Убийство с камъни - Ислям в действие!

теми, свързани с исляма
Йоан
Потребител

Убийство с камъни - Ислям в действие!

Мнениеот Йоан » нед яну 30, 2011 5:32 pm

ВНИМАНИЕ - ВИДЕОТО Е СЪПРОВОДЕНО С ИЗКЛЮЧИТЕЛНА ЖЕСТОКОСТ! ВСЕКИ ТРЯБВА САМ ДА РЕШИ ДАЛИ ДА ГО ГЛЕДА ! ВИЖДА СЕ ДЕЙСТВИТЕЛНО УБИЙСТВО НА ЖЕНА С КАМЪНИ ...
...
Наказанието –прелюбодеяние / Зина - от арабски / несъмнено е дадено на исляма от милостивия Пророк / да бъде мир над него /, който разбира се е пратеник на Милостивия Аллах!
Има много хадиси, в които се говори за убийство с камъни, но поради диващината в този обичай, ще дам само един пример!

Volume 2, Book 23, Number 413:
Narrated 'Abdullah bin 'Umar :
The Jew brought to the Prophet a man and a woman from amongst them who have committed (adultery) illegal sexual intercourse. He ordered both of them to be stoned (to death), near the place of offering the funeral prayers beside the mosque."

Том 2, книга 23, Брой 413:
Разказвам Абдула бин Умар:
Евреинът доведе при Пророка един мъж и една жена измежду тях, които са извършили (прелюбодеяние) незаконни сексуални контакти. Той нареди двамата да бъдат убити с камъни (до смърт), близо до джамията, място където се предлагат заупокойни молитви.

Източник -

Подбрал съм „по-безобидно" видео за гледане! Но ви уверявам, че в нета има филми, които са съпроводени с изключителна жестокост.

http://www.liveleak.com/view?i=44a_1176709269

Ясно се вижда как се изпълнява присъдата от истинските мюсюлмани – жените са с вързани ръце зад гърба и опаковани от главата до петите. Поставят се в яма и се запълва с мръсотия и пръст.
Във видеото е цитиран чл. 104 от закона на Шериата в Иран, според, който не трябва да се избират малки камъчета за убийството, нито пък много големи, че да не могат да се хвърлят. Камъкът трябва да бъде достатъчно голям, за да убие човек от първия или втория път.

Въпросите са:

Виждате ли прелюбодеец във видеото и как е наказан той / хадисите изискват да се наказват и двамата /?
Ако го виждате, то покажете ми как е наказан той, защото излиза, че жената е прелюбодействала сама със себе си!

Някой вижда ли изразена милост във видеото?
Асен
Потребител

Re: Убийство с камъни - Ислям в действие!

Мнениеот Асен » нед яну 30, 2011 5:45 pm

Извинявай, Йоан, но ако действително има кадри, които не са подходящи за аудиторията, то не е ли по-добре да преразкажеш със свои думи основната теза на темата, а видеото-да го премахнеш? Защото доста хора биха се изкушили да "надникнат".
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » нед яну 30, 2011 5:52 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » вт фев 01, 2011 9:26 am

Аз съм гледала нещо подбно - наказание на жена; удряха я с чукове по бъбреците, а четири други жени я държаха за ръцете. Тя се гърчеше в ръцете им, после май припадна...
НАЗДРАВЕ НА МЮСЮЛМАНИТЕ, ЗА КОИТО ТОВА Е НЕЩО ДОБРО.

Иоане, много си е на място темата ти и видеото. Напълно подкрепям каузата, с която си се заел! Тези неща трябва да се популяризират.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт фев 01, 2011 11:33 am

Само не мога да разбера как такива диваци вярват и изповядават, че Бог е "Всемилосърден", като в Негово име вършат подобни изродии...
Все пак, мисля, че не всички мюсюлмани са такива изроди - виждала съм нормални хора сред тях.
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » вт фев 01, 2011 2:21 pm

Тигър и Чехълче, изненадан съм от вашата реакция по поставената тема. Няма да ви отнеме много време, ако преди да дадете своя категоричен отговор, се поразровите за други мнения, писани от съответен автор, за да придобиете предствава за неговите мотиви, цели и нагласа.

