Иконоборството в исляма

теми, свързани с исляма
Ahmed
Потребител

Re: Иконоборството в исляма

Мнениеот Ahmed » пет мар 08, 2013 9:22 am

В случая няма нужда да намесваш номера с контекста, защото няма друг смисъл и кой редно да слушаме и кой има думата - апостолските правила и църквата или думите на Иисус. Това е друг основен проблем на изградилото се християнство в последствие, че не се слушат думите на пратеника, а на постоянно вариращите в различни посоки правила, които много често са в разрез с думите и заръките на Иисус.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет мар 08, 2013 9:39 am

Ахмед,
Християнството не е поточето на исляма, то е море, в което лесно ще се удавиш.

Ако слушам теб, то трябва да празнуваме в събота, а не в неделя. Иисус дал ли е изрични разпоредби устно за това? Или с делата си е събирал верните в неделя, а не в събота.

Мъдруваш за неща, които не познаваш, а аз няма да вадя дебели книги да те образовам. Тази нишка е за Иконоборството в исляма!

Няма вариращи правила в разрез със заръките. НИКЪДЕ! Има непознаване на християнството. А то, познването не е круша, да я излапаш...

Трябва труд и четене с чисто (не лукаво) сърце. И ако нещо не е ясно се пита, а не се градят собствени хипотези :idea: Последното се нарича плътско мъдруване.
Има отговори на всичко съществено във вярата. Нищо не "виси", както си мислиш.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пет мар 08, 2013 10:09 am

Next, добро оправдание, но по-скоро патетично, а не логично и свързано с реалността. За християнството, не съм давал мнение дали е поток, река или море, но бъди сигурен, че каквото и да е, когато плуваш в обратната посока, няма да стигмеш на правилния бря., не се съмнявам, че можеш да извадиш дебели книги, но когато противоречат на Иисусовото слово, какъв е смисъла и ползата от тях, в крайна сметка. Църквата приема официално през четвърти век доктрината за това, че Иисус е Бог, по предложение на Римския император Константин, който е бил идолопоклонник, самия Иисус в нито едно свое слово, не е заявил недвусмислено, че е Бог и че на него трябва да се молят хората, а е казвал, че ще се спасят, чрез него т.е, ако следват Божиите посляния на които е бил носител.
simon
Потребител

Мнениеот simon » пет мар 08, 2013 10:28 am

Привет Ахмет,

Пише се подражание, а не подръжание. Не го казвам с лоша умисъл. И мене тука във форума ме научиха да слагам интервали между думите. А Тигър-Аурелия/който изгони Силвия и Тимотей без вина/ като "модератор" започва изреченията представи си с малка буква. И страното е че освен Венче никой друг не я учи. Аз я обичам и за това и правя забележка. Ахмет не се смей обичам я бе, защо не. Нищо че обижда и Кабрал на "полицай". А той човека дори не и обърна внимание. Нищо бе Ахмет и нея пък ще я обичаме такава каквато е, нали. Ама и аз взех че се подхлъзнах във "форумски клюки", но се надявам те да са имали и образователен ефект.

Ахмет,познанията ми в Исляма са от "обще култура", но се опитвам да мисля. Ако това е грях по каноните на някои от "хард" религиите като Юдаизъм, Християнство и Мюсулманство, кажи. Не демонстрирам Ислямски познания, защото за разлика от Йохан аз нямам такива познания. А Йохан аз намирам за ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ПОЛЕЗЕН с неговите цитати от Корана. Само трябва да намали формата им, т.е. да цитира с нормални букви, за да не дразни окото, а и да има прегледност разбира се. Това е само един приятелски съвет. А иначе той сам си решава. Говориш за някакви формули, но аз не работя с формули. Опитвам се да работя с моя мозък, кето разбира се не е никак достатъчно. За "матрица", не знам за какво става въпрос. Моята неродена още дъщеря Аристриция, която тук на Земята ще се казва Миранда ми казва че аз съм "Стара ретроградна архивна матрица"! Тя ме уби от смях тогава, защото в думите като че ли се познах и и дадох до някъде право. А тя с тази "колоритна фраза" имаше предвид, че съм задълбал в религиите и не се пречупвам-отварям за Останалото. Та ако това имаш предвид-ок! Приема се. Трябва да работя над себе си и да се поразчупя още. Но ако ме вкарваш в някоя "матрица" на определена религия-гешка. Аз съм просто един ИСТИНСКИ ХРИСТИЯНИН последовател на учението на Исус което е Вечно и на което отгоре стои Всичко - Отеца Създател. Исляма също. А верния резултат за който говориш очаквам да чуя от теб. Приемам всиякакви мнения, защото и те са верни, но това е съвсем друга тема.

