Ванга и храм св. Петка

теми за общности от сектантски тип
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Re: Ванга и храм св. Петка

Мнениеот zmianatz » съб дек 19, 2009 4:33 pm

Не съм съгласна, че Ванга трябва да бъде наричана секта. Секта е някаква религия, разклонена от правилното почитане на Бога. Къде Ванга; по какъв начин каза нещо по-различно за Бога от ''обичайното'', нормалното?... Кога Ванга създаде религия?... Нещо прибави ли към религията?... НЕЩО ОТРЕЧЕ ЛИ ОТ ТАМ?...
Това, че била говорила с духове ли? А ми то това се отнася за хората от Стария Завет; това преупреждение да не слушаме и да не ходиме по врачки; а не за Новия Завет, в който живееме ние и е живяла Ванга (Бог да я прости!) И къде Ванга е ''прекарвала дъщеря ти през огън и вода'' - това са все цитати от Стария Завет за врачките... Тя никога не е правила магии!!! Пак повтарям!...Нито някакви ритуали!... Това е смешно, ще ме извинявате... Май ви е страх или не разбирате сложността на нашият мозък, на нашите възможности; освен това Ванга е познавала бъдещето - ЛОШ ДУХ МОЖЕ ЛИ ДА ГО ПРАВИ??? НЕ!!! Той ще ти познае всичко от МИНАЛОТО, но за бъдещето няма как и не може да познае...може само да налучква...
Много ми става неприятно, като прочета за себе си в профила: "Най-активен в секти и култове" -това е безумие!...
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб дек 19, 2009 7:22 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб дек 19, 2009 7:36 pm

То не е почит, от моя страна, а ПРИЗНАВАНЕ на възможностите и че тези възможности в никакъв случай не означават, че са непременно дяволски и само дяволски. Дявола не може да ти предсказва бъдещето, лошите духове не могат да ти предсказват бъдещето... Защото съдбата ти не се контролира от Дявола; а от Господа. Той я е написал - не Дявола. Дявола може само да те изкушава; да се отклониш от правилния път, който ти е написал Господ. Лошите духова само могат да виждат в миналото; и го знаят с подробности.

P.S. ''Описаното в Библията завръщане на Господа, който ще донесе промяната на света към мир и благоденствие ще станат във следващото поколение след Ванга. Според нейните думи това трябва да стане до 20 години, някъде към 2010 г. По думите й изглежда, че той вече е дошъл, но промените които той ще донесе ще станат видими едва след време. Ванга е категорична, че тази личност ще работи за премахване на религиозното разделение, което е причина за множеството етнически и религиозни войни и напрежения по света. Също от нейните пророчества е ясно, че той идва като миротворец да установи мир за човечеството. Или, както тя се изразява, "Този който ще подпише окончателния договор за мира на планетата.''

Тук си забравил и да споменеш последното изречение: ''Но тогава ще дойде краят.'' - така казва Ванга.

P.S.S. Това описание не е на Господа, а на "месиянската личност". Тези източници в интернет са недостоверни; интерпретират неправилно нейните пророчества за тази личност; тоест - измислят си - вкарват думи в устата на Ванга.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб дек 19, 2009 7:43 pm

не се заблуждавай , змиянац.
Кой е осмият , според теб?Месиянската личност ли? Кажи , дай да видим.

кой е "осмият" , който щял да подпише окончателният мир на планетата? :biggrin:
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб дек 19, 2009 7:50 pm

Искаш ли да ти кажа защо не вярвам не само в интернет, а и на всичко, което чета за Ванга? Защото някъде бях чела, че той "осмият" ще оправи България. Така си мислех доскоро. След това чета в интернет, че "осмият" ще оправи света; т.е. ще подпише окончателният мир на планетата. Така че аз съм объркана от това - КОЙ Е "ОСМИЯТ"... Не знам нищо по въпроса; не знам на кой източник да вярвам и дали на Ванга не са и вкарани в устата думи нарочно, за да изглежда, че пророкува идването на Антихриста.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб дек 19, 2009 7:54 pm

Е , проучи нещата за това , дали го е казала тя.Ако го е казала , какво ще мислиш , ще я оправдаеш нещо пак ли?

