Иконоборството в исляма

теми, свързани с исляма
Eleazar_Levi
Потребител

Re: Иконоборството в исляма

Мнениеот Eleazar_Levi » пон мар 04, 2013 4:19 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон мар 04, 2013 4:31 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон мар 04, 2013 4:53 pm

Накратко, признавайки "Писанието", трябва да се съобразите с текст от него.
Текста казва че човек ще може да бъде участник в Божието естество.

п.п.Може да отворим друга тема, в която да се убедиш, че дори като пророк Иса е по-велик Мохамед, текстовете на самия Коран казват колко велик е Иса.
Защо ти, както и другите твои едноверци не признаете този факт.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон мар 04, 2013 5:23 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон мар 04, 2013 5:45 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон мар 04, 2013 7:15 pm

Елизаре, ти сам предизвика това нещо, като аз играх по твоите правила, но давайки не собствено, а непредубедено чуждо експертно мнение, като междувременно ти показах и каква е правилната и редната позиция в случая, а след като не ти хареса резултата, започна да търсиш под вола теле, остани си с достойнство и не отбивай разговора в излишна посока, желаейки, ако не друго, то да ме искараш несправедлив.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон мар 04, 2013 9:35 pm

Позицията не е правилна, защото дори според собственната ти вяра Иса е по-голям пророк.
Иса е чудно роден, Иса е чудотворец, Иса пак ще дойде, никое от тези неща го няма при Мохамед, той няма дори половината от качествата на Иса.
Това трябва да признаеш, не да бягаш по тъча.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон мар 04, 2013 10:14 pm

Елизаре, намали малко фристайла.
Коран Сура 2
135. И рекоха: “Станете юдеи или християни и ще тръгнете по правия път!” Кажи: “Не, ние следваме вярата на Ибрахим, правоверния, а той не бе от съдружаващите.”
136. Кажете: “Вярваме в Аллах и в низпосланото на нас, и в низпосланото на Ибрахим и Исмаил, и Исхак, и Якуб, и родовете [му], и в дареното на Муса и на Иса, и в дареното на пророците от техния Господ. Разлика не правим между никого от тях и на Него сме отдадени.”
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон мар 04, 2013 10:29 pm

Toва че вие не правите разлика между тези не е проблем, в случая става дума за Мохамед, който е много по-малък по значимост от Иса.
Иса е чудно роден, Иса пак ще дойде, докато Мохамед няма никое от тези качества.

п.п.Точно защото уж трябва да вярвате , както е казано "Вярваме", би трябвало да знаеш, че човек е способен да бъде участник в Божието естество.
Уж, вярвате, ама ти съвсем не знаеш в какво вярвате и написа по-горе неща, които противоречат на това.

п.п.Трябва сам да знаеш , че Мохамед е носил в гърдите си част от сатаната, пише си го в Корана.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон мар 04, 2013 11:06 pm

Елизаре, няма да влизам в такава полемика, Корана ясно е заявил позицията ми и не ме вкарвай в излишни филми, но ако много се вълнуваш, разбери се с Майкъл Харт. Имам много какво да ти кажа, но ще бъде излишно.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон мар 04, 2013 11:12 pm

Какво да се разбирам с Майкъл Харт, в Корана е написано за превъзходството по всички показатели на Иса.
В Корана е написано за това , че Мохамед носи в гърдите си нечистота, която е част от Сатаната.
Защо да чета книги на "неверници", четем Корана, там пише това, което аз казвам!

Иса е чудно роден, Иса съживява мъртви, Иса пак ще дойде, Мохамед няма подобни качества.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон мар 04, 2013 11:50 pm

