Защо Мохамед няма син?

теми, свързани с исляма
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: Защо Мохамед няма син?

Мнениеот Next » чет мар 07, 2013 6:02 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » чет мар 07, 2013 6:35 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » чет мар 07, 2013 6:52 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » чет мар 07, 2013 10:30 pm

Здравейте!
Виждам, че има опити, да ми се внуши, че всички вие познавате Пророка Мохаммед по-добре от мен и че аз трябва да научавам информацията за него не от ислямски, или пък от независими и некомпроментирани източници, а от антиислямистки настроени хора, публикации, сайтове и т.н, защото виждам, че масово се разчита на такава информация. Нима искат,е да кажете, че вие приемате пък информацията за Иисус, не от християнски източници, а от Исляма, не е ли твърде лицемерна тази препоръка. Както, вече казах, когато се използуват официални и потвърдени хадиси, най-малкото, което е нужно да се съобразява е, да се търси наличие за историята на хадиса и неговата оценка за достоверност, до която се стига след изкючително щателен и професионален преглед и точни правила. Накрая ще дам линкове към независими източници, относно Мохаммед и то направени от немюсулмани.
Андрей, ти как стигна до изводите, които си направил относно източниците на информация и тяхната автентичност.
Много са странни умуванията за това, че Бог давал някакво наказание на пророка, след като не са останали живи синове от него и че това била някаква "анатема", а като какво трябва да приемам по вашата логика, липсата не само на синове, ами и на дъщери и на съпруга при Иисус, това би трябвало по тези критерии да е най големия провал, за Божи пратеник. Сърце не ми дава да се развихрям на теми, организирани по подобен начин отнасящи се до християнството, мога доста да напълня форума със сведения и истории за християнството, къде истини, къде неистини и да се чудите по какъв начин да се оправдавате, както аз съм подложен в момента, ако следвам и аз фантазиите на Йоан, ще настане какафония от която не вярвам, някой да извлече полза. Аз нямам против да отговоря на всеки въпрос и да се дискутира по нормален начин, но такава възможност умишлено не мисе дава, а съм заливан с огромно количество помия, която системно се излива тук и не се търси нито истината, нито естествената логика за нещата. В момента, който аз, се опитам да отговоря на въпрос, в отговор получавам пък нова помия умножена по пет и така подред за всяко нещо, в резултат, на което се получава каша от обвинения и твърдения, на които не се чака и търси отговор, а целта е да се засипе и блокира евентуален човешки диалог, в кото да може да се даде възможност да се разтълкуват подобаващо нещата. Пишман антиислямиста си има подготвени предварително теми и материали, които системно от време на време си ги пуска в пространството, без да се интересува от отговорите, които му се дават сега а и много от вас си спомнят че и преди време беше така. Аз доста мъченически тогава се напънах и отговорих коректно на всичката му помия и след като му свършиха запасите и пробите си подви опашката, сега прави и повтаря под ред всичките си болни заучени схеми.
Андрей, понеже виждам че и ти твърдиш някои неща от манджите на Йоан, ще ти отговоря по някои въпроси, като ще се повторя сигурно за четвърти път и ще ти дам един съвет, ако все пак искаш да знаеш нещо истинно за Исляма, купи си книги и чети, или разглеждай неща от нета, които са препоръчани и потвърдени от главно мюфтийство,не разчитай на сайтове пълни, само с омраза, подигравки и измислици/между другото и Иисус се сблъсквал с подобни неща, така че нищо ново под слънцето. Не очаквам, да ме послушаш, но нека се знае за това, от онези които могат да имат желанието да се запознаят с истината, знам че другите представят нещете по пикантно, клюкарски словоохотливо и удобно за успокояване на другите религии, но са и достатъчно и хитро подвеждащи. Въпреки, че съм мюсулманин, аз преди да започна да се ограмотявам, знаех за Исляма онова, което повечето от вас знаят, но истината се оказа съвсем друга, когато започнах да сравнявам и анализирам логочески нещата и се научих да познавам Създателя и онова, за което сме тук на Земята, след което се научих да разпознавам Божия почерк в цялост и когато нещо не пасваше на съвременните разбирания за живота, се обръщах към онова, което е било преди Мохаммед и нещата се наредиха съвсем естествено. Аз нямам намерение да накарам, накой да заобича Пророка и Исляма, а да представям и гледни точки, които тенденциозно са се изкривявали при представянето им на аудиторията, чрез всички видиве медии.
Андрей, ако трябва да повярваме , че Айша е била на 6 години, когато се е омъжила за пророка, то значи, че е била на 13г.. когато Пророка е починал, защото при женитбата, той е бил на 56г и се знае допълнително, че са били заедно само 7г. Моле те да ми отговориш, може ли едно детенце да разбере и осъзнае религията и дъбоката същност на Исляма в промеждутъка между 6 и 13 годишна възраст, така че, да предаде и бъде източник на повече от 2000 хадиса, като има достоверна информация от много източници, че Айша е била любимата от съпругите му и се е славила с перфектана отдаденост към Бог, Исляма и Пророка, била е автор на много религиозни трудове и е била перфекционист и специалист в много насоки, включително, когато при пророка идвали чужди делегации, тя събирала и описвала надлежно медицинска информация, свъразана с болести и лечения по всякакви полезни методи и средства. Може ли тези всички неща да се очакват от мъничко момиченце в тази предполагаема възраст.
Този отговор ти го дадох за пример, за да се ориентираш, че за да твърдиш нещо, не е достатъчно само една пъдхвърлена информация по угоден за ухото ти начин, нужни са много повече комплексни знания за идеята и мъдростта на нещата, които се обсъждат.
Нямам, нищо против, да се обсъжда всеки въпрос по цивилизован начин, стига да има желание за подобнмо нещо и подход, защото сме свидетели, че подхода на Йоан води само до махленски и клюкарско развитие на нещата и аз няма да бъда повече участник в подобна веселба за моя сметка, знам че много хора, ще си кажат "ето начин да го изгоним тоя", но ако има хора които имат други и нормални намерения и са способни да водят разговор, аз ще съм тук, докато не ме отежете от форума или имам аз възможността да пиша тук.
Ето малка част от полезни научно-популярни филми, естествено е някои неща да не са обхванати и показани подобаващо от ислямска гледна точка, но все пак са мнения и изследвания на учени. Тематиката е различна
http://vbox7.com/play:ma2931bb99 за Корана 1
http://vbox7.com/play:ma2931bb99 за Корана 2
http://vbox7.com/play:md7f18c2fb за живота на Мохаммед 1
http://vbox7.com/play:m193f245bd за живота на Мохаммед 2
http://vbox7.com/play:m700d9240f за живота на Мохаммед 3
http://vbox7.com/play:m1e876fe95 общи неща
http://vbox7.com/play:mae54e1ddc последното прощално слово на Пратеника, което е основа за създавнето на конвенцията за правата на човека в Хага.
http://vbox7.com/play:me0c25e9a2 правата на жената в Исляма
Има още десетки такива филми на БиБиСИ, Нешънъл Джеографик, Хистори чанел и др., не се съмнявам че може да ги откриете и сами, но ако някой се затрудни аз съм готов да помогна.
Отправянето на едно налудничаво мнение изисква 1 минута, но оборването може да отнеме дни писане, особенно, когато има голяма липса на друга допълнителна и достоверна информация по въпроса. За това, ако наистина има такава заинтересованост, каквато се демонстрира, прегледайте накои научни мнения, за да се спестят много страници писане и загубено време да дискутира с фантазьири, като Йоан.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет мар 07, 2013 11:55 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пет мар 08, 2013 12:10 am

