Учителят - Петър Дънов и Всемирното Бяло Братство

теми за общности от сектантски тип
Aether
Потребител

Re: УЧИТЕЛЯТ - ПЕТЪР ДЪНОВ И ВСЕМИРНОТО БЯЛО БРАТСТВО

Мнениеот Aether » вт фев 16, 2010 10:12 pm

ПРОРОК
Потребител

Мнениеот ПРОРОК » чет фев 18, 2010 10:14 pm

Последна промяна от ПРОРОК на чет фев 18, 2010 11:00 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » чет фев 18, 2010 10:18 pm

Пророк, богослов съм. Проблемът на онзи се вижда и с невъоръжено око.
ПРОРОК
Потребител

Мнениеот ПРОРОК » чет фев 18, 2010 10:28 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет фев 19, 2010 9:27 am

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет фев 19, 2010 11:42 am

Здравейте умни хора,
Като гледам как се замеряте с умни думички едни други и нищо друго не ми остава освен, да стигна до извода, че съм попаднал но точното място сред точните хора. Вече по една друга тема тук в този форум го казах това, но не мога да пропусна шанса да го повторя и по тази тема.
Та, умни хора,
мъничко да ви поразкажа за едни "чудесиики" пък ви сами си решете коя от двете ви страни е по-мъдра, по-начетена, по-можеща, по-знаеща, и по....по... по-праведна. Православен християнин съм, приел съм в пълно и ясно Съзнание Христовото кръщение и постя по православния канон според църковното календарче издадено от Св.Синод. Когато обаче почнах първият си пост, нямах и идея изобщо в какво се забърквам. С други думи никой не ме е учил как, защо, кога да постя и т.н. Правех всичко "на сляпо" според написаното в църковното календарче напълно непредубеден към всевъзможни "тълкуватели". Приемах всичко в него напълно с девствено съзнание по темата. Резултатът беше направо смазващ след първите няколко пости. До най-дребната подробност е изписано всичко толкова точно, кратко и ясно, че за един средно интелигентен човек повече не му е необходимо - стига да спази точно написаното по Канона. Но човек не живее сам, има жена, деца, приятели ...Общество. Все с някого трябва да влезе в контакт. Имах горчивият опит както с "дъновистите" така и с "официалното богословие". Оказа се, че според това как реаргира Тялото ми, Душата ми, Духът ми, излиза, че Учението на Православния канон и ... известни тълкувания на "дъновистите" има удивителен синхрон. Но пък също така "официално" /според словесните им нападки едни срещу други/ .... излиза, че са съвсем различни Учения. Когато човек почне да изживява "магическите упражнения" на всевъзможна сган в и от извън страната, сам започва да търси някакво логическо обяснение на нещата, защото трябва да оживее и то не как да е, а с почтенни средства - без да влиза в противоречие с Небесните и Земните закони. От образованието и опита който имам, съм се убедил, че написаното и говоренето на едните и другите е истина, но едните отричат познанието на другите и започват да стрелят по врабчета с топ. А другите почват да замерват с ластични прашки лъвове и тигри. В крайна сметка печели само тази група от хора целящи раздори и раздвоение в обществото, неговото обезсилване и последвал разпад. И той разпадът се случи искаме или не искаме. Търсите факти ....???? Ето .... православните каноници си имаха два синода и още се дърпат за косите и прочие, дъновистите май и те преминаха или още минават по този път. А в същност изповядват едно и също нещо казано с различни думи. Защото едните държат Православния Канон- абсолютно Верен и Истинен , проверено от личен опит. Другите държат методиката за прилагането на същия този Канон.....опсссс.. казват му мистично християнство, пък иначе другите му викали езотерично християнство. Все едно лявата ръка да каже на дясната - ти не ми трябваш и обратно. Да ама в крайна сметка страда цялото ни Общество, докато се замервате и се хулите едни други и взаимно си търсите слабите места. Но евреите разпнах Христос праведника и го осъдиха като най-големия пристъпник между двама престъпници, та вие по праведни ли сте от Христос, та си дерете взаимно очите. Христос за това ли даде заповед: "Обичайте се едни други!" Тази думичка ОБЩЕСТВО говори ли ви нещо? Зад нея ако не знаете, се "крият" живи хора с живи съдби. Тези живи хора с живи съдби имат и живи Души. Ми така докато си мерите ъъъ... таквозинката... кой на кого е по-голям ината и прочие органи и страсти, като сте толкова умни, мъдри, можещи и знаещи ... на кого оставихте задължението да възпитава, учи, пази живите български Души??? На Иисус Христос ли??? Ми ако е така, защо сте необходими изобщо и двете страни тогава на Обществото ..... ми ходете си по Света гора като пустинници или по Рила там по чукарите и от време на време си организирайте по едно боксово дерби, за да си мерите Вярите. Или може би май повече ви блазни да ви словославят хората отколкото да направите сговорна дружина и Планината да повдигнете...??? Я вижте какво правят мюсюлманите... Библията не можете да вкарате официално през границата на Суадитска Арабия, да не говорим за други неща. Единственото нещо което ще постигнете с кавгите си, е да оставите на Аллаха и неговия Пророк неукрепналите и некалени във Христовата Вяра живи български Души.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет фев 19, 2010 12:02 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет фев 19, 2010 12:24 pm

