Ванга и храм св. Петка

теми за общности от сектантски тип
Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Re: Ванга и храм св. Петка

Мнениеот Dadi » нед дек 20, 2009 6:34 pm

zmianatz, може би модераторите са сложили темата в раздела "секти и култове", защото в България наистина има някакъв култ около Ванга. Привържениците на този култ не ги интересува толкова дали Ванга е била вярваща и православна или не, ами това, че е имала осбени умения. Именно уменията и са това което хората издигат в култ, без да ги интересува дали тези умения са и дарба от Господа или инструмент за измама от дявола.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » нед дек 20, 2009 6:37 pm

Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » нед дек 20, 2009 6:42 pm

Ами чудесно! Така ще изчезне внушението, че Ванга е създала някакво учение или, че е искала да има почитатели и последователи.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » нед дек 20, 2009 6:43 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » нед дек 20, 2009 7:46 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед дек 20, 2009 9:17 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » нед дек 20, 2009 9:28 pm

kipiberbatov

Мнениеот kipiberbatov » нед дек 20, 2009 10:42 pm

Змиянац, пак те питам, православна ли си?
Славян
Потребител

Пост за триене

Мнениеот Славян » нед дек 20, 2009 11:36 pm

Змиянац, приятелски да отбележа, че с просто око личи, как блика злоба от тебе, моля те, внимавай над себе си и прочие.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Re: Пост за триене

Мнениеот zmianatz » нед дек 20, 2009 11:47 pm

Славян
Потребител

Мнениеот Славян » нед дек 20, 2009 11:58 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пон дек 21, 2009 12:05 am

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пон дек 21, 2009 8:21 am

Моля всички участници в дискусията да се успокоят малко - твърде много емоционален заряд се събра. Временно заключвам темата.
buken

