Ванга и храм св. Петка

теми за общности от сектантски тип
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Re: Ванга и храм св. Петка

Мнениеот zmianatz » съб фев 20, 2010 1:30 am

Потребителски аватар
plamen
Администратор

Мнениеот plamen » ср мар 17, 2010 9:07 am

Един интересен разказ на човек от евангелска църква за срещите му с Ванга:

http://bibliata.tv/video/c62a3405250e864/Съседът%20на%20Ванга%20-%20Иван%20Бобулев
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » ср мар 17, 2010 9:10 am

Пламене, чудесен клип/репортаж. Много благодаря, че си го намерил и го споделяш с нас. :angel:
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » ср мар 17, 2010 10:40 am

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » ср мар 17, 2010 11:54 am

ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » ср мар 17, 2010 12:20 pm

Мдааа ...... за рогатия ще има доста работа :lol: .

П.С. Колко учудени ще бъдат тези псевдовярващи като бобулев там горе ..... и не само той !
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср мар 17, 2010 12:29 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » ср мар 17, 2010 12:42 pm

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср мар 17, 2010 12:55 pm

Това е просто свидетелството на един обикновен човек. Всеки сам може да прецени колко доверие заслужава. Аз лично не мисля че Иван Бабулев лъже, защото съм го срещал веднъж и знам поне отчасти какво му е струвало да стане християнин през "ония години". Ако за някой това не е достатъчно - има и други източници. Ако човек се интересува.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » чет апр 08, 2010 11:47 pm

Не искам да говоря лошо - все пак е починал този човек. Освен това не се наемам да съдя какво е в душата му.
Ще кажа само, че по Стария завет са убивали вещиците с камъни, защото те са работили нисшите духове. Тогава знаем, че и праведните са отивали в ада. След възкресението на Иисус - смъртта е победена - и Той е отворил нов път чрез Него между Бога и хората.
Сега, в днешно време - Новия завет - има духове бесовски, има и духове от Бога.
Осен това, аз не мога да вярвам на човек, който казва, че е виждал Иисус Христос с неговите ангели - такива хора няма, според мен. Има хора, които са виждали армия от ангели тук на Земята, заедно със техния княз, но това е било Луцифер /сатаната/. Той също обича да се преправя на светъл ангел - и го прави много умело и добре.
valeria_kirilova@abv.bg

Мнениеот valeria_kirilova@abv.bg » ср юли 07, 2010 3:16 pm

много ясно, че Иван Бабулев е прав. Ванга е сатанинска пророчица. А доколко е вярно всичко това, което Иван казва нека Господ да отсъди. Но аз му вярвам. Не е толкова трудно да се разбере дали някой говори от Бога. А тези които хулят човека хал хабер си нямат от вяра в Бога.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » чет юли 08, 2010 6:29 pm

Ти не ми определяй и не можеш да говориш на кой каква му е вярата в Бога, без да го познаваш, ясно ли е?... Говори за себе си - и за близките си. :wink: Приемаш думите на Иван Буболев, че е виждал Христос и Неговата армия, а не приемаш Ванга, която е познала много неща за в бъдещето :!: Само Господ Иисус Христос знае кой е в истината, каква е истината; и кой крив - кой прав. Не може обикновените фарисеи да съдят хората. Ще ти кажа само, че който твърди, че е виждал армия на Иисус Христос тука на земята - е видял сатаната. И това са лъжи, че Ванга се била тръшкала по земята в черквата. Как може да лъжат така безобразно тия хора - ама аз съм спокойна - знам, че един ден истината ще излезе наяве.
Космонафт

Мнениеот Космонафт » пет юли 09, 2010 5:38 pm

Змиянец,
наистина ли смяташ, че Ванга е действала от името на Бог...?
Не се занасяй, please.Това,че познава бъдещето нищо не означава. Аз съм израстнал сред врачки и гледачки и съм виждал хора с туморни образования да се излекуват и куп други чудеса.(предсказването е най-малкото нещо) Знам обаче, че силата с която действат не произлиза от Бог.
"Ако сред теб се издигне пророк или съновидец и ти покаже знамение и това знамение се сбъдне, като пророкът и съновидецът ти каже: да идем след други богове, да не слушаш този пророк или съновидец", перифразирам, но цитатът е от Стария Завет. Т,е. има сили, предсказващи бъдещето ,които обаче не трябва да слушаме. Точното отгатване не е печат за оригинал.
И Словото на Бог и окулта ясно говори, че "видимото не стана от видими неща" . предсказателните духове боравят в сферата на духа и виждат неща,които тепърва ще станат. Сатана има план за всеки човек, съдба за всеки човек. Мръсните предсказателни духове виждат именно това и го бетонират с предсказанията си. И нещо друго, което е още по-страшно-Ванга е ПРОРИЦАВАЛА съдби,т.е. предизвиквала ги е. Аз също съм го правел. Проблемът е че клетият човек, заслепен от силата която е на пътя му ВЯРВА, че това ще еди какво си ще му се случи и то става реалност. А още по-големият проблем е че дори да не вярва, срещу него са насочени бесове, кръжащи около него в чкане да изпълнят определена задача.

Пример от Библията: слугията с предсказателният дух от Деяния на Апостолите разпозна кои са Павел и Сила: "Хора, това са слуги на всемогъщия Бог, които проповядват Пътя на Спасение" викаше тя след тях няколко дни.
Силата, с която тя познавяше е наречена ПРЕДСКАЗАТЕЛЕН ДУХ (или дух питон) т.е. бяс, който беше изгонен като мръсно коте и жената прие вярата.

Една от тактиките на Сатата е да се скрие под "Божията марка" така да се каже, лошите да се смесят с добрите. Много важно, че Ванга е призовавала да вярваме в Бог (в кой Бог), Тя е призовавала да вярваме и в това дето ни говорят мъртвите и духовете. А ние сме добри християни и помним какво пише във Второзаконие 18. А Бог мрази смесицата и не дели славата си.( И сатана много добре знае това) "Ами то тука се говори за Бог, дай да вярваме а тая жена тогава. А това, че тя получава информация от разни птици с човешки глави,разни конници няма значение"

Така че Ванга не е била от добрите
Гост

Мнениеот Гост » чет юли 22, 2010 3:57 pm

Ако Ванга не е от добрите не трябва ли да НЕ пости, да НЕ се моли и т.н.?
...Защото такова нещо би раздразнило тъмните сили?
Космонафт

Мнениеот Космонафт » чет юли 22, 2010 5:03 pm

Върни се в “секти и култове”