Ясновидци

теми за общности от сектантски тип
small axe
Потребител

Re: Ясновидци

Мнениеот small axe » нед дек 20, 2009 5:44 pm

РЕЛИГИЯТА се УСЕЩА СЪС сърцето, А НЕ САМО С БУКВАЛНОТО ЗУБРЕНЕ

да де , то затова тука е пълно с някакъв странен вид сенситивни "вярващи" в нещо си , измислено от тях самите , хорица.

Аз никого не съм обидил.Бях наречен човек с промит мозък , дето почитал варварството (каквото и да значи това чудо) , само че преобразно съм бил такъв.., голем майтап. :shifty:

както и да е , те за това с думата "преобразно" могат да се оправдаят всякакви безумия.

Дади , ти самият православен будист ли се водиш , или нещо различно?Просто питам , за да знам какви са ти възгледите.Досега не съм успял да разбера.
За змиянац разбрах че е от "православните" дето не ги интересува стария завет , но са някак над тези неща, надрасли са дивото варварство на стария завет.

ако някой тръгне да се засяга да вметна вълшебната думичка -преобразно :mrgreen:
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » нед дек 20, 2009 5:51 pm

small axe написа:

да де , то затова тука е пълно с някакъв странен вид сенситивни "вярващи" в нещо си , измислено от тях самите , хорица.

Аз никого не съм обидил.Бях наречен човек с промит мозък , дето почитал варварството (каквото и да значи това чудо) , само че преобразно съм бил такъв.., голем майтап. :shifty:

както и да е , те за това с думата "преобразно" могат да се оправдаят всякакви безумия.

Дади , ти самият православен будист ли се водиш , или нещо различно?Просто питам , за да знам какви са ти възгледите.Досега не съм успял да разбера.
За змиянац разбрах че е от "православните" дето не ги интересува стария завет , но са някак над тези неща, надрасли са дивото варварство на стария завет.

ако някой тръгне да се засяга да вметна вълшебната думичка -преобразно :mrgreen:

Не, ние "самите хорица" и по-точно - аз, не вярваме в "НЕЩО СИ", а в Исус Христос и в ДОБРИТЕ ДЕЛА!... Не в обикновеното, научено, "зазубрено" учение, което ти проповядваш. Ти пръв обиди за промития мозък, не е ли така?... Защо се извърташ ПАК?... Наподобяваш ми КОМУНИСТИТЕ...
Дано Господ Бог се смили над ГОРДЕЛИВОСТТА ТИ И ТОНА ТИ, който държиш над другите...
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед дек 20, 2009 5:55 pm

Разберете го най-накрая, "промити мозъци", ЧЕ ИМА РАЗВИТИЕ; а ВИЕ сте варвари в началото си

този си постинг кога го написа , я си провери..

сега и на комунист ти заприличах .. леле , тц, тц .. :wave:
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » нед дек 20, 2009 6:00 pm

А ти не ме ли нарече - "православно - харизматични суеверници"?... Това какво означава ИНДИРЕКТНО, не е ли обида?!?
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед дек 20, 2009 6:04 pm

:biggrin: , обиди ли Господ онези които нарече - рожби ехидни?

плюс това никъде не съм те визирал точно теб.

Но с постингите си , с това което защитаваш и с тази която защитаваш (лъжепророчицата Гущерова) , ти показа че изводите ми са правилни.Ако си се засегнала , приеми го просто преобразно..
Последна промяна от small axe на нед дек 20, 2009 6:04 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » нед дек 20, 2009 6:04 pm

Ей, хора! Не сме в детската градина да се сочим с пръст и да си викаме: "Той първи започна!", "Тя първа започна!". Хайде да се поупражняваме малко в смирение!
small axe написа:Дади , ти самият православен будист ли се водиш , или нещо различно?Просто питам , за да знам какви са ти възгледите.Досега не съм успял да разбера.
Няма и да резбереш, ако не ме попиташ. Ако ти кажа, че съм православен будист или протестант-будист, няма да разбереш какви са ми възгледите. А и възгледите за какво? За различни неща имам различни възгледи. Ако те интересуват възгледите ми по темата за ясновидството, ще ги напиша, ама само от уважение към теб, защото иначе темата не ме интересува особено -- с този си интерес съм приключил, поне засега.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » нед дек 20, 2009 6:06 pm

small axe написа::biggrin: , обиди ли Господ онези които нарече - рожби ехидни?

плюс това никъде не съм те визирал точно теб.

Но с постингите си , с това което защитаваш и с тази която защитаваш (лъжепророчицата Гущерова) , ти показа че изводите ми са правилни.Ако си се засегнала , приеми го просто преобразно..

И аз не съм "визирала точно теб". Говорех за всички "рожби ехидни". Е, ти си се почувствал ЗАСЕГНАТ... Приеми го БУКВАЛНО или ПРЕОБРАЗНО...
Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » нед дек 20, 2009 6:24 pm

small axe написа:обиди ли Господ онези които нарече - рожби ехидни?
Ако Господ обижда някого, прави го от любов. Ако аз обиждам някого, правя го от гордост.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед дек 20, 2009 6:32 pm

Ако Господ обижда някого, прави го от любов. Ако аз обиждам някого, правя го от гордост.

Господ никога не е обидил никого , а е казал истината.

Когато казах тези неща за псевдоправославните харизматични суеверници , аз не обидих никого а казах истината.Така е.Мнозина са такива в Бг днес.
Когато казах , че някой е с промит мозък , това не е обида , понеже сатана иска хората да са измамени и ги мами (промива им мозъка) с тяхно участие , естествено.

