Учителят - Петър Дънов и Всемирното Бяло Братство

теми за общности от сектантски тип
gaitan vejdu
Потребител

Re: Учителят - Петър Дънов и всемирното бяло братство

Мнениеот gaitan vejdu » чет мар 31, 2011 5:25 pm

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » чет мар 31, 2011 5:35 pm

Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » чет мар 31, 2011 5:48 pm

Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » чет мар 31, 2011 6:24 pm

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » чет мар 31, 2011 6:25 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » чет мар 31, 2011 7:06 pm

Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » чет мар 31, 2011 7:59 pm

Иеремия 17:9
Лукаво е човешкото сърце повече от всичко и съвсем е покварено.
Да, човекът е отпаднал от Бога. Трябва да внимаваме, да сме нащрек с това, което казва сърцето ни. Да се постараем да се завърнем у дома, при Отца. Има Авторитет извън нас, който ни насочва. Ако се осланяме само на собственото си сърце, нищо чудно да изтрещим в посока Харе Кришна, Мохамед, Кашпировски, Алена, Кубрат Томов, Дънов, Ванга, полтъргайста Чики и тем подобните. Но нека ние сами себе си, един другиго и целия си живот на Христа Бога да отдадем. И да внимаваме !
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » чет мар 31, 2011 8:22 pm

Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » чет мар 31, 2011 8:48 pm

Gunev, аз не съм говорител на Sancta Sedes. Аз съм говорител на себе си. Може да съм кръстен като католик, но това не значи, че се съгласявам със всяка глупост, която църквата ни пробутва. Бог не си противоречи. Така, както Бог ни е заповядал да не убиваме, е имал в предвид точно това, нито повече, нито по-малко. Затова, когато в Библията (която не е изцяло от Бог, а и от разни грешни хора) пише да се убиват врачки, трябва да ти светне една лампа на противоречието в мозъка, че май има нещо гнило тук.... Защо мислите, сега е отменено това... Ако Бог си противоречеше, нашият свят щеше да се срине, защото нито 1 система не може да я има без система от закони, на които да се подчинява, които не си противоречат. За това не е нужна религия, а математика и ... природни науки.

Относно това, дали трябва да се борим с дявола, или не трябва, прочетете това:
We should BEWARE of the Devil's devices and be ON GUARD against the "fiery darts" (Ephesians 6:16)
Once we are "born again" (John 3:3), we not only find a wonderful new life of love, peace and happiness, we also find ourselves in a WAR!--A war of the Worlds between the World of evil and the Kingdom of God!

Като имаме Бог със себе си ние сме по-силни от дявола, затова не трябва да се страхуваме от него. Ако дявола ни победи, това значи, че не сме били с Бог, както е трябвало, но ние сме в БИТКА срещу дявола по всяко време. Как можете да твърдите, че нямаме шанс срещу дявола... Та нали сме с Бог... Вие сам си противоречите...
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пет апр 01, 2011 3:28 pm

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пет апр 01, 2011 3:29 pm

gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » пет апр 01, 2011 3:40 pm

Molecule, извинявай, че не съм те разговарял подробни;
просто, аз съм съпер разсеян паток, и това е всеизвестно. :oops:

++++++

Сериозно.
Човече, в последните си постинги изричаш неща, сякаш черпиш от главата ми! Това силно ме радва. :D
БЛАГОДАРЯ ТИ! :D

++++++

Исках да кажа, че ме радваш!
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » пет апр 01, 2011 5:55 pm

г-н Молекула,

Моите мисли са подрефени в някакъв формат: смятам, че това е така и така, заради това и това... Има някаква логика, има подреденост на изказа, има опит за конструктивен диалог, какъвто администраторите ме обвиняваха, че не съм правил. Стига да искам, и аз мога да започна да ръса обиди на ляво и на дясно, и то не по-безуспешно от Вас. Много е лесно да си зъл, много е трудно да си добър. Явно вие обичате по-лесните неща...

Вашият исказ, за разлика от мен е: това не е така, защото църквата казала, че не е така, защото го прочели в Стария завет, а там пишело, да не се снимаш, защото снимката е лошо нещо..., а ти, който не си съгласен с църквата, си идиот, а ние, които се съгласяваме с църквата за всичко, пък сме ужасно умни.

Кажете ми, уважаеми администратори, как да водиш конструктивен диалог при това положение: кучето си лае, керванът си върви. Явно няма как.

