Опознаване на исляма

теми, свързани с исляма
Ahmed
Потребител

Re: Опознаване на исляма

Мнениеот Ahmed » нед мар 11, 2012 10:56 pm

Здравей, Йоане!
Сигурен, съм че, всеки здраво мислещ християнин, когато си мисли за Бог или отправя молитва към него се чувства доста раз-двоен и по-точно раз-троен за това към, кого точно да се обърне - към Отеца ли, неговия син ли или към светия дух. А някои включително към Дева Мариа, икони, светци и така на сетне. Някой от християните ще каже, аз се моля и на тримата поотделно включително и следващите изброени – тогава, колко са боговете и каква е тяхната роля поотделно, кой какво прави за какво и пред кого отговаря, но и да се уточни това монотеистично ли е. Някой ще каже, аз се моля на единствения Бог, но пък той е в три различни проявления. Но пък това са три различни същности, водещи до три ралични личностни характеристики и функции т.е. пак многобожие и така няма излизане от този лабиринт, защото е сгрешен в следствие на многобройни преправяния и преписвания, от там са и многото различия във вариантите на Библията. Дори Бог да представлява повече от едно нещо, то ние не трябва да ги разделяме и да ги дефинираме различно. Ако се обръщаме към някого можем да го наречем с различните му имена, но не и към различните му части и да го разчленяваме, например – здравей Иван Петров, но не и здравейте кости, кожа и мозък на Иван. Исус не се е възприемал за Бог, а в последствие други на един религиозен събор много след него решават да го канонизират, като такъв. Исус, както и всички останали пророци се молил и обръщал към Бог и то с молитва, питам редно ли е да се молиш на себе си. Според нашия Йоан, Исус е взел участие в сътворението на вселената, добре кои тогава са останалите и колко създателя станаха. Размислете логично над следните цитати. Матей –
4/10. Тогава Иисус му казва: махни се от Мене, сатана! защото писано е: "Господу, Богу твоему, ще се поклониш и Нему едному ще служиш"
Да се махне от Исус и да служи на Бог- т.е не се възприема за такъв.
5/9. Блажени миротворците, защото те ще се нарекат синове Божии. –
Ето същноста на термина божи син.
5/17. Не мислете, че съм дошъл да наруша закона или пророците: не да наруша съм дошъл, а да изпълня.
– Исус е изпълнител на Бог, а не на себе си.
5/45. за да бъдете синове на вашия Отец Небесен; защото Той оставя Своето слънце да грее над лоши и добри, и праща дъжд на праведни и неправедни.
- Друго потвърждение на тезата за божи син.
6/24. Никой не може да слугува на двама господари: защото или единия ще намрази, а другия ще обикне; или към единия ще се привърже, а другия ще презре.
– Трябва да се знае че господаря е 1.
10/33. а който се отрече от Мене пред човеците, и Аз ще се отрека от него пред Моя Отец Небесен.
– Исус разяснява ролята му на съдния ден - т.е няма да съди, а ще се застъпва пред Бог с негово позволение за добрите от общността му, както ще правят и останалите пророци подред, за народите си.
26/39. И като се поотдалечи, падна на лицето Си, молеше се и думаше: Отче Мой, ако е възможно, нека Ме отмине тая чаша, обаче не както Аз искам, а както Ти.
Докосвайки Земята с челото си, така както са правили всички пророци той се моли на създателя си, а не на себе си.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
По отношение на това, какво има предвид Бог, когато споменава термина Божие слово и това, че божието слово не може да се промени.- Както вече казах в тези думи се влага освен смисъла, като чисто физически написани думи в книгите, но също, и като Божии заповеди, напътствия, предопределения за световете и всичко намирашо се в тях – природа, физични ,химични ,биологични и най-вече човешки закони, които никога в основата си не са се изменили, така ще е и за напред. И за да бъда разбран - примерно това са
- часта от човешката история и съдба, която е предварително отредена от Бог;
- какви да са взаимоотношенията по между ни- уважение и любов.
- единобожието във вярата ни.
- по отношение на природа – земно притегляне, свойства на веществата и т.н.
Нищо от това и много други неща човек не може да промени, както е и идването на пророка Исус сред отклонилия се еврейски народ т.е явява се божие слово/ като предопределение/
45. Когато ангелите рекоха: “О, Мариам, Аллах те благовества за Слово от Него. Името му е Месията Иса, синът на Мариам, знатен в земния живот и в отвъдния, и е от приближените [на Аллах]. Мериам е Дева Мария, Иса е Исус.
Именно този смисъл се има предвид при тълкуването в Корана, че божието слово не може да се промени.
По отношение на това кой друг е роден без физически баща, Йоане какво ще кажеш за Адам , който е създаден дори и без майка . И трябва ли да го смятаме за някакъв физически роднина на Господ и ние като негови потомци на Адам следва да се именуваме като Адамисти.
Сега видях поста ти и че искаш доказателство от Корана за това, че Бог смята словата му които имаш предвид са изопачени
4/171. О, хора на Писанието, не прекалявайте в своята религия и говорете за Аллах само истината! Месията Иса, синът на Мариам, е само пратеник на Аллах и Негово Слово, което Той извести на Мариам, и дух от Него. И вярвайте в Аллах и в Неговите пратеници, и не казвайте: “Троица!” Престанете! Това е най-доброто за вас. Аллах е единственият Бог. Пречист е Той, за да има рожба! Негово е всичко на небесата и всичко на земята. И достатъчен е Аллах за довереник.
7/162. Ала угнетителите подмениха с друго словото, което им бе казано. И пратихме върху тях наказание от небето, защото бяха угнетители
2/59. Ала угнетителите подмениха словото, което им бе казано, с друго. И изсипахме над угнетителите напаст от небето, защото бяха нечестивци
В последните 2 става дума за евреите.
За сега толкова, утре дай Боже да имам време ще продължа с отговорите ми към теб.
Нека Господ даде разум и мъдрост на всеки, за да намери най-добрия път към него.
Амин.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » нед мар 11, 2012 11:56 pm

