Учителят - Петър Дънов и Всемирното Бяло Братство

теми за общности от сектантски тип
Мариана
Потребител

Re: Учителят - Петър Дънов и Всемирното Бяло Братство

Мнениеот Мариана » ср мар 18, 2015 4:12 pm

А ето едно "цък" и от мен :wink: http://petardanov.com/index.php/topic/1 ... %82%D0%BE/
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср мар 18, 2015 5:26 pm

Понеже не бях удостоен с коментар по моето "цък" - едно за последно. Дънов е умеел да хипнотизира (разбирай приспива). Това е бесовско умение, което не е вродено у никой човек. А той бидейки висш масон, розенкройцер, е бил "вътре в играта". Справки тук: ОТ КАКВО ИСКАТ ДА НИ “СПАСЯТ” НЛО, екстрасенсите, окултистите, маговете? (може да прескочиш 1-ва част на книгата)
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » ср мар 18, 2015 9:19 pm

Разликата между Учителят и "Учителят Дънов" е, че Учителят е оставил учение което ще ни ръководи до свършека на света, а "Учителят Дънов" размисли за "конкретния случай и в последователност, достъпна и подчиняваща се единствено на неговото просветлено космическо съзнание"(каквото и да означава това). Дънов "е на мнение, че в настоящата си форма християнската Църква не е адекватна на изискванията на историческия момент и не е способна да изпълнява предназначението си на Божествен обединител, пастир и водител на всички вярващи в Христа". Само дето не може да обясни какво означава това, кой е точно историческият момент и какво става в следващия исторически момент. Не се разбира и как Църквата ще стане Божествен обединител на всички вярващи в Христа, след като Христос е оставил едно, а не множество от учения.
Мариана
Потребител

Мнениеот Мариана » нед мар 22, 2015 10:20 am

Кабрал, твоите думи ми зашлевиха такъв силен шамар, от който се опомних след дългогодишните си напразни лутания...Никога няма да мога да ти се отблагодаря! Искам да залича всичко написано досега. Но не знам дали трябва. Ужасяващо много хора имат нужда от такъв шамар!
Другият шамар беше една песен, най-хубавата, която съм чувала до сега... Ето я тук: https://www.youtube.com/watch?v=iNNjimzLkY8. Моля, абстрахирайте се от кадрите на Рила!
И третият: една невероятна история, разказана на руски и публикувана от Next тук във форума. Историята за едно ЧУДО - за наркотичните зависимости, за една чудотворна икона и за една бутилка с алкохол, едновременно тъжна и жизнеутвърждаваща. Ето я: http://forums.pravoslavie.bg/viewtopic.php?f=15&t=3317

Неведоми са пътищата Божии!

Благодаря на всички вас, в този форум. Страхотно е, че ви има :wave:
Потребителски аватар
plamen
Администратор

Мнениеот plamen » нед мар 22, 2015 12:07 pm

Мариана написа:...една песен, най-хубавата, която съм чувала до сега... Ето я тук: https://www.youtube.com/watch?v=iNNjimz ... e=youtu.be. Моля, абстрахирайте се от кадрите на Рила!

Песента на Тодор Янкулов препоръчвам да се гледа и слуша от клипа на изпълнението й с групата Точка БГ, а не във версията й, направена на клип от дъновистите.

http://www.youtube.com/watch?v=uZvlxUZxeSY

Поздрави.
Мариана
Потребител

Мнениеот Мариана » пон мар 23, 2015 10:09 pm

Днес бях на църква. Не бях ходила от години. Плаках през цялото време... Беше едно от най-вълнуващите и мистични преживявания, които съм имала. Иконите, миризмата на тамян и онзи дух на ...СВЯТОСТ. И отецът, с една ангелска доброта в погледа, погледна ме съчувствено, поговорихме. Исках да му целуна ръката, но не посмях.
Вижте какво пише в един древен документ, който се пази във Ватикана, думите се приписват на Христа: "С Моите думи в Моето име ще ви превърнат в роби. От Моите думи ще изковат веригите на несвободата ви. И в Моето име ще мъчат душите ви!"
Мариана
Потребител

