене, като на някой изтърсак.
dante_18
Потребител

Мнениеот dante_18 » ср дек 30, 2009 1:00 pm

Тигър ако не беше толкова старателен в това да мИ триеш коментарите, щеше да рабереш, че мюсюлманите следват учението на всички пророци!!

Корана идва в потвърждение на истините в книгите преди него и отхвирля измислиците!

Този Коран не може да е откровение от друг освен от Аллах - в потвърждение на онова преди него и за разяснение на Писанието - няма съмнение в него! - от Господа на световете. Или казват [за Мухаммад]: “Той го е измислил.” Кажи: “Донесете една сура подобна на неговите и призовете когото можете освен Аллах, ако говорите истината!” Да, взимат за лъжа знанието, което не обхващат и още не е дошло при тях неговото тълкуване. Така го взимаха за лъжа и онези преди тях. Виж какъв е краят на угнетителите!
[10:37-39]

И ти низпослахме Корана с истината, за да потвърди Писанията преди него и да бъде техен свидетел. И отсъждай помежду им според онова, което Аллах е низпослал, и не следвай страстите им вместо истината, която си получил!
[5:48]
sandi
Потребител

Мнениеот sandi » пет яну 08, 2010 8:52 pm

dante_18 написа:Тигър ако не беше толкова старателен в това да мИ триеш коментарите, щеше да рабереш, че мюсюлманите следват учението на всички пророци!!

Следват и всеки перко който им каже: Отидете и се взривете заради незнам си какво . :lol:

Корана идва в потвърждение на истините в книгите преди него и отхвирля измислиците!

Като чета взаимноотричащите се, и напътстващи към убийства и малтретирания послания, имам чувството, че корана идва да ни покаже колко зло може да направи човек на човека в падението си, само защото някой не вярва в исляма .

Този Коран не може да е откровение от друг освен от Аллах - в потвърждение на онова преди него и за разяснение на Писанието - няма съмнение в него! - от Господа на световете. Или казват [за Мухаммад]: “Той го е измислил.” Кажи: “Донесете една сура подобна на неговите и призовете когото можете освен Аллах, ако говорите истината!” Да, взимат за лъжа знанието, което не обхващат и още не е дошло при тях неговото тълкуване. Така го взимаха за лъжа и онези преди тях. Виж какъв е краят на угнетителите!
[10:37-39]

Кои "угнетители" !? Тея дето ги избивате само защото не вярват в сатанинската ви религия ли !? :oops:

И ти низпослахме Корана с истината, за да потвърди Писанията преди него и да бъде техен свидетел. И отсъждай помежду им според онова, което Аллах е низпослал, и не следвай страстите им вместо истината, която си получил!
[5:48]

Ако беше тъй нямаше да избивате невинни жени и деца в името на някакво си божество. :oops:

.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » съб яну 09, 2010 12:36 pm

sandi написа:...

Kaмикадзетата нямат нищо общо с исляма... А това, че с религията се манипулират хора е доста явно и успешно може да се приложи с всяка религия... Чувал си за инквизицията на нашия ЛЮБЯЩ Бог нали? Реално погледнато тяхната (на исляма) свещенна война е срещу неверниците демек атеистите, а не друговерците... Можеш да приемеш камикадзетата като секта, като всяка друга правеща бели :lol: ... А иначе слухове колкото искаш
sandi
Потребител

Мнениеот sandi » съб яну 09, 2010 5:08 pm

Aether написа:

Kaмикадзетата нямат нищо общо с исляма... А това, че с религията се манипулират хора е доста явно и успешно може да се приложи с всяка религия... Чувал си за инквизицията на нашия ЛЮБЯЩ Бог нали? Реално погледнато тяхната (на исляма) свещенна война е срещу неверниците демек атеистите, а не друговерците... Можеш да приемеш камикадзетата като секта, като всяка друга правеща бели :lol: ... А иначе слухове колкото искаш

Хммм, Aether-чо аз като ти казвам, че се взимаш на сериозно ти ми се сърдиш. :))

Айде запознайсе с тея "слухове" па после да похортуваме, А :
http://www.dveri.bg/content/view/10621/74/
http://www.dveri.bg/content/view/10368/33/

http://vbox7.com/play:89a42e16
http://vbox7.com/play:7c966e73

http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=3&id=5567
http://www.dveri.bg/content/view/8422/74/

А колкото до търсенето ти на някакво оправдаване действията на мюсюлмани спрямо немюсюлмани(основно християни) чрез съпоставянето на дивашките им зверства с инквизицията препоръчвам ти ТОЗИ и ТОЗИ материали .
:) По втория материал ти препоръчвам да "четеш" между думите . Тоест обърни внимание срещу кого започва действията си Торквемада . :wink: :lol:
И помисли си, "адже'ба" тея измишльотини касаещи инквизицията от кого са "пуснати в ефир" . :wave:

.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » съб яну 09, 2010 6:47 pm

Уахабизмът, от който излизат камикадзетата, наистина е секта в исляма, но толкова стара и разрастнала се в последните 50 години, че измества стандартния ислям. Правата за печатането на новите корани се държат от Саудитска Арабия, а тя е най-старата и най-голямата уахабитска държава. Новите мюсюлмани, всички ислямски републики, без Иран, са уахабитски.
Коренът на тероризма е в самата догма на исляма, в първите глави, там, където пише, че религията трябва да бъде защитена. Няма да се изкорени, докато това изречение не се разтълкува като ЛИЧЕН джихат, победа на желанието във всеки човек да греши.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » съб яну 09, 2010 9:13 pm

Имам защо да се взимам насериозно, и Мира си го е казала добре... Не ми пращай линкчета на екстремисти, те затова са екстремисти приемат нещата с техния екстремум, което изкривява реалнсотта в частност и религията. В религиите няма лошотия, но хората си я създават, защото жаждата на човек към Бог е силна и това е удобен начин за влстолюбивите да подчинят масите. Като по този начин ги карат да им ходят по свирката...

Незабравяй, че петрола е в исляма, хубаво е да бъде малко раздрусан и разделен и да има вътрешно напрежение, а я ми кажи какво по-хубаво вътрешно напрежение може да се създаде, ако не на религиозна или на политическа основа. Тъй като там са малко по-назад с материяла, ползват религията...
sandi
Потребител

Мнениеот sandi » съб яну 09, 2010 9:33 pm

Aether написа:

Имам защо да се взимам насериозно, и Мира си го е казала добре... Не ми пращай линкчета на екстремисти, те затова са екстремисти приемат нещата с техния екстремум, което изкривява реалнсотта в частност и религията. В религиите няма лошотия, но хората си я създават, защото жаждата на човек към Бог е силна и това е удобен начин за влстолюбивите да подчинят масите. Като по този начин ги карат да им ходят по свирката...

:D Ако беше прочел задълбочено поста на Мира щеше да обърнеш внимание на следните думи които са казани възможно най-точно, а именно :
Мира написа:Коренът на тероризма е в самата догма на исляма ...

С което мнение аз съм напълно съгласен. А това значи, че същноста на самата религия е екстремум . :wink:

Незабравяй, че петрола е в исляма, хубаво е да бъде малко раздрусан и разделен и да има вътрешно напрежение, а я ми кажи какво по-хубаво вътрешно напрежение може да се създаде, ако не на религиозна или на политическа основа. Тъй като там са малко по-назад с материяла, ползват религията...

Човече слез на земята, говорим за оправдавани от една религия кланета на хора !

.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » съб яну 09, 2010 11:05 pm

Добре, дай ми думите в корана, който оправдават кланетата на хора...(А иначе ние си имаме клади - какво ни оправдава кладите... обсебванията ли???)
След което ми дай догмата на исляма в която се корени тероризма...
Като ги постнеш тези двете ще можем да ги обсъдим и ще можем да стигнем до единодушие, но в противен случай си остават само приказки...
sandi
Потребител

Мнениеот sandi » нед яну 10, 2010 8:50 am

Aether написа:

Добре, дай ми думите в корана, който оправдават кланетата на хора...

Щом искаш , ето :

2:191. И ги убивайте там, където ги сварите, и ги прогонете оттам, откъдето и те ви прогониха! ... А ако се сражават с вас, убийте ги! Такова е възмездието за неверниците.

4:89. Желаят и вие да сте неверници, както и те са неверници, за да бъдете равни. И не взимайте ближни от тях, докато не се преселят по пътя на Аллах! А отметнат ли се, хващайте и ги убивайте, където ги заварите ¬ и не взимайте от тях нито ближен, нито помощник ¬

4:91. ... И ако не се отдръпнат и не ви предложат мир, и не удържат ръцете си, хващайте и ги убивайте, където ги заварите! Дадохме ви явен довод срещу тези.

4. 144. О, вярващи, не взимайте неверници за ближни вместо вярващите! Нима искате да дадете на Аллах явен довод срещу вас?

8:65. О, Пророче, подбуждай вярващите към сражението!... те ще надвият хиляда от неверниците,

8:12. Ще вселя Аз ужас в сърцата на неверниците. Бийте ги по вратовете, бийте ги по всички крайници!”

9:5. А изтекат ли месеците на възбрана, убивайте съдружаващите, където ги сварите, и ги хващайте, и ги обграждайте, и ги причаквайте на всяко място за засада!

9:29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра ¬ докато не дадат налога [джизя] безусловно и с покорство.

(А иначе ние си имаме клади - какво ни оправдава кладите... обсебванията ли???)

Изглежда или не си прочел ТАЗИ статия, или си я прочел но не си я разбрал . :D

След което ми дай догмата на исляма в която се корени тероризма...
Като ги постнеш тези двете ще можем да ги обсъдим и ще можем да стигнем до единодушие, но в противен случай си остават само приказки...

Ислямът не е толкова съвършена религия за да има синтезитано заявена догматика. За това са измислили като помощни книгата Сунна и хадисите. :wink:

.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » нед яну 10, 2010 11:28 am

Само инквизицията ли са пържили на кладите.......

Първоначално, от началото на 11 век Инквизицията, като форма за борба с ересите се осъществява без намесата на Ватикана. Тя е въведена от папа Луций III в края 12 век по време на Епископския синод през 1184 г. като централизирана институция, независима от Епископските съдилища и подчинена директно на папата. Задачата ѝ е да разследва и същевременно да осъжда случаите на ерес. Според други източници, Инквизицията е учредена от папа Инокентий III през 1204 г., по време на походите срещу албигойците.

Съдопроизводството се водило тайно, като се използвали мъчения, обвинените са осъждани най-често на изгаряне на клада. Ето защо, думата „инквизиция“ в съвременния цивилизован свят е придобила значение на мъчение, а думата „трибунал“ — на обществен съд.

Инквизицията взема най-много жертви в Испания след като от 1480 г. става и кралска институция. Обвързването на държавната и религиозната власт става по времето на обединителите на Испания крал Фердинанд и кралица Изабела. През първите 18 години от въвеждането ѝ са изгорени на клада над 10 хиляди души, в т.ч. еретици, евреи и мюсюлмани, приели мнимо християнството и придобили известност с наименованията марани и мудехари. Активна дейност тази институция развива до 1808 г., като през този период само в Мадрид са изгорени около 32 хиляди осъдени, а други 300 хиляди са понесли други тежки наказания. Последното изгаряне на клада в тази държава става през 1826 г., а през 1834 г. Инквизицията е отменена.

С годините дейността и посоката на преследване на Трибуналите се променя. Ако през 13 — 15 век тя е насочена към ереса като антифеодално явление и способства за стабилизиране на кралската институция, а през периода на Ренесанса — към научната мисъл. През 16 — 17 век Инквизицията е едно от средствата на Контрареформацията.

През 17 век тя е премахната в протестантските държави, а през 18 и 19 век — и в останалите европейски страни.

През 20 век функциите на Инквизицията преминават към една от конгрегациите на Римската курия.

В началото на новото хилядолетие папа Йоан Павел II поднесе официално извиненията на Римокатолическата църква за извършените изтезания и погубените стотици хиляди живота през периода на Инквизицията."

За какво му е на папата да се извинява за някакви преувеличения???
1184 - 1808 г ... За 600 години власт си прави сметка колко е опърлила и както виждаш източници бол. Няма явно консенсус по този въпрос...
Да ти посоча ли еретиците, евреите и мюсюлманите в горното изречение... Видиш ли това е подобно на джихата, но тук се казва еретик (разколник, сектант, фракционер|безбожник, вероотстъпник|отцепник)... Демек и друговерци и безбоцници (неверници)са били арестувани и пр...

Иначе за това което си постнал горе, там пише неверници, както ти казах в началото, че джихата се води не срещу друговреците ами срещу атеистите, тези който не вярват в Бог. " И не взимайте ближни от тях, докато не се преселят по пътя на Аллах" Това изречечение най-правилно тряя да се каже "И не взимайте ближни от тях, докато не се преселят по пътя (на БОГ) Господен"

Ест тук вече някой неразбрал, недочул или с определена изгода, започва да насъсква хората срещу вярващи от други религии и съответно се създава напрежение на религиозна основа... Най-малкото е тънка разликата между неверец като атеист и неверец в твойта вяра, демек друговерец. Явно техните свещенници не си вършат добре работата...
Славяне, глдай да не ме искараш ислямист сега... :lol:
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » нед яну 10, 2010 11:37 am

Aether написа:Иначе за това което си постнал горе, там пише неверници, както ти казах в началото, че джихата се води не срещу друговреците ами срещу атеистите, тези който не вярват в Бог. " И не взимайте ближни от тях, докато не се преселят по пътя на Аллах" Това изречечение най-правилно тряя да се каже "И не взимайте ближни от тях, докато не се преселят по пътя (на БОГ) Господен"

Етер, не си в час! Вземи се пообразовай малко, че ставаш за смях! Ако ще бъркаш някакви мишмаши от различните религии, поне прочети, какво пише из книгите им. :thumbdown:
Иначе, за протокола, в Корана точно е отбелязано, кой е неверник. Ама чукча писател, не читател.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » нед яну 10, 2010 11:39 am

Радослав написа:
Aether написа:Иначе за това което си постнал горе, там пише неверници, както ти казах в началото, че джихата се води не срещу друговреците ами срещу атеистите, тези който не вярват в Бог. " И не взимайте ближни от тях, докато не се преселят по пътя на Аллах" Това изречечение най-правилно тряя да се каже "И не взимайте ближни от тях, докато не се преселят по пътя (на БОГ) Господен"

Етер, не си в час! Вземи се пообразовай малко, че ставаш за смях! Ако ще бъркаш някакви мишмаши от различните религии, поне прочети, какво пише из книгите им. :thumbdown:
Иначе, за протокола, в Корана точно е отбелязано, кой е неверник. Ама чукча писател, не читател.

Дай да видя и ще си върна думите назад. А и видиш ли няма разлика между нашето и тяхното, само дето нашто сме го разкарали, а тяхното още фунцкионира.
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » нед яну 10, 2010 12:11 pm

Aether , харесват ми трезвомислещите хора но се чудя какво искаш да докажеш ?
Имам чувство че искаш да докажеш че християните са християни по думи а не по дела !
Тук няма да можеш да постигнеш това , освен да те принудят да си изпуснеш нервите и получиш бана !

П.С. А сигурно си и християнин , нека мюсюлманите си защитават тяхната религия !
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » нед яну 10, 2010 12:41 pm

ivan47 написа:Aether , харесват ми трезвомислещите хора но се чудя какво искаш да докажеш ?
Имам чувство че искаш да докажеш че християните са християни по думи а не по дела !
Тук няма да можеш да постигнеш това , освен да те принудят да си изпуснеш нервите и получиш бана !

П.С. А сигурно си и християнин , нека мюсюлманите си защитават тяхната религия !
Не би трябвало да ме Баннат, защото пиша по темата, а заглавието е доста общо. Тъй че ако ги дразни могат да я изтрият... Е, ако някой каже на бялото черно и почне да се подиграва, едва ли ще си изпусна нервите, за какво да се нервя затова, че се излага.