За мюсюлманския "бацил"-педофилията беше игра на думи с Неьт. Ти си интелигентен мъж, но явно не си чел концентрирано. Толкова грижи и проблеми има в настиящето ни ежедневие, че едва ли е било възможно. Педофилия в Мюсюлманството няма, но от позицията на 21 първи век погледнато назад има подобни "разсейки" в Исляма наречени "легализирана педофилия", с което лично аз не съм съгласен, тъй като в Античните, Библейските, Евангелските, Кораничните, а дори и в съвремените времена е съществувало и съществува робството. В Тайланд се продават деца за секс на 4,5,7 години за да изхранват другите си деца. За това е много трудно на бедняка да е праведен. Какво да говорим повече. Има ли робство, то е ясно. Човека става предмет или кукла. Времена, епохи, нрави обичаи, традиции. Много е комплексно. Просто Исляма се е опитал да придаде на този "феномен" ранноженството, /а внякои случаи насилието над деца/ по приемлива и по законна форма. И ако в тези времена не е било нормално да се жениш за вече развити деца /както е направил Мохамет/ всички щяха да се отдръпнат от Мохамет педофила и нямаше да го следват така вярно...в някои случаи дори и сега СЛЯПО.. Ако сме били родени тогава вероятно щяхме да мислим не като сега А КАТО Мохамет. Е не задължително всички де. Само тези които си падат по "агнешко". Какво да ти кажа Ахмет, не е ясно нали. Ами една от големите Вселенски Истини е, че "нищо не е така както изглежда". Сега ще ти кажа една Огромна Истина която идва от "там" "горе". "Бог е създал мъжа и жената за да живеят в мир и Любов, като в тази благословена връзка място за трети НЯМА". Тази Истина е съществувала още от Началото. Тя е НЕПРОМЕНЛИВА...но има така наречения "Регламентиран процес" на Отеца, който допуска всичко в "Перпетум Мобиле", за да може всяка душа да използва свободната си воля и да се поучава и често да плаща "фактурите" от това "право и задължение" на всички нас. Казах ли нещо бе Ахмет. Я ми кажи сега ти, с тези последни думи след като излязох от "Мюсюлманската матрица" редовен ли съм или..

Ахмет, с твоя "смс" ти отново казваш: "Мерцедес и всички останали", респективно "Исляма и всички останали". Казваш, че Исляма е последната и най модерна-актуална религия, която не отрича истиноста на предходните, но тя като последна, модерна и актуална религия се явява и като "кректор" на предходните. Демек открива всички "дефекти" на предишните религии. Верно е че в Корана дори го пише. Само, че аз в Корана виждам повече потвърждения и примери за подражание от Библията и Евангелието отколкото корекции и ОСНОВАТЕЛНИ КРИТИКИ. Мога да ти го докажа. И хич няма да се старая, защото аз като съм чел Корана ми е било интересно и съм запомнил добре "дефектите му". Приемам един конструктиван диалог, но не ми се "джавка", защото аз съм тук "за да нося светлина"../не се смей Ахмет/ и да се поразтоварвам вдигайки си/ни/ настроението. Писах на два пъти тука ама и двата пъти бях разжалван неоснователно. А бе не е баш така ама карай. Аз на друго място не съм писал, защото от тука се уча. Без майтап.

В заключение Ахмет, да "почерка" и метода на Отеца-Създател в "регламентирания процес" е същия от самото начало. Разрушава старото и създава новото като запазва от старото само екстрата, полезното и нужното за Новото. Но се питам Ахмет кое е новото. Исляма който е "замръзнал" още в момента на създаването му подпомогнат от Суната за целта. Ако твърдиш, че това е последната, модерната..с всички екстри../фул-фул/ религия..може! Имаш право да мислиш така, но това НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ЗА ИСТИНАТА.

Ахмет, защо мюсюлманите уважават Мохамет повече от Достойния Исус и чрез Суната го трансформират в Богочовек. Та нали самия той е твьърдял че е най обкновен "предавател" на Словото..т.е. транслатор на..Кой беше Словото в Исляма. Ребус.."Който има ум да мисли". Добре айде не отговаряй на това, че е много трудно. Кажи поне защо Мохамет е на първа позиция след като Алах "забранява" да се слага някой от Пророците над другите.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет мар 08, 2013 11:22 am

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пет мар 08, 2013 4:01 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет мар 08, 2013 5:26 pm

Ахмед,

До тук беше. За мен си леееко невменяем:

1. Не познаваш собствената си вяра - колко пъти ще те уличават в непознаване на собствената ти религия? И ти изобщо не можеш да се защитиш, а само им казваш, че "не са си вземали хапчетата". За мен не си мюсюлманин, а ислямист. Някой добре се е потрудил да ти сложи капаци, щом си скаран с най-елементарната човешка логика.
2. Изобщо не познаваш нашата вяра - очевадно (и преднамерено) бъркаш и най-елементарни неща, които знае и начинаещия в християнството. Ето ти основата:
Чети нашите Свещени книги, някои от които трябва и да са ваши.

Да се изявяваш в Православен форум, плюейки по неща, които намираме са святи е висша форма на наглост (не на простотия).

На мен и идея не ми идва да идвам във ваш форум да ви рекламирам християнство. Ако изобщо ми хрумне тая луда мисъл - ще потроша поне 2 години в изучаване на исляма. А ти очевидно не си отделил и 20 часа...

Оставям те до Великден да прочетеш нашия Нов Завет (делата на Иисус Христос и Апостолите му). Ако до тогава ти обърна внимание, Аасан Мюмюн Меемет ми викай! Разрешавам.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пет мар 08, 2013 5:59 pm

Next, то боляло а. Не нямам намерение да засягам никого, а логично да обсъждаме нещата и никога не съм се правил, че съм прочел всичко необходимо за християнството , но от това което съм прочел и най-важното според мен - вашите мнения и коментари тук във форума, съм стигнал до тези заключения и съм си потвърдил нещата, които съм разбрал от Исляма за християнството.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет мар 08, 2013 6:32 pm

Защо му отговаряте? Ако никой не отговаря, Ахмедът ще си отмре и няма да цапа насам-натам. Имаше една хубава статия за това, че разни хора се чувстват длъжни да влизат в полемики и да дават отговори.
Сатаната така иска да постъпваме - да влизаме в разговор с него.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пет мар 08, 2013 11:35 pm

Здравей, скъпо Чехълче!
Не тормози братята и сестрите ти, защото излагаш не мен, а себе си.
Вече ти дадох разрешение да ме резнеш, но се радвам, че след като си изгледала видеото си получила нужната доза Богобоязливост, но за съжаление, пак си предприела нехристиянски похват, като правиш опит да прехвърлиш несправедливо отговорността си към останалите. Както вече ти казах, имаш моето опрощение да ме баннеш фор евър, не се чуди.
А за видеото, просто се шегувах, знам, че нищо не си гледалала, достатъчно ограниченост в мисленето си показваш, за да съумееш да се възползваш.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » съб мар 09, 2013 3:27 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » съб мар 09, 2013 5:00 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб мар 09, 2013 9:39 pm

Привет!
За неразбралите Исляма, ще обясня, че Бог под термина "мюсулмани", няма предвид вярващите в низпосланото на Мохаммед, а всички онези, които са се отдавали на Бог и низпосланото, чрез пророците. Именно и такъв е и превода на думата "муслим"- отдаден, точно и това е причината, ние , да не се наричаме "мохамедани", както много невежи правят.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » нед мар 10, 2013 1:59 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » нед мар 10, 2013 3:45 pm

Върни се в “ислям”