За лъжата и свинското месо!

теми, свързани с исляма
Йоан
Потребител

За лъжата и свинското месо!

Мнениеот Йоан » вт авг 10, 2010 10:06 pm

Сура 2 аят173. Той ви забрани мършата, кръвта, свинското месо и закланото за друг, а не за Аллах. А който е принуден, без да е потисник, нито престъпващ, за него не е грях. Аллах е опрощаващ, милосърден.

С този аят в Корана е забранено яденето на свинско месо. До тук няма нищо лошо, но богослови като Г-н Аднан Октар / по известен с псевдонима си Харун Яхя /, използват този факт и подобно на арабските улеми , промива мозъка на вярващите. Дори мюсюлманите приемат този факт за едно от чудесата в Корана!

Забележете какво твърди Г-н Октар:

”Допреди 20-ти век бе невъзможно узнаването на опасността, която свинското месо представлява, за човешкото здраве..” Фактът, че Коранът, който е низпослан преди четиринадесет века, предупреждава за вредата, която неоспоримо е разкрита чрез съвременните медицински съоръжения и биологични изследвания, е едно от чудесата, което показва, че Коранът е откровение на Аллах, Всезнаещият.

Източник -

Каква всъщност е истината? Кога е забранена мършата, кръвта и свинското месо? Забраната е получена около две хиляди години след Потопа. Това е записано в Стария Завет.
Тогава е забранено употребата на кръв, свинско месо, мърша и пр. и се разделят живитните на две групи: на чисти и нечисти, на разрешени и забранени за храна.

Левит 3 глава, стих 17
17 Вечен закон ще бъде във всичките ви поколения, във всичките ви жилища, да не ядете нито тлъстина, нито кръв.

Животни, които са чисти и разрешени за храна – с раздвоени копита и преживят, като овце, кози говеда.

Левит 11 глава, стих 3
3 Измежду животните всяко що има раздвоени копита и е с разцепени копита, и преживя, него да ядете.

Живитни, които са с раздвоени копита но не преживят и обратно: като свиня и др.

Левит 11 глава, стихове 7 и 8
7 и свинята, защото има раздвоени копита, и е с разцепени копита, но не преживя; тя е нечиста за вас.
8 От тяхното месо да не ядете, и до мършата им да не се допирате; те са нечисти за вас.

Източник -

Единственото ”Чудо”, което виждам е плагиатството в Корана и лъжите на Г-н Октар!
Въпросите ми са изключително елементарни:
Къде най-напред е забранено консумацията на свинско месо, кръв и мърша – в Корана или в Стария Завет?
Къде виждате ”Чудото” - в Сура 2 аят173 на Корана или на друго място?
sandi
Потребител

Re: За лъжата и Свинското месо!

Мнениеот sandi » ср авг 11, 2010 9:47 am

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » чет авг 12, 2010 12:23 am

Доста интересен е поводът да напиша тази тема!
Влизам в един чисто ислямски форум / с Ник на турски, за прикритие / и чета написаното за чудото със свинското месо, преписано директно от Харун Яхя и представено от Администратора.
Няколко минути ми бяха нужни за да напиша подходящ отговор, чрез линк към съответните цитати от Библията.
И админа в следващите няколко минути ми бастиса написаното и ме предупреди повече да не правя линкове към Библията. Аз обаче му представям знамения от Корана, в които се казва, само хубави неща за Библията / Писанието /.
А той ми казва - това е моя форум и каквото кажа аз - това става. В допълнение ме заплаши с изгонване.
Как да водя разговор с такива хора?
sandi
Потребител

Мнениеот sandi » чет авг 12, 2010 7:54 am

Потребителски аватар
Amatulla
Потребител

Мнениеот Amatulla » чет дек 01, 2011 10:19 am

А защо след като в Библията също е забранено свинското месо, вие го консумирате? Много ще ми е интересен отговора.
"Влизам в един чисто ислямски форум / с Ник на турски, за прикритие /" - Може би ако не се криеше зад "турски никове" и си беше показал истинската вяра, както ние мюсюлманите правим тук, админа нямаше да ти изтрие линка. Аз също влизам в ислямски форуми и Бог ми е свидетел, всички се отнасяме с християните с най-топло гостоприемство. Дискутираме, не спорим. Не се обиждаме едни-други и най-важно - в никой ислямски форум не се плюе по християнството! тук се начетох на какво ли не, Бог ми е свидетел - сатанисти, най-лошото нещо на света и куп измишльотини, навързани така майсторски, че да се предостави на аудиторията като истинни факти....
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » чет дек 01, 2011 1:17 pm

