Ванга и храм св. Петка

теми за общности от сектантски тип
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Re: Ванга и храм св. Петка

Мнениеот zmianatz » съб дек 05, 2009 2:39 pm

Последна промяна от zmianatz на съб дек 05, 2009 2:48 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб дек 05, 2009 2:48 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб дек 05, 2009 2:57 pm

Змиянац , ако всичките православни са наивни като тебе , жална ни майчица.
Работата е там че наистина са , ама те са и толкоз научени , няма кой да ги научи , завалиите , тез дет трябва да ги учат , карат по магистралите бмв та и се развяват.

То като се позамисля е добре точно те да не учат никого , че заедно ще се катурнат в ямата.

Ако и да има разни православни дето може и са вярващи те са игли в купа сено......Търсете ги (тъй и тъй до края ще сте си там),поне ги потърсете и ако ги намерите се залепяйте за тях , и след тях ходете и им подражавайте ...

Това дето го пишеш змиянац , е пълна скръб и говори за тотално непознаване и отхвърляне на важни неща в писанията.Нали си православна , поне се поинтересувай за мнението на православието по темата за лъжепророчицата Гущерова , вместо да си я подкрепяш.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб дек 05, 2009 3:07 pm

vasilev
Потребител

Мнениеот vasilev » съб дек 05, 2009 5:08 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб дек 05, 2009 11:32 pm

За последен път казвам.
Ванга не е направила нищо лошо. Нито е карала хората да следват неква нова ''религия'', нито е хулела против Господ, напротив - говорела е точно според писанието за Господ и е казвала, ДА ВЯРВАМЕ В НЕГО и че той е само един!

А по тази логика, че ''лоши, бесовски духове'' се вселявали в нея, трябва да отречем и нашите пророцикоито ако сме живели по техното време. А те са говорили за Исус Христос и за Библията. И те са имали видения. Не отричайте нещо, преди да сте го видели разбрали за какво точно става въпрос. Не съдете, защото само Господ има правомощия да съди, и той ще каже един ден ИСТИНАТА за Ванга. Сега вие (както и аз) имаме право само на мнение, предположение за Ванга, а не на крайно отричане и заклеймяване. Това Господнякой ден, някога, ще го каже, Ние можем само да предполагаме.

И не вярвайте на всичко, което пише в интенет за нея, има само малка истина в това там, а това за ''наследничките'' на Ванга е ПЪЛНА ГЛУПОСТ - НЯМА ТАКОВА НЕЩО - ТЯ НИ ПРЕДУПРЕЖДАВА ЗА ТЕЗИ ХОРА-ИЗМАМНИЦИ, четете книгите за нея от нейните роднини - ПОВЕЧЕ ИСТИНА ЩЕ РАЗБЕРЕТЕ!...
Интересна е случката, която се случила на 5 май (забравих годината), където група хора се качват в определено време в няква местност в Петрич...
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед дек 06, 2009 10:27 am

стига с тези случки ...
Старозаветните пророци за разлика от лъжепрорчицата ванга , не са били водени от нечисти духове.

понеже явно змиянац , само на православни би хванала дикиш , то заемете се с нея.Там Славян , венчето , обяснете и че ми се счупиха пръстите.Погрижете се за хората си , че са тръгнали по лош път,На врачки , басни и легенди....

аз се оттеглям :wave:
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » нед дек 06, 2009 12:23 pm

Вижте сега, ТОВА СИ Е МОЕТО МНЕНИЕ. Не го налагам на никой, за разлика от други хора - просто друга гледна точка е моето мнение за Ванга, може и аз да не съм права. Но е малко варварско и тесногръдо да заклеймяваме хората заради техните способности, нали??? Бойте се от Сатаната, който ще дойде и такива чудеса ще извърши, МАЙ ЩЕ ВЪЗКРЕСЯВА И ХОРА, и много ще му повярват, и ще тръгнат след НЕГО... Ванга вече е мъртва И НЕ Е ХУБАВО ДА И ''ПОТРОШВАМЕ КОКАЛИТЕ'', както казват старите хора. Нея, както и нас - ИМА КОЙ ДА НИ СЪДИ, оставете това на него.
Не можем да отречем, че Ванга една хула не е казала против Господ, казвала е, ЧЕ ТОЙ Е САМО ЕДИН, и е СЪДЕЛА ЖЕСТОКО ХОРАТА, които са вършели нечестиви работи и не са вървяли към Господ. И това да се сравнява Ванга с всички други, всякакъв род врачки, Е МАЛКО СМЕШНО... :?
Ще разберем ИСТИНАТА, когато дойде Господ. Оставете на него да СЪДИ.
Zara_83
Потребител

