Иконоборството в исляма

теми, свързани с исляма
Йоан
Потребител

Re: Иконоборството в исляма

Мнениеот Йоан » ср фев 27, 2013 10:18 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет фев 28, 2013 2:01 am

Отговори ми тогава ти - грях ли е фотографията :)
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пет мар 01, 2013 9:47 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб мар 02, 2013 12:06 am

Привет от мен!
Добре дошли и добре заварили новата тема :wave:
Като гледам развитието на нещата още в началото, бая плява се е настелила, но какво да се прави, дявола не спи и като не успя, да се оправи с един, викна на помощ, втори свой раб с цветни картинки и приказки от 1001 нощ. Но пък за радост, Господ ни е известил, че лукавството на сатаната е слабо пред вярващите и се топи, като масло във фурна. Venche, предполагам, че няма нужда да те убеждавам по отношение на пишман антиислямиста Йоан, който е единствения по-зле в начина си на мислене от Мишо в този форум. Мишо, не унивай, батко ти Йоан ще те изучи на доста факирски номера, които ти все още не умееш, бедната ти е фантазията, на какви маймунджулъци е способен, така че гледай и се учи. Извинявам се за по-дългото встъпление, но и доста бях изпуснал, та по същество.
След като темата е за иконоборството, то редно е най-напред, да си изясним, какво всъщност е иконата, за да знаем с какво да се борим т.е, да можем да локализираме и разпознаем врага, така да се каже.
В нашия случай и онова, което ни засяга, иконата представлява - художествено изображение съдържащо образи, имащи общо с определена религия или вярвания, с цел поклонение и отдаване на почит на изобразените създания/хора, ангели, демони и т.н./, търсене на закрила и някакъв вид помощ по неведом за човека начин. Ако съм успял правилно да формулирам същността на иконите, то минаваме на следващия етап свързан с локализирането им. Обикновенно, за да извършват целта си иконите, те би трябвало да се намират на видно и лесно достъпно място и обикновенно там, където човек може да се моли, това е, за да има възможност молещия да отправя молитвите си пред и към тях. След това преминаваме към разпознаването им. Както вече споменах, върху иконите обикновенно се изобразяват същества, имащи връзка с определено религиозно вярване и към които молещия отправя своя зов и очаква отзив на молитвата си. Поне, такива са моите разбирания и знания по отношение на иконите, а позицията на Исляма за тях е, че те са явно Богохулство, понеже Бог към всички пророци в знанията, които им е предавал, ясно е заявявал, че Бог е един и той е Създателя на всичко онова, което е извън него, включващо цялата Вселена, както и целия видим и невидим за нас свят. Бог е Създателя и на всички познати и непознати физични, химични, биологични и всякакъв друг вид закони, на които се подчинява всичко, както и постоянното им поддържане на всяко място и всяко време т.е, това, че сега, аз мога да мисля и пиша върху компа, като съвкупност от материя, антиматерия и всичките закони действащи в момента е благодарение на Бог, който управлява по перфектен начин съвкупността от всички тези неща и като същевременно, всичко има своята цел и мъдрост за съществуването си. Бог е дал на човека частица от неговото знание, за да можем ние, да се възползуваме от неговата милост и да получим съответните изпитания тук на Земята и да докажем отдадеността си и обичта си към нашия Създател. Имайки предвид това, трябва да се знае, че само Бог притежава определени качества, които са и причина той да Бъде това, което е бил, което е, и което винаги ще бъде - Всемилостив, Всезнаещ, Всеможещ, Всечуващ, Премъдър, ще спра само до тук, защото тези предимно са свързани с отправянето на молитви и възможността да се чуят и да се отговори по мъдър начин на тях. Защо, иконите са Богохулство?-Трябва да се знае, че, за да може, да се изпълни целия фактически състав свързан с иконите, то са необходими тези изброени качества на Бог и самите /иконите/ е нужно да притежават.
- Иконата и този, на когото се молим изобразен на нея, трябва да имат възможността първо, да чува молитвите на всички молещи се, на всяко място и по всяко време или иначе казано - ВСЕЧУВАЩ.
- Те трябва, да са милостиви, към всяко човешко същество и да знаят всичко за него и дори да са направили най-големия грях, срещу самите изобразени или пък техни близки, то трябва да имат безпогрешната способност да простят - ВСЕМИЛОСТИВ и ВСЕЗНАЕЩ.
- Те трябва, да са наясно и във възможност да изпълнят молбата на молещия - ВСЕМОЖЕЩ и ВСЕЗНАЕЩ.
- Те трябва да знаят дали онова, което искат молещите е най-доброто за тях и то в точно определения момент и за в бъдеще - ПРЕМЪДЪР и ВСЕЗНАЕЩ.
Иначе казано, с иконите се правят опити да се припишат Божествени качества на създанията. Такива постановки, както и други подобни в Исляма не съществуват. Картините, които Йоан е дал не са икони, а някакви си изображения и те са допустими най-общо за образователна цел. Аз ви гарантирам, че не може подобно изображение да съществува в истински мюсулмански храм и още повече в близост до място за молитва и за да не бъдем голословни предлагам облог - не само Йоан, ами всеки друг от вас, ако открие такъв православен мюсулмански храм в България, който в мястото си за молитва има изображения на одушевени същества , за да им се покланят и молят, аз ще стана христянин, но ако не намери, аз ще държа Йоан, да стане мюсулманин, този спор и шантаж от него не е за първи път и нека поставим нащата на местото си най-накрая. Ти си Йоане на ход, аз чакам.
Това е общо взето позицията на Исляма по въпроса и всеки, който не го съблюдава е в грях, а онова, което Йоан е излял в форума по тази тема е меко казано, жалък опит за конспирация и заблуда на поразия, като сам оборва мненията си, което е нормално, когато човек твори лъжи и заблуди.
Това е за днес, а утре /Дай Боже/ ще продължа по въпроса. Има още доста, какво да се каже, ще отговоря подробно на всички въпроси.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » съб мар 02, 2013 2:08 am

Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » съб мар 02, 2013 4:30 am

Не се молим на иконата - тя не може да чуе, а и ние на дърво и боя не се молим.
Не се молим на починалия светия - защото той не може да чуе.
Молим се на Бог, Който може да чуе. Искаме застъпничестово пред Бога и от починалия светия, на когото Бог може да предаде, какво искаме. Бог може да чуе и молитвата на починалия светия.
Молим се на Бог, но той чува молитвите само на тези, които са му угодни - т.е. не ги чува само защото е Всечуваш.
Бог ни помага в нашата немош, помага ни да се молим, учини как да се молим.

Бог чува молитвите защото е Всечуващ, но изпълнява молитвите на онези, които са му угодни.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » съб мар 02, 2013 1:47 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » съб мар 02, 2013 2:47 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб мар 02, 2013 3:10 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб мар 02, 2013 7:24 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » нед мар 03, 2013 2:18 pm

Привет от мен!
Преди да продължа от там докъдето бях стигнал, ще коментирам нещата дадени и свързани с облога ми, на който държа съвсем отговорно. Както можеше да се очаква, Йоан бръкна веднага в торбата с маймунджулъци, взе един чувал от брашно и взе да го тупа, след което се опита да внуши на всички, че това е просто сутрешна мъгла, но няма да му се сърдим сега за елементарната му тарикатщина, защото все пак нали трябва да изучи начинаещия антиислямист Мишо и трябва на практика да си показва лукавите номерата.
Снимките, които нашия юнак е дал са много впечатляващи, но само за рубриката "любопитни факти оттук и там". Това, което е дадено за "Демир баба теке" със свещи и образ е място за молитва, но, в което влизат само христистяни, другото представлява гробница насочена към забележете, не югоизток, а на югозапад, в която влизат всякакви хора. В околностите на тази местност има и месчид/малка джамия/, за съжаление, от която разбивача на Исляма - Йоан не е дал снимки, разбира се без да иска, в която няма, нито свещи, нито образи, но както и да е. Нека обаче за онези, които не са запознати, какво представлява това място, да дам кратка информация за него. Началото си води от тракийска езическа местност за поклонение, където са се извършвали езически ритуали, по-късно през средновековието там се настанява обявения по-късно за мюсулмански, но забележете казълбашки/шиитски/ светец - Демир баба, нашата страна още по време на комунизма го обявява за културен паметник, но в началото на демокрацията съществиващия тогава шиитски храм е разрушен, но за съжаление се намират хора, които по-късно го изграждат пак, на това място ходят по равен брой християни и мюсулмани, които в по-голямата си част са казълбаши, но има и хора от православните мюсулмани, които от невежество ходят там, но бъди сигурен, че никой от тях не отправя молитви към някого от хората, било то мъртви или живи, за да им бъдат те посредници между тях и Бог в молитвите, а месчида там, както вече казах, не съдържа никакви изображения. По-голямата си част от информацията я имам от официално духовно лице, което е с длъжност - имам/назначен духовен