Ванга и храм св. Петка

теми за общности от сектантски тип
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Re: Ванга и храм св. Петка

Мнениеот zmianatz » пет фев 19, 2010 7:28 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет фев 19, 2010 7:48 pm

Решила си да постнеш цялата Библия ли? Да помагаме ли? Ето линк към цялата накуп http://www.pravoslavieto.com/bible/index.htm
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет фев 19, 2010 9:05 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет фев 19, 2010 9:15 pm

Не съм предубедена. :wave:
Стана ми смешно! Според теб не защото съм православна и грамотна християнка, а защото съм предубедена ли не съм съгласна с Ванга?! И БПЦ ли е предубедена?
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет фев 19, 2010 9:33 pm

Аха ... предубедена си. Мене на живо не си ме виждала, но ако ти кажат, че съм магесник и вещер, ще седнеш ли да ти покажа на живо, че не съм вещер? Пък ти си взимай под ръка Библията, в ръка кръста и гони от мене бесовете, докато ти се смея на заучените и нищонезначещи чужди полито-комерсиални констатации.
Апропо ... по какво ще познаеш вещера от този с Божията дарба?
Последна промяна от ivanb63 на пет фев 19, 2010 9:35 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет фев 19, 2010 9:34 pm

Смешничко. Ти поредният богохулец ли ще си във форума?
Я виж тука какво са казали мъдрите хора http://www.symvol.org/rm/kultowe/balgarski/vanga/

Апропо - като чета Евангелията.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет фев 19, 2010 9:38 pm

Символът на Вярата ми е бил винаги отправна точка, но питам:
Конкретно като четеш Евангелията, как аджеба до тебе е човек с Божия Дарба и трябва да го познаеш? Как? Четенето е едно на ръка .... после след четенето се иска нещо повече от четене..
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет фев 19, 2010 9:44 pm

Иска се и вяра и молитва Бог да просветли разума ти, за да разбереш написаното.
Не мисля да сядам да те убеждавам в каквото и да било. Всеки си носи отговорността за убежденията си и за следствията от тези си убеждения. Пост е, все пак, а форумът е православен, не друг. Магии и други подобни не се съвместяват с православието, колкото и да се иска на някои хора.

Марк 13:6 - Защото мнозина ще дойдат в Мое име, говорейки, че съм Аз; и ще прелъстят мнозина
Мат. 24:5 - защото мнозина ще дойдат в Мое име, говорейки: аз съм Христос; и ще прелъстят мнозина
Лук. А Той рече: пазете се, да се не прелъстите; защото мнозина ще дойдат в Мое име, говорейки, че съм Аз, и че времето приближи.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет фев 19, 2010 10:07 pm

Ха- ха .... моето име е Иван.
Не се притеснявай, пиша само от мое име. Съгласен съм, че магиите не се съвместяват с Православието, но те си съществуват независимо от моето или твое съгласие или одобрение /обективна реалност казват философите/. Доста съм си отнасъл от магьосници и въпреки това наистина Вярата ми в Христос/действенната,не пасивната/ ме е запазвала. Точно в Пости ние християните сме по-силни, точно заради Поста. Защото в Пости се освобождаваме от материалните зависимости ако правим правилен Пост.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет фев 19, 2010 10:21 pm

Съществуват по Божие допущение и воля. Нали е казано, че горко на онзи, чрез когото идват съблазните.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет фев 19, 2010 10:32 pm

Хи-хи ... това се е така, но си е и живо "измушване" от въпроса който коментираме.
Знаеш ли колко ми пука за този който ми стори зло. Стореното ми на мене зло вече е сторено. Аз си нося последствията независимо от това какво ще му се случи на злоправещият. И ако аз не взема мерки, ако не да го предотвратя изцало това зло, то поне да го огранича в проявлението му ..... тежко ми. Противодействието е Пост, не глад, а Пост. Има много видове Пост според мене. но не съм богослов и не съм сигурен дали ще нацеля точните думички.
Та когато Христос е изгонвал бесове, то си е чисто разваляне на магии. И какво е казвал на неможещите да изгонват бесове апостоли....???
" Ооо... мъдни по сърце, до кога ще ви уча, че този род излеза само с Пост."
ПП:
за домашна работа си го намери в Евангалието цитата. :wink:
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет фев 19, 2010 10:35 pm

С правописните грешки или без тях да търся цитатите? wink:
И не постът, нито вярата ни отличават от демоните, а смирението, защото демоните нито спят, нито се хранят, а имат и вяра и треперят от страх пред Бога. Единствено смирение нямат.

И хайде да изоставиш тона на учител и да не ми даваш домашна работа, става ли?
Последна промяна от Чехълче на пет фев 19, 2010 10:45 pm, променено общо 2 пъти.
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пет фев 19, 2010 10:40 pm

.
Последна промяна от m.muladzhikova на ср фев 09, 2011 3:15 pm, променено общо 1 път.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет фев 19, 2010 11:00 pm

Мира, казах ти за домашната работа в шеговит тон, защото казваш, че всичко си пише в Евангелието. С което съм съгласен, но не ми се ровише из цитатите сега. но ти се досети за какво говорих , нали?

m.muladzhikova,
говорих по принцип, но за да не ми преписват несвойствени неща, просто говоря от мое име. И без това разсъжденията са си мои. Така никого не може да ме обвини в плагиатство или други гадости.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет фев 19, 2010 11:16 pm

Дано да ми го публикуват коментара; само иска да кажа, че Ванга не е правила магии и това всеки го знае; и че това не е богохулство - говоренето за нея; само плюенето по мъртви може би ще се нарече по този начин. Но спирам. Има Господ - да съди.

Върни се в “секти и култове”