Опознаване на исляма

теми, свързани с исляма
ivanb63
Потребител

Re: Опознаване на исляма

Мнениеот ivanb63 » съб мар 10, 2012 4:37 pm

Значи, да се извиня на форумското другарче, че вероятно не съм прав за това, че не е никакво чудо за Христос, където можел да ходи по водата и други работи... Тогава преди 2000 години не е живял още сър Исак Нютон. Няма като как да е бил формулиран закона за гравитацията без сър Исак Нютон. Значи нямало е и чудо .. :angel: Исак Нютон е роден през 1643 година от н.е. на 4 януари. Според "логиката" на видни другарчета, вероятно законът за гравитацията е започнал да действа, едва след като ябълката на познанието е плеснала по главата сър Исак Нютон и той измислил онази константа G= 9,8 земното притегляне. Аналогично вероятно до преди 2000 години Христовите Закони не са действали до ...формулирането им от Иисус Христос. :wink:
Прощавай другарче за грешката ми! :angel:
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб мар 10, 2012 5:02 pm

Темите наистина са много, затова нека в този раздел се съсредоточим върху тези, които са свързани с исляма. За мен беше много учудващо твърдението, че в Корана има писмени заемки от Библията. Самата дума "преписване" в случая не означава нищо друго, освен "плагиатство", което може да се криминализира, ако е с особено големи размери. С други думи, това е сериозно обвинение към Корана и за да се твърди това, зад него трябва да стоят солидни факти. Преписвано ли е в Корана или само има общи моменти с вярванията на други араби по това време? Има ли плагиатство от Тората или има отделни паралели, но не и тъждественост? За мен това е важно, защото ако действително има преписване, значи в мюсюлманството има истина поне на тези места, където е заимствано. Или с други думи - то излиза поне в някаква своя част повторение на християнството. Аз не вярвам в преписването от Библията по простата причина, че ако беше така, нямаше да бъдат две религии, а една.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб мар 10, 2012 6:31 pm

Йоане , привет!
Останах малко свободен и реших да ти пиша два реда, но сега виждам, че са ми затрили предишното ми обръщение към теб от по-рано днес, не знам точно, кое не е харесано, но това си е в правата на администратора и ще се опитам да формулирам нещата малко по различно. Аз за разлика от теб наистина нямам претенциите, че много съм чел, но явно е за всички от друга страна пък, че изводите, които изсмукваш от пръстите си са лишени от мъдрост и здрав разум. Естествено е след, като си си у дома своите мълчаливо да те подкрепят, защото някои от тях приличат малко на теб и сеира, който им поднасяш е добре дошъл, но слава богу не всички. Много показателен е примера в първия ми пост с мухата и пчелата, обикалящи полянка, като пчелата намерила благоухания и цветя за медеца си, а мухата естествено вони и тор - кой, каквото си търси това намира. Ентосиазма с който си търсил знанието е завидно, но степента на омраза, страсти, високомерие и предубеждение така са те обладали, че си изгубил връзка с реалното и си попаднал в паралелни светове. Това не го казвам за да те обидя, а с пълна доза добронамереност с цел да осмислиш нещата от друг ъгъл, не само по отношение на коментарите ти за религиите, а въобще, защото съм сигурен, че срещаш определени трудности и извън този форум . Изчиствай негативизма от себе си, защото в момента ти си проблем не само самия теб. Не изпадай в безсмислени крайности, зашото крайностите идват от дявола а той е основния враг на хората. Аз ще отговоря на всичките ти предизвикателства към мен до сега, за да не кажеш, че бягам, но за напред , ако имаш някакво желание ще водя диалог с теб само на принципно ниво. И то поради простата причина, че коментарите ти са изпълнени с омразни и богохулни слава и изводи, неприятни най-малкото от човешка, а след това и от религиозна гледна точка, лично за мен повода е грубото богохулстване изпълнено с омразата ти. Не ти го натрапвам и не лецемернича, но аз когато започвам нещо включително и четене първо се моля на Бог да извлека хаирното и мъдроста от това нещо. Успех.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб мар 10, 2012 7:03 pm

Библията освен да я четеш трябва и да я разбереш. Бог е един и не се променя, затова няма как истинските вярващи преди и след въплащението да са вярвали в различни богове. Единственине промени, които настъпват са в начина на спасение и общуването между Бог и хората. вярващите се спасяват с кръщението, а общуването е чрез тайствата в Църквата. Винаги е имало истински вярващи, които безприкословно са следвали Бог и няма как да ги наречем по друг начин освен християни, каквито винаги са били и винаги са носили това име, вкл. и в Светото писание - помазани. Разликата е, че при възникване на Църквата еврейската дума за помазаник се е заменила с гръцката - християни, защото този език се говорил.
Както винаги съм казвал, първите православни (християни) са Адам и Ева, но подучени от дявола станали католичка и евангелист.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб мар 10, 2012 7:19 pm

Здравей,Иване! Ето нещо за Кааба, която е пострена от Аврам мога да ти дам подробна информация.

Черният камък – това е камък с неголям размер, абсолютно черен и непрозрачен, зазидан в един от ъглите на Кааба.
Предават с думи от Абдуллах Ибн ал-Амр Ибн ал-Ас, че Пратеникът на Аллах салляллаху алейхи ве селлем, е казал: “Черният камък” и “Макаму Ибрахим”- това са два от драгоценните камъка на Дженнета. Аллах е погасил тяхната светлина, а ако Аллах не бе погасил тяхната светлина, то те биха осветили всичко между изтока и запада” /Този хадис е сведен от Ахмед и Ибн Хузейма/. Хаджиите, когато извършват обхода таваф около Кааба, се стараят да докоснат черния камък и да го целунат, тъй като това е от Сунната на Пророка салляллаху алейхи ве селлем, и е достоверно известно, че Пратеникът на Аллах салляллаху алейхи ве селлем, е постъпвал по този начин. Омар Ибн ал-Хаттаб радияллаху анху, когато е целунал черния камък, е казал: “Аз знам, че ти си само един камък, и не можеш нито да навредиш, нито да помогнеш. Ако аз не бях видял, че те целува Пратеникът на Аллах[ салляллаху алейхи ве селлем], то аз никога не бих те целунал” /Този хадис е сведен от ал-Бухари и Муслим/. С това си изказване Омар Ибн ал-Хаттаб радияллаху анху, е изразил отношението на всички мюсюлмани към ценностите на Кааба и нейните съставни части.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » нед мар 11, 2012 12:22 pm

Иване ето нещо любопитно за Кааба от Нийл Армстронг, Макар че Кабрал веднага ще заподозре конспирация.
http://vbox7.com/play:602ff979
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » нед мар 11, 2012 5:54 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед мар 11, 2012 6:46 pm

Защо твърдиш, че Ахмед е радикален ислямист? В Сауди Арабия подлежи на екзекуция човек, който заяви, че хора извън исляма се молят на Аллах, ето това ми се вижда радикално.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » нед мар 11, 2012 6:54 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » нед мар 11, 2012 7:14 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » нед мар 11, 2012 7:31 pm