Учителят - Петър Дънов и Всемирното Бяло Братство

теми за общности от сектантски тип
Aether
Потребител

Re: УЧИТЕЛЯТ - ПЕТЪР ДЪНОВ И ВСЕМИРНОТО БЯЛО БРАТСТВО

Мнениеот Aether » съб авг 08, 2009 7:15 pm

kassie
Потребител

Мнениеот kassie » пон авг 10, 2009 7:59 am

Aether, не разбрах кога съм се клонирала, та ми говориш в множествено число. И кога е това "пак". Споменавам думата бесове когато искам да кажа точно определено нещо на точно определено място... Ако не е ясно какво, ще поясня.

Хайде по-сериозно, наистина... Твърденията, които пействаш може да са забавни, неизискващи усилие и създаващи илюзорно чувство за надмощие... но нямат нищо общо с реалността. Когато си отговориш ЗАЩО се случват чудесата, ще разбереш и НА КОГО, и КОГА се случват. Междувременно можеш да ползваш google: чудеса+православие...
Освен ако просто не искаш някой да ти премести Алпите до прозореца, за да караш ски по-удобно...

Въпросът за разликите между християнина и добрия неверник е обширен и мястото му не е в тази тема. Ако желаеш, отвори нова и изложи позицията си. Ще ми е интересно да дискутираме.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » ср авг 12, 2009 12:17 pm

Магдалина

Мнениеот Магдалина » нед авг 23, 2009 2:24 pm

В Библията е казано "Горко вам книжници и фарисеи!" И още - "да служите в Дух и Истина!" Със сърцето си ще почувствате правдата! Господ винаги се е проявявал, проявява се и ще се проявява! И при това е много по-всеобхватен от нашето тясно съзнание! Да се прослави Бог във всичките Му неръкотворни проявления! Имайте доверие във вътрешния глас на Бога, Който ви говори!
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » вт авг 25, 2009 12:43 pm

не се занимавайте с антихриста - дънов.
думите му наглед сладки са отровни .

колкото до боян - Мага .. няма какво да го питате какъв е , ясно е от постингите му че не е християнин.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » чет авг 27, 2009 11:12 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет авг 28, 2009 10:38 am

антихрист е всеки , който е противник на Христа.
Думите на дънов са противни на Христа.Затова е антихрист.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет авг 28, 2009 2:12 pm

Потребителски аватар
The Sentinel
Потребител

Мнениеот The Sentinel » пет авг 28, 2009 8:46 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет авг 28, 2009 9:53 pm

Потребителски аватар
The Sentinel
Потребител

Мнениеот The Sentinel » пет авг 28, 2009 10:44 pm

да те обвинявам в демонизъм?! не, не мисля по- скоро в невежество. не си видял християнин изпълнен с Дух Свети, ми "дете мое, събуди се!" да не ползвам цитати от Библията, а откъде да ползвам от "упанишадите", "бхагавадгита", или от корана? или може би от приумиците на Дънов... извинявай, не става. все едно да ме караш да ти говоря за правилата за движение по пътищата, ама да не ползвам "правилника за движение", а "дзен или изкуството да се поддържа мотоциклет" съгласи се, смешно е. не разбрах за кои точно цитати говориш, че били августиновски, петрови или павлови, требваше да ги посочиш, да ги видя и да ги обсъдим. а това нелепо изказване, че дъновистите били преди православните ще го оставя без коментар, че е смешно. обвинението, че жените били без душа, че били нечисти, и тем подобни, казах ти, позапознай се с Православието, разбери кои са жените-мироносци, св. Петка, св. Евгения, св. Мария египетска, па тогава, ми говори за чисти и нечисти. не ме вълнува дали си от бялото братство, нито съм те питал, нито има значение. за Светия Дух, ясно че не си запознат, щото за да си требва да си в Църквата, а това е голяма тайна, пък аз съм малък да ти обяснявам, има тука някои с по големи познания от моите, дано ти пишат.

айде, весел поздрав, драги ми смехурко и внимателно с асаните, че некои са опасни, не са за чули-недочули лаици
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет авг 28, 2009 11:26 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб авг 29, 2009 9:46 pm

Aether , Светият Дух не можеш го събуди понеже не заспал , нито в тебе , нито някъде другаде.Истината е , че Той би дошъл и заживял в тебе , оживотворявайки те ,ако се обърнеш от неправдата и повярваш в Месията Христос.
Има заповед , директна заповед от Бога - Покайте се , защото наближи небесното царство.

йогата , медитацията и другите източни неща няма да те доведат до Божието царство.Най много да те доведат до това да седиш гол пред някое дърво , докато исъхнеш , както разните му там йоги.Файда никаква.Нирвана няма , имаше една такава група навремето но наркотиците не прощават .
Истинската почивка и мир , човече, е почивката в Божия Син.Прошката за греховете и мир с Бога.Понеже ако живееш , одобрявайки и вършейки това което Той мрази (прочети си 10 Божии заповеди) , със сигурност ще погубиш живота си .
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » съб авг 29, 2009 10:28 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед авг 30, 2009 4:52 pm

Виж сега , да ти кажа , аз съм изчел де що съм намерил навремето свързано с източна религия , философия , медитации , йоги , дънов , бхагаватгита и кого ли не още.Камарища.Чел съм ги съсредоточено , практикувайки ги.Едно нещо ще ти кажа , понеже търсиш - тези неща нямат нищо , ама нищо общо с Христос.Те много им се иска да имат и се натискат да се оприличават с Него.

Целта им е ясна , малко отрова в чиста вода , знаеш до какво води.

Кундалини , може да ти се струва подобна на Светият Дух , но няма нищо общо с него , нали знаеш как сатаната се представя сам за светъл ангел.Внимавай , аз без малко да отида на кинo, добре че Господ ме стресна в една медитация/ ако щеш вярвай :).Така че не медитирай , а се моли.Има разлика , едното е плътско усилие , да изчистиш ума си/но много опасно/ , другото е духовно усилие и търсене на Бога.
Та намерих отнякъде едно евангелие от Йоан , една малка книжка беше тогава , и взех да го чета.След няколко седмици , събрах всички книги и ги сложих в мазата , за разпалки.Чети и размишлявай и ще видиш разликата , ако си искрен и подходиш непредубедено.

Върни се в “секти и култове”