Иконоборството в исляма

теми, свързани с исляма
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: Иконоборството в исляма

Мнениеот Next » нед мар 03, 2013 5:39 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед мар 03, 2013 7:38 pm

Некст, с какво казано от Ахмед мислите ти се насочиха в тази посока? Чувства на злопаметност и отмъстителност ли събужда у теб националният празник? Твоята нападателност тук стои ни в клин, ни в ръкав, но да ти припомня - християнството е в прошката.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед мар 03, 2013 8:39 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон мар 04, 2013 12:33 am

Здравей, Venche!
Не се впечатлявай от финтовете на Next-тип "заешка кълка", това е нещо нормално, когато човек губи почва под краката си и започва да стреля на посоки.
От опит знам, че оправия с инсинуациите на Йоан няма, наистина тежък случай е , и заради това, ще послушам Next и ще го давам по-накратко поне в отговор на обвиненията.
Йоане, ваше психоблагородие гърчещо се в агония, ДПС и особенно върхушката им са последните, които могат да имат нещо общо с Исляма, на тези господа, ако им обещаеш избиратели и кръст можеш да им закачиш на гърбовете им, същата принципна ситуация е и с всички останали политици.
Но, кое всъщност е важното за нашия разговор- аз не чух някой да се моли на Демир баба или пък на Али, които са приемани от шиитите, като повече от светци, аз не съм шеит, ако все още не ти е ясно и няма нужда да ми пробутваш техни вярвания, както вече казах, никой истински мюсулманин няма работа там, най-малкото затова, че това место не фигурира, като свещенно, нито в Корана, нито в сунната. Все още чакам, доказателства от истински мюсулмански храм за наличието на изображения, можеш да включиш в акцията Мишо и Next, а и всеки друг, такива храмове в България-стотици, успех.
Next, несериозно от твоя страна е, да се перчиш с закани и да сееш психози.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон мар 04, 2013 8:33 am

ven4e, Ахмед не се разграничи нито от кръвопролитните дела на единоверците си, нито от тези на предците си. Приема ги. Дори не се извини с например: такива са били времената...
Какво има да спорим и обсъждаме?

Християнсвото е в прошката. За какво да му прощавам, като на мен лично нищо не ми е направил?
Или да простя на исляма по принцип? На какво основание :!: :?:
Но този, който не помни поуките на историята, повтаря старите грешки.

Народе???? (В. Левски)
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон мар 04, 2013 11:07 am

Здравей Next !
Вместо да изпадаш в недоразумения и патови ситуации, вземи и напиши два реда по темата, ако разбира се имаш, какво смислено да кажеш.
По отношение на това, че аз съм одобрявал някакви действия на някого и че се полагало за тези евентуални деяния да се извинявам, съжалявам, но си сбъркал адреса. Кой съм аз, свидетел и доказателство за, какво съм и пред, кого съм отговорен, и в съд ли се намираме пък ти да отправяш обвинения на които не си свидетел, и как установи евентуална моя вина, в качеството на какъв някой е поискал моето извинение, та да се тръшкаш, че пък не съм го направил. Още повече, аз нито съм турчин, нито съм бил съвременник, нито сподвижник на евентуалните обвиняеми, нито пък съм глава на религиозна или национална общност та да предприемам подобни действия . За мен не е проблем да се извинявам и да търся прошка, защото го правя поне по 100 пъти н ден към Бог и към хората, когато е необходимо, но в случая, невиждам такава предпоставка. Виждам обаче, необоснована злоба,преднамереност и предубеденост по отношение на мен, за което, ако си истински вярващ трябва да се извиниш. В допълнение, ще ти кажа, че в Исляма, никой не е виновен за евентуалния грях на хора към кото няма отношения, нито пък може да ги опрощава, така ще бъде и на съдния ден.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон мар 04, 2013 11:29 am