Иисус, наистина е споменат по име повече пъти в Корана, отколкото Мохаммед и се съобщава за чудесата, които с позволението на Бог е правил, аз също го чувствам много близък и му се възхищавам и следвам неговите истински заръки и пример много повече от теб дори, запознат съм с достойнствата му и като човек и като пратеник, както и отдадеността на майка му Дева Мария, но никой в Исляма не е редно, да води разговор за достойнствата на никой от пратениците по начина, който ти желаеш и насочваш. Както, вече ти казах, имам много, какво да кажа и за единия и за другия, но когато идеята е такава, каквато я задаваш, е крайно безрасъдно да я следвам. По друг начин организиран разговора с радост ще сътруднича, но, ако взема сега, да ти представям нещата, ще навлезем излишно в мътни води, които няма да ни закарат на правилното място по правилния път. Можеш, ако искаш, да смяташ, че ти си правия и аз няма да ти опонирам, но замисли се, принципно, защо е нужно да противопоставяме един на друг хората, които Бог е избрал за пратеници, идеята не е да спорим за тях и да ги мерим, а да ги следваме и подкрепяме, защото са носители на Божията воля и слово, това не ти е Левски и ЦСКА. Божият замисъл с пратениците е включително и пример за подръжание, а не съревнование. Както, принципно е безмислено, да питаш едно дете, дали обича повече Мама или Тати и кой от тях е по-велик. Иначе казано, имат допълваща функция, даваща общия образ за Божията вяра и начина за следването и, това е Ислямската гледна точка и те моля, да не ме предизвикваш излишно, ако си благоразумен.
В клипа, който бях ти дал, един от основните моменти е униженията и обвиненията на Библията към всички пророци, освен Иисус и ги определя, като пияници, развратници и нечестивци, което е обида към Бог и неговите пратеници, съдържат се и пък отговори на висши духовници и можеш сам да направиш необходимите заключения, че подобно унижаване на всички останали пратеници е несъстоятелно и да се замислиш, от къде и кого идва, и каква е целта от това нещо. Образовай се, Елизаре, това е както знаеш първата заповед в Исляма.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » вт мар 05, 2013 12:20 am

Сега ще извадим най-интересните неща на ислямиста.
Той все още не е показъл -
КЪДЕ В КОРАНА Е ЗАПИСАНО, ЧЕ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПОЛЗВАТ КАРТИНИ В ИСЛЯМА???

Отговорът го казвам аз - НИКЪДЕ!

Как разбра исламистът, каква е волята на Аллах, когато Аллах е казал точно обратното по въпроса за картините.

Ако я имаше волята на Аллах в Корана - ислямиста вече щеше да я напише...
Ама такова нещо са до казали смъртните събирачи на хадиси - повече от 200 години след смъртта на Мохамед.
Това мога да го докажа, но ислямиста знае, че съм прав и няма да иска да го доказвам.
////////////////////////////////////////////////////////
В средата на миналия век лъжливите араби подемат кампания за заличаване на картините в джамиите по света.
Тук виждате как статуи и картини в два различни континента и в различни обществено-икономически формации се унищожават по едно и също време - съответно 1955 и 1956 г. Едната е унищожена криминално от ислямисти.

Съда на Апелативния дивизия, Първи отдел на Върховния съд на щата Ню Йорк, разполагат с статуята на Мохамед (в дясно) на покрива, наред с няколко други исторически личности. Статуята стоеше неоспорвано между 1902 и 1955 г., когато, както е докладвано от Даниел Пипес, мюсюлманската общност поиска отстраняването му. Статуята на Мохамед е почтено премахната през 1955 г. в резултат на мюсюлманските оплаквания.

На стената на Демир баба теке уникален барелеф на хазрети Али /вижте снимката по-горе/, изобразен като конник. През 1956 г., обаче, неизвестни лица /подобни на тук пишещия ислямист/ го заличават.

Тук виждаме как ислямиста говори против зетя на Пророка - Али, които е женен за най-голямата му дъщеря.
И не иска да отговори, защо мюсюлманите палят свещи, защо бъркат в очите на вещицата и защо са унищожили барелефа на Али и коня му?
Тук става въпрос за зетя на Пророка...

////

Публикувам фреска от джамия изобразяваща Мохамед в Рая с Бурак до река от вино! А виното както знаем е работа на Сатаната...
Това е нишата Михраб в джамия, която служи за молитва. И защо мюсюлманите се молят на фрески?

И трябва да допълним, че за МИХРАБ, не се говори в Корана, нито Мохамед е споменавал тази дума. Как разбраха ислямистите за МИХРАБ /остава загадка/, освен ако не са ги излъгали лъжливите араби ...
///
И накрая - за сетен път си задавам въпроса от сура 2 и ислямиста са прави на ударен и отказва да ми отговори. За сметка на това предпочита да ме обижда, за да отвлече вниманието на всички ни от сура 2.

И така - В Корана има текстове и разпоредби на Аллах, които твърдят:

Сура 2, аят 248
248. И им рече техният пророк: “Знамението, че той ще стане владетел, е идването на Саркофага при вас. В него има успокоение от вашия Господ и запазени реликви, оставени от рода на Муса и рода на Харун. Носят го ангелите. Наистина в това има знамение за вас, ако сте вярващи.

От тук непосредствено следва, че Мохамед проповядва ерес и според тази ерес, Ангелите, които носят реликвите със знаменията, трябва да бъдат съдени.
А според Аллах - Мохамед трябва да е съден за ерес, понеже в реликвите има знамения за вярващите!
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт мар 05, 2013 9:09 am

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » вт мар 05, 2013 6:24 pm

Върни се в “ислям”