Революциите в Близкия Изток - ислямизация или демократизация

теми, свързани с исляма
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: Революциите в Близкия Изток - ислямизация или демократиз

Мнениеот Aurelia Felix » чет мар 03, 2011 6:10 pm

Така е Прокимен, всичко, което си написал е трагично, но вярно. Все пак да не забравяме, че злото няма сила само по себе си, и ако достатъчно хора се събудят и върнат към християнската вяра, за пореден път грозното чудовище на антихриста ще бъде отблъснато в бездната.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » ср мар 09, 2011 11:31 pm

Гледах по НОВА ТВ това, че отново има убийства на християни от мюсюлмани в Египет, Кайро. Това е ужасно - не мога да повярвам, че това се случва - покрай постите се бях смирила малко; но сега усещам как бавно почва пак в мен да се натрупва злоба срещу насилниците... :?
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » ср мар 09, 2011 11:44 pm

Не е редно да трупаш злоба. Не е християнско. И не помага на никого.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » чет мар 10, 2011 12:08 am

Последна промяна от zmianatz на чет мар 10, 2011 12:56 am, променено общо 1 път.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » чет мар 10, 2011 12:31 am

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » чет мар 10, 2011 12:53 am

Е да де, нали и аз това казвам ;) - че вреди най-вече на източника - т.е. - на самия злобен. А за лицемерието не съм много наясно - сигурно и там е така - ама на мен доста ми е вредяло когато са били лицемерни с мене. Ама все пак е важното да не си лицемерен с Христос. Обикновените хора можеш да излъжеш - ама Христос - НИКОГА!
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб мар 12, 2011 10:28 pm

Асен
Потребител

Мнениеот Асен » нед мар 13, 2011 3:22 pm

wink: Модераторе, понеже ефекта от протестната сбирка все още не е ясен, предлагам на вниманието ти два по-икономични варианта за справяне с високата цена на горивата.

1. Създаден специално за градски условия, с реален разход 5л/месец :

2. Изцяло екологичен и поддържащ физическата форма през цялото време:

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед мар 13, 2011 5:30 pm

Въпреки слабата организация, ефект винаги има. Когато ножа ти е опрян в гърлото, поне трябва да извикаш. Аз не протестирам, защото нямам пари за бензин, нито събраното множество хора бяхме бедняци. Нито ще си сменям колата, нито ще се отказвам от нея! Те ще се откажат да ни продават най-скъпия бензин в Европа. Те ще се откажат да ни продават храна, по-скъпа от Испания, Германия и Италия. И ток, по-скъп от Англия.

Предизвикахме сериозни задръствания, беше яко свирене. :lol:
Дано другата неделя организират пак! И така, докато хватката, с която са ни хванали се разпусне малко по малко и видят, че не сме добитък, който могат само да доят. Страх ги е, тъй като пред централата на Лукойл имаше доста полиция и цивилни, а в небето два пъти мина шпионски самолет. Опитах се да го снимам с виедокамерата, но за съжаление не успях.

Малко снимки, които направих:

protest.jpg

arena.jpg
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » нед мар 13, 2011 6:46 pm

Сашо Диков от "Канал 3" направи директен репортаж на събитието и около зо минути го излъчваха в ефир. Попаднах неволно на него, защото от 15.30ч по програма трябваше да започне благотворителна баскетболна среща, а тя закъсня заради протеста.
Така е,както казваш, модераторе. БГ варианта на ценообразуването трябва да спре. Не е нормално да плащаме в пъти по-скъпо от чужденците, а да получаваме много-по-ниски доходи от тях. Някой експерт сигурно ще каже: "Ама тя, икономиката ни..., видите ли...."
Преди две седмици ми беше на гости брат`чедката, която от 1994г живее в Швеция, и разглеждайки козметика в мола на "Карфур", отбеляза, че продуктите на L'Oreal са три пъти по-скъпи от аналогичните им в Швеция. Коментарите по-нататък са излишни. Работи там като учителка в гимназия и получава......Еu 2600
А ако лихвите по заемите (потребителски и жилищни ) надвишели 4-5%, хората се вдигали на протест. Моят потребителски заем започна от 7.85%(преди няколко години), а сега, може би е и над 14. Просто споделям.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт мар 15, 2011 9:25 pm

Асене, да беше разликата само в цените на козметиката Лореал, без която спокойно се живее, с мед да ги храниш! Аз ти казвам, че в Западна Европа храната е по-евтина и от нашата, както и комуналните разходи.

Лихва над 14% е убийствена, но така ще бъде, докато си мълчим. Сега правителството на Борисов (което няма вина в случая за огромния акциз върху горивата, тъй като не то ни зароби), е изпратило молба до ЕС за намаляване на ставката. Ония от ЕС ще я намалят само, ако ние не мирясаме!

На 27-ми се готви втори протест срещу цените на горивата :clap:
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » ср авг 31, 2011 10:29 pm

Върни се в “ислям”