Тема за "отечеството на душата"

теми за общности от сектантски тип
Кабрал
Модератор

Re: Тема за "отечеството на душата"

Мнениеот Кабрал » чет сеп 23, 2010 9:45 pm

Евангелизъм е това, което няма връзка с Бог, чрез Църквата и апостолите и Го е заменила с Библията. Спиритистите завземат бързо територии на другите евангелски църкви със същият извратен прочит на Писанията, та даже много традиционни евангелисти вече искат новороден да се превежда "роден свише". Трудин е пътят на блудният син към православният дом.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пет сеп 24, 2010 8:38 am

ven4e написа:Това, че ти не приемаш реинкарнацията, не значи, че други протестанти не я приемат, той им е написал името, какво е смешното не разбрах.

На мен лично не ми е известно да има протестантска църква, която вярва в преражданията. А иначе и според мен Кабрал не прави добре като се изказва така, защото незнаещият може да остане с впечатлението че евангелските църкви вярват в преражданията или че спиритистите са евангелска църква - което не е вярно.

Иначе термина "новороден" наистина се използва широко, но никога в смисъл на второ плътско раждане на една и съща душа (т.е. прераждане).
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет сеп 24, 2010 9:04 am

Тошо, голяма обърквация стана, хайде да напиша съвсем ясно поне аз какво съм имала предвид и какво пише в Догматиката:
Мнението на Ориген се споделяло от мнозина от неговите последователи, то се среща дори и в протестантското богословие. Мнението за това, че Господ е създал вече всички души, включително и на неродените. Когато го прочетох това, много се учудих, но го написах въпреки това, сега си мисля, че причината е - след като Бог е свършил всичко за 6 дни, той вече почива и не създава нищо ново, а праща готовите души, когато е заченато дете. Много бих се радвала, ако думата прераждане (преминаване на една душа от тяло в тяло след смъртта на първото) повече не се споменава в тази тема, защото общото с Ориген при източните религии и при някои протестантски групи е в съвсем различен аспект и не приравнява последните.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пет сеп 24, 2010 9:34 am

ven4e написа: Мнението за това, че Господ е създал вече всички души, включително и на неродените.

Не съм разбрал, извинявам се :oops: Аз лично не съм чувал подобно вярване, но е възможно да го има някъде и изповядващите го да бъдат приемани за протестанти (за разлика от "източните прераждания", които със сигурност биха изхвърлили от протестантството всеки, който ги изповядва).

ven4e написа:Когато го прочетох това, много се учудих, но го написах въпреки това, сега си мисля, че причината е - след като Бог е свършил всичко за 6 дни, той вече почива и не създава нищо ново, а праща готовите души, когато е заченато дете.

Възможно е и това да вярва някой, макар да ми се струва доста странно...
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет сеп 24, 2010 9:38 am

ТодорК написа: "източните прераждания", които със сигурност биха изхвърлили от протестантството всеки, който ги изповядва

И от Православието ;)
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет сеп 24, 2010 10:27 am

ven4e написа:
ТодорК написа: "източните прераждания", които със сигурност биха изхвърлили от протестантството всеки, който ги изповядва

И от Православието ;)

Хаха, като се порових малко установих, че и двете неща могат да съществуват успоредно, затова ми отвори oчите една идея в будизма, родила Рая и не е вярно, че на изток има само прераждане, виж ми последния пост (ако ти е интересно) в темата за прераждането.

И... срещал съм да разправят сънища на Св. Отци дето идат от изток и на изток си отиват, както и Бог ще го направи... Защо ли точно от там :lol:

Върни се в “секти и култове”