Ставайки мюсюлманин, човек става по-добър по-християнин

теми, свързани с исляма
paiser

всички мюсулмани са фанатизирани в религията си!!!

Мнениеот paiser » пет ное 07, 2008 12:19 am

Не може да се молиш по няколко пъти на ден в 21 век! Не може да се молиш, коленичийки на 4 крака като животно! Не може на всеки кръгъл час да зарежеш всичко и да коленичиш, кланяйки се 20 пъти! Не може да кънти от минарето брадясалия турчин на всеки час! Мисля че имаме прекалено голяма търпимост към мюсулманите в България! За съжаление ТЕ не са като нас християните(българи)! Турците да си идат в Турция!!!...нали се наричат турци???....,защото какви турци са те родени, израстнали и живееки в БЪЛГАРИЯ????? Македонците....те са си чисти българи!
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Re: всички мюсулмани са фанатизирани в религията си!!!

Мнениеот Gunev » пет ное 07, 2008 1:10 am

BoyanMaga
Потребител

Re: Ставайки мюсюлманин, човек става по-добър по-християнин

Мнениеот BoyanMaga » съб май 30, 2009 3:55 am

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пет май 07, 2010 1:04 am

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет май 07, 2010 6:13 pm

Кога? Наистина те питам, защото математиката не ми е сила... :?
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пет май 07, 2010 8:19 pm

Последна промяна от Йоан на пет май 07, 2010 8:24 pm, променено общо 2 пъти.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет май 07, 2010 8:21 pm

Така разбито, ми стана ясно. :thumbup:
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » съб май 22, 2010 6:17 pm

Dante
Потребител

Мнениеот Dante » нед май 23, 2010 12:42 pm

Йоан,

Искам да изкажа благодарността си -- благодарение на теб достигнах до важно прозрение.
Познавам Исляма главно от приказките \"1001 нощ\". Преди време ми се наложи да чета и трудовете на Харун Яхя. Не можех да си отговоря на въпроса какъв мотив има Харун Яхя /Аднан Октар/ да напише толкова много книги.

Тия дни стигнах до отговорите. Той се изживава като Махди.

Повече в закодиран вид тук:
http://en.wikipedia.org/wiki/Adnan_Oktar

Поразрових се в интернет да видя дали някой не е стигнал до това прозрение и открих това:
http://whoisharunyahya.wordpress.com/ha ... sed-mahdi/

Най-много ме впечатли частта, където се обяснява как най-образованите и богати /наивни млади/ последователи на Аднан Октар работят ден и нощ да подготвят книги и видео-материали, в голямата си част изплагиатствани от западни учени и интелектуалци. Най-накрая всичкото това творчество се приписва на Харун Яхя. :)

Преди време в книгите на Харун Яхя открих голямо количество неточна информация и проследявайки я достигнах до стотици сайтове, на които са качени книги и видео-материали, служещи за зарибяване на милиони, ако не и милиарди. Такова мащабно начинание изисква сериозен капитал, а както знаем капиталите не са в ръцете на редовите хора. Трудно ми е да повярвам, че всичко това е направено с волните пожертвования на последователите му -- главно наивни млади хора.
http://www.youtube.com/watch?v=GGvNXpHowNI
http://www.youtube.com/watch?v=on7UsKEz7v0&NR=1

Та исках да кажа -- Махди е дошъл и в момента води битка с Антихриста в лицето на материалисти, дарвинисти... Сигурно ще продължи поне 1 000 години. Накрая участниците в битката ще се изморят и ще се прегърнат по братски. :) Този Харун Яхя ми стана симпатичен. Но много подвеждаща информация има в книгите му! Мислете с главите си, когато ги четете!
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » нед май 23, 2010 12:58 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » вт май 25, 2010 9:55 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » вт май 25, 2010 10:38 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт май 25, 2010 10:51 pm