Мнениеот Zara_83 » вт дек 08, 2009 3:35 pm

zmianatz, чети Библията, за да можеш да направиш разлика между Божиите слуги и дяволските. Едно момиче по времето на апостолите е вървяло след апостол Павел и е прогласявало : Слушайте тези хора, защото ви проповядват истинния път! Обаче това момиче е имало демон в себе си, виждаш ли, че демоните не е задължително да говорят лошо срещу Бога и да Го отричат. Точно това е най-страшното в демоните, че се преправят на светли ангели, и с това целят да заблудят хората. Те дори може привидно да помагат и да вършат чудеса и знамения, и дори да имаш подобрение на състоянието си, и дори да ти казват истината, както ти е казала Ванга на теб. Всичко това обаче е с цел да се държат хората в заблуда, Исус казва, че истината ни прави свободни, а истината е в Божието Слово. Това, че си ходила при Ванга е грях, покай се пред Бога и вземи решение никога повече да не ходиш при хора със свръхестествени способности, които помагат, обърни се към Исус Христос с цялото си сърце и Той ще ти отвори очите да познаеш истината.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт дек 08, 2009 3:59 pm

Zara_83
Потребител

Мнениеот Zara_83 » вт дек 08, 2009 4:41 pm

zmianatz, казвам ти всичко това за добро, за да бъдеш предпазена, защото ако дойде антихриста и си още жива, много лесно ще повярваш в него тогава и ще бъдеш завинаги изгубена. Ние не вярваме в това, което четем за Ванга в интернет, а знаем за нея и хората като нея от Библията. Такива като нея са дяволски слуги, и те моля да направиш разлика между това да кажеш истината и това да съдиш, защото да кажеш на един дяволски слуга, че е такъв не е съдене, а изявяване на истината. Пак ти давам примера с апостол Павел и момичето. Ако ти живееше в древния град Филипи преди 2000 години и познаваше това момиче, щеше ли да и повярваш, при положение, че тя е била същата като Ванга:

И един ден, като отивахме на молитвеното място, срещна ни една слугиня, която имаше предсказвателен дух и чрез врачуването си носеше голяма печалба на господарите си. Тя вървеше след Павел и нас и викаше: Тези човеци са слуги на Всевишния Бог, които ви проповядват път за спасение.

Има ли нещо, с което това момиче е излъгало, похулило Бога или казало нещо лошо? Напротив, тя говореше истината. Павел, обаче разпозна, че тя говори чрез демон и ето каква беше неговата реакция:

Това тя правеше много дни наред. А понеже твърде дотегна на Павел, той се обърна и каза на духа: Заповядвам ти в името на Исус Христос да излезеш от нея. И излезе в същия час.

Ако тя вършеше добро и беше Божия слугиня, смяташ ли че Павел би се отнесъл така с нея? Самият факт, че не смяташ че това нещо е лошо е показателен, че си в заблуда, дори казваш, че не виждаш нищо лошо пак да отидеш при хора като Ванга. За Бог обаче това е грях, за Него няма "по-големи" и "по-малки грехове". Всеки един грях те отделя от Него. Единствения път за спасение е чрез Исус Христос. Чети Библията и вярвай в Исус Христос и изпълнявай това, което е записано в нея, защото християнин е този, който се покорява на Библията, а не този, който номинално се нарича такъв.
Не можеш да служиш на двама господари едновременно, не можеш да казваш, че вярваш в Бога, но да ходиш при дявола - в случая да ходиш при дявола означава, че признаваш дяволските слуги като Ванга. Наистина си права, че всеки ще разбере един ден истината за нея, но е по-добре да я разбереш сега, а не да разбереш истината за нея, когато отидеш на мястото, където е тя в момента, защото тя е в ада! Единствения път за спасение и да не отидеш в ада е чрез Исус Христос. Ванга чрез делата си се отрече от Него, затова е сега в ада.

Ти ако познаваш Бога, ще познаваш и Неговите служители, затова искам да ти кажа - потърси Бог с цялото си сърце и Той ще ти открие истината.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт дек 08, 2009 4:50 pm

''чела съм книги и проповеди от Бени Хин и не виждам някакви отклонения от здравото учение, напротив човекът има сърце за Бога. Ако ли пък с течение на времето с нещо е започнал да изкривява,което на мен не ми е известно, Бог знае как да го вкара в правия път.За нас е важно да не съдим, и да не вдигаме ръка срещу Божии помазаници и служители. Има кой да ги съди, но не сме ние.''

