Исус е Господ според арабски тафсир.

теми, свързани с исляма
Йоан
Потребител

Исус е Господ според арабски тафсир.

Мнениеот Йоан » вт юли 08, 2014 11:35 pm

Уведомявам всички мюсюлмани в България, че според арабски тасфир на Корана - Исус е Господ!
Тук ще представя арабски тафсир /Тафсира на Ал Джалалаин/, в който се прави анализ на Сура 33, аят 40
Тафсир /разяснение/ е мюсюлманска наука за тълкуване на Корана. Т.е. това тълкувание, което ще представя не е на християни, нито на юдеи, нито на атеисти. Това тълкувание е чисто ислямско дело.
Сура 33, аят 40
40. Мухаммад не е баща на никого от вашите мъже, а е Пратеника на Аллах и последният от пророците. Аллах знае всяко нещо.

Виждаме, че има превод и на английски. Четем следното:

Източник на арабския тафсир на Ал Джалалаин -

“Мохамед не е баща на всеки мъж между вас: той не е биологичен баща Заид, и така не е незаконно за него да се ожени за своята [бивша] съпруга Зейнеб [него след]; но той е Пратеник на Бога и печата на пророците, и така той няма да има син, който е отглеждан [напълно зрял] мъж да бъде пророк след него (вариант за четене [al-nabiyyīna] has khātam al-nabiyyīn, както в инструмент [, известен като] "печат", с други думи, тяхното [пророчеството] е било запечатано от него). И Бог знае всички неща, сред тях е фактът, че няма да има пророк след него и дори, когато Господ Исус слиза [в края на дните] той ще се произнесе в съответствие с неговия [Мохамедoвия] закон.”

Тук разбираме доста интересни неща, които показват, че арабските улеми /учени, богослови/ се гаврят с мюсюлманите не разбиращи арабски език.
1. Мохамед няма син, който да бъде пророк след него и да наследи „пророческата” му „дарба”. Ако някой се интересува повече от описания казус – може да прочете какво съм писал по „Случая Зейнеб” – -> /виж т. 4./

Всички синове на Мохамед умират в най-ранна възраст преди да достигнат 5 годишна възраст. Мохамед е гинетично увреден и не е могъл да има син, въпреки, че е правил секс с над 20 жени и деца, без да се смятат робините и шармута / от арабски – курвите, на които дава задължителна плата /. И не само това - Всичките дъщери на Мохамед са измрели докато пророкът е бил жив. Т.е. Мохамед е погребал всичките си дъщери, преди да бъде отровен от еврейка. Изключение прави само най-голямата му дъщеря - Фатима, която умира след по-малко от половин година след убийството на Мохамед ! Бог е наказал Мохамед като е унищожил всичките му синове и дъщери, заради фалшификациите, които „пророкът” е сторил с Божието Слово!

2. Според написаното тук - Мохамед може да си предаде пророческата дарба на наследник. - "Пратеник на Бога и печата на пророците, и така той няма да има син, който е отглеждан [напълно зрял] мъж да бъде пророк след него."

3. Исус е Господ според арабския тафсир. Написано е „ГОСПОД ИСУС” / THE LORD JESUS / и две мнения по въпроса няма.
Стана ясно, че арабите съзнателно лъжат не говорещите арабски мюсюлмани, че Исус не е Господ. Всъщност арабските богослови почитат Исус като Господ, поради простата причина, че Исус ще съди мюсюлманите по време на Съдния ден /Къямет/ , съгласно неговия /Мохамедовия/ закон.

Исус ще съди мюсюлманите по Закона на Мохамед – точно както е записано в Сахих Бухари - Том 4, Книга 55, Хадис 658.
Разказва Абу Хурайра:
Апостолът на Аллах каза: "Как ще бъде, когато синът на Мария (т.е. Исус) слиза сред вас и той ще съди хората от Закона за Корана, а не от Закона на Евангелието (Фатех-ул Бари страница 304 и 305 том 7)

Източник -

В Корана се твърди, че Бог /Аллах/ ще съди мюсюлманите в Съдния ден!
Сура 6, аят 114
114. [Кажи, о, Мухаммад:] ”Нима друг, а не Аллах ще потърся за съдник? Той е Онзи, Който ви низпосла Книгата, подробно разяснена. ”Онези, на които дадохме Писанието, знаят, че то е низпослано с правдата от твоя Господ. И никога не бъди от съмняващите се!

Арабският тафсир анализира Корана и казва, че истинския съдник на мюсюлманите е Исус!

Кой е съдника на мюсюлманите тогава? Кой тогава е твоя Бог? И кой е твоя Господ?
николай николов
Потребител

Re: Исус е Господ според арабски тафсир.

