ЗА ВТОРОТО ПРИШЕСТВИЕ

будизъм, хиндуизъм и др.
chacho
Потребител

Re: ЗА ВТОРОТО ПРИШЕСТВИЕ

Мнениеот chacho » съб дек 24, 2011 4:01 am

qnino
Потребител

Мнениеот qnino » съб дек 24, 2011 5:51 pm

qnino
Потребител

Мнениеот qnino » съб дек 24, 2011 6:16 pm

Но огромната част от християните вярват, че Адам е ял от забраненото дърво, съгрешил е и е проявил непокорство, и че гибелните последствия от това неподчинение са се превърнали в наследство и тегнат над Неговите потомци. По този начин Адам се превърнал в източник на смърт за човечеството. Подобно обяснение е нелогично и очевидно погрешно, тъй като означава, че всички хора, дори Пророците и Божиите Пратеници, без да са извършили какъвто и да е грях или прегрешение, и просто заради това, че са потомци на Адам, безпричинно са се превърнали във виновни грешници и до деня на Христовата саможертва са били държани пленници в ада на болезнените мъчения. Това няма нищо общо с Божията справедливост. Ако Адам е бил грешник, какъв е грехът на Авраам? Каква е вината на Исаак или на Йосиф? За какво е виновен Моисей?

Предполагам това което си написал тук някой ти го е казал. Т.е не си го чел в Библията. Точно това е учението на Библията, Адам яде и съгреши от това действие дойде смъртта в света. Христос дойде и даде надежда и живот на света.Римляни 5: 12. Затова, както чрез един човек грехът влезе в света, и чрез греха смъртта, и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци, понеже всички съгрешиха, 18. и тъй, както чрез едно прегрешение дойде осъждането на всичките човеци, така и чрез едно праведно дело дойде на всичките човеци оправданието, което докарва живот.
Написал си:"Но огромната част от християните вярват, че Адам е ял от забраненото дърво, съгрешил е и е проявил непокорство, и че гибелните последствия от това неподчинение са се превърнали в наследство и тегнат над Неговите потомци." Значи огромна част вярват в нещо, а на теб Бог ти е открил "нова" светлина. Това звучи странно. Както виждаш те вярват основателно.

Предполагам знаеш и за греха на Авраам който излъга 2 пъти, че Сара му е сестра, Моисей уби египтянин, а после се разгневи и удари скалата за което и не влезе в обещаната земя. Не виждам защо отклоняваш темата за второто пришествие, като се опитваш да пишеш неверни неща за да докажеш нещо си.
chacho
Потребител

Мнениеот chacho » нед дек 25, 2011 1:42 am

36 А за оня ден и час никой не знае, нито небесните ангели, нито Синът, а само Отец.
36 А за онзи ден и час никой не знае, нито ангелите небесни, тъкмо Отец ми сам.
36 But of that day and hour knoweth no man, no, not the angels of heaven, but my Father only.

Има доста разлика в преводите. За съжаление. Твоя превод също е различен.

36 А за оня ден и час никой не знае, нито небесните ангели, нито Синът, а само Отец.

Чуде ви се как при това положение отхвърляте Божито слово, без да го прочетете дори, на базата на 2 000 г. текст явно доста променен, който на всичкото отгоре продължавате да променяте. Църквата е ясно защо го прави - начин на живот и средство за оцеляване, но тези които я следвате сляпо, къде мислите че ще ви отведат тези лъжи.

