Дзен или досег с демоните

будизъм, хиндуизъм и др.
Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Re: Дзен или досег с демоните

Мнениеот Dadi » пон окт 12, 2009 6:19 pm

минувач

Мнениеот минувач » чет окт 15, 2009 8:02 pm

(Минувач, с този коментар ни най-малко не намеквам, че ти с твоята практика се интересуваш само от добро здраве и дълголетие, напротив от това което пишеш разбирам, че имаш духовна цел, макар и не толкова лесна за формулиране...)[/color][/quote]
Мисля,че движещата сила на моят интерес към тези практики е любопитството и желанието да проверя нещата които ме интересуват,дали са реални и достъпни.Въпрос и на приоритет на интереси.А стимулът е резултатите ,които получавам.Освен това мисълта,че живота ми ще мине без нищо по-различно от това,което се приема за даденост от традиционната наука, също не мога да приема.Очевидец съм на неопровержими доказателства за обратното.Не смятам,че съм нещо повече от другите,но просто случаят ми е дал шанс да видя неща, които малко хора са видяли.Не съм на 18 години ,а на няколко пъти повече и като инженер съм успял да обуздая въображението и фантазиите си.Първосигнално всеки нов факт подлагам на безпощадна критика за достоверността му. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "Виждай Бог във всичко живо и обичай всички като себе си. Не мрази никого."
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » съб ное 14, 2009 5:43 pm

познава добре и медитацията и Иисусовата молитва, както изглежда от книгата му. Може би ще е интересно на занимаващите се с това да поговорят с него лично :)
Потребителски аватар
ecclesiast
Потребител

Re:

Мнениеот ecclesiast » чет ное 19, 2009 4:45 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет ное 20, 2009 12:09 am

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет ное 20, 2009 2:47 pm

И как трябва да се разбира мението му по тези два параграфа...
То Библията отхвърля всичко, освен себе си и той като привърженик на Библията отхвръля всичко, освен нея. И ние като христяни отхвърляме всичко, освен христянството.

Как ще можем да изпълним двата свещенни закони на Христа, като постоянно отхвърляме. Дори всички да са христяни, то те ще се раздлеят и ще започнат да се самоотхвърлят, както вече се вижда.

Всеки си мисли, че той е правия, а другите грешат - какво смирение е това?
Самия факт, че се проповядва, че христянството е единствената права религия, а дргуте са грешни ни вкарва в кръговрата на разделението и в ада още преди да сме прогледнали...

Казано е да не съдим, а това какво е, ако не съд...

"И когато се изправяте на молитва, прощавайте, ако имате нещо против някого, за да прости и Отец ви, Който е на небесата, вашите прегрешения" Марк 11:25

За да не съди човек, той не трябва да взима страна, за да не взима страна, той трябва да е извън дуализма

Исус каза: “Когато направите две в едно цяло, ще станете синовете на Адам, и когато кажете: “Планина, помести се!”, тя ще се помести.” Тома 106

Амин

Върни се в “източни религии”