Ванга и храм св. Петка

теми за общности от сектантски тип
ven4e
Потребител

Re: Ванга и храм св. Петка

Мнениеот ven4e » вт ное 02, 2010 8:31 am

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » вт ное 02, 2010 12:47 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » вт ное 02, 2010 1:51 pm

sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » вт ное 02, 2010 9:44 pm

[quote="ven4e"]Значи приемам, че щом преминахме към хората, които изучават "занаят", сме решили въпроса със спонтанно придобити свръхестествени способности като Ванга и подобни и стана ясно, че ако бяха от Бога, нямаше да приемат нищо за дейността си, защото духоносните хора ясно са съзнавали, че не те самите лекуват, а вярата в Спасителя на идващите при тях. Тези пък, които си плащат порядъчно (студентите медици също плащат вече), за да придобият ясновидство и лечителство, трябва да са наясно, че ако все пак си постигнат целта, придобиват способности, а не дарби. Някои гурута и свамита твърдят, че действат с чужда сила, други си въобразяват, че тяхното голямо Аз е постигнало това и се превъзнасят, но никой от тях не говори и думичка за вяра в Бог, ако изобщо стане въпрос за вяра, тя е към извършителя на чудото. За да обобщим, можем да кажем, че всички, които действат с външна сила, но не посочват като неин източник вярата в Христос, я получават от противниковата страна, а ако е възможно да се постигнат с упражнения такива способности, то методологията и технологията на обучение трябва да подлежи на обяснение и да се каже на хората, имам предвид неокултната нетрадиционна медицина в противовес на знахари и баячки, които не помислят дори да дадат сведения за произхода на причудливите си, но действени според тях практики.

Ако имаш способности, трябва ли са приемаш пари, за да ги прилагаш?
От твоите писания не ми стана ясно.
За второто подчертано- има толкова литература с обяснения, че да ти се завие свят от четене...
Ама естествено православието забранява да се чете точно тази книжнина, затова няма начин да споря с теб...
И пак не ми отговори-лекарите от коя група са: от тези, които лекуват със Свети Дух или от "даруваните" от Сатаната... И защо те имат право да взимат пари за труда си( и всички хора са принудени да ходят при тях!), а така наречените екстрасенси нямат това право?
И това, което съм чела за Ванга, е, че тя е била на държавна заплата(фиксирана!), а таксите от хората са отивали в бюджета. С какво е по- долу от лекарите по Тошово време(също на държавна заплата). И тя не е лекувала, а е казвала на хората какво да направят(те самите), за да се оправят .
Пращала ги е при лекарите, които могат да ги излекуват, пророкувала е какво ще стане с даден проблем, но не е махала с ръце и не е мърморила над тях разни абракадабри, за да ги излекува.
НЕ Е ЛЕЧИТЕЛКА, А ПРОРОЧИЦА.
Наистина очаквам да ми дадеш ясен отговор, а не цитати от Завета, който всички сме чели, и в който няма и една дума за лекарите, взимащи пари...
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » вт ное 02, 2010 10:10 pm

Лекарите и зъболекарите е редно да взимат пари (не и подкупи), защото са си постигнали знанията и уменията с къртовски труд и понякога не по-малко усилия прилагат през цялата си практика. Те може и би трябвало да имат призвание, но това не е Божи дар на лечителство, още по-малко дяволски дар на излекуване на тялото за сметка на душата. Екстрасенсите дали да взимат пари...по-скоро трябва да дават пари на хората, които са пострадали от отношенията си с тях. Ясновидството на Ванга, както и на последователките й-пророчици, мисля вече ясно казах от какъв произход е. Пророчествата й от полза за хората (защото не всички са такива, понякога разбира се е грешала) са само маскировка, за да се приемат и останалите й учения и пророчества, които са лъжа. Напълно е възможно обаче тя да си е вярвала и най-вероятно ги е изричала с идеята, че върши добро на човечеството.
sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » вт ное 02, 2010 10:26 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » вт ное 02, 2010 10:40 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » вт ное 02, 2010 10:46 pm

Последна промяна от Радослав на вт ное 02, 2010 10:47 pm, променено общо 1 път.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » вт ное 02, 2010 10:47 pm

sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » вт ное 02, 2010 10:50 pm

Нека първо Венче да сподели за "религията", която Ванга е проповядвала на атеистите...
Книгата май беше от нейната племенница. Чела съм я преди доста време, не мога да цитирам точно.
sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » вт ное 02, 2010 10:52 pm

А аз искам да знам къде лекарите благовествуват и не се ли молят на Мамон?
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » вт ное 02, 2010 10:57 pm

Ти под лекари психиатри ли разбираш :D За някои от тях е известно, че лекуват нещо, в чието съществуване не вярват ;) Всички освен тях лекуват тялото - не с Божия дарба (но понякога - с Божия помощ), не и с дяволска - а с помощта на медикаменти или иначе казано, с дарове на природата (естествени или изкуствени) - в това няма нищо осъдително, както няма осъдително и във всяка наука, която се използва за добро. Еволюция изучаваме всички, но това не ни пречи да се молим на Господ - така и от лекар до лекар има разлика, има и вярващи лекари, включително психиатри.
Сега е твой ред - да отговориш на Радо :)
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » вт ное 02, 2010 11:15 pm

sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » вт ное 02, 2010 11:17 pm

Има руски сайт за екстрасенси, които лекуват, развалят магии и други такива. Там подробно е обяснен редът на действие: молитва за пречистване, Исусовата молитва, молитва за помощ от определен светец(различен за различните случаи), следва сеансът, по време на който пак се четат молитви(помня само:Боже, свети, Боже крепкий...), след края на сеанса пак се чете молитва за пречистване. Освен това се спазва строг пост при по- тежки болести(от лечителя!), палят се свещи в църквата на дадени светци(когато се споменават в молитвите).
Там четох как се сваля проклятие, например.
Венче, споменах психиатрите само заради куриоза "психе"- душа, откъдето идва и професията им.
Ако ти като истински вярваща жена ходиш на лекар, значи Бог е пожелал да не бъдеш здрава както е редно за праведните. Извода си направи сама.
Аз пия само аспирин, когато съм изстинала. На мен не ми се ще да си оставя живота в ръцете на който и да е лекар, когато Бог ми е дал добро здраве, за което му благодаря често. За мен болестите са изпитание на вярата и наказание за грехове, затова лекарите не могат да те спасят, а само да те "закърпят", докато се осъзнаеш и спреш да грешиш.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » вт ное 02, 2010 11:29 pm

Върни се в “секти и култове”