За "Второто пришествие", писах достатъчно, ясно е казано 1844 г. Ново небе и Нова земя и Старите ги няма вече. Всъщност аз не пиша нищо, всичко е копирано и поставено. Между другото мисля че няма християнин активно интересуващ се от вярата, а не само ходещ на църква по празниците, който да не знае от къде се получава 1844 г. И всеки е съгласен с това тълкувание. Това с което се разминаваме е че казват, добре но нищо не се случи тогава. Т.е. техните очаквания са различни, за това което е трябвало да се случи. Ти защо например не се вслушаш в това което Исус е казал да познаваш лъжепророците по плодовете които дават, а не да ги отричаш заради тълкуванията на явно корумпираните владици, които променят Божието слово за свое удобство?
hopert
Потребител

Мнениеот hopert » чет дек 29, 2011 7:09 pm

Забележи текстът, който съм удебелил и размисли, дали сам не си попаднал в някаква грешка. Не можеш ли да видиш, че с всеки един цитат, който даваш сам си противоречиш ???
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » чет дек 29, 2011 9:57 pm

християн
Потребител

Мнениеот християн » пет дек 30, 2011 11:07 am

Последна промяна от MacIlian на пет дек 30, 2011 12:38 pm, променено общо 1 път.
християн
Потребител

Мнениеот християн » съб дек 31, 2011 3:16 pm

Това е за оборване на най-силната сатанинска църква ''Бахайството''

Трета книга на Ездра

1. Втора книга на пророк Ездра, - син на Сераия, син на Азария, син на Хелкия, син на Шалума, син на Садока, син на Ахитува,
2. син на Ахия, син на Финееса, син на Илия, син на Амария, син на Асиела, син на Мераиота, син на Арна, син на Узия, син на Ворита, син на Авишуя, син на Финееса, син на Елеазара,
3. Ааронов син от Левиево коляно, - който бе пленник в Мидийската земя през царуването на Артаксеркса, персийски цар.
4. Биде слово Господне към мене:
5. иди и възвести на Моя народ злите им дела и на синовете му - беззаконията, които са извършили против Мене, за да възвестят на синовете на своите синове,
6. защото греховете на родителите им се намножиха в тях: като Ме забравиха, те принасяха жертви на чужди богове.
7. Нали Аз ги изведох из Египетската земя - из дома на робството? А те Ме разгневиха и съветите Ми презряха.
8. Острижи косата на главата си и хвърли върху тях всичкото зло, защото те не слушаха Моя закон, - необуздан народ!
9. Докога ще търпя тия, на които съм сторил толкова благодеяния?
10. Заради тях свалих много царе; поразих фараона с робите му и с цялата му войска;
11. всички езичници изтребих от лицето им, и на изток разпръснах народа на двете области Тир и Сидон, и всичките им врагове изтребих.
12. А ти тъй им речи: тъй казва Господ:
13. Аз именно ви преведох през морето и по дъното му прокарах за вас оградена улица, дадох ви за вожд Моисея и за свещеник Аарона,
14. дадох ви светлина в огнен стълб, и много чудеса извърших между вас; а вие Ме забравихте, казва Господ.