Потребителски аватар
Amatulla
Потребител

Мнениеот Amatulla » чет дек 01, 2011 1:39 pm

Oпазил ни Господ! това вече е явна клевета. Нямало мюсюлманин, който да не яде свинско?! Да не би да се вживяваш в ролята на Господ и да знаеш какво правят мюсюлманите "тайно"? Опазил Бог! За твоя информация, в България има 2 регистрирани законни кланници със сертификат ХАЛАЛ, от които се произвежда всякакви месни изделия - гарантирано без свинско и никой няма нужда да посяга към забраненото при наличие, че има позволена алтернатива! Не говорете клевети, християнството не го ли забранява? Мислете малко преди да пишете, толкова гняв и омраза се таи във вас, че нямам думи... Общувала съм с доста християни и никои не са изпитвали такава ненавист. А уж проповядвате само любов! Не знам чий морал е по-фалшив, но думите на човека са достатъчно показателни за неговия "морал". Аз никога не бих ви обидила и наклеветила по този начин. Слава на Аллах, че сме мюсюлмани!
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » чет дек 01, 2011 1:44 pm

Потребителски аватар
Amatulla
Потребител

Мнениеот Amatulla » чет дек 01, 2011 1:45 pm

Аллах притежава качеството ал-Басир - Всевиждащ, дори малките мюсюлманчета на по 3-4 години знаят това и се срамуват да правят грях. Тази поговорка може да е турска (ако въобще е), но въобще не е ислямска. Правете разлика между турско и ислямско, моля. Етноса няма отношение към религиозната принадлежност.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » чет дек 01, 2011 1:48 pm

Потребителски аватар
Amatulla
Потребител

Мнениеот Amatulla » чет дек 01, 2011 1:54 pm

Това, че някои, които се самоопределят като мюсюлмани и ядат свинско, не значи че трябва да слагаш всички под един знаменател. Защото ти точно това правиш - казваш всички мюсюлмани. Това, че една жена казва, че е мюсюлманка и не носи забрадка, означава ли, че мюсюлманките не носят забрадки? Не съдим за дадено нещо по изключенията, а по правилата. То има и мюсюлмани, които и прелюбодействат и се занимават с лихварство и прочее, но не лепваме етикет на всички, нали така? Ако един човек има истинска вяра, той никога не би посегнал към грях. Мога да ви кажа, че познавате хора, които само на име са мюсюлмани или по наследство, защото вярващите мюсюлмани това никога не биха си го позволили.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » чет дек 01, 2011 1:59 pm

Потребителски аватар
Amatulla
Потребител

Мнениеот Amatulla » чет дек 01, 2011 2:06 pm

Отново подчертавам - мюсюлмани, но не вярващи. Хора с религия по наследство, които никога не са отваряли Коран, не знаят къде се намира Джамията. Вярващ никога не би посегнал към грях, а при вас ми стана чудно, защото наред с не-толкова религиозните християни, религиозните и проповедниците ви също ядат прасета по Коледа! Дори да си призная от тази тема тук разбирам, че в християнството също е забранено свинското месо.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » чет дек 01, 2011 2:13 pm

Потребителски аватар
Amatulla
Потребител

Мнениеот Amatulla » чет дек 01, 2011 2:44 pm

Каква всъщност е истината? Кога е забранена мършата, кръвта и свинското месо? Забраната е получена около две хиляди години след Потопа. Това е записано в Стария Завет.
Тогава е забранено употребата на кръв, свинско месо, мърша и пр. и се разделят живитните на две групи: на чисти и нечисти, на разрешени и забранени за храна.

Левит 3 глава, стих 17
17 Вечен закон ще бъде във всичките ви поколения, във всичките ви жилища, да не ядете нито тлъстина, нито кръв.

Животни, които са чисти и разрешени за храна – с раздвоени копита и преживят, като овце, кози говеда.

Левит 11 глава, стих 3
3 Измежду животните всяко що има раздвоени копита и е с разцепени копита, и преживя, него да ядете.

Живитни, които са с раздвоени копита но не преживят и обратно: като свиня и др.

Левит 11 глава, стихове 7 и 8
7 и свинята, защото има раздвоени копита, и е с разцепени копита, но не преживя; тя е нечиста за вас.
8 От тяхното месо да не ядете, и до мършата им да не се допирате; те са нечисти за вас.

Tова е от поста на г-н Йоан в началото на темата. Май ти си в грешка :))

Върни се в “ислям”