Учителят - Петър Дънов и Всемирното Бяло Братство

теми за общности от сектантски тип
Потребителски аватар
plamen
Администратор

Re: Учителят - Петър Дънов и всемирното бяло братство

Мнениеот plamen » чет май 05, 2011 12:51 pm

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » чет май 05, 2011 1:43 pm

simon
Потребител

Мнениеот simon » чет май 05, 2011 7:12 pm

Zdravey brat Vital!

симон написа:
Той, задължава братята да прекарват минимум 3 часа в молитви и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА ПРОЧИТАТ "НОВИЯТ ЗАВЕТ", един път годишно.

Витал:
Това ми звучи като петилетен план. Аз обожавам да ме задължават. Особено пък да ме задължава "Той". В ролята на кой точно чуства това като свое право?!?

Симон:
Грешка Витале. Вместо да кажа, препоръчва, съм казал задължава. А тази негова препоръка, неминуемо довежда до СЪВЪРШЕНСТВО, (доказано е от практикаta и от самият живот на Светците), към което горещо ни приканват Писанията. Нищо лошо, нали. Ако ти се стремиш, (според препоръките на Дънов и Писанията) към Съвършенство - заповядай в редиците на "бледоликите" и си готов. Ще бъдеш чист, каtо утрина роса. Обаче, в тези 3 часови молитви, не трябва да декламираш всички "молитви-клишета" на Християнството. Може, Божията и още някои, но само ако истински пребъдваш в тях. Декламирането, не носи нищо. Виждаш ли, нещо еретично или лошо в това Дъно-християнство.

Витал:
Но поне разбрах, какво ще ме спира доживотно да съм последовател на Дънов - пословичната ми ленност, която сред белите братя не знам, кой, и как, и дали опрощава.

Симон:
Да, при тях всеки има пълната свобода. Твърди се, че всеки разполага със свободната си воля и само на тези които се стремят да минат "в по горен клас" им се показва пътя за това. Ти ако си ленив -losho..Nе съм много сигурен, но поне Християнството казва, че е голям грях. От детството си ли си ленив или отскоро. Питам, защото според Стария завет и Корана си "настъпил котето". "Вече си на 27"..Минимум по 17 мързела да правиш на ден..по 365..прави много и Стария завет те праща по късата права..знаеш. Обаче, ти не унивай Християнството ти прощава всичко и то веднага. Само се изповядай и си готов. Витале, имайки пред вид твоята ленност, ти препоръчвам за сега само 5 мюсюлмански молитви на ден. По 5 минути нищо не са. По нататък ще качваш времето и на края, както горещо ни приканва Християнството, ще се класираш в редиците на едни от първите, а защо не пръв сред равни..Та вслушай се в думите на Дънов, брат Витал. За твое добро е. Ако проблема ти с ленноста е наистина голям, предлагам на братята форумци, да отправим една колективна молитва за брат Витал.
Нямам обаче никакъв шанс задължително да прекарвам 3 часа всеки ден в молитви и то като зададен ми минимум.

Витал:
Да не говорим, че задължат ли ме да чета точно Новия Завет, в мен ще се наддига непрекъснато потребност да си препрочитам отново и отново любими места от Стария Завет, което допълнително ще ме угризява и огрехотява, съгласно цитираното по-горе изискване

Симон:
Нищо Витале, нищо. Не си терзай съвеста и душата. Аз знам, че ти добър човек. Виж, даже и да не си, Дънов пак е намерил рецептата. Той казва, че макар и не така видим, Бог живее и в тебе. Ние околните, само трябва да се вгледаме в дълбините на душата ти, да го открием и да ти помогнеш да го проявиш. Казва също, че на такива трябва да прощаваме. Ако се затрудняваме в прошката, тогава трябва да влезем в твойта кожа, за да те разберем и да ти простим. И се моли за греховете, колега моли се. Нека не те мързи. Дънов казва, молете се и сутрин и на обед и вечер и дори през малките часове. Моли се и Бог ще ти прости. Той е всепрощаващ.

симон написа:
Също така, препоръчва, преди всяко събуждане, поне 10 минути да се общува с Бога.

Витал:
Ъъъъъ, моля, това някой по-умен от една руса жена да ми го обясни. Как точно без да съм се събудила да знам, че след около 10 мин. ще се събудя и е време да пообщувам с Бога?!?!

