Защо Мохамед няма син?

теми, свързани с исляма
Ahmed
Потребител

Re: Защо Мохамед няма син?

Мнениеот Ahmed » съб мар 16, 2013 1:57 pm

small axe,
Разбира се, че вярвам в Бог, но не мога да повярвам, че той се е родил, родил е нещо или умрял, нито пък че има партньори във владението, силата и волята си, нито пък, че някой може, да изкупува греховете на друг още повече това да се разбере от хората преди Божия съд, това е само в прерогативите на самия Бог и ще извести за всяко нещо от това на Съдния ден.
Има само една истинска вяра и тя е в Бог, но има различни религии /законодателства/ давани на различните народи чрез пратениците, които са имали незначителни различия и нямащи пък разлика по начина на вяра в Бог. И в този смисъл Исляма ни дава информация, че вярата е една и се нарича -отдаване всецяло на единствения Бог -Ислям, а незначителните разлики в посланията на Божиите пратеници към народите - религии.
Андрей
Потребител

Мнениеот Андрей » съб мар 16, 2013 5:02 pm

Ахмеде, ако някой злобее в момента, то това си ти. Пишеш много, но нищо не казваш. Не отговаряш изобщо на моя постинг - може би нямаш какво да кажеш? Май е така. Ти си се срамувал пред Бог за нас и не знам кво си - бла-бла, празни приказки. Такива на мен не ми минават. Това не е сериозен разговор изобщо. И аз мога да кажа, примерно, че се срамувам от теб, но не го казвам, както виждаш. Опитвам се да водя с теб сериозен разговор, но ти само се излагаш и се лигавиш. Ти си ни задавал въпроси за Библията и ние сме ти отговаряли. Ние също ти задаваме въпроси за Корана - и чуваме само това, че се срамуваш от нас. Хайде де! Ако мислиш, че така ще убедиш някого в твоята религия, много се лъжеш. Можеш само да отблъснеш хората от нея и да я направиш смешна в хорските очи. Впрочем, няма нужда и да го правиш. Хората по света много добре виждат какво представлявате. Човечеството е пропищяло от вас, от вашия тероризъм, кървища, жестокости, насилия. В момента радикалният ислям е главният враг на човешката цивилизация. Много се съмнявам, че всичко това може да има нещо общо с Бога. Запътили сте се с гигантски крачки към ада и ще се окажете вкупом всички там, ако не се опомните и не се покаете. Поздрави!
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб мар 16, 2013 5:29 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб мар 16, 2013 6:20 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » съб мар 16, 2013 8:21 pm

Андрей
Потребител

Мнениеот Андрей » съб мар 16, 2013 8:28 pm

Здравей, Ахмеде. Ще погледна непременно линка, който си сложил. Прав си за тона, който цари в тоя форум, който се насърчава много от анонимността на участниците. И мен ме отвращава това безкрайно безсмислено заяждане и дърлене, особено от страна на Йоан, а понякога и от други, сякаш няма сериозни теологични и морални теми, които да си струва да се обсъдят.

По принцип и аз не искам да слагам всички в един кюп, затова и написах "радикалния ислям", а не "ислямът". За съжаление в света се създаде силно предубеждение срещу исляма като цяло, вследствие на действията на някои (или мнозина) луди глави, които твърдят, че точно те представляват вашата религия. В този случай единствено самите мюсюлмани могат да направят нещо. Вие познавате Корана, тълкуванията, шериата - докажете тогава с авторитетни документи и цитати, че всички тези злини, които се вършат, всъщност са забранени от исляма. Обуздайте ги тези хора, анатемосайте ги. Може би това вече е направено, но обществото не е запознато.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб мар 16, 2013 9:50 pm

Йоане,
Всяко нещо си има причина и тя не е случайна.

- по отношение на първия хадис, къде е историята му, иначе и аз мога да напиша доста такива и нека видим от къде и от кой идва хадиса и каква е причината пък за случката, защото онези, които са наскърбявали Пратеника са били хиляди и ако трябваше да убиват всеки такъв, то щеше да се разбере и нямаше да има една отделна случка по този повод, а масово клане и няма нужда да лъжеш някого та да го убиеш. Не твърдя, че може да е имало убийства, но както казах те не са случйни и имат своята достатъчно аргументирана обосновка като правило.
- по отношение на Кораничните текстове, можеш ли да кажеш, защо са дадени съответните аети и за къде се отнасят, както и причините за това нещо. Мога да ти дам жокер за първия - понеже са се водили войни срещу идолопоклонниците и те са били необходими за оцеляването на религията и живота на вярващите, Бог ги е известил, че тези Божии бойци рискувайки живота си заради Бог, ще бъдат носители на Божията благодат, за втория се отнася за онези, които са убивали и преследвали мюсулманите и са ги прогонили от домовете им и са убивали всеки, който е казвал - " Няма друг Бог освен Богът", като Господ дава разрешение на вярващите в единствения Бог да върнат собствеността си и да защитят от идолопоклонниците домовете и семействата им и да не спират докато не станат вярващи. В крайна сметка когато Мохаммед превзема Медина и влиза като победител, той не докоснал никого, нито физически, нито икономически и не демонстрирал никаква надменност дори бил с наведена глава и заявил, че прощава на всички, които го преследвали, като това станало причина много да приемат Исляма.
А иначе войни в името на Бог и запазване на вярата и живота на вярващите са водили и много други пророци и това не е новост от теологична гледна точка. Естествено в Новия завет, няма такива неща, защото Иисус не бил предводител на народа си, само е проповядвал.
- за сура 22 и 40 , драги е описание на Ада за неверниците.
Трябва ти наука Йоане и знание, а не буквално четене и машинни преводи от нелегални източници.
Ще добавя още нещо - роптаеш, че не давам достаъчно цитати, да може и така да е, не винаги имам времето и възможността за това, но пък Некст негодува за раздутите постове, а пък и ти, когато съм ти давал цитати, досега не съм разбрал да си се съобразил с тях и да си затвориш устата, дори напритив, веднага пак атакуваш безразсъдно това, което цитирам и правиш нелогични заключения.

Андрей, това е правилния начин за общуване и съм съгласен с нещата, които си написал. Поздравления.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » нед мар 17, 2013 1:41 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » нед мар 17, 2013 9:43 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » нед мар 17, 2013 10:09 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед мар 17, 2013 11:22 pm

И още едно незнание: Мохамед се е въртял покрай еретици, не покрай християни. От еретици е приел потвърждение за "правилността си". Четох навремето покрай какви точно, но в момента ми убягва точно каква ерес беше.

От християни по никой начин няма как да я получи - елементарно е и няма да си играя да доказвам. Само припомням, че напътстието да се убиват тези, които се отвръщат от исляма в друга религия (основно в християнството) :idea:
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон мар 18, 2013 4:00 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон мар 18, 2013 7:18 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пон мар 18, 2013 10:02 pm

Андрей
Потребител

Мнениеот Андрей » вт мар 19, 2013 12:04 am

Последна промяна от Андрей на вт мар 19, 2013 12:34 am, променено общо 1 път.

Върни се в “ислям”