Това е моето лично мнение.
Последна промяна от Асен на вт фев 01, 2011 7:33 pm, променено общо 1 път.
Urban
Потребител

Мнениеот Urban » вт фев 01, 2011 4:29 pm

Иоане,
браво за темата.
Много чета по темата и се ужасявам. Един английски журналист Пол Белл, който се смята са самозванец, е предвидил:
''Ислямът ще властва абсюлютно навсякъде в света до 2300 година.'' Само ще спомена, че неговия дядо, през 1906 г. предвижда, че Германия ще нападне целия свят и светът може и да не успее да надмогне над силата й ако САЩ не се включат' Тогава всички се чудят на нелепото предсказание. Но едно поколение по-късно историята потвърди думите му. Сега Белл говори за исляма. Страшно е, но е неизбежно. Той посочва, че към 2110 г. цяла Африка ще е ислямска, а към 2130 г. - 2140 г. Целия Европейски съюз ще е ислямизиран. И ще изповядва само ислям. После в 2160 е ред на Латинска Америка, а Щатите заедно с Китай и Русия ще паднат през 2180 г. оттогава насетне исляма бързо ще обхване планетата!!!
Знам че звучи странно, но и преди това е звучало странно, когато е ставало дума за Германия.
Аз ще потърся повече по темата и сигурно скоро ще пусна отделен материал.
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » вт фев 01, 2011 4:58 pm

:) Полезното в случая, е че още веднъж се показва жестокостта и абсурда на догмите. И това не е лошо. Но като цяло, авторът на темата, в по-стари свои публикации популяризира своята верска принадлежност, стремейки се да намери общи допирни точки с християнството. Което влиза в противоречие с мотивите за поставяне на тази тема, защото не е естествено месеци наред да се стремиш към едно, а изведнъж .. да правиш завой.
Иначе, нищо лично ... :angel:
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » вт фев 01, 2011 5:06 pm

Хъм, а уточнява ли този Пол Бел дали ислямът ще бъде наложен насилствено или хората много ще харесат действията на мюсюлманите и ще поискат и те да опитат.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » вт фев 01, 2011 6:27 pm

Асен
Потребител

Мнениеот Асен » вт фев 01, 2011 7:31 pm

Приятелю, съвсем естествено е това, което е в сърцето ни, да излиза вън от нас и в това, което споделяме пред останалите. Това лесно може да бъде видяно в писаното от нас, тук, проследявайки хронологията. Няма скрито-покрито wink: Нямам нищо против това да си мюсюлманин, самият аз имам доста приятели, които са такива. Забележи, писах "приятели", а не просто "познати"! :angel:
Но, при положение, че има разминаване в мотивите на писаното преди и сега, самата постъпка е ...малко объркваща. Възниква въпросът:"Аwe, kwo staa tuka....?" wink:
Иначе, си оставам с най-добрите чувства :angel:
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » вт фев 01, 2011 7:42 pm

Аз също не разбирам каква е целта на темата. Ще станем ли повече християни от това, че при мюсюлманите има такива ексцесии? Нужно ли е да хвърляме камъни в чуждия двор, вместо да се заемем да почистим и подредим нашия? Такива клипчета са подходящи за мюсюлмани, за да знаят какво ги очаква, ако нарушат законите на Аллах и покорно и дори с желание да приемат съдбата си. Какво общо има това с ислямизацията (която е най-много изкуствено напомпана и най-много се пише за нея в еврейски издания поради отявлената "симпатия" между двете култури), нали хората доброволно приемат тази религия, примерно Майкъл Джексън бил ли е принуден или тероризиран, за да приеме ислям? И да се разширява това явление, то определено не става насилствено и ако масовият човек реши да го направи, не означава, че и християните ще отидат в кюпа - те са християни не защото иначе съпрузите им ще ги пребиват от бой или пък да ги убиват с камъни, а защото обичат и вярват в Христос. Да не би религия без всякакви жестокости да може да конкурира Спасителя???
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » вт фев 01, 2011 10:40 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » вт фев 01, 2011 11:14 pm

Urban
Потребител

Мнениеот Urban » ср фев 02, 2011 11:39 am

Изключително силно подкрепям позицията на Йоан. :clap:

Искам само да споделя нещо по повод думите на Венче, която казва, че според нея няма полза да се ровим в исляма и че от това не ставаме по-добри християни.
Донякъде е права, но не съвсем, защото когато виждаме жестокостта и първобитността на тези хора ние възхваляваме тихо Христа в сърцата си, че ни Се е открил и че имаме тази велика радост да сме християни, а не други. Това е както, когато видиш страшно болен човек неволно благодариш на Бога, че те е пощадил от подобна участ. т.е. добре е да виждаме такива картини за да е будна съвестта ни.

Върни се в “ислям”