Белега на звяра ще се слага по челата и ръцете на людете, поклонили се на звяра, който ги лъстеше. Гледала съм за Махди в клипчетата "The Arrivasls". Не смятам, че той ще е даджала. Там се казва, че даджала ще се направи на Христос - а Махди никога няма да твърди това - че е Христос. Той ще ни благовествува идването на Христос - и ще ни предпази от звяра - като го посочи.
Dante
Потребител

Мнениеот Dante » ср май 26, 2010 11:43 am

Йоан,

Корана не съм го чел. Правих опит, но \\\"закъсах\\\" на сура \\\"Кравата\\\". Чел съм детския вариант на приказките \\\"1001 нощ\\\". В момента съм си взел варианта за възрастни на \\\"1001 нощ\\\", но шрифтът е много дребен и напредвам бавно.

Това, което попрочетох от Корана, ме убеди, че коментарите върху вече съществуващите Писания са в голямата си част верни. Но проблемът е друг -- едно е да четеш оригинала, а съвсем друго коментари. А и самите мюсюлмани не разбират какво пише в Корана, само си въобразяват, че разбират. Примерът, който даваш, е много удачен -- яденето на свинско месо. Те си въобразяват /доколкото разбирам/, че свинята е нечисто животно, защото има много бактерии и вируси [http://webziner.com/islam/whypork.htm]. Свинята е нечисто животно именно защото не преживя. В този смисъл агънцата и яренцата сукалчета също са нечисти /не приживят/ -- затова в принос /виж Стария завет/ се дават 1 годишни и нагоре агнета, ярета и т. н. Условията са да преживят и да са с раздвоени копита.

Въпреки че в книгите на Харун Яхя има доста шлака, има и верни неща. Той в момента се е \\\"пуснал\\\" по гребена на вълната, целяща да преобърне лодката на еволюционистите. Проблемът е, че креационистите нямат никаква представа за начина, по който е създаден света от Бога. Напъват се да измислят някаква теория /извън \\\"бъди\\\" и \\\"то стана\\\"/, но всичко се разбива на пух и прах. Най-разумното, според мен, което могат да направят и двата лагера е да оставят децата да играят вместо да им пълнят главите с врели-некипели. Или да им кажат -- не знаем много, предполагаме еди какво си или вярваме в това и това, но на този етап не знаем много по въпроса; дано вие да научите повече.

Но Харун Яхя все пак има основание да търси корена на злото именно в материализма и дарвинизма, и вкопчилите се в тях марксизъм, ленинизъм, сталинизъм, нацизъм и други подобни идеологии.
Мога да препоръчам една интересна книга по въпроса за сблъсъка еволюционизъм -- креационизъм /около 1000 страници, на английски/:
http://evolutionfacts.com/Downloads/Evo ... ncherP.pdf

Харун Яхя ми стана симпатичен, защото се опитва да направи нещо градивно, да предизвика размисъл в свикналите да не мислят млади хора, дори ми се струва, че съзнателно пише глупости, за да провокира обществото. Той, както креационистите и еволюционистите, прекрасно знае, че тази битка ще продължи \\\"без отказване, без предаване\\\" и нетърпеливо чака да се влее \\\"млада кръв\\\", да се подновят отборите и борбата да навлезе в ново измерение, в бъдещето. :)

Йоан, не съм мюсюлманин и не познавам Исляма в детайли, но това, което знам, ми стига да си направя съответните изводи. В общи линии споделям твоето виждане -- правоверни, неправоверни, злото не спи под камък. Яко са заблудени по много въпроси, както впрочем и самите християни. Всичко идва от четенето без вникване и \\\"плъзгане\\\" по повърхността на Писанията. Но всеки има право да вярва в каквото поиска и да се заблуждава колкото си иска, нали? Лошото идва, когато станеш угнетител на брата си. Яденето на свинско месо е свързано именно с угнетяването, но това, че някой не ядал свинско месо заради бактерии и вируси, съвсем не го възспира да не стане угнетител, ако не знае КАК да не яде свинско месо.
Dante
Потребител

Мнениеот Dante » ср май 26, 2010 2:05 pm

Няма смисъл да даваш същия линк отново, вече си го направил. Мира

Върни се в “ислям”