Мнениеот Мариана » вт мар 24, 2015 8:53 am

„...Суета на суетите, каза Еклисиаст, суета на суетите - всичко е суета!3. Каква полза за човека от всичките му трудове, с които се труди под слънцето?4. Род прехожда, и род дохожда, а земята пребъдва довека.5. Слънце изгрява, и слънце залязва и бърза към мястото си, дето изгрява.6. Вятър вее към юг и отива към север, върти се, върти се в своя път и пак почва своите кръгообращения.7. Всички реки текат в морето, но морето се не препълня: те отново се връщат към онова място, отдето реки текат, за да текат пак.8. За всяка работа се иска труд; човек не може всичко да изкаже; око се не насища от гледане, ухо се не напълня от слушане.9. Каквото е било, пак ще бъде, и каквото се е правило, пак ще се прави - няма нищо ново под слънцето.10. Случва се да казват за нещо: "виж, на, това е ново"; но то е било вече през вековете, що са били преди нас.11. Няма спомен за миналото; па и за това, що има да стане, няма да остане спомен у ония, които бъдат отпосле.12. Аз, Еклисиаст, бях цар над Израиля в Иерусалим;13. и насочих сърцето си да издирвам и изпитвам чрез мъдрост всичко, що става под небето; това тежко занятие даде Бог на синовете човешки, за да се упражняват с него.14. Видях всички работи, които се вършат под слънцето, и ето - всичко е суета и гонене на вятър.15. Кривото не може да стане право, и това, що го няма, не може да се брои.16. Думах в сърце си тъй: ето, аз се въздигнах и придобих мъдрост повече от всички, които бяха преди мене над Иерусалим, и сърцето ми видя много мъдрост и знание.
17. И насочих сърцето си да познае мъдрост, да познае безумие и глупост; но узнах, че и това е гонене на вятър;18. защото, голяма мъдрост - голямо страдание, и който трупа познание, трупа тъга...”

Какво искам да кажа на всички, които са тръгнали натам, откъдето аз се върнах, Слава на Бога! Хора, това е СЕКТА, по-опасна от наркотиците, тя ще погуби Душата ви! Книгите на Петър Дънов са ОТРОВА, опасна отрова!

За себе си знам едно: минах през какво ли не – Санди-Мурти, карате... Ако някой спомене отново пред мен думите „Божията Любов, Божията Мъдрост и Божията Истина”, дори и в друга последователност, такъв ще му забия, че дълго ще ме помни, колкото и това да е „нехристиянско”, дори и да е във времето на Великия пост. Искам да взема една ябълка, да я измия и просто да я изям, а не преди това 5 минути да я съзерцавам, пък да благодаря на „хилядите светли същества, които са вложили в нея”...тинтири-минтири...От години не съм близвала месо, но след постите с удоволствие ще изям една пържола с чаша отлежало вино. Разбирате ли, искам си ЖИВОТА обратно! Толкова засега от мен, все пак това е форум, а аз май почнах да го окупирам :biggrin: .

Накрая, да не забравя нещо наистина важно за мен. Трябва да поискам прошка от наследниците на архимандрит Ефтимий, ако по някаква зла случайност са прочели поста ми от 18 март. А тези от вас, които са го прочели и разбират какво имам предвид, нека се помолим за душата му! Почивай в мир!
Потребителски аватар
plamen
Администратор

Мнениеот plamen » вт мар 24, 2015 9:01 am

Ако скоро сте излезли от някоя неправославна общност и тепърва навлизате в Православието, минавате през това, което някои православни автори наричат "първата благодат" - особено състояние, свързано с покаяние, вътрешно пречистване и "настройване" към църковния език, истините на вярата, храмовата символика и т.н. Това състояние е благодатно, дава се свише. Почти всички, навлезли в Православието в зряла възраст по вътрешно убеждение, са го изпитали.

Трябва да сте готова обаче за следващите етапи, които неизменно ще дойдат. В един момент тази благодат се отегля; човек се чувства изоставен; лекотата, с която му са се давали молитвата, покаянието и сълзите, изчезва. Много хора отпадат от църквата на този етап - но той е важен, защото чрез него Бог всъщност ни дава възможност вече сами, на собствени основания и със собствени сили да опитаме да вървим към Него.