Разбери тука аз не съдя гущерова , Бог ще я съди , аз ти показвам каква е и на кого служи и чий път прокарва.Слушай какво казва , а не бързай да преценяваш според своите си чувства.Те могат да те подведат.

Не бъди объркана относно "осмият" , той е ясно кой е , звярът , писано е в откровение.Така че нищо няма да оправи , ами ще се мъчи да унищожи верните светии Божии.Лапнишараните ще клъвнат че е месия , но ще се излъжат жестоко..
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб дек 19, 2009 8:20 pm

Съмнявам се, че служи (служела е) на Сатаната, да ти кажа честно. Нито че прокарва неговият път. Все пак тя нито с магии се е занимавала, нито е "лекувала" както днешните врачки го правят с разни измислени ритуали, по-скоро дяволски, а е пращала хората към определен лекар и лечение. Тя позна, като предрече, че след нейната смърт много фалшиви врачки ще дойдат и ще казват, че са нейни наследнички, и да не им вярваме. Ако служеше на Сатаната, тя щеше да иска да им вярваме на тези врачки. А за осмият - това е загадка и за мен. Какво точно е казала; дали го е казала; и какво е имала предвид. Най-добре да прочетем, според мен, тази първата книга за нея - една синя, (май беше от нейната племенничка - Красимира Стоянова), аз съм я чела (попрелиствала!), но беше много отдавна и съм забравила...
Гост

Мнениеот Гост » съб дек 19, 2009 10:36 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » съб дек 19, 2009 11:00 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб дек 19, 2009 11:53 pm

Последна промяна от zmianatz на нед дек 20, 2009 4:25 am, променено общо 2 пъти.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » нед дек 20, 2009 12:20 am

Вижте сега - възможно е и да е била посещавана от духове, и то лоши. Това не значи, че е служела на тях. Кой свещеник не е посещаван и изкушаван или мъчен от духовете?... Въпроса е, че НЕ СЕ Е ПОДДАЛА... Поне според мен.

P.S. И пак да попитам - Ванга СЕКТА ЛИ Е?... Секта не е ли, когато се проповядва Божието Слово по извратен; по-различен НАЧИН?... Не трябва ли да има учител в тази секта (като Петър Дънов, например?) И Ванга УЧИТЕЛ ли беше?... Какво проповядваше?... С какво се характезира "Сектата Ванга"?... С какво измени образа на Исус Христос?... Секта не е ли, когато някой самопровъзгласил се "учител", който си има последователи; ПРОПОВЯДВА уж Божието Слово; а ВСЪЩНОСТ - КАКВОТО МУ СКИМНЕ...... Така ли е?... Ако е така, на какво ни учи тогава Ванга за Исус Христос и то по-различно?... Обявихте я за "вещица", ДОБРЕ, ама не и лепвайте етикет "СЕКТА"!!! Значи, че не познавате и не знаете какво е секта.
И пак да попитам - Ванга СЕКТА ЛИ Е?... Каква секта е Ванга?...

P.S.S. Искам модераторите да обърнат ВНИМАНИЕ на мнението ми. И по-скоро ако не намерите подходящ раздел за темата "Ванга и храм Света Петка", предлагам име като "паранормално'' или "паранормални явления" - нещо от сорта, вие сте модератори - вие ПРЕЦЕНЕТЕ...
Бъдете християни и само заради това, че не ви харесва някой, не си затваряйте очите за истината и изкривяването на истината; което си е чиста проба лъжа - тоест - че Ванга била секта!...
kipiberbatov

Мнениеот kipiberbatov » нед дек 20, 2009 4:06 pm

1. Змиянац, личи си, че не си православна, след като пишеш католическо-протестантското име Исус, а не православното Иисус.
2. Личи си, че си малко като кон с капаци, след като ни убеждаваш, че Ванга е проповядвала Христос, като тя най-нагло и ясно, че Осмият (Петър Дънов), е месията.
3. Моля те не пиши повече...
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » нед дек 20, 2009 6:04 pm

Последна промяна от zmianatz на нед дек 20, 2009 6:14 pm, променено общо 1 път.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед дек 20, 2009 6:13 pm

каква секта , че не разбрах?
Ванга си чиста Лъжепророчица , нищо повече , обладана от демони и зли духове.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » нед дек 20, 2009 6:16 pm

Върни се в “секти и култове”