Йоане, току що разбрах че си станал перфектния мюсулманин трябва да черпиш. Но в същото време, когато ти е угодно заплюваш Корана и отричаш всичко в него, а пък кагато ти е кеф го използваш в своя полза , хем е истина хем лъжа. Хайде престани с лицемерието и недоказаните ти източници от нета, всеки може да вкара хадис било верен или непълен в сборника на достоверни събирачи на хадиси и да ги метне в нета, та такива интернет радикални християнисти, като теб неследващи примера на Христос да си нахранят лицемерието и тълкуват както им дойде. Вземи от името на всички отричащи Исляма да дадеш единна диагноза за точния проблем в него - дали Мохамед е последно егоистичен шарлатанин, дали е луд поет, дали сатаната му е диктувал нещата от Корана заедно с това, че Библията не била изменена или че Корана е бил написан от някакъв си грък, или пък всичко в него е преписано и т. н. и защо ли е всичко това. А пък Вячеслав Палофин заемал висши духовни длъжности в Русия или Юсуф Естес изтъкнат американски родствен Богослов от Америка познаващи много по добре от теб нещата решили да приемат най-големия ужас за Религия наречен Ислям. Намали малко нета и прочети автентични книги за информация - например Библията, Корана и науката на проф. Морис Бюкай. Между другото благодарен съм ти за помощта при представянето на толкова много Коранични текстове, защото тук има и мислещи хора и все ще извлекат нещо положително за себе си. Благодаря, да си жив и здрав, ще имаш отплата при Господ поне за това.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пон мар 12, 2012 12:00 pm

Здравей, Ахмед!

За съжаление отговорът ти не кореспондира с написаното в Корана. От него ставя ясно, че:
1. „Ние низпослахме Тората с напътствие в нея и със светлина."
2. „И изпратихме по следите им Иса, сина на Мариам, да потвърди Тората, която бе преди него, и му дарихме Евангелието, в което има напътствие и светлина, и е потвърждение на Тората, която бе преди него, и напътствие, и поучение за богобоязливите.“
3. „И нека хората на Евангелието отсъждат според онова, което Аллах е низпослал в него! “
... както и маса други цитати, които Йоан е публикувал.
Можеш ли да ми кажеш, коя част конкретно е низпосланото от Аллах в днешните издания на Библията - книги, глави, стихове и т.н. и от къде става ясно това? Или може би Евангелията целите са „напътствие и светлина“? :D
Сега, да не вземеш да кажеш „Писанието бе низпослано само на две общности допреди нас и към онова, което изучаваха, бяхме в неведение.“
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон мар 12, 2012 5:40 pm