така че аз самият ако трябва сто пъти ще кажа тези думи които казах и това не е от гордост , дади , но е от любов.Истината преди всичко.
Фалшивото смирение и тъпата толерантност са зло.

С това не казвам че не съм горд :D , боря се с това , човек понякога си е горд и без никаква обективна причина.Та така и аз.Но се моля Бог да ме смирява.
Това , обаче, изобщо не касае , да кажеш някому истината в очите , да ако можеш кажи я мъдро , по меко, но понякога е нужно и да е по твърдо , тука може и да се дъня понякога , признавам , но се уча.
Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » нед дек 20, 2009 6:59 pm

small axe написа:
Господ никога не е обидил никого , а е казал истината.
Да, мисля, че по принцип си прав: ние често се обиждаме като чуем истината, независимо каква е мотивацията на този който ни я казва.

Аз имах пред вид по-скоро, че често може да се предвиди, дали един човек ще се обиди на нещо, което му кажа, но аз не се замислям много за чувствата му, ами бързам да изтъкна възгледите си, за които в момента съм убеден, че са "истината" -- ето, това наричам гордост; или липса на любов.

Ако обаче съчуствам на другия за това че ще го нараня, много повече ще внимавам по какъв начин му поднасям мнението си; или пък ще се замисля дали да му го поднеса точно сега, дали ще има някаква полза от това; или пък дали това, за което в момента съм убеден, че е истината, не е само един апсект на истината и дали аз самият не съм в момента сляп за някои други аспекти... и ако след всичко това ме загризе едно огромно съмнение, мога да питам сърцето си, да се помоля за съвет какво да правя и т.н.
Славян
Потребител

Мнениеот Славян » нед дек 20, 2009 11:31 pm

Леле, българите сме много зле, как може толкова много friendly fire, изоставяйки бомбардировката по ясновидците!?
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пон дек 21, 2009 12:31 am

Славян написа:Леле, българите сме много зле, как може толкова много friendly fire, изоставяйки бомбардировката по ясновидците!?

Славяне, нали сме християни - каква бомбардировка срещу ясновидците?!?...
Нали трЕбва да сме толерантни... Това значи - КЪМ ВСИЧКИ - не СЕЛЕКТИВНО...
Значи - между нас да сме си; ама другите - С ОГЪН ЩЕ ГИ ИЗТРЕБИМЕ...
Писна ми от почитане на Стария Завет само...
Искам и Новия...
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пон дек 21, 2009 2:11 am

small axe написа:

Този израз по-долу къде се споменава? В Библията ли или в някое заблудено сектантско учение:

"Бог е познаваем за сърцето, не за ума."
Или:
Бог е познавем със сърцето - не с ума."
Няма значение - едно и също е.
Пак ми кажи, че съм "сензитивно" вярваща в нещо, измислено ОТ МЕН САМАТА!...
Тоест - хулиш Бог ли?... Или как да го разбирам?...
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пон дек 21, 2009 11:56 am

"Бог е познаваем за сърцето, не за ума."

Бог е познавем със сърцето - не с ума."

не съм срещал подобен израз в писанията.Намери го и ми го покажи.
Кой знае къде си го прочела , сега пак нещо преобразно ще се мъчиш да извърти , нали :wink:

Тогава им отвори ума, за да разберат писанията.

И тъй, сам аз с ума слугувам на Божия закон

но преобразявайте се чрез обновяването на ума си, за да познаете от опит що е Божията воля

Имайте в себе си същия стремеж на ума, който беше и в Христа Исуса;

Божиите закони , змянац , са положени в умовете на вярващите и записани на сърцата им.

Не пиши без да знаеш какво пишеш , че и отгоре на това ми казваш че съм богохулствал??!?Спомни си как обвиняваха Христос че бил богохулник , така и днес мнозина лесно наричат някой така без причина.Не бъди от тях , защо да се осъдиш от думите си?

Сърцето е важно нещо , но преди да познаваш Бога , в смисъл да си роден от Него , не е добре да се доверяваш много на сърцето си , затова вярата почива и на факти , които се разбират с ума.

На сърцето Бог записва законите си , не че ти чрез сърцето си сама усещаш Бога.
Това не е вярно и не е истина.Казано е че сърцето е измамно повече от всичко!

Ти пак някакви чувства ми тикаш напред , че и се позовавш на някакви цитати отнякъде , и ти не си наясно откъде...

Вероятно си чела блез паскал , но той не е писанията , чети тях не разни книжки от тоз и оня.(не че не харесвам паскал , напротив , но тук говорим за друго)

small axe-" извънземен комунист - буквалист с промит мозък почитащ варварството "
:wink: колко ли дълго ще ми стане прозвището :lol:
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пон дек 21, 2009 2:51 pm

Абе ясно ми е, че спорът поражда низки страсти в някои хора, но поне тук, поне в този форум...А положението е по-зле от някой форум за женски истории, например. Защо така? Не е ли казано, че трябва " всякога готови с кротост и боязън да отговаряте всекиму, който иска от вас сметка за вашата надежда" (I Петр. 3:16)? Какво се получава на практика - хората, осъзнали се като християни и водещи живот като такива, с пълното съзнание за ролята си в света, не дават добър пример на неосъзналите се, напротив, отблъскват с поведението си. Важно е не само съдържанието на казаното, но и НАЧИНЪТ, по който е изразено.

Върни се в “секти и култове”