Мнениеот николай николов » вт юли 29, 2014 7:43 pm

Нов съм във форумът и се извинявам, ако сгреша с нещо.
След известни тегоби у мен възникнаха няколко въпроса и търся отговори във връзка с Корана, дано ги намеря тук.
1. Мохамед -50 годишен е имал 6 годишна жена, която е обладал на 9 години, това вярно ли е или не е вярно?
2. Възможно ли е Бог да създаде Стар и Нов Завет, като всемъдър и всевиждаш, да изпрати " пророк" Исус, когото хората да припознаят като Господ и да сгрешат и 500 години по късно да изпрати своят арахангел да продиктува на хората отново в 80 процента същото което им е казал в Старият и Новият завет, но и настойчиво убеждавайки хората , че Исус не е Бог? Тоест той им е изпратил поправка за това, да ги убеди , че Исус не е Бог, но милиони хора не повярвали на Корана, за това , че Исус не е Бог и продължили да вярват, че Исус е Бог. Защо Аллах не е изпратил трети път арахангел за да убеди отново хората, че Исус не е Бог. Някак си ми стой настойчиво това убеждение в Корана, сякъш това е основната теза в него?
3. Джибрил е Арахангел Гавраил, Светият дух, Извънземен от планетата Сириус или Луцифер? След отговорът на този въпрос ще последват други по него конкретно.
4. Мохамед бил ли е неграмотен или не е бил?
5. Защо му е на Аллах да преповтаря в 80 процента това което е дал на хората в Старият завет, но този път в Корана?
6. Защо Корана така упорито иска да обърне в правата вяра всички извън него, има или няма човек свободна воля да следва пътят който иска? Тук също ще има после въпроси.
7. Има ли исторически свитъци на записки правени директно под диктовката на Мохамед?
Моля за директни и ясни отговори подкрепени с фактология, а не за демагогски интерпретации по темите!

Благодаря за отделеното време, дано намеря отговорите тук!
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт юли 29, 2014 8:11 pm

николай николов
Потребител

Мнениеот николай николов » вт юли 29, 2014 8:46 pm

Благодаря за отговорът и поправката, въпреки това не намирам това което търся, търся съвсем чистосърдечно отговорите, не като мъдрувания , а като факти, затова питам тук! Объркан съм защото чета различни неща и не мога да извадя ясните факти от тях!

Поздрави
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт юли 29, 2014 9:10 pm

Брате, духовния живот не е круша да я излапаш. Иска се много труд от всякакъв характер. Да започнем с извънземните.

Например тук: започва една книга, която ще ти даде отговор на много въпроси.
За Мохамед писах - не е пророк, а е говорил от себе си, или като оръдие на някакъв дух, който определено НЕ е Божий...

Почакай, може и друг да напише още. От мен това. Приятно четене (ако искаш попрескачай, но не много).
николай николов
Потребител

Мнениеот николай николов » вт юли 29, 2014 9:37 pm

Скоро попаднах тук във форумът и останах меко казано втрещтен, ошашавен и прочее от Мюслимските лъжи и невероятната манипулация, която явно съществува за мюслимите. Толкова противоречия, толкова злоба, толкова обърканост не съм чел в никоя книга, както в Корана! Изключително странна книга и на тази основа са вярванията и живота на милиони по света.
Щеше ми се да имам отговори на въпросите си, защото те са някак си фундаментални за мен конкретно, не че имам нужда от тях, но мозъчето пита...иска доказателства. Особено противоречие с Джибрил, Айша е направо ужас и още и още, очертава се религия на простоватите, предадена им от семействата, покрепена със слухове и безфактие, обаче, едно ясно заключение Иисус не е Бог, защо Джибрил, Гавраил, Светият Дух или царят на Сириус не е подал тази информация директно на християните, а е използвал педофил за това?
Поздрави.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт юли 29, 2014 10:42 pm

От последното изречение, освен твой отказ от Христос, друго не разбрах. Въпроса е модераторите колко ще оставят "православен" да се упражнява в богохулство....
николай николов
Потребител

Мнениеот николай николов » ср юли 30, 2014 7:09 am

Не брате, не си ме разбрал правилно, но благодаря за квалификациите, вместо отговори, щеше ми се Йоан да ми отговори защото познава нещата явно, пак потретвам, чистосърдечно питам.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » ср юли 30, 2014 9:49 am

Николай Нимолов, православието само по себе си е като океан от премъдрост. Океан от любов и доброта. Светите отци цял живот са пиели от тази жива вода и пак са знаели, че Бог докрай не е познат. Поне в тоя свят.
Защо сте оставили извора на живата вода и сте тръгнали да пълните шепи от малката тинеста локвичка, наречена мюсулманство?
Живейте си със живия Бог, не се занимавайте с друго. Четете Новия завет и светите отци.
николай николов
Потребител