После идва "втората благодат". А може и да не дойде :-) - Божият промисъл тук е отвъд нашето механистично разбиране.

Радвам се за Вас и Ви пожелавам да устоите на изпитанията, които неизменно ще дойдат.

П.П. И най-доброжелателно препоръчвам да премисляте три пъти, преди да цитирате думи "приписвани на Христос", тайни документи на Ватикана т.н. Нищо тайно няма в християнството. "Тайните учения" са от арсенала на окултизма, избягвайте ги.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт мар 24, 2015 8:29 pm

Мариана написа:П.П. А истина без Любов до какво води ?
Този въпрос съм го пропуснал. Отговарям все пак:

Любов без истина води до либерализъм, истина без любов - до фундаментализъм... Поздрави
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » вт мар 24, 2015 11:38 pm

Пламен е абсолютно прав. При "първата благодат" се усеща идването на Бог при човека. После, обаче, Бог като че ли оставя човек (поне така се усеща) и започва да го очаква да стигне сам до Него. Т. е. в тази следваща фаза се очаква човекът да е активната и търсещата страна и тъй като последният е усетил получаването на благодатта даром и лесно, без много усилия, започва да се чувства изоставен. Тогава са и най-големите изкушения и доста хора отпадат.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср мар 25, 2015 8:49 am

plamen написа:...това, което някои православни автори наричат "първата благодат"...

Може ли някой линк по темата - ако не представлява трудност?
Мариана
Потребител

Мнениеот Мариана » чет апр 02, 2015 1:01 pm

Знаете ли кое е най-жестокото, поне за мен. Много от тях, заради него, не са имали деца. Лишени са били и от това най-велико земно щастие...

Когато бил в края на земния си път, потърсил го един човек, правейки отчаян опит да намери решение на някакви си свои проблеми. Той го отпратил с думите: „Закъсня. Концертът свърши.” Е, Петър Константинов Дънов, или който и да си, време е вече концертът ти наистина да свърши!

Ще завърша с думите на един специален за мен човек. Във всеки от нас, подхранвани от най-ранните детски кошмари, витаят понякога едни тревожни въпроси. Та когато го попитах дали наистина съществува сатана, той ми отговори така: сатана има и по-скоро бих допуснал, че това е човек с нормален разум да не види Бога, живеейки в съвременния свят, отколкото живеейки в него да не вижда сатаната....
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср апр 08, 2015 8:24 pm

Тук: ИСТИНАТА ЗА УЧЕНИЕТО НА ПЕТЪР ДЪНОВ. СТРАДАНИЯТА НА ЕДНА НЕГОВА ПОСЛЕДОВАТЕЛКА. със съгласието на съставителя и с помощта на Мариана започвам лека полека да качвам втората книга за "учителя" Петър Дънов.

Моля, ако видите някакви печатни грешки да пишете тук или на лични. Ще ви бъда много благодарен за съдействието....
Мариана
Потребител

Мнениеот Мариана » пон апр 13, 2015 10:22 am

ВОИСТИНА ВОСКРЕСЕ, Next!

Ако не коментирам и третата ти книга "ОТ КАКВО ИСКАТ ДА НИ “СПАСЯТ” НЛО, екстрасенсите, окултистите, маговете?" , просто няма да ми е в стила. Правя го, за да сложа веднъж завинаги точка на темата за „учителя“ Петър Дънов. Ще публикувам тук само част от нея. Както се казва, коментарът е излишен.

"Що за документи са това?