И хууу, тогава какво става в деня на страшния тиган...за кое от телата ще те съдат и за коя от грешките ще си плащаш... значи и страшния тиган няма да го има... ма то тогава ще утрепеш надеждата на "Христяните" за отмъщение на злосторниците :lol:
Интересно ми е да чуя твоята версия за страшния тиган

О да, и това с хипнозата при "христяните" няма да мине, знаеш ли защо?
Щото всъщност Сатаната бил толкова могъщ, че той внушавал разни работи на хората, когато ги били хипнотизирали, щото това си е вид транс, а "христянин" чуе ли за транс изпада в паника и ест това е дело на дявола... то цялата хипноза е дело на дявола, щото видиш ли в Книгата пишело, че щяло да дойде време, когато всички щели да рипнат срещу истината... (щяло да дойде време... то това време не е спирало, но човешкия живот е перкалено кратък, за да си направи равносметка... и седнали да разправят ето всички рипали, както е писано, значи Книгата е истина... и така 2000 години :lol: )
Така че преражданията и хипнозата са дяволско товрение, щото както пишело в Книгата, много са щели да рипат срещу истината...
Последна промяна от Aether на пет фев 19, 2010 12:39 pm, променено общо 1 път.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет фев 19, 2010 12:33 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет фев 19, 2010 12:42 pm

жалко реших, че ще говориш по същество, ама явно всички ги овърта някаква нишка на простотия тия месеци...

ООО велики Иване, плювни ми на очите да ми ги отвориш :lol:
Силвия
Потребител

Мнениеот Силвия » пет фев 19, 2010 2:09 pm

Преди години, когато все още търсех своя път, една приятелка ме заведе на сбирка на дъновисти. В началото бях изненадана и любопитна. Посетих няколко сбирки и съм играла паневритмия. Вътрешният ми глас ми подсказваше, че това не е което търся. Думите на Дънов, на пръв поглед красиви, не достигаха до сърцето ми, имаше един двама в групата, които бяха освидетелствани, но това което преля чашата и ме накара да се оттегля беше доколкото си спомням, едно твърдение на Дънов, че той е благият дух, който Иисус е обещал да ни прати! От личен опит мога да ви кажа, че това е опасно окултно учение. Аз се отскубнах от него, но моята приятелка не успя. Какво стана с нея? Не ми се говори, болно ми е...
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет фев 19, 2010 4:10 pm

Поздравления за отскубването! :thumbup: :clap:
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет фев 19, 2010 4:33 pm

Те са се излагали и на няколко конференции на който съм присъствал, но това не ме спра да прелиствам някои книги... То простотията навсякъде се излага
Може да отида на някоя сбирка да видя за кво иде реч...
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет фев 19, 2010 4:45 pm

Псалом 1: Блажен е оня човек, който не отива в събранието на нечестивци, в пътя на грешници не стои и в сборището на развратители не седи.
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » пет фев 19, 2010 4:45 pm

Съжалявам , просто се пошегувах :oops:
Последна промяна от ivan47 на пет фев 19, 2010 6:59 pm, променено общо 1 път.

Върни се в “секти и култове”