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пет мар 08, 2013 1:34 am

Драги ми християнисте Йоане, писал си версия, която е нова от твоите уста, която доказва предишните ти лъжи, това с годините на Айша, което съм го написал, си го твърдял точно ти преди време и то няколко пъти и затова го давам като пример от твоите твърдения, значи ти сам отричаш онова, което си дал преди, като основание, да компроментираш. Но това, пак не е изненада за никого, сам да си противоречиш, явно паралелно на теб пак се е включил Йоан2 и бръщолевиш сега други неща. Достатъчно доказа, че каквото и да пишеш, след малко сам го оборваш, така че, просто няма да се занимавам с теб и ти сам ще свършиш и моята работа.
Дали си написал едно нещо ти или пък индианец от някое канибалско племе е равнозначно по тежест. Хайде, време е сега да включиш онлайн- Йоан1, та да не се налага аз да пиша.
Както се вижда, пак не си дал историята на хадиса, намери си свестен източник на информация и за Йоан1 и за Йоан2.
Чакам доказателства от Йоан1 за одушевени същества от правоверен мюсулмански храм, иначе, нали обеща да станеш муслим.
Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » пет мар 08, 2013 3:07 am

Мишо
Потребител

Мнениеот Мишо » пет мар 08, 2013 12:54 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пет мар 08, 2013 3:03 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет мар 08, 2013 3:31 pm

Очевидно съществува пълна липса на идеи и правите безкрайно евтина реклама на Исляма.

Вместо да го оставите в забвение.

Случайно ако не сте забелязали пишете няколко човека и 1-2 мюсюлмани.

Резил !!!

Пък после се чудите защо църквите са празни и защо християните се спасяват поединично.

Пълен Резил, един мюсюлманин ви качи на върха на минарето и ви разиграва както си иска !!!