В първите дати на август 1871 г. “най-учения първосвещеник на Сатаната” Алберт Пайк (антипапата на луциферианското масонство, САЩ) получил от Джузепе Мадзини (политическия вожд на световното масонство, Италия) писмо, в което последния молил върховния жрец и първосвещеник на сатаната (А. Пайк) да начертае перспективен план за борба с християнството. По този случай А. Пайк събрал “Светлейшото Велико Събрание на Почетните Масони”, състоящо се от “Единадесет Величайши Светилници”, което, заседавайки от 9 до 15 август 1871 г., изработило програма за действие, разчетена за повече от 100 години напред. Ето извадки от документа (цитират се по книгата на Сергей Нилус “Близо е при дверите”, Сергиев Посад, 1917, с. 226–242):

“Религията на Адонай (така сатанистите наричат обичайно християнството. — Ред.) вече е достигнала максимума на своето господство и сега очевидно клони към своя упадък. Да играем на сигурно в двойната наша задача за разрушение на храма на Адонай и издигането на храма на Луцифер, на нас ни е необходимо да си изясним истинската връзка между себе си и човешките религии <...> Тук следва да отбележим, че Истината (т.е. луциферианското учение. — Ред.) е позната на свещенството на ведизма (индийската група) и че мохамеданите, макар и да нямат още цялата пълнота на Истината, но в средата на своите свещенослужители имат вече много вдъхновени от нея <...>

Не следва да се счита цялата християнска група, в общата нейна сложност, в равна степен отдалечена във всички свои подразделения от Истината. Протестантизмът във всичките му видове, с изключение на много малка част, е съставен от разсъдъчни търсачи на Истината (боготърсачи). От тези “боготърсачи” се набират в нашия състав най-голямото число верни на “добрия бог” (т.е. Луцифер. — Ред.). Обратно, православните, както е написано за тях в “небесната книга” (“Ападно” — свещената книга на откровенията на Луцифер у сатанистите. — Ред.) — обречена придобивка на “злия Бог” (така сатанистите наричат Иисуса Христа. — Ред.). Обръщането на протестантите към храма на истинската Светлина, както за това се говори в “откровението”, ще се състои постепенно. Обръщането на мохамеданите ще стане неочаквано и при това в пълен състав, по случай на някакво голямо събитие...

Съгласно “откровението”, римското католичество в своята численост постепенно ще намалява, част ще се улавя в нашите мрежи, част от неговите членове ще се вливат в редовете на свободномислещи деисти, а на нас ни е известно, че това е преходно състояние, в края на краищата, обещано на нас. За индийската група ние нищо няма да се тревожим, защото, както е упоменато по-горе, нейното свещенство вече отдавна е просветено с истинската Светлина.

Ето защо в часа, предопределен в “книгата на небето”, когато ще стане възсъединяване на римо-католиците с православните (това е предсказание на Сатаната, затова не може да му се доверяваме. — Ред.), те пред своето лице ще срещнат повече от милиард “католици” на Луцифер. Така, целия въпрос се свежда до следното: ние трябва да бъдем готови в този момент, когато нашата численост надхвърли милиард, високо да вдигнем нашите знамена и предизвикаме взрив в храма на Адонай (т.е. Христа. — Ред.). Тогава “суеверието” на християните ще бъде отслабено толкова, че последователите му доброволно ще се слеят с нашите редици, на които окончателно ще им отворят очите за тяхното заблуждение. Но, ако по това време и остане някой от упорстващите проповедници на “злия Бог” (така сатанистите наричат Христа. — Ред.), то неговото изтребление ще се извърши без всякакво затруднение.

По какъв начин трябва да се ръководи нашето дело, за да го доведем спокойно и постепенно до неговия съдбоносен, неизбежен край? Тактиката на действие е различна, в зависимост от страната, в която тя се прилага <...>

Преди всичко, за указаната цел ни е необходимо да вземем власт над народите. В това е всичко! След като властта е взета от нас — в република или монархия, все едно е — на нас ни е необходимо да прилагаме в живота закони, премахващи повсеместното влияние на свещенството и монашеските “суеверия”, отстранявайки ги от делата на благотворителността. За това, от една страна, ние ще се възползваме от пресата и вдъхновените от нас писатели за това, за да покажем, колко се унижава човечеството с милостинята... От друга страна, при съдействието на парламентите или по какъвто и да е начин е необходимо да разпръснем достатъчно дискредитирани от нас и станали непопулярни конгрегации (тук се има предвид монашески общини. — Ред.), организирайки първоначално разорение на тези от тях, които още държат на предразсъдъците на профаните — накратко, трябва да заставим да изчезнат от лицето на земята всички, които носят името монах или монахиня.