Симон:
Витале, отново грешка. ЩОМ ГЛЕДАШ БУКВАТА, "както ни учи Исус", а не смисъла, Ок..Поправям се и си вземам бележка да бъда внимателен. Имаше се пред вид; като звънне будилника, след 43 секунди да кажеш, "Добро утрO Господи. Благодаря ти за всичко. Благодаря ти и за този ден. Боже мой, много съм грешен пред теб. Не мога да се отърва от този грях ленноста. Моля те помогни ми..и т.н.т. Следващото е общение с Бога и "съвети" как да решаваш Богоугодните задачи през деня..Това имах пред вид, а не в съня си да се молиш. Но и то не е забранено.

Поздрави
simon
Потребител

Мнениеот simon » чет май 05, 2011 7:43 pm

симон написа:
Дънов не е някое агне, за да каже "Аз съм Бог".

Деана:
Няма и как да го каже, защото не е, а само загатва, пък дано някой се върже да му повярва.

Симон:
Ти Деана от началото го обвини в Богохулство, сега твърдиш, че той прави някакви жалки опити "да заблуди противника"...но не е познал. Ето, че в нашите дискусии, благодарение на тебе гo "раzконспирирахме". Поздравления, Деяна. Без малко да глътна "Дъновия хап". Ей, направо си бях пътник...Mалко ostana да тръгна след този лош човек. Благодаря ти Деяна. А бе ние сме добре, ами вече "заблудените"..Мисли, мисли...виждам това ти се отдава. Нещо трябва да се направи и да спасяваме "бледоликите". Давай идеи Деяна и атака.

Деана:
За голямо съжаление, се оказва верно това твое твърдение, че г-н П.Дънов не е агне.

Симон:
Да бе, Деана. Чух, че е "имал 16 къщи 7 вили и...файтон." Никак не е бил агне. Не вярвам аз, че си е отишъл като Т.Живков, без нищо. А как тръбеше само срещу материалното. Верно обаче, май ние сме били агнета.

Деана:
Но знаеш ли кое е по-лошото, последователите на такива 'учители' нанасят още по-големи поразии т.е. изпълнява се казаното

15. Горко вам, книжници и фарисеи, лицемери, задето обикаляте море и суша, за да добиете един последовател; и кога сполучите това, правите го син на геената дваж по-достоен от вас.

Симон:
Значи ти твърдиш, че Дънов откъсва "раята" от Християнството и ги дава в ръцете на Сатана. КАЖИ МИ АКО МОЖЕШ КАК СТАВА ТОВА. Дънов настоява бялото братство да остане 100 процента в Християнството. Кажи нещо което Дънов проповядва и то противоречи на Християнството. Аз наистина не познавам добре Дънов. Възможно е да е сатанист, магьосник летящ из Небосвода..Мислех, че само предава Християнството, такова каквото е от векове на съвременен език. Виждам, че определено греша. Поправи ме.
simon
Потребител

Мнениеот simon » чет май 05, 2011 7:58 pm

simon
Потребител

Мнениеот simon » чет май 05, 2011 8:11 pm

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » чет май 05, 2011 9:28 pm

stoian11
Потребител

Мнениеот stoian11 » чет май 05, 2011 9:52 pm

Истински дъновист означава истински сатанист това е.
Vital
Потребител

Мнениеот Vital » пет май 06, 2011 1:05 am

Потребителски аватар
plamen
Администратор

Мнениеот plamen » пет май 06, 2011 12:41 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » пет май 06, 2011 1:41 pm

Симоне, човека (Дънов) има степен на налудничавост, която не е достатъчно добре компенсирана, а в някои случаи си е достатъчно добре изявена!... Прав си, че налудничавостта, която е болестен синдром, който включва и намалена или липсваща критичност, не може безусловно да се вмени като вина на Дънов, в случая. Това не означава, че той няма никаква отговорност за действията и думите си защото, изглежда, в немалка част от времето той се е намирал между здравето и болестта, т.е. не е бил напълно и цялостно луд!...

Едно от становищата е, че Дънов е имал "парафрения (форма, етап от развитието шизофренията), която е довела до промяна, изместване от нормалните релси на психическата дейност без изразена деградация на личността. И в болестта си той останал работоспособен и находчив." ("Психология и психопатология на религията", В. Милев). Доколкото си спомням, изложих и цитирах тук основания и доказателства за тази теза. Потърси ги, ако желаеш, с търсачката!
simon
Потребител

Мнениеот simon » пет май 06, 2011 2:42 pm

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пет май 06, 2011 5:02 pm

Нели
Потребител

Мнениеот Нели » пет май 06, 2011 5:17 pm

Бог като иска да накаже някого явно първо му взима акъла...
simon
Потребител

Мнениеот simon » пет май 06, 2011 7:26 pm

Върни се в “секти и култове”