Хем казвате, че нямаме шанс срещу дявола, ако се борим срещу него, хем казвате, че сме с Бог. Ми нали, като сме с Бог сме по-силни от дявола и можем да го победим (Да сме с Бог, не значи само да усещаме някакво Божествено присъствие, и да изпадаме в някакъв транс, безкрайно щастие и тем подобни, а да постъпваме правилно, за да не загубим Пътя, който може да бъде намерен чрез Истината, и когато го извървиш, ще си спечелил Живота). Това е и смисълът на живота ни: да побеждаваме дявола, при битките с него. Тук, не се различавам от католическата църква, а и от разни протестантски. Битки с дявола, непременно ще има, защото той се опитва да ни изкушава, да ни праща трудности, които да ни сломят психически, и след това да ни праща "помощ" срещу тези трудности, в замяна на душата ни... Битките с дявола са неминуеми, не защото ние нападаме дявола, а защото дявола напада нас, постоянно, непрестанно:
We should BEWARE of the Devil's devices and be ON GUARD against the "fiery darts" (Ephesians 6:16)

Питайте който искате военен, и той ще ви каже, че при това поведение на врага, за да устоиш, трябва да се въоръжаваш с най-модерните оръжия, техника, разузнаване, да лишиш врага от доставки на ресурси, да наложиш ембарго на врага, да изненадваш врага с непредвидени ходове, да скараш лидерите на врага помежу им, да имаш надеждно разузнаване и т.н. Както се казва: На война, като на война. Това не е само мое мнение.

Защо се хабя, да ви пиша всичките тези работи, вместо да ида на кафе, с някоя мадама и да си гледам кефа, и мълчаливо да ви гледам сеира отстрани? Защото, тези работи, не трябваше да ви ги казвам аз, а вие на хората и съответно на мен. Защото, някой трябва да ги каже на целия народ. Защото, ако и 1 човек го чуе и разбере, ще съм щастлив. Затова не мога да приема това, че не трябвало да се борим с дявола, а да си седим, и да гледаме как света загива и нищо да не правим, под страх, че ще сгрешим. Моят учител по Математика казваше: който нищо не прави, той не греши... А аз го допълвах, че който нищо не прави, греши, че нищо не прави.

Що се отнася до Дънов, Ванга и всякакви елементи, за които имате съмнения, дали били съюзници с дявола, ако наистина е така, тогава, използвайте техниките на военните, и се борете с тях, чрез "най-модерни" оръжия, които дори и дявола няма:

"А плодът на Духа е: любов, радост, мир, дълготърпение, благост, милост, милосърдие, вярност, кротост, себеобуздание; против такива неща няма закон."

Ако миряните усещаха помощта и подкрепата на техните свещенници (както е в малките села и градчета в Италия), с които дори трябва да са приятели, те нямаше да имат нужда от Ванга, Дънов, врачки и баячки, а щяха да се обръщат към свещенниците. Да, обаче, явно има вакуум в това отношение, и този вакуум се запълва от врачки и баячки, свидетели на Йехова, свидетели на Голямото Спагети Чудовище и т.н. Ако трябва да го кажем чрез термините на военните, виновни за нашето поражение са дезертьорите, а не врага...

Това, което, толкова време се опитвах да ви кажа, е, че използвате погрешните оръжия срещу врага, ако смятате, че Ванга и Дънов са врагове. Вие използвате оръжията, които и дявола използва, затова не е ясно кой ще победи, затова не е ясно дали сте с Бог!!! Ако използвахте Божествените оръжия, които са много по-силни от дяволските, щеше да е ясно, че ще победите, и щеше да е ясно, че сте с Бог... Това е картината на военните действия...
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пет апр 01, 2011 9:17 pm

С каква логика се хвалиш, Тоше? Ние с теб говорим на различни езици. Проблемът е, че ние твоя го разбираме, а ти нашия- не. Затова, не споделям възторга ти от "формата" на твоята аргументация. Няма как да водим "конструктивен диалог" така.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет апр 01, 2011 11:40 pm

:lol: :lol: :lol: :lol:
Аве да му се невиди, за вас само дявола и Бог ли съществуват? Ебати дуализма... Аз пък мога да служа на себе си...

бравос, това дето казваш е върха, но аз ще ти кажа, че те разбирам и това няма да те спре да плямпааш, защото си болен, от същата болест, хванала всички от форума да си губят времето с ползване на оръжията на дявола :lol:

Върни се в “секти и култове”