15. Тъй казва Господ Вседържител: пъдпъдъците бяха вам за личба. Аз ви дадох станища за защита, но вие и там роптахте,
16. и не се радвахте в Мое име, че погинаха вашите врагове, но дори досега още роптаете.
17. Де са ония благодеяния, които ви сторих? Нали в пустинята, когато вие, изгладнели, викахте към Мене,
18. думайки: защо ни доведе в тая пустиня? да ни измориш ли? по-добре да слугуваме на египтяни, отколкото да измрем в тая пустиня, -
19. Аз се смилих над вашите охкания, дадох ви мана за храна, и вие ядохте ангелски хляб?
20. Когато жадувахте, не разсякох ли Аз камъка, и води потекоха до насита? От жегата с дървесни листа ви покривах.
21. Поделих ви тлъсти земи; прогоних от лицето ви хананейци, ферезейци и филистимци. Какво още да сторя за вас? казва Господ.
22. Тъй казва Господ Вседържител: когато бяхте в пустинята, при река Мера, и ожъднели хулехте Моето име,
23. Аз не пратих огън върху вас заради богохулствата, но турих дърво във водата и направих реката сладка.
24. Какво да ти сторя, Иакове? Ти не искаше да се покоряваш, Иудо. Ще се преселя у други народи и ще им дам Моето име, за да пазят законите Ми.
25. Понеже вие Ме оставихте, и Аз ще ви оставя; няма да помилувам ония, които Ми искат милост.
26. Когато Ме призовавате, няма да ви чуя, защото осквернихте с кръв ръцете си, и нозете ви бързат да извършат човекоубийство.
27. Вие като че не Мене оставихте, а себе си, казва Господ.
28.Тъй казва Господ Вседържител: нали Аз ви молих, както баща - синовете си, както майка - дъщерите си и както кърмачка - децата си,
29. да бъдете Мой народ, и Аз - ваш Бог, да бъдете Мои синове, и Аз - ваш баща?
30. Аз ви събрах, както кокошка събира пилците си под своите крила. Какво да ви сторя сега? Ще ви отхвърля от лицето Си.
31. Кога Ми принесете принос, ще отвърна лицето Си от вас, защото вашите празнични дни, новомесечията и обрязанията Аз отхвърлих.
32. Аз ви пратих Моите раби - пророците; вие ги хванахте, умъртвихте и разкъсахте телата им. Аз ще изискам кръвта им, казва Господ.
33. Тъй казва Господ Вседържител: домът ви е пуст. Ще ви разсея, както вятър мекина,
34. и синовете ви няма да имат потомство, защото презряха Моята заповед, и вършеха онова, що е зло пред Мене.
35. Ще предам домовете ви на идещи люде, които, без да са Ме чули, ще повярват, а без да съм показвал личби, ще извършат онова, що съм заповядал,
36. и без да са видели пророците, ще си спомнят беззаконията.
37. Завещавам благодат на идещите люде, чиито деца, без да са Ме видели с плътските си очи, но духом вярващи онова, що съм Аз казал, весело ще тържествуват
38. И тъй, гледай сега, брате, каква слава; гледай людете, идещи от изток,
39. на които ще дам за вождове Авраама, Исаака и Иакова, Осия и Амоса, Михея и Иоиля, Авдия и Иона,
40. Наума и Авакума, Софония и Агея, Захария и Малахия, наречен още Ангел Господен.