Мнениеот николай николов » ср юли 30, 2014 2:36 pm

Разбрах, Благодаря!
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » ср юли 30, 2014 10:37 pm

sanata
Потребител

Мнениеот sanata » чет юли 31, 2014 9:07 am

До Йоан:
Йоане, моля те спри да пишеш, защото никой не чете написаното от теб, дори и да е вярно. Така само ще объркаш още повече брата, който търси Истината.
До Николай Николов - брат, всяко разбиране за Истината, се дава от Св. Дух. За да дойде Св. Дух отново при теб, трябва да му създадеш необходимите условия и предпоставки за това, защото когато нямаш благодатта на Св. Дух и целия свят да ти проповядва, пак няма да разбереш нищо.
Като начало, съвета ми към теб е: Спри да се занимаваш с мюсолманите, техните измислени пророци и богове. Започни да четеш по - малко библията и православна литература / поне все още я има навсякъде/ и така постепенно сам ще започнеш да си отговаряш на въпросите които те вълнуват.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » чет юли 31, 2014 9:54 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет юли 31, 2014 4:33 pm

"Евреите нямат нито жертва, нито свещенство. И двете са преминали у християните в онзи миг, когато завесата на Храма се е раздрала от горе до долу. И мюсюлманите нямат жертва и свещенство. Не казва ли на евреите евреинът Павел, апостолът Божий: Завършек на закона е Христос (Рим. 10:4)? И още: Той (Христос) отменява първото, за да постави второто (Евр. 10:9). Как тогава онова, което е опустяло, което е завършено, което е отхвърлено и заменено с друго, ново, може да се приравнява и ръкува с живата Христова вяра? А и самия Мохамед, при цялата си ненавист към християните, признава и записва в Корана, че Иисус, синът на Мария, ще съди света, следователно и самия Мохамед. Какво уеднаквяване и приравняване може да има? Откъде е това видение, питате Вие. От изкусителя."

Из писмо на свети Николай Велимирович по повод на някой, видял някакво видение (за братска дружба между юдаизъм, християнство и мюсюлманство).

П.п. Няма нужда да се припомня, че Мохамед не е писал собственоръчно Корана. Не променя смисъла на писаното по-горе.
николай николов
Потребител

Мнениеот николай николов » чет юли 31, 2014 5:12 pm

Имам нужда все пак да познавам в някаква степен Корана, заобиколени сме от лъжливи внушения и аз искам да съм подготвен в някаква степен. Прочетох го два, три пъти. Лесно се чете, елементарен, много празни приказки, Хем така, хем така. Хем християните, уж добри, ама видете ли, не вярвайте, че Иисус е Бог. Реално за това Джибрил му е низпослал корана на Мухамед. Друго не виждам какво казва. Явно Бог всячески се мъчи да каже на хората, че Иисус не е БОГ. Помъчил се в Корана, интересно защо не е продължил да пуска телеграми до други личности в които да твърди същото. А е спрял с Корана. ИНтересно защо това става 600 години след идването на Христа, а примерно не е станало още в Новият Завет, просто можеше да каже или внуши, че Иисус не е Бог и не е негов син, много просто.
Какво разбрах от Корана, съвсем непредубедено, разбрах, че може да имаш много жени, че можеш да правиш секс с тях едновременно примерно с 10, че можеш да правиш секс с деца, че можеш да налагаш жена си когато искаш и още куп неща, които са нещо като садо мазо излияния. Някой нещо говорил на Мухамед, той го разказвал, някой го записвал, друг го запомнял, после го преразказвали, записвали отново и накрая Коран.
Абстрахирам се от всичко, ако задам въпрос на едно дете на примерно 7 години и му разкажа, случките от Новият завет и Корана, ми е интересно кого детето ще хареса повече, Иисус или Аллах.
Благодаря за разясненията, особено от Йоан. И на другите, разбира се.
Бог предава на хората Новият завет, в него Бог лъже, че Иисус е негов син или хората не са разбрали правилно и впоследствие отново Бог, предава Корана и отново подава информация, но този път директно, Иисус не е част от мен.
Циркът е пълен и защо халиф Осман, еднолично решава да оформи Корана, той бил ли е Богоизбран или нещо от сорта, в смисъл протектиран свише, за да не измени хилядите записки, с които е разполагал. Защо не са направили събор или група от мъдреци примерно, един ако сбърка, вторият ще поправи. Или се бъркам. Защо също така е важно да имаш 4 жени, тоест можеш. С какво имането на жени, легализира блудството. Демек ако спя с десет жени извън брак, съм блудник, но ако се оженя за тях и ги сайдисвам и десетте не съм. Независимо от това, че мозъкът ми е на блудник.И действията ми също. Странно.
Ако днес прочета Библията за пръв път, а утре Корана, мога ли да си кажа, ама той Корана понеже е след Библията ще му вярвам на него. Има ли други книги написани след Корана с подобно съдържание.

Поздрави.

Върни се в “ислям”