Масонството–или идването на Антихрист.......

теми за общности от сектантски тип
Aether
Потребител

Re: МАСОНСТВОТО–ИЛИ ИДВАНЕТО НА АНТИХРИСТА.......

Мнениеот Aether » чет сеп 16, 2010 10:58 am

Чети тука, в момента в който видях, че в това клипче тоз пич ми разправя, че окото било, око на луцифер, се отказах да го гледам :lol: , поредната спекулация...

http://en.wikipedia.org/wiki/Eye_of_Providence\

Това око го има в доста религии, в христянството символизира тройцата...

След майна си райна масоните почват да го ползват и разни лайци му лепват демонски щуротии...
А колкото до шоуто, това значи сигурно, че трябва да забраним всички филми показващи магии, ритуали и ала бала, и всички филми на ужасите дето стават от гроба или правят разни черни магии....
Нова
Потребител

Мнениеот Нова » пон мар 28, 2011 8:11 pm

Aether написа:Чети тука, в момента в който видях, че в това клипче тоз пич ми разправя, че окото било, око на луцифер, се отказах да го гледам :lol: , поредната спекулация...

След майна си райна масоните почват да го ползват и разни лайци му лепват демонски щуротии...
А колкото до шоуто, това значи сигурно, че трябва да забраним всички филми показващи магии, ритуали и ