Кой е Авторът на Корана?

теми, свързани с исляма
Йоан
Потребител

Кой е Авторът на Корана?

Мнениеот Йоан » пон юли 19, 2010 6:37 pm

Кой е авторът на Корана?
Ако запитаме мюсюлманите – автор е Аллах! И всяка една дума трябва да е от Аллах.
Но когато се чете Корана, въпросите за авторството се задълбочават още повече и се разбира, че Коранът е низпослан от смъртни. Въпросите, които не намират отговор са следните:
1. Никъде в Корана не е запосано, че е Боговдъхновено Слово!
2. Не е казано кой е посредникът между Бог и Пророка Мохамед!
От една страна се твърди, че посредник е Архангел Джибрил.
В Корана:
97. Кажи: “Кой е враг на Джибрил?” Той го низпосла в твоето сърце с позволението на Аллах в потвърждение на съществуващото вече и като напътствие, и благовестие за вярващите.
98. Който е враг на Аллах и на Неговите ангели, и на Неговите пратеници, и на Джибрил, и на Микал ¬ Аллах е враг на неверниците.

За християните пояснявам, че Джибрил е Архангел Гавраил, а Микал е Архангел Михаил.

Например в Сунната също се твърди, че Джибрил / Габриел / е Ангел - Сахих Бухари, Том 4, книга 54, хадис номер 450:
Разказва бащата на Салим:
След като Габриел обещава на Пророка (че той ще го посети, но Габриел не дойде) и по-късно той каза: "Ние, ангелите, не влизаме в къща, в която има картина или куче."

Източник -

Но съществуват аяти от Корана, в които се твърди, че Джибрил е Светия Дух / а не Архангел / и е низпослал Корана от Аллах на Мохамед:
Сура16, 102. Кажи [о, Мухаммад]: “Светият Дух [Джибрил] го низпослава от твоя Господ с истината, за да укрепи вярващите, и за напътствие, и радостна вест за мюсюлманите.”

3. Броя на крилете на Архангел Джибрил не са равни на броя на крилете на Ангелите, посочени в Корана!
- Според Корана / Сура 35, аят 1 /, Ангелите имат 2,3 и 4 крила –
1. Слава на Аллах, Твореца на небесата и на земята, Който стори ангелите пратеници с по две, по три, по четири крила! Той надбавя в творението, каквото пожелае. Аллах над всяко нещо има сила.
- А Джибрил ила Шестстотин / 600 / Крила! !! Открил съм няколко хадиса, в които се казва, че Джибрил има 600 криле. Ще преведа един хадис като доказателство:
Бухари - Том 4, Книга 54, номер хадис 455
Разказва Абу Ишак – Аш Шайбани:
Попитах Зир бин Хубаш относно изложеното от Аллах: „и бе на разстояние два лъка или по-близо; Тогава [Аллах посредством Джибрил] разкри на Своя раб [Мухаммад], каквото разкри. (53. 9-10) На това Зир отговори, „ Ибн Масид ни информира, че видял Джибри да има 600 крила.

Източник -

Други източници, в които е записано, че Джибрил има 600 крила / прилагам без превод/:
От Сахих Бухари -

...

От Сахих Муслим –

...

...

И т.нат.
4. Кой говори в Корана?
Има аяти в Корана, в които Аллах разпорежда на Мохамед да каже нещо. Тогава в началото на изречението се използва арабскита дума “ Qul”, означаваща „Кажи”. Но има множество случаи, в които думата „кажи” не е употребена и някой друг / освен Аллах / започва да вмъква свои мисли в Корана!
Да видим какво пише в Корана на места, където преводачите по собственна инициатива са добавили кому е разпоредено да произнесе определени думи!

Сура 6, аят 104
104. Получихте прозрения от вашия Господ. Който прогледне, то е за него самия, а който е слепец, то е против него самия. [Кажи, о, Мухаммад:] “Аз не съм за вас надзирател.

Сура 6, аят 114
114. [Кажи, о, Мухаммад:] “Нима друг, а не Аллах ще потърся за съдник? Той е Онзи, Който ви низпосла Книгата, подробно разяснена. “Онези, на които дадохме Писанието, знаят, че то е низпослано с правдата от твоя Господ. И никога не бъди от съмняващите се!

Думите [Кажи, о, Мухаммад:], не са кораничен текст и са добавени от преводача.
Има места в Корана където арабската дума Qul / Кажи / не е употребена в Корана и някой прокарва свой мисли и идеи вместо Аллах!
Примери:

Сура 11, аяти 1 до 3
1. Алиф. Лам. Ра. Книга, знаменията на която бяха утвърдени, после разяснени от премъдър, сведущ,
2. за да служите единствено на Аллах ¬ аз съм за вас предупредител и благовестител от Него ¬
3. и да молите за опрощение своя Господ. Сетне се покайте пред Него, Той ще ви зарадва с хубава наслада за определен срок и ще даде на всеки, сторил благо, заслужената благодат. А ако се отвърнете ¬ страх ме е за вас от мъчение в големия Ден.

Кой е авторът на думите – „Аз съм предупредител и благовестител от Него”, „ Сетне се покайте пред него”и т.нат. ? Ако ги е произнесъл Аллах, то за кого е употребил местоимението „Него”?
Сура 42, аят 10
10. И за всяко нещо, по което сте в разногласие, отсъждането е на Аллах. Това е Аллах, моят Господ! На Него се уповавам и към Него се обръщам

Кой е авторът на думите умите - „Това е Аллах, моят Господ! На Него се уповавам и към него се обръщам.” Ако това са думи на Аллах, то за кого е употребено личното местоимение „Него” и кому се уповава Аллах? Кой е по-велик от Самия Аллах?

Сура 50, аяти 50 и 51
50. Затова към Аллах се устремете! Аз съм Негов явен предупредител за вас.
51. И не приемайте друг Бог заедно с Аллах! Аз съм Негов явен предупредител за вас.
Кой е авторът на думите в Корана записани Аз съм негов явен предупредител за вас! Ако е Аллах, то за кого е явен предупредител Аллах?

5. Кой е по-Велик от Аллах?
Има и други случаи в Корана, от които се разбира, че исляма е чист паганизъм . Самият Аллах си признава, че има По-Велик Бог от него, който може да му повелява и Аллах е задължен да му се подчинява!
Този Бог е наречен в Корана – Господ на град Мека!!!

Сура 27, аяти 91, 92, 93
91. Повелено ми бе да служа единствено на Господа на този град [Мека], който Той обяви за свещен и Негово е всяко нещо, и бе ми повелено да съм от отдадените на Аллах,
92. и да чета Корана. Който се напътва, за себе си се напътва. А на когото се заблуждава, кажи [о, Мухаммад]: “Аз съм само предупредител.”

Аллах, който говори в аят 91 и до средата на Аят 92, казва, че му е Повелено да Служи на Бога на град Мека и да чете Корана! И след това Аллах, без да си прекъсва мисълта, разпорежда на Мохамед да Каже „Аз съм само предупредител!”

Въпросите ми са следните:
1. Кой е прокарал свои мисли в Корана, освен Аллах? Ако е Мохамед – то Коранът не е Божие Слово. Съществуват и претенции за съавторство!
2.Кой е Богът на град Мека и как може да повелява на Аллах?
3. Освен да служи на Бога на град Мека и да чете Корана, какво друго може да прави Аллах?
Последна промяна от Йоан на пон юли 19, 2010 9:03 pm, променено общо 3 пъти.
Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Re: Кой е Авторът на Корана?

Мнениеот Р. Марков » пон юли 19, 2010 6:54 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пон юли 19, 2010 8:52 pm

Margarita
Потребител

Мнениеот Margarita » съб дек 03, 2011 11:32 am

Историята се повтаря, както фарисеите поради покварата си не приеха Исус Месията за пратеник на Бога, въпреки че бяха предупредени за неговото идване, така сега христяните не приемат последния пророк на Бога, Мохамед, въпреки че са предупредени за идването му!....
А знаете ли, че първият човек, който е познал Мохамед още като дете, че е очаквания пророк, за когото пише в писанията, е христянски монах!!!