Зара, това твои думи ли са? Май имаш двойни стандарти...
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт дек 08, 2009 4:58 pm

''Самият факт, че не смяташ че това нещо е лошо е показателен, че си в заблуда, дори казваш, че не виждаш нищо лошо пак да отидеш при хора като Ванга.''

ееех, не ми преиначавай думите, де!... Винаги съм казвала, че другите врачки са мошенички в по-голямата си, да не кажа - ЦЯЛАТА част; кога съм казала, че ХОДЯ ИЛИ СЪМ ХОДИЛА ПРИ ТЯХ?!?
Говорех САМО И ЕДИНСТВЕНО за Ванга - че и сега да бях отишла, на тези години, с това съзнание, не когато съм била малка, ПАК НЯМАШЕ ДА СЕ ПОКАЯ, защото това ще бъде ЛИЦЕМЕРИЕ от моя страна...

Ванга била в Ада? Как пък го реши това?!? Господ показа ли ти със сочещ пръст срещу нея?!?
С какъвто аршин съдите, с такъв ще бъдете СЪДЕНИ!!!... покайте се, докато е време, не съдете, не прибързвайте...
ТОВА Е ОТ МЕН!!!!
Zara_83
Потребител

Мнениеот Zara_83 » вт дек 08, 2009 5:13 pm

да, това са мои думи, разликата е обаче, че Бени Хин не е отворил офис,където да идват хора и той да им гледа бъдещето от бучка захар и да ги цери чрез разни съмнителни практики. Бени Хин винаги е призовавал хората да се обръщат към Исус Христос, и е проповядвал Евангелието, а не е гледал бъдещето и не е решавал проблемите на народа. При теб проблемът е, че не можеш да разбереш самата разлика между Божиите слуги и дяволските. Може един Божи човек да съгреши в живота си, но Бог знае как да го върне в правия път. Дори Мойсей и цар Давид са съгрешавали, какво остава до Бени Хин. Разликата обаче с такива като Ванга е, че те са изпълнявали Божието Слово. Пак ти казвам - не може човек да служи и на Бог и на дявола, всеки, който си служи с практики, уж за да помага на хората, но тези практики да са омразни на Бога и Той изрично да е записал в Словото Си, че ги мрази, е слуга на дявола. Кажи ми, как може Ванга да не е дяволска слугиня, като е говорила с мъртви, а това нещо Бог го е заявил колко е отвратително и гнусно в очите Му. Бог също така ни е забранил да се допитваме до бъдещето си, да търсим разрешение на проблемите си при хора, а не при Него, да търсим лечение чрез различни практики, като много ясно е казано, че само раните на Исус Христос които Той понесе заради нас ни лекуват от болестите. Тази Ванга е "лекувала" хора, но в Библията много ясно ни е казано откъде можем да получим здраве - не от хора, а от Исус.
Наистина много съжалявам, че ти разрушавам представите и вярванията, една моя приятелка преди да приеме Исус за Господ и Спасител, също е вярвала на такива хора, и после много е била разочарована, но по-добре да разбереш истината сега, колкото и да е неудобна, отколкото никога да не я разбереш. Аз не съдя кой е в ада и кой не - аз чета Библията и от там разбирам, че тя е там, защото делата и определиха нейната участ
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт дек 08, 2009 5:35 pm

Благодаря ти за загрижеността, Зара, но не смятам, че Ванга е в Ада...
Аз за себе си, в сърцето си УСЕЩАМ истината, и знам, кога съм направила НЕЩО ГРЕШНО И КОГА НЕ...
След това имам доказателства за това...
Не съм седяла постоянно до Ванга, за да знам, кога говори с мъртви и кога - не.
Факт е, че когато НЕЩО СЕ ПОЗНАЕ В БЪДЕЩЕТО НА 100 % (КАКТО ВАНГА Е ПРАВИЛА!),
ЗНАЧИ че Божият дух говори, НЕ Е ДЯВОЛСКО...
Дявола може да познае само миналото, не и бъдещето. Ванга точно това прави през целия си живот - ДА ПОЗНАВА БЪДЕЩЕТО ОТРАНО, ОТДАЛЕЧЕ, МНОГО ВРЕМЕ ПРЕДИ ДА СЕ Е СЛУЧИЛО...

Върни се в “секти и култове”