Здравей, Радославе!
Естествено е че писанията са низпослани с напътствие и светлина, чрез съответните пророците, но подобно, както е при сеирмейкъра на форума и други господа в миналото са се опитвали къде умишлено, къде с цел собствена изгода и лицемерие да помрачат тази светлина и до вас е дошла религия с прикрепени вируси.
Когато Бог препоръчва да се следва Божия книга няма съмнение, че се има предвид онова, което е низпослано на пророците, защото то е било перефектното и няма никакъв спор за това - елементарно е и не знам, защо се правите в един момент на логични и разумни, а в следващия мистично става обратно. неопровержимо доказателство за това са многото съставители и редактори на Библията и вариращите в нея големи нюанси по много от основните теми и предполагам, ти като учен христянин си ги забелязал много добре, но си си внушил и много оправдания за тях, иначе не би бил Християнин по съвременните стандарти за това. А кое смятам за променено- конктетно това са всички пасажи отнасящи се до божествената същност на Христос, наследствния грях, до същноста и разчленяването на Бог, както служенето и обръщането към нещо различно от Бог. А доказателство за това, кой в какво е прав и кое е изопачено, съвременната наука го е доказала - потърси нещо за научните чудеса в Корана или пък за пореден път те насочвам към труда на изследователския екип на проф. Морис Бюкай, темата е толкова дълга, че едвали бихме могли подобаващо да я обхванем тук, а и със сигурност поне, аз нямам техните възможности и знания, но могат да вземат Йоан в екипа си просто за забавление , когато си почиват. При тези обстятелства нормално е да приемеш тези неща от мен , като отговор. Погледни само способите на тълкуване на Кораничните текстове от Йоан и ще ти стане ясно, на какво са способни хората при преводи, редакции и тълкуване примесено с користни цели, независимо от характера им.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон мар 12, 2012 6:53 pm

Йоане, селям алейкум ве берекяту ве рахметулахи - / Мир за теб и нека спасението и доброто от Бог да е върху теб/
Разбирам моментите, в които отричаш Изцяло Корана и Исляма и еразбираемо , понеже ако приемеш дори едно твърдение произлизащо от тях то ти би трябвало да си мюсулманин, както ти е заръчал самия Исус, чрез твоя съименник, и ако това, което ще изложа тук от него не ти хареса просто се сърди на Йоанна, но да видим все пак.

Йоана
14;16.” И Аз ще помоля Отца, и ще ви даде друг Утешител, за да пребъдва с вас вовеки,"
Утешител идва в Библията от гръцки - параклетос, което е арабския еквивалент на Мохахед и Ахмед. А вовеки ще пребъдва завещания му Коран.
[b]14;17."[b] Духът на истината, Когото светът не може да приеме, защото Го не види, нито Го познава; а вие Го познавате, защото Той с вас пребъдва и във вас ще бъде".[/b][/b]
14;26." А Утешителят, Дух Светий, Когото Отец ще изпрати в Мое име, Той ще ви научи на всичко и ще ви напомни всичко, що съм ви говорил"
Какво Йоан има предвид под понятието дух тук -
1 Йоаново
4:1 "Възлюбени, не вярвайте на всеки дух, но изпитвайте духовете дали са от Бога; защото много лъжепророци излязоха по света".
Виждаме, че пророците са наричани още дух. И нека видим по-надолу, как да разпознаем този пророк, вече разбрахме името му.
15;26. А кога дойде Утешителят, Когото Аз ще ви пратя от Отца, Духът на истината, Който изхожда от Отца, Той ще свидетелствува за Мене;
Нима избраният от Бог Мохамед не е свидетелства за Исус.
16;7. Аз обаче ви казвам истината: за вас е по-добре Аз да си замина; защото, ако не замина, Утешителят няма да дойде при вас; ако ли замина, ще ви Го пратя;
16;8. и Той, като дойде, ще изобличи света за грях, за правда и за съд:
16;9. за грях, че не вярват в Мене;
Нима Мохамед не е бил предупредител за престъпващите и отричащи евреи за низпосланото на Исус и за непорочната му майка.
16;12. Имам още много да ви говоря; ала сега не можете го понесе.
16;13. А кога дойде Оня, Духът на истината, ще ви упъти на всяка истина; защото от Себе Си няма да говори, а ще говори, каквото чуе, и ще ви възвести бъдещето.
Да сте чули или разбрали за някакъв невидим дух, който да ви е напътствал или потвърдил Исус, да ви е научил на нови неща и да прославя Господа, аз лично да ви кажа не, няма и да чуете. А защо ли, мисля че ви стана ясно ,че тук става въпрос за последния от божиите пророци - Мохамед и низпосланото му и не е чудно. Едва ли някой е очаквал за Утешител да дойде сега пък примерно дъщерята на Бог, ще кажете ама как така нали жените никога не са били пророци, ами как тогава да възприемем евентуално син на Бог или невидим дух да стане пророк
16;14. Той Мене ще прослави, защото от Моето ще вземе и ще ви възвести”
Единствен Мохамед по подобаващ начин отговаря на описанието дадено от ПРОРОКА Исус и е завършил започнатото от него.
Това Братя вярващи беше последното от мен, защото смятам , че съм показал различията между нас , а изводите и решенията са си за всеки лично за него. Но нека хората съумеят да използват общите неща между нас самите, като вярващи и намерим по-добър път едни към други и най-вече към Бог. Надявам се като достойни вярващи да няма много лоши коментари за мен и Исляма зад гърба ми. Аз имах само за цел да предстявя гледната точка на исляма по определени теми, съжалявам, ако съм бил неучтив на моменти и търся вашата прошка . Амин
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пон мар 12, 2012 10:11 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пон мар 12, 2012 10:18 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пон мар 12, 2012 10:36 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пон мар 12, 2012 10:39 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пон мар 12, 2012 11:42 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » ср мар 14, 2012 11:17 pm