ГЛАВА 2.

1. Тъй казва Господ: Аз изведох тоя народ от робия, дадох им заповед чрез Моите раби - пророците, които те не поискаха да слушат, но отхвърлиха Моите съвети.
2. Майката, която ги е родила, им казва: идете, деца; защото аз съм вдовица и изоставена.
3. Аз ви отхраних с радост и ви отпуснах с плач и тъга, защото вие съгрешихте пред Господа, вашия Бог, и сторихте зло пред Него.
4. А сега какво мога стори за вас? Аз съм вдовица и изоставена; идете, деца, и искайте от Господа милост.
5. Тебе, Отче, призовавам за свидетел против майката на синовете, които не поискаха да пазят моя завет;
6. предай ги на посрамване и майка им - на разграбване, та да изчезне родът им;
7. нека се пръснат имената им между народите и се изличат от земята, защото те презряха моя завет.
8. Горко ти, Асуре, който криеш у себе си нечестивци! Роде лукавий! Спомни си, какво Аз направих със Содом и Гомора:
9. земята им лежи в смолени блани' и в пепелни хълмове. Тъй Аз ще постъпя с ония, които не Ме слушат, казва Господ Вседържител.
10. Тъй казва Господ на Ездра: възвести на Моя народ, че Аз ще им дам Иерусалимското царство, което бях обещал на Израиля,
11. ще приема слава от тях и ще им дам вечни жилища, що съм за тях приготвил.
12. Дървото на живота ще им бъде благовонна маст; те не ще бъдат измъчвани от труд и няма да изнемогват.
13. Идете и получете; измолете за себе си малко дни, та да не закъснеят. Вече е готово за вас царството: бъдете бодри.
14. Бъди свидетел, небе и земьо, че Аз сътворих злото и сътворих доброто. Жив съм Аз! казва Господ.
15. Майко! прегърни синовете си, с радост ги отхранвай; като гълъбица укрепяй нозете им, защото Аз те избрах, казва Господ.
16. Аз ще възкреся мъртвите от местата им и ще ги изведа из гробовете им, защото познах името Си в Израиля.
17. Не бой Се, майко синовна, защото Аз те избрах, казва Господ.
18. Аз ще ти пратя на помощ Моите раби Исаия и Иеремия, по чийто съвет Аз осветих и ти приготвих дванайсет дървета, отрупани с различни плодове,
19. и също толкова извори, от които тече мед и мляко, и седем превисоки планини, по които растат трендафил и крин, чрез които ще изпълня с радост твоите синове.
20. Оправдай вдовица, дай съд на сиромах, помогни на беден, защити сирак, облечи гол,
21. погрижи се за разслабен и немощен, на хром не се присмивай, защити безрък и сляп доведи да види Моята светлина,
22. старец и юноша в стените си запази,
23. мъртви, дето и да намериш, след като ги отбележиш, предай ги на гроб, - и Аз ще ти дам първо място в Моето възкресение.
24. Почивай и бъди спокоен, народе Мой, защото ще дойде твоето спокойствие.
25. Кърми синовете си, добра кърмачко, укрепявай нозете им.
26. От рабите, които ти дадох, никой да не загине, защото Аз ще ги изискам от тебе.
27. Не ослабвай. Кога дойде ден за скръб и утеснение, другите ще плачат и ще се късат, а ти ще бъдеш весела и в изобилие.
28. Езичниците ще ти завиждат, но нищо не могат да сторят против тебе, казва Господ.
29. Моите ръце ще те покрият, та твоите синове да не видят геената.
30. Утешавай се, майко, със синовете си, защото Аз ще те спася.
31. Помни за синовете си, които спят. Аз ще ги изведа из краищата земни и ще им окажа милост, защото съм милостив, казва Господ Вседържител.
32. Прегърни децата си, докле дойда и им сторя милост, защото Моите извори са изобилни, и Моята благодат няма да оскъдее.
33. Аз, Ездра, приех на планина Орив заповед от Господа да отида при Израиля. Когато отидох при тях, те ме отхвърлиха и презряха Господнята заповед.
34. Затова говоря вам, езичници, които можете да чувате и да разбирате: очаквайте вашия Пастир, - Той ще ви даде покой вечен; защото близо е Оня, Който ще дойде при свършека на века.
35. Бъдете готови за наградите от царството, защото негаснеща светлина ще възсияе над вас за вечно време.
36. Избягвайте сянката на тоя век; приемете сладост от славата си. Аз явно свидетелствувам за моя Спасител.
37. Приемете поверения дар - и се наслаждавайте, като благодарите Ономува, Който ви е призовал в небесното царство.
38. Станете и стойте, и гледайте, какво е числото на отбелязаните във вечерята Господня,
39. които, като се преселиха от сянката на тоя век, приеха от Господа светли одежди.
40. Приеми своето число, Сионе, и заключи своите си, които са облечени в бели одежди и са изпълнили закона Господен.
41. Числото на твоите желани синове е пълно. Моли за царство Господне, за да се освети твоят народ, който е призован отначало.
42. Аз, Ездра, видях на Сион планина голямо множество, което не можах да изброя, - и те всички с песни прославяха Господа.
43. Сред тях бе юноша величествен, който всички надминаваше, и той възлагаше венци на главата на всекиго от тях и с това се повече издигаше; аз бях поразен от почуда.
44. Тогава попитах Ангела: "кои са тия, господарю мой?"
45. Той ми отговори и каза: "те са ония, които са оставили смъртната одежда и са се облекли в безсмъртна и са изповядали името Божие; те сега се увенчават и приемат победни палми".
46. Аз попитах: "а кой е този юноша, който им венци възлага и им палми връчва?"
47. Той ми отговори: "Сам Син Божий, Когото те са прославяли в тоя век". И аз наченах да славя ония, които твърдо стояха за името Господне.
48. Тогава Ангелът ми каза: "иди и възвести на моя народ, колко и какви дивни дела на Господа Бога си видял".
chacho
Потребител