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон мар 04, 2013 12:42 pm

Next, нещо сънуваш, аз не съм изявил никаква позиция, не си измисляй. И още, аз не те държа отговорен за безчинствата на твоите единоверци навсякаде по света и по всяко време и както вече достатъчно добре ти обясних, тук не е съд и не сме отговорни за действията на хора, които не познаваме, а за да има присъда освен прокурор обвинител/какъвто ти искаш да бъдеш/ е нужен и защитник, каквито, нито ти, нито аз, можем да бъдем. Но като си започнал с обвиненията и търсене на отговорност и извинения на религиозна основа, ти драги ми , какво имаш да кажеш за милионите избити от кръстоносците, милионите избити хора от християнските колонизатори по целия свят, както е било при нашествието в Америка, където местното население индианци избивано и тероризирано и натъпкано в резервати, както е било с милионите хора местно население в колониите по Южна Америка, както е било в повечето от Африканските страни, половин Азия и т.н, къде е извинението ти за християнския терор на цар Борис, върху българското население при насилственото му налагане, като религия, къде е извинението ти към безпричинно избитите над 110 000 мюсулмани в южна България и северна Гърция в началото на миналия век от хора, като Яне Сандански, Гоце Делчев и много други като тях, къде е извинението ти, за насилственото покръстване на мюсулмани в Родопите осъществявано на няколко етапа през 20-50г на миналия век. Така че, стига нагло лицемерие и неосъзната злоба, от която никой няма полза. Предполагах, че тук е място за обсъждане на същността на вероизповеданията и принципните им позиции, а не за действия на хора, които се водят като принадлежност на една или друга религия. Подобни тесногръдия най-често са причината за етнически и религиозни конфликти, подобни подходи са характерни за лица с психически неравновесия или личностна неосъщественост в обществото и липса на достатъчно вяра, която да ги поставя обратно в релсите. Ако искаш да бъдеш проповедник на омраза използвайки лицемерната си същност и вижданията си от типа " кон с капаци", защо не организираш група и излезте заедно на протест, както е модерно сега и обясни на хората позицията си и осъществи мечтите си, а се криеш зад форума и само се заяждаш, ами хайде реализирай и покажи подобаващо размислите си и виж кои ще те последват.
Сигурен съм че имаш готов обвинителен акт за всеки, дори ако ти кажа че съм марсианец, но погледни първо собствения си двор.
Матей глава 7 -
1.” Не съдете, за да не бъдете съдени;
2. защото, с какъвто съд съдите, с такъв ще бъдете съдени; и с каквато мярка мерите, с такава ще ви се отмери.
3. А защо гледаш сламката в окото на брата си, пък гредата в своето око не усещаш?
4. Или, как ще кажеш брату си: чакай, да извадя сламката от окото ти; а пък на, в твоето око има греда!
5. Лицемерецо, извади първом гредата от окото си, и тогава ще видиш, как да извадиш сламката от окото на брата си.”
12.” Прочее, всичко, което искате да правят вам човеците, същото правете и вие тям; защото това е законът и пророците”.-
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон мар 04, 2013 1:07 pm

Ахмед,
това е за друга тема, не за тук. Приключвам.
1. Католиците ги броим за еретици, не за християни - не го приписвай на нас.
2. цар Борис I - знам за потушен метеж на сина му, който връща езичеството обратно като държавна религия. Или ти подкрепяш езичеството? Той е цар, т.е. монарх и това прави нещата различни. Ако ще чепкаме това, то е за друга тема, но не очаквай от мен повече от 1-2 поста.
3. Яне Сандански, Гоце Делчев... това е национално освободителна, не верска война.
4. "насилственото покръстване на мюсулмани в Родопите осъществявано на няколко етапа през 20-50г на миналия век"... за това много не съм чувал и знам малко. Не го намирам за християнско и не го подкрепям.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон мар 04, 2013 3:36 pm

Привет на всички!
Надявам се че излишните страсти са уталожени у всички можем да говорим по същество.
Елизар
Ahmed написа:
Иконата и този, на когото се молим изобразен на нея, трябва да имат възможността първо, да чува молитвите на всички молещи се, на всяко място и по всяко време или иначе казано - ВСЕЧУВАЩ.

С това изречение, както и със последващите го поставяте в безсмилено състояние дори основите си.
п.п.Хайде пак обяснете тези думи, както и последващите ги, само ако може без излишното си многословие, да е кратко и ясно.
Елизаре, не знам за кои основи говориш, а идеята с това, което съм написал е, че, за да има смисъл отправянето на молитви към иконите и съответно съществата изобразени в тях, то те трябва да притежават Божествени качества, а това е ширк/съдружаване с Бог/.

Venche, прочетох доктрината за почитането на иконите, но не ти ли прилича на обожествяване на създанията, да, хората притежават частица от Божия дух и милост, но това, не означава равенство и еднаковост, а начин и възможност човек да опознае Създателя си, да го възлюби и да го почита с истинска боязън, за което в крайна сметка ще бъде съден. Ще дам пример, за това, какво може да се случи, ако се осланяме на създанията, а не на техния Създател - Ако ти молиш едикой си светец, да се застъпи за теб пред Господ, например, той да ти помогне да получиш работа в фирма, която силно желаеш и си мислиш, че тя ще е много благодатна за теб, но всъщност, управителя на фирмата е недостоен човек, който само се възползва от работниците и не им плаща, нито заплати, нито осигоровки, нито подсигурява условия за работа. Как може създанията и то мъртви, да знаят, кое е най-доброто за хората в бъдеще и от кое те, ще получат благодат в крайна сметка и ако те, въобще могат и съумеят да се застъпят за молещия ги, то в случая, ще постигнат негативен резултат за човека. За това ние се молим на Създателя на Вселената, на Владетеля на световете, който притежава перфектните и необходими качествева, да се разпорежда и отсъжда съдбите ни по най-добрия начин. Преди време, когато обяснявах този процес бях включил едно хумористично клипче, което показва, че когато ръчките се дърпат от не когото трябва, се получава проблем и за това ние молим и даваме управлението на най-добрия във всичко - Бог
http://vbox7.com/play:3b26a2c7 - приятна веселба :thumbup:
следва продължение....
Последна промяна от Ahmed на пон мар 04, 2013 3:41 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пон мар 04, 2013 3:39 pm

Ахмеде, изпитвам желание да те банна завинаги. Дай ми повод, моля те.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон мар 04, 2013 3:46 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон мар 04, 2013 3:59 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон мар 04, 2013 4:01 pm

Чехълче, трябва ли, да приема, като лъскателство от твоя страна това, че единствия кусур, който си открила при мен е, че съм "интересен тип".
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон мар 04, 2013 4:03 pm

Върни се в “ислям”