По-добре темата да замине директно в кошчето за боклуци заедно с вас ...
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пет мар 08, 2013 4:17 pm

Здравей, Иване!
Причинно-следствените връзки, които си дал, са меко казано странни. Отделно, ако Иисусовите апостили, бяха коне с капаци, каквито искаш, да накараш, да бъдат твоите братя, сега нямаше да има християнство и ти да си християнин, макар и малко дързък и краен.
А пък за статистиката, мюсулманите пишещи в момента не са двама а един. На човека, за това му е даден разума, за да търси, а не да се капсулова, но пък че храмовете ви, са предимно празни е друг проблем и е вследствие на липсата на вяра и антибожните набези на светската ни държава, зад паравана, на която се правят неща угодни само на сатаната - виж съдържанието в нета, телевизии, вестници, реклами и т.н. Няма, как да очаквате подобаваща вяра у хора, на които им се говори, предлага и внушава, като ценностна система - стъпките на дявола. Ако едно обществото толерира ценностите проповядвани от кой и да е Божи пророк, нещата ще бъдат тотално различни.
Андрей
Потребител

Мнениеот Андрей » пет мар 08, 2013 4:45 pm

Не ми харесва простащината и злобеенето, в които се изражда всеки разговор на тези теми. Но не ме задоволяват и отговорите на Ахмед. Какво значи това, че трябвало да ползваме само източници, одобрени от мюфтийството? Какво ме интересува мен мюфтийството и що за "научен" авторитет е то? Все едно някой да ми каже: Андрей, за историята на християнството ще четеш само книги, одобрени от Св. Синод. Просто ще му се изсмея. Извинявай, Ахмеде, но това, което казваш, е несериозно.

Разбирам, че ти е неприятно да четеш постингите на Йоан. И аз не харесвам грубия му маниер. Но хайде да видим внимателно какво казва той. Йоан цитира най-малко ДВА хадиса от каноничните сборници с хадиси на Ал Бухари и Абу Муслим, които са НОРМАТИВНИ за всички мюсюлмани-сунити и са приети в целия сунитски свят като меродавни и авторитетни източници на СУНАТА. Ако си правоверен мюсюлманин-сунит, ти трябва безусловно да вярваш в Суната, в това число и в тези два хадиса. А в тях е казано ИЗРИЧНО тъкмо това: че по думите на САМАТА АЙША тя е консумирала брака си с Мохамед на 9 години. Точка.

Колкото и млада да е била Айша по време на живота на Мохамед, а тя е била най-младата му жена, тя е живяла още много години след смъртта му и е стигнала до преклонна възраст. Така че е имала всички възможности да се развие и да се образова.

Относно Иисус Христос. Ахмеде, и на мен не ми се иска да повтарям като папагал сто пъти едно и също, но явно ще трябва. Иисус не е пророк, а Син Божи, въплътено Слово Божие. Той е безкрайно над всички пророци, взети заедно, за което свидетелства на много места Сам Той. Дори Коранът смята Иисус Христос за свръхестествено същество. Той нито е заченат и роден като другите човешки същества, нито пък е дошъл на земята, за да се жени и да прави потомство. Мисля, че по това повече спорове не може да има.

Ахмеде, и при теб, както и при други мюсюлмани (и не само мюсюлмани) забелязвам тенденцията, образно казано, да си "запушваш ушите" за информация, която ти е неприятна или те стресира. Да, истината може да е неприятна. Но това не значи, че трябва да я игнорираме като малките деца или пък като щраусите, които си заравят главата в земята. Колкото и да ти е неприятно, ще трябва да възприемеш факта (ако искаш да си обективен), че Мохамед далеч не е пример за морално съвършенство и не става за образец, на който да подражаваме. Независимо от качествата си на религиозен мислител и проповедник, той е действал много пъти с вероломство, измама, жестокост, насилие, бил е твърде земен и сластолюбив човек. По това вашата религия се различава от нашата. Християнството е единствената религия на тази земя, която е основана не от човеци, а от Бога, и изисква от своите последователи безусловна святост и съвършенство.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пет мар 08, 2013 5:43 pm

Андрей
Потребител

Мнениеот Андрей » пет мар 08, 2013 6:37 pm

Много думи за нищо. Нямам намерение да се впускам в теологични спорове с теб, Ахмеде. Ти си имаш своята вяра, аз си имам своята. Само Господ може да отсъди между нас.

Но фактите са си факти. С отричане на фактите няма да стигнеш до никъде, само показваш, че си несериозен и ставаш смешен. Ти какъв си: шиит или сунит? Ако си сунит, трябва да знаеш, че сборниците с хадиси на Абу Муслим и Ал Бухари са най-авторитетните източници на Суната. Ако не знаеш това, значи не познаваш дори собствената си вяра и няма изобщо смисъл да се говори с теб.

Върни се в “ислям”