В интелектуалната област е необходимо да се гарантира, че в училище по никакъв начин да не могат да проникнат ни монах, ни свещеник, а след това със всички способи да изгоним от главите на родителите самата мисъл да дадат на своите деца християнско образование <...> Така, отстранявайки от Адонай (т.е. от Христа. — Ред.) детската и отроческата възраст, ние ще посветим на Луцифер, с помощта на вродените наклонности, зрялата възраст на новите поколения... На децата ние ще дадем такива общообразователни книги, които, бидейки очистени от лъжливи християнски догмати, ще придвижим напред, въпреки това, макар и без точно определение, съществуванието на някакво Върховно Същество, Устроителя и Владиката на вселената.

Междувременно за да се формират в този дух новите поколения, необходимо е да се борим с адонаизма (т.е. християнството. — Ред.) в умовете на човечеството, доказвайки с всякакъв род печатно слово, колко чудовищна и в същото време смешна е идеята за Божество, както я изобразяват тези свещеници на “суеверието”. В тази борба не следва да се пренебрегва ни памфлет, ни сатира, ни насмешка, която на тълпата действа по-силно и вярно от дисертации на учени <...>

Необходимо е да се доведе всеки, съхранил в себе си някакъв здрав разум, до това, че той сам за себе си да изглежда смешен, всеки път когато почувства слабост да се обърне към тайнствата на “суеверието” (т.е. към Тайнствата на Църквата. — ред.). Това е най-верния способ да се оставят без хляб измамниците — попове. Когато това бъде в по-голяма или по-малка степен достигнато, тогава ще е полезно да се разплодят колкото може повече гнусни шарлатани от изметта на обществото в роли на лъжепророци и лъжесветци, мерзък занаят, което би било очевидно мошеничество. Вдъхновената от нас ежедневна преса ще се заеме с тях с ожесточение и ще се постарае да ги смеси в очите на публиката в един общ мръсен куп със служителите на Адонай, обливайки тях и другите с обща отрова от насмешки и осъждания <...>

Необходимо е с всички способи, ползвайки се от всякакви обстоятелства, да се образува пустота около адонайския свещеник, окръжавайки го с презрение, намалявайки числено редовете на търсещите свещенство. За това не следва да се спираме пред нищо, да се постигнат само нужните резултати. От една страна, следва да се размножат в общественото устройство градски и селски развлечения, кръжоци, формирани сякаш с просветителски цели, нецърковни празници в ущърб и, по възможност с отмяна на църковните празници; от друга страна е необходимо да се приеме и разпространява навсякъде, като принцип, като учение — общата парола: “и раждането, и венчаването, и смъртта — всичко без посредничеството на свещеник!” На всички кръгове общества, на приемащите този принцип в основа на програмата за своята дейност е необходимо да се оказва всяческа помощ и покровителство. Необходимо е в същото време, да се прави шум около всеки случай, имащ характер на скандал и можещ в очите на тълпата да унизи адонайския свещеник или свещеническа корпорация. Така трябва да се постъпва и в тези случаи, които сами по себе не представляват нищо особено лошо от гледна точка на обществената нравственост, но които не са съвсем съответстващи на хора, посвещаващи себе си в на служение в свещен сан. Да се постъпва по такъв начин следва само тогава, когато виновника за нарушението на правилата на църковното благочестие е признат за неспособен да стане наш таен агент <...>

За указаните събития, планирани от нас като план за действие, срокове не са сложени: те се извършват само тогава, когато християнството ще бъде окончателно дискредитирано и в него останат само стари баби, и някои нелечими луди фанатици, и когато значителна част от неговия клир ни бъде тайно под властта.

