Езотерика

будизъм, хиндуизъм и др.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Re: Ислямът-най лошото нещо на земята.

Мнениеот zmianatz » пон дек 14, 2009 5:33 pm

ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » пон дек 14, 2009 6:37 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пон дек 14, 2009 6:45 pm

Когато един път научиш ПРАВОПИСА, после никога не го забравяш; аз не съм го учила в училище, там винаги си пишех правилно; става с много четене на всякакви книги ПРЕДИ да тръгна на училище и СЛЕД като тръгнах на училище - ТАКА СЕ НАУЧАВА правописа... А на мен доскоро не ми се налагаше никъде да пиша; ама не си бях забравила ПРАВОПИСА...запечатан е здраво в съзнанието ми...

Какво значи силно чувство за справедливост ?
Справедливост от твоята гледна точка ?

P.S. Не знам - така ми казваха хората, които познавам; не че е само мое мнение и аз само съм го интерпретирала така... Пак ми влагаш думи в устата... :))
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пон дек 14, 2009 7:17 pm

Последна промяна от Aether на пон дек 14, 2009 7:26 pm, променено общо 3 пъти.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пон дек 14, 2009 7:21 pm

Много хубава молитва. Благодаря!... :)
Славян
Потребител

Пост-предложение, който в последствие да бъде изтрит

Мнениеот Славян » вт дек 15, 2009 11:14 am

Държа да отбележа, за уважаемите модератори, че в последните няколко страници мненията никак не се занимават с Исляма, а са: про-езотерични, анти-езотерични и оф-топик, като дори и в първите два вида, често присъства оф-топик. Увещавам уважаемите модератори да подберат качествените про- и анти-езотерични постове и да ги вместят в тема за езотерика, където и да се продължи диалога, хем да се очисти и темата за Исляма.
Със здраве!
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт дек 15, 2009 2:35 pm

Между другото и аз съм на горното мнение, че много се отклонихме; и ако може да ни се преместят мненията другаде; но ние така или иначе няма да пишем повече на тази тема - езотерика - така че, ако не може да се местят, нека не се местят.
А по отношение на исляма, аз имам много странно разколебано мнение. Доскоро мислех абсолютно същото като abc, но след като гледах клипчетата The Arrivals, разбрах, че най-лошото в Исляма е екстремизма. И той опорочава целият ислям; целият мюсюлмански свят!
Наистина - хората там като че ли са по-ограничени (гледам по телевизията; разказват ми хора, които са живяли в Либия, например), но мен това толкова не ме притеснява, колкото безумието, наречено ''екстремизъм''.

P.S Ето тук прилагам едно клипче (първото), в което се показва какво Холивуд ни предлага като възприятие за арабите!...
Другите две клипчета показват как тези момчета-мюсюлмани (създатели на тези клипчета) искат всички да се обединят срещу предстоящата сила на Антихриста (Даджал)! А последното клипче показва как са били изопачени, преследвани и противопоставяни една на друга монотестичните религии (мюсюлманство, християнство и еврейската религия), за разлика от политеистичните религии; как са били изопачени, тъй като носят едно и също истинно послание, което не е създадено от Човек, а от нещо по-висше, а именно вярата в един-единствен Истинен Бог.

http://vbox7.com/play:5c361675
http://www.vbox7.com/play:c25ca944
http://vbox7.com/play:c70dced7
http://www.vbox7.com/play:db415eb2

Единственото, с което не мога да се съглася с мюсюлманите, е че те казват, че Исус Христос е нашият най-велик месия, спасител и пророк; но отричат едва ли не, че Той е Господ, Божий Син, Слово, станало плът; в което вярваме ние християните. Това, че Исус е роден от девица, която не е докосната от мъж, потвърждава неговата Божественост; защото той ако беше просто Човек, щеше да има ЗЕМЕН, ЧОВЕШКИ баща; а той НЯМА такъв...Неговият БАЩА е Господ Бог, началото на всичко...
Според мюсюлманите, това било инфилтрирано - нашата представа за Исус, че е Господ Бог от управляващите тогава; тогавашната власт, доколкото разбирам; за да ни държи в още по-голям страх и подчинение от Бог и Църквата; така че те каквото ни кажат - управляващата власт и църквата - да го правим; в името и в страха ни.
християн
Потребител