Мнениеот chacho » съб дек 31, 2011 10:25 pm

християн
Потребител

Мнениеот християн » нед яну 01, 2012 8:44 am

Не знам дали забелязваш, че този Исус, за когото казваш, че не може да е Бог е същият Бог който говори чрез пророците на своя народ, много години преди да се яви като Син Човечески.

Защото сърцето на тия люде е задебеляло И с ушите си тежко чуват, И очите си склопиха; Да не би да видят с очите си, И да чуят с ушите си, И да разберат със сърцето си, И да се обърнат, И Аз да ги изцеля".
chacho
Потребител

Мнениеот chacho » нед яну 01, 2012 3:29 pm

Когато е говорил Исус е говорил Бог, това е вярно. Бог се е вселил в човек и е говорил чрез него. Това е истината. Останалото е измислица, лъжа и заблуда.
християн
Потребител

Мнениеот християн » нед яну 01, 2012 5:13 pm

Последна промяна от MacIlian на нед яну 01, 2012 5:48 pm, променено общо 1 път.
chacho
Потребител

Мнениеот chacho » пон яну 02, 2012 3:35 pm

Дрън, дрън, измислици и предразсъдъци. Не ни е известно Господ да се е вселявал в другиго, а това не значи че не го е правил. След като Исус и Господ са едно , защо не Използвате едно и също име. Бог е вечен не е роден, този родения не е Нашия Създател. Сатаната не е изкушавал Господ , а неговия Син, надявам се правиш разлика. Вече ти казах че Исус не е единствения Божи син, ето и цитат:

Йов 1:6
А един ден, като дойдоха Божиите синове да се представят пред Господа, между тях дойде и Сатана.

Нашия и вашия баща е един и същ, Господ е създал всички. И добрите и лошите. Разликата е че ние приемаме неговото слово, а вие не. Никой човек, свещенник, мюфтия, или какъвто и де е не знае каква е Божията воля, какво слово ще разкрие и как и кога ще го направи. Когато го направи то просто трябва да бъде прието. Всеки има избор.

Изпълнение на пророчествата
Абдул-Баха пише:

“Когато Христос се яви, преди двадесет века, въпреки че юдеите очакваха Неговото идване и се молеха всеки ден със сълзи на очи, казвайки: “О, Господи, ускори явяването на Месия,” когато се яви Слънцето на истината между тях, те не Го приеха, обявиха се против Него със страшна омраза, разпнаха този Божествен Дух, Слово на Бога, и Го нарекоха Велзевул, противник на доброто, както е казано в Евангелието. Причината за това е тази, че според техните думи: “Появата на Христос, съгласно ясния текст на Тора, ще бъде съпроводена с известни знамения, а тъй като те не се появиха, то наричащият себе си Месия е самозванец. Едно от тези знамения е това, че Месия ще дойде от неизвестна нам страна, когато ние всички знаем, че домът на този човек се намира в Назарет, а може ли нещо добро да бъде от Назарет? Друго знамение е това ¦ Той ще управлява със стоманен жезъл и ще действа с меч, а този Месия няма дори и дървена тояга. Друго условие и знак е, че Той трябва да седне на трона Давидов и да възстанови неговото господство, а Той не само че не е на трона, а няма дори и рогозка, на която да подслони глава. Едно от другите условия е да провъзгласи законите на Тора, когато този човек унищожи всички закони и наруши съботния ден, въпреки че в Тора ясно е казано, че този, който обяви себе си за Пророк и покаже чудеса, но наруши съботния ден, трябва да бъде умъртвен. Друг знак ¦ в Неговото царство правосъдието ще се укрепи така, че справедливостта и благополучието ще се разпространят дори между животните ¦ змията и мишката ще имат общо леговище, орелът и яребицата ¦ едно гнездо, лъвът и сърната ще обитават едно пасбище, а вълкът и агнето ще пият от един и същи извор. Обаче, несправедливостта и тиранията така се развиха през Неговото време, че те дори Го разпнаха. Още едно знамение бе това, че в дните на Месия евреите ще се радват на богатства и ще побеждават всички народи по света, а те сега продължават да живеят в изгнание и робство на Римската империя. Следователно, как той би могъл да бъде Месия, обещан в Тора?”