Вярващия познава истината на своя Господ!
Люби
Потребител

Мнениеот Люби » съб дек 03, 2011 11:17 pm

Интересно ми е къде точно четете пророчества относно идването на Мохамед?
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед дек 04, 2011 12:07 am

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » чет дек 15, 2011 12:45 am

Преспанец
Потребител

Мнениеот Преспанец » чет дек 15, 2011 11:13 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пет дек 16, 2011 9:38 pm

sahibusseyf
Потребител

Мнениеот sahibusseyf » ср мар 28, 2012 11:32 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » чет мар 29, 2012 11:24 pm

sahibusseyf
Потребител

Мнениеот sahibusseyf » съб мар 31, 2012 1:16 am

Пишеш пълни глупости. Джибрил е "Рухул Куддус". Един от 4-те "големи" ангели, наред с Азраил, Микаил и Исрафил.
Целта ти не е спор, а оплюване и манипулация, жалък си. Хората сами могат да преценят кой лъже и кой казва истината.
Нямаш морал, а си тръгнал да говориш за Божие слово. Правиш се на "велик човек", а още не си успял да станеш човек.
Елхамдулиллах, че аз нямам нужда да оплювам християнството, за да стана добър мюсюлманин.
Да видим какво пише айятите 91-92:

91.إِنَّمَا أُمِرْتُ أَنْ أَعْبُدَ رَبَّ هَذِهِ الْبَلْدَةِ الَّذِي حَرَّمَهَا وَلَهُ كُلُّ شَيْءٍ وَأُمِرْتُ أَنْ أَكُونَ مِنَ الْمُسْلِمِينَ
92. وَأَنْ أَتْلُوَ الْقُرْآنَ فَمَنِ اهْتَدَى فَإِنَّمَا يَهْتَدِي لِنَفْسِهِ وَمَن ضَلَّ فَقُلْ إِنَّمَا أَنَا مِنَ الْمُنذِرِينَ
( Тъй като се убедих , че неможеш да го прочетеш ето на кирилица)
91.Инне ма умирту ен а'буде раббе хазихил белдетиллези харрамеха ве леху куллу шей ив ва умирту ен екуне минел муслимин
92.Ва ен етлувел куран фе менхитеда фе инне ма иехдети ли нефсих ва мен далле фе кул иннема ене минел мунзирин

И ето превода на Теофанов(който не е идеален, но в случая е достатъчно ясен:

91. Повелено ми бе да служа единствено на Господа на този град [Мека], който Той обяви за свещен и Негово е всяко нещо, и бе ми повелено да съм от отдадените на Аллах,
92. и да чета Корана. Който се напътва, за себе си се напътва. А на когото се заблуждава, кажи [о, Мухаммад]: “Аз съм само предупредител.”

Тоест какво пише в тези две знамения: Повелено е на Муахммад 1.да служи единствено на Господа на Мека, 2.да бъде от отдадените на Аллах и 3. да чете Корана.
А за град Мека е написано: "който Той обяви за свещен" , "Той" е Аллах.

Това е, който има мозък и желание предполагам разбра, който не здраве да е. Да твърдшиш, че си открил нещо, което в продължение на почти 1500 години никой мюсюлмански или християнски учен не е отркил е смешно. Щом си първият и единствен , който е открил това недоразумение значи си го измисляш.Просто знаменията са прекалено ясни и чак се учудвам на смисъла ,който им предаваш. Ако знаеше малко арабски, щеше да знаеш, че е абсурд да се изпозлва "مَا" , когато се говори за Аллах. Той е "Ху"
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » съб мар 31, 2012 2:03 am

sahibusseyf
Потребител

Мнениеот sahibusseyf » съб мар 31, 2012 2:05 am

Както и да е няма да се заяждам, не харесвам дребнави хора. Всеки има мозък и може да прецени и стига с тези кавички в оригинала няма никакви кавички, поставяме ги за улеснение на незнаещите арабски. Казано е ясно: إِنَّمَا أُمِرْتُ , да казваш на черното бяло, не прави почернялото от злоба сърце бяло...
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » съб мар 31, 2012 3:02 am

Върни се в “ислям”