Да, Христянин съм, точно затова не съм фанатик... и не тръгвам да хуля по разните заблудени и да ги колям :lol:

Аз нищо недоказвам, просто гледам реално на нещата, а не ревностно. Целта ми е да се пердпазим от фанатизма направил хората камикадзета... Нека имаме по-широк поглед и не се мислим за най-съвършенните от всички, подобно възгордяване някой ден ще ни превърне в камикадзета...

Джихад (от "джахада" - усилие) е поход срещу идолопоклонничеството в името на религията на Аллах. Терминът придобива в интерпретативната литература значение на "свещена война" за каузата на исляма. В основата на идеята за джихад е идеалът на исляма на единствения Аллах да се покланя единно човечество, обитатели на "дома на исляма" (Дар ал-Ислам). Правоверният мюсюлманин приема за свой дълг да съдейства за това всички да са покорни на религията на Аллах. "И се сражавайте по пътя на Аллах с онези, които се сражават с вас, и не престъпвайте! Аллах не обича престъпващите. И ги убивайте там, където ги сварите, и ги прогонете от там, откъдето те ви прогониха! Да заблуждаваш е по-тежко, отколкото да убиваш. И не се сражавайте с тях при Свещената джамия, докато не започнат там да се сражават с вас! А ако се сражават с вас, убийте ги! Такова е възмездието за неверниците. А престанат ли – Аллах е опрощаващ, милосърден. И се сражавайте с тях, докогато не ще има заблуда и религията ще е на Аллах!" (2: 190-193). Така според Корана целта на джихад е да се преодолее идолопоклонството, заблуждението на неверниците, което се разбира като грях по-тежък от убийство. Не се допуска мюсюлманин да напада пръв - предполага се, че идолопоклонниците вече са осъществили своето нападателно действие спрямо "чистата вяра", като са се отклонили от тази вяра. Правоверните, изповядващите религията на Аллах, се различават от неправоверни, от "народите на Писанията", каквито са според Корана получилите Тора (юдеите) и получилите Инджил, т. е. Евангелието (християните), и от неверници – идолопоклонниците, които нямат Писания. Джихад като временна мярка е допустим според Корана само по отношение на последните (Демек неверниците не друговерците :biggrin: ). Той не се обвързва с насилствено обръщане в ислям, а по-скоро цели да демонстрира религията на Аллах като мяра за различаване на истина от заблуда. Но именно той придава на религията политически характер.

Без да е част от регламентираните принципи на мюсюлманската практика, джихад се възприема като задължение от мюсюлманина и се обвързва в неговото съзнание с религиозната цел. "А ако Аллах пожелае, би им отмъстил, но иска Той да изпита едни от вас чрез други. А онези, които бъдат убити по пътя на Аллах, Той не ще провали делата им. Той ще ги напъти и ще подобри положението им. И ще ги въведе в Рая, за който ги е известил. О, вярващи, ако подкрепите [делото на] Аллах, и Той ще ви подкрепи, и ще утвърди стъпките ви. А които не повярват – гибел за тях! Ще провали Той делата им" (47: 4-8).

Джихад има исторически образец в битката с меканците при оазиса Бадр, югозападно от Медина, на 17 рамадан от втората година на хиджра (13 януари 624 г.). Мухаммад със свои сподвижници мухаджири (напусналите Мека мюсюлмани) и ансари (мединските сподвижници на пророка) воюва с меканците, тръгнали с керван за Сирия. Макар и значително по-малобройни и по-лошо въоръжени, мюсюлманите, предвождани от Мухаммад, удържат победа. Мухаммад я обявява за резултат от помощта на ангелите на Аллах. Мнозина от пленниците на мюсюлманите приемат новата религия.

Сред ислямските теолози има разбиране за "малък" джихад и "голям" джихад. Именно "малкият" джихад се извършва под формата на външни действия срещу идолопоклонниците и е допустим като временна практическа мярка в името на еднобожието. "Големият" джихад е същинската битка на човека със самия себе си, неговата вътрешна борба срещу собствените му отклонения от "чистата вяра" и срещу съблазънта на идолопоклонничеството.

Върни се в “ислям”