След като се създадат благоприятни обстоятелства, едната или другата страна, обработена в наш дух, ще бъде окончателно отхвърлен бюджета на култовете, и свещениците на християнското “суеверие” ще бъдат оставени на издръжка на остатъка от вярващи, както и със всякакви законови способи тази помощ ще бъде сведена до минимума, тогава ще е даже полезно да се върне отново държавната помощ за членовете на клира и даже да се прояви великодушие по отношение на тези свещеници на адонаизма, които се подчиняват на създаденото положение на нещата. Тогава на всеослушание ще бъде провъзгласено, че държавата има намерение да покровителства религиите и блестящо да възнагради клира, веднага след като те престанат да бъдат гнездо на заговор против него, и желае блестящо да възнагради за това показните членове на клира. Не бива да се пренебрегва нещо решително, само да си обезпечим раздробяването на адонайската (християнска) религия и тя да се лиши от международно значение <...>

В заключение на изложеното считаме полезно да поддържаме в нисшите класи на всички нации революционни идеи, не изключвайки и социалистическите, въпреки че водят до крайности и бурни ексцесии. Макар атеизма сам по себе е вреден на делото на обновление на човечеството в антихристиянски дух, но ние и него ще въведем в руслото на най-крайните социални теории, умишлено осъдени на пълен неуспех, но нужни за кратковременния държавен завой, на които веднага е длъжна да последва най-енергична реакция <...>

Следователно, когато Самодържавната Русия ще се превърне в крепост на адонаизма (т.е. ще остане единствената православна държава. — Ред.), ние ще отприщим революционери-нихилисти и безбожници и ще предизвикаме съкрушителна социална катастрофа, която ще покаже на целия свят в целия негов ужас абсолютния атеизъм, като причина за бруталностите и най-кървавия безпорядък. Тогава хората, принудени да се защитават сами от подивелите малцинства бунтовници, ще унищожат тези разрушители на цивилизациите, а цялото безчислено множество разочаровани (а по-точно, отучени от вярата в Христа, както стана у нас. — Ред.) в адонаизма, жадуващи в душата си за божествения идеал, не знаейки, на какъв бог да се поклонят, ще приемат просвещение от истинската светлина чрез всемирната проповед на най-чистото луциферианско учение, по това време вече открита и всенародна (то и сега се преподава във вид на различни окултни учения. — Ред.).

Повсеместното установяване на цялото земно кълбо на религията на “добрия бог Луцифер” е дело не за една година, не за пет години, даже не за един век. Само това дело е устойчиво и твърдо, което се извършва в постепенна и бавна прогресия.

XIX век узря за зараждане на истинския и добър “католицизъм” (тук — повсеместното луциферианско учение); ХХ век ще бъде век на ръст и пълно съзряване на посеяното навреме, определено в “книгата на небесата”, когато завинаги ще се свърши летоброенето на християнската ера.

- - -

Писано и дадено в Тържествения Свод и подписано у нозете на свещения Паладиум и Върховен Първосвещеник на Всемирното Франкмасонство и десетте Старци, съставляващи Светлейшата Велика Колегия на Заслужилите Масони, във Върховния Изток Чарлстоун, във възлюбената Долина на Божествения Учител, в 29-ти и последен ден на Луната Аб 000871-вата година на Истинската Светлина (15-ти август 1871 година от народната ера)”.

Тези уникални масонски документи били първо публикувани от Сергей Нилус в последното издание на неговата книга “Близо е при дверите”, която е видяла свят само за няколко месеца до революцията през 1917 година. Практически целия неин тираж бил унищожен от бунтовниците още в складовете на печатницата, принадлежаща на Троице-Сергиевата Лавра, веднага след февруарската революция. Тази част, която успяла все пак да попадне на гишетата на магазините и църковните лавки, щателно търсили, купували и унищожавали. Хората, у които при обиск се намирала тази книга на С. Нилус, разстрелвали без съд и следствие. По свидетелство на бившия матрос Владимир Рассказовски, станал в последствие свещеник, на всички останали живи след подавянето на метежа в Кронщад матроси задавали един въпрос:

“Чел ли си Нилус?” В случай на утвърдителен отговор матроса го разстрелвали. Сам о. Владимир, бидейки син на свещеник, останал жив само затова, че по време на последната тяхна среща бащата, прекрасно разбиращ, каква опасност представлява тази книга за извършителите на революцията, съумял да предупреди сина: “На никого не разказвай за това, че си чел Нилус”. Така тайните идеолози на революцията направили всичко, че книгата, съдържаща страшни за тях разобличения да остане абсолютно неизвестна за гражданите на Русия…"

Върни се в “секти и култове”