Благодарение на това разбиране, те се отвърнаха от Слънцето на правдата, въпреки че самият Дух Божий бе Този, Когото обещава Тора. Но тъй като те не разбраха тези знамения, разпнаха Словото Божие. Сега бахаите знаят, че обещаните знамения се изпълниха в момента на появата на Христос, въпреки че не в този смисъл, както са ги разбирали евреите, защото описанията за тях бяха алегорични. Така например, между тези знамения е знакът на господството. Бахаите казват, че господството на Христос е било небесно, божествено, вечно и не такова, каквото е това на Наполеон, което изчезва в много късо време. Защото вече близо две хиляди години от установяването на господството на Христос, то продължава, и вечно това Свещено Същество ще бъде въздигнато върху трона на безсмъртието.

По същия начин са били проявени и другите знамения, но евреите не са могли да ги разберат. Макар че изминаха почти двадесет века от явяването на Христос в божествена слава, те още продължават да очакват пришествието на Месията и да мислят себе си за прави, а Христос за лъжец.” ¦ Написано от Абдул-Баха специално за тази глава.

Ако юдеите се бяха обърнали към Христос, то Той би им обяснил истинското значение на пророчествата, отнасящи се до самия Него. Нека се поучим от техния пример и преди да решим дали пророчествата относно Проявлението на Учителя на Последните дни не са изпълнени, нека се обърнем към това, което Баха’у’лла е писал относно техните тълкувания, защото много от пророчествата са “запечатани слова” и само истинският Учител може да снеме печата и да открие действителното значение, което се крие в тяхната словесна обвивка.

Баха’у’лла писа много за обяснение на древните пророчества, но не затова да бъде признат за Пророк. Слънцето само свидетелства за себе си пред тези, които имат способността да го видят. Когато то изгрее, не са нужни древни предсказания, за да ни убедят в неговото сияние. Така също е и с Проявлението на Бога, когато се появява. Ако дори предишните пророчества за Него бяха забравени, то само по себе си би било пълно и достатъчно доказателство за тези, които не са лишени от духовно чувство.
християн
Потребител

Мнениеот християн » вт яну 03, 2012 9:02 pm

„Както кучето се връща на бълвоча си, Така безумният повтаря своята глупост.” Пр.26:11.
''По-добре да срещне някого мечка лишена от малките си, Отколкото безумен човек в буйството му.” Пр.17:12.
''Намират се такива, чието несмислено говорене пронизва като нож,
А езикът на мъдрите докарва здраве. Устните, които говорят истината, ще се утвърдят за винаги,
А лъжливият език ще трае за минута.''-Притчи 12;18-19
"Ако оня, който се е отрекъл от Моисеевия закон при двама или трима свидетели, безмилостно се наказва със смърт, колко по-тежко наказание, мислите, ще заслужи пък оня, който е потъпкал Сина Божий и счел за нечиста кръвта на завета, чрез която е осветен, и е похулил Духа на благодатта?" (Евр. 10:28-29).
chacho
Потребител