Re: Езотерика

Мнениеот християн » пон яну 09, 2012 7:39 am

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » ср яну 11, 2012 11:12 pm

Потребителски аватар
plamen
Администратор

Мнениеот plamen » чет яну 12, 2012 8:55 am

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » чет яну 12, 2012 9:20 am

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » чет яну 12, 2012 4:00 pm

E, то е ясно, че е акупунктура, просто в текста го пишеше иначе и ми беше интересно да видя на кой от двамата ще се направи забележка... :D

Но нека се върнем малко по назад, извън уикипедията и фармакологичните глупости изписани, за да се запази една могъща индустрия.

Over the last three decades, an interrelationship between the energies measured at the acupuncture points and individual organs and tissues has been identified. In the 1950s, Dr. Reinhardt Voll (Рейнхард Фол) of Germany designed a metering device for electrically finding acupuncture points. Because of his extensive research, he is considered to be the father of bioenergetics which is also known as EAV testing (Electro Acupuncture according to Voll). Doctor Voll's device enabled him as well as other practitioners to locate and correct the source of the vital force imbalance. Modern devices have now improved upon his principle by the addition of computerization.

Нали, малко е чудно от колко време се знае за тези неща, а дори този доктор няма страница в уикипедия, въпреки, че вече има доста центрове в българия, който работят с неговата теория, която съвсем малко се различава от китайската. А през 1995г от Русия се разсекрети подобен апарат следящ физическото здраве на космонафтите, който дава информация за всички органи и системи, точно базиран на тази псведонаука за движението на енергията в тялото... според която псевдо наука блокажите на енергията (по пътя й) водят до заболяване, липсата на блокажи или свободното й протичане - липса на болести от какъвто и да е род. (което е голям удър под кръста на фармакологията). Ест за да има ефект акупунктурата трябва да има доста опитен лечител (мин 20 години се обучават), който вижда или усеща движението на тази енергия, а тези хора са малко, затова в повечето случаи хората остават недоволни, но с напредването на технологиите си има апаратура за тези неща благодарение на Фол и компания... Другия вариант е профилактиката с упражнения, които раздвижват енергията и не и предоставят възможност да запъне... с две думи ленноста убива бавно.

Другото направление е Кирлиановата фотография или засичането на това биополе което тези лечители се учат да виждат и усещат, с две думи аурата. Тя е по обща от меридияните, като хомогенно поле, което отразява емоционалното и менталното състояние на човек и болестите му. Например аурата на пушачите е на дупки, което ги прави по уязвими към външни психологични въздействия... Останалите видове проявления на болести вече съм ги забравил, но най-интересния ефект на аурата е фантомния ефект. (за повече инфо гугъл)

Трето направление, може би най-фундаменталното (и най-откаченото), което е основа на горните две, е теорията на Торсионните полета, създадена от академик Шипов. Тя дава обяснения на телепатията, телекинезата, левитацията, мисълта и съзнанието. Но като се има предвид, че на горните две им трябваха 50 години докато започнат да пробиват, ще видим как ще я приеме закостенялото мислене тази теория...

Значи гугълвате Рейнхард Фол, Кирлианова фотография, Торсионни полета... Ако някой намери сериозна критика нека поства, винаги съм отворен за нещо ново. И нека не забравяме, че финансовата изгода ще определя кое ще е псевдо наука и кое не, най-малкото ще има информационно затъмнение по неудобните въпроси, както го и имаше до преди 10-на години, въпреки че все още се вдига...

И по трите направления теорията е дала плод, изразен в апаратура с определени свойства, а когато това стане, критиците започват да замлъкват...

Върни се в “източни религии”