Ех, Йоане, Йоане!
Една от причините да започна да пиша тук беше, че боравиш с информация и терминология по най-извратения начин по отношение на Исляма и от това ставаш смешен и жалък, но по-лошото, е че отчаяно го натрапваш и на останалите. Ще споделя само две, три бързи смешки, защото бях заявил, че съм приключил с форума, но явно, че Бог още не се е смилил над теб, като човек, камоли като вярващ, но аз ти го желая въпреки всичко.
1.Ти каза:
ЩЕ ТРЯБВА ДА ТЕ РАЗОЧАРОВАМ!
АРАБИТЕ СА ТЕ ИЗЛЪГАЛИ!
В АРАБСКИТЕ ГРАФЕМИ НЯМА БУКВА ИЛИ ЗВУК " П " - Следователно, няма и Параклетос!
СЛЕДОВАТЕЛНО - ДУМА СЪДЪРЖАЩА АРАБСКА ГРАФЕМА "П" В АРАБСКИЯ ЕЗИК НЯМА!
ТАКА, ЧЕ ТАЗИ ТЕОРИЯ Я РАЗВИВАЙ НА НЕГРАМОТНИТЕ МЮСЮЛМАНИ - НЕ НА МЕН!

Разочарованието е в това Йоане, че думата параклетос или периклютос е гръцка, а не арабска, защото превода на Библията, който ползваш е преминал през гръцки.

2.Ти каза:
"Как ще бъде, когато синът на Мария (т.е. Иисус) слиза сред вас и той ще съди хората от Закона за Корана, а не от Закона на Евангелието (Фатех-ул Бари страница 304 и 305 том 7)
Ето кой е съдника на мюсюлманите.

Тук заблудени ми братко, изявяващ се, като радикален Християнист става въпрос за второто пришествие на Исус тук на Земята и ще отсъжда според правилата на Исляма /като последната и валидна конституция на живота/ при идването му сред човешкия род в този свят, не само по отношение на мюсулмани, а и към всички хора. А на съдния ден ще бъде свидетел само за общността си и горко ти тогава, че не се го последвал като пророк.

3. Фреските, които си дал не знам, от каква точно джамия са взети, защото всеки знае, че те са забранени неща, не само в джамиите, но и по принцип. Както и да е, но това не са икони и никой не им се моли на тях вместо на Господ. Изображенията на одушевени създания са забранени и от Библията между другото, би трябвало да го знаеш.
Все още не мога да осъзная обаче, дали всичко това и другото шоу дето го правиш е от неосъзната злоба или от невежество. Нека Бог те напъти.
Желая хаир на всички разумни вярващи. Амин.
Razkolnikov
Потребител

Мнениеот Razkolnikov » чет мар 15, 2012 6:35 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » чет мар 15, 2012 9:00 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » чет мар 15, 2012 9:21 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » чет мар 15, 2012 10:59 pm

Йоане, Йоане !
Така си се оплел в кълчища, че дори цял факултет по психология не може да ти помогне.
Нека Господ те помилва!
Амин!

Върни се в “ислям”