Мнениеот chacho » чет яну 19, 2012 5:52 am

.......
Същността на тази глава е следната, че това, което се има предвид с Деня на Възкресението, е Денят на появата на Дървото на божествената Същност, но не е видно някой от последователите на шиитския ислям да е разбрал значението на Деня на Възкресението; по-скоро те наивно си въобразяваха нещо, което при Бога не съществува. В Божиите очи и според употребата на онези, които са въведени в божествените тайни, това, което се има предвид чрез Деня на Възкресението е следното, че времето от появата на Този, Kойто е Дървото на божествената Същност, в който и период, и под каквото и да е име, до мига на Неговото изчезване, представлява Деня на Възкресението.

Например времето от започването на мисията на Исус ¦ мир Нему ¦ до деня на Неговото възнесение, представляваше Възкресението на Моисей. Защото през този период изгря Божието Откровение чрез появата на тази божествена Същност, Kойто възнагради чрез Своето Слово всеки, който вярваше в Моисея, и наказа чрез Своето Слово всеки, който не вярваше; поради това, че Божието Свидетелство за този Ден бе това, което Той тържествено потвърди в Евангелието. А времето от започването на Откровението на Божия Апостол ¦ нека Божията благодат бди над Него ¦ до деня на Неговото възнесение бе Възкресението на Исус ¦ мир Нему ¦ в което Дървото на божествената Същност се появи в лицето на Мохамед, като възнагради чрез Своето Слово всеки, който вярваше в Исус, и наказа чрез Своето Слово всеки, който не бе вярващ в Него. А през времето от мига в който се появи Дървото на Байяна дотогава, когато то ще изчезне, е Възкресението на Божия Апостол, както е божествено предречено в Kорана; началото му бе когато бяха изминали два часа и единадесет минути през вечерта на пети джамадийул-аввал, 1260 година по Хеджира,1 която е годината 1270 от Обявяването на Мисията на Мохамед. Това бе началото на Деня на Възкресението на Kорана, а до изчезването на Дървото на божествената Същност, то ще представлява Възкресението на Kорана. Състоянието на съвършенство на всяко нещо бива достигнато, когато се случи неговото възкресение. Усъвършенстването на религията на исляма достигна своя връх в началото на това Откровение, а от изгряването на това Откровение до неговия залез, плодовете на Дървото на исляма, каквито и да са те, ще станат очевидни. Възкресението на Байяна ще настъпи по времето на появата на Този, Kогото Бог ще прояви. Защото днес Байянът е в етапа на семенцето; в началото на проявлението на Този, Kогото Бог ще прояви, неговото крайно съвършенство ще стане очевидно. Той се проявява, за да бъдат събрани плодовете на дърветата, които Той посади, така, както Откровението на Kаем [Този, Kойто се въздига], потомък на Мохамед ¦ нека Божията благодат бди над Него ¦ е съвсем същото като Откровението на самия Божи Апостол [Мохамед]. Той се появява с единствената цел да събере плодовете на исляма от кораническите стихове, които Той [Мохамед] посади в сърцата на хората. Плодовете на исляма не могат да бъдат събрани освен чрез верността към Него [Kаем] и чрез вярата в Него. Понастоящем обаче се получиха единствено противоположни резултати; тъй като въпреки че Той се появи в самото сърце на исляма и всички хора признават това поради родството си с Него [Kаем], те несправедливо Го заточиха в Планината на Маку, и това при все че в Kорана настъпването на Деня на Възкресението е обещано на всички от Бога. Защото в този ден всички хора ще бъдат доведени пред Бога и ще застанат в Неговото Присъствие; което означава появяване пред Този, който е Дървото на божествената Същност и достигане до Неговото присъствие; тъй като е невъзможно човек да се появи пред Най-свещената Същност на Бога, нито е мислимо да се търси единение с Него. Това, което е осъществимо по въпроса за появяването пред Него и срещата с Него, е достигането до Първичното Дърво. II,7.

.......

Върни се в “източни религии”