Мнениеот buken » съб яну 02, 2010 8:57 am

Здравейте аз не съм от типично религиозните хора който по цяла година правят къде по-малки или по-големи зулуми а на Великден ходят по църквите и палат свещи и си мислят че Господ ще им прости зулумите които са вършили през годината. Също така не вярвам че църквата като храм е нещо повече за обръщане към Господ както и в това да целуваш на някой си ръката само заради това че е завършил семинарията и уж е представител на Господ. Не може да се наричаш вярващ и същевременно вървейки си по улицата да ритнеш или пропъдиш някое невинно куче лежащо на тротоара или на пътя по които вие трябва да преминете само защото ви е страх или пък ей така защото сте човек и сте по силен и защото някои си ви е застанал на пътя. Та нали и те са живи същества и те дишат и те душа носят и сега ако някои се осмели да ми каже че само човекът има душа ще му кажа че колкото и книги да е прочел то това изобщо не му е помогнало да бъде един истински ще напиша с голяма буква Глупак. Много се отдалечих от темата това което искам да кажа е че в доста голяма степен според библията думите на Зара са истина с една поправка и то доста голяма. Извинявам се за личното обръщение предварително но няма как да се обърна по друг начин. Мила Зара откъде разбра че Ванга е в Ада, много хора четат библията даже по няколко пъти но не вникват в нея. Прочети внимателно това което сега ще ти напиша и после ако искаш се разрови хубаво и си открий сама за себе си това което пиша а именно Че според това което пише в библията в момента няма нито Рай нито Ад тези които са починали са починали ще дойде време когато както се казва ще има чистилище и съгрешилите ще бъдат пратени там да се отчистят това не си спомням точно колко време ще бъде след като изтече този период на отчистване то тогава тези които са се покаяли и останалите малцината праведни ще отидат в Рая. Мисля че последователността беше следната Настъпване на Армагедон всички грешни включително и починалите се изпращат в чистилището след армагедон остават живи известен брой никой не знае колко точно част от хората на земята и живеят до като настъпи края но очистването на съгрешилите и тогава идва периода в които праведните отиват в Рая а всички останали биват унищожени за винаги и ад повече няма да има. А по повод мнението на Zmanatz какво мога да кажа извинявам се много но и към теб ще се обърна лично ти си много ама много объркано момиче. Първо нали си била малка как ще си изградиш мнение за определена личност като си била малка тогава нещата си видяла с едни очи сега би трябвало да ги виждаш по друг начин. Между другото аз също съм виждал и усещал доста странни неща и изобщо не ги отхвърлям но не бих казал че те са божие дело особено и най вече когато не знаем техният произход.Понеже се занимавам с източни изкуства ще ви кажа нещо от практиката на разни будисти и зен практикуващи когато някой се обучава в медитация това винаги трябва да бъде под строгият надзор на учителя на истински майстор всичко останало са глупости, ще вметна че най вероятно такива учители се броят на пръсти та когато ученика започне да медитира учителя го наставлява и пази по време на тази медитация ученика може да види най различни същества може да придобие и някаква сила точно от това го пази и учителя това са изкушения и бих казал някакво зло на което човек не трябва да се подава защото в този случаи може или да почине практикуващият или да полудее. Наистина има хора с всякакъв вид свръх естествени възможности и аз съм виждал такива хора даже съм усещал и ефекта на възможностите им но в действителност никой от тях не може до обясни от къде, по какъв точно начин са се сдобили с тях и за каква цел са тези възможности. Пак ще се върна на библията там пише е имало период в които хора са чували и виждали божествени наставления и това точно този период на светиите след този период изрично е описано че Господ няма да се явява или говори на хората и всеки който казва това с мои думи го описвам работи за дявола. Така че мила ми Zmianatz не искам да те убеждавам в каквото и да било но четейки по това че цитираш части от библията цитирам твоя цитат " С какъвто аршин съдите, с такъв ще бъдете СЪДЕНИ!!! " си правя извода че си един вид православно вярваща то тогава трябва като такава не само от части да препочиташ като някакво романче библията а сериозно да я изучаваш. Не си ли си се запитвала че Ванга също може да е била жертва да жертва но злото може да е била обладана от демони зли сили или всякакви тем подобни лошотии щом вярвате в Господ значи трябва и да знаете че съществуват и такива същества което не изключва и тази теория а ти толкова искерно да вярваш на тези дела. До колкото знам тя е била неграмотна от млада и се случва инцидента с този ураганен вятър и така нататък не мога да знам дали е истина това с инцидента или не но това не е най важното. Единствено и на 100 % съм сигурен че каквото и да е познавала то няма нищо общо с вярата в която ти декларираш че изповядваш нашите очи, уши и всякакви сензорни органи много лесно биха могли да бъдат заблудени. За това моят съвет е забрави и остави всички твой чувства към тази жена и към това което знаеш до момента за религията ти Разбира се това е много трудно седни отпусни се и релаксирано без да мислиш за всякакви житейски глупости прочети и иследваи библията по-обстоино бъди добър човек отнасяй се добре с хората и двойно по добре с животните защото те са безащтитни и по невинни същества от нас хората, стреми се в всяка секунда да бъдеш добра да не замърсяваш околната среда до колкото можеш. Бъди будна тоест да бъдеш тук и сега да си концентрирана не се подавай на лоши чувства защото те замъгляват съзнанието и така по лесно можеш да сгрешиш като имам в предвид лоши чувства ще ти дам един пример ако някой те ядоса например шефа ти, не се сърди дълго и не го мисли дълго ако можеш го забрави до 1-2мин. Иначе това нещо ти се набива в главата и през целият ден или в най добрият случай няколко часа мислиш само за тази случка, по този начин съзнанието ти остава заето и може много лесно да си го изкараш на съвсем невинен човек да го обидиш или нещо подобно което не би направила ако някой не те бе ядосвал. Това е един много малак пример как човек може малко от малко да бъде по праведен. Извинявам се за дългото писане но все пак трябваше да го споделя все пак не може само да си говорим и пишем по форумите колко праведни да бъдем и колко сме религиозни а утре ако някой без да иска засече другия на пътя с автомобила си ние веднага да го напсуваме или нахокаме. Така че според мен истинската вяра е една и всеки след раждането си веднага щом започне да осмисля света и знае кое е добро и кое зло, знае и трябва да я спазва и тя е да бъдем и да се стреми истински да бъдем добри към всеки и към всичко.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб яну 02, 2010 1:57 pm

Върни се в “секти и култове”