ръководител/ в джамията до близко селище в околноста. Разговаряли сме с него и за това, че тази местност е дяволско място и че там истински мюсулмани нямат никаква работа, той самия е провеждал лекции относно същността на това място, както и официалната гледна точка на Главно мюфтийство по въпроса, отричаща категорично подобни места, както е и "Кръстова гора". Според Исляма свещенно и поклонническо може да бъде място посочено само от Бог, чрез пратениците си, а не места измислени и обявени от хората за такива.
Другата снимка от "Съда на Апелативна дивизия на Върховния съд на щата Ню Йорк",където имало някога и статуя на Пратеника Мухаммед, която по настояване на ислямската общност била демонтирана - наистина смешно и жалко за нашия юнак, но Йоан сам себе си опровергава и то не е за пръв път, като доказва ясно , че подобни творения са забранени в Исляма, за да не започне някой да ги боготвори.
Хадисите, които пък е дал, са друго негово саморазобличаване, за което му благодаря, че ми помага, заедно да изринем заблудата, която постоянно разлива. От тези хадиси прекрасно се разбират заръките на Пратеника и предупрежденията му относно присъствието на одушевени същества на видно място в домовете на хората и когато поради незнание на една от съпругите му е сложила перде с изображения в дома им, той се е разгневил и я посъветвал да направи от пердето възглавници за сядане върху тях, така че, не виждам причина това Йоан да го дава в своя изгода.
В крайна сметка, аз чакам, не евтини циркови номера и жалки подмятания, а доказателства от признатите от официалната ислямската общност храмове, макар, че както споменах, дори и в този шиитски храм на Демир баба теке няма от въпросните изображения.
Наистина е трудно да се отговаря еднозначно на Йоановите изтъпления, от които е видно, че в едни твърдения той прави някакви обвинения, а в следващите редове сам се разобличава и започва, да твърди обратното и дори дава доказателства за това, при наличието на такова разделение на личността, човек да му се чуди, в каква насока точно да провежда разговора, мислех си, че през времето на неговото отсъствие от форума, се е опитал да се лекува, но жалост не е постигнал много, след като беше разбит на пух и прах преди време със налудничавите си твърдения относно Исляма, след което си подви опашката. Странното е, че се опитва да убедждава хората в неща които, са бетон, като позиция в Исляма, както е това с иконите и начина за почитане на мъртвите, кому е нужно това. Това е все едно, аз да започна да убеждавам християните, че Иисус е опростил греховете на хората и че Бог е троица.
От начина му на присъствието тук, може да се направи извод, че целта му е с блъфове, да блокира нормалния диалог и да се разправяме само с несъстоятелни неща и то след като кристално му е ясно, как стоят нещата, понеже вече сме ги обсъждали детайлно. Дай Боже по-късно ще продължа по същество, а междувременно, Йоан да си подготви документите за смяна на името.
Последна промяна от Ahmed на нед мар 03, 2013 2:35 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед мар 03, 2013 2:29 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » нед мар 03, 2013 2:38 pm

Next, прав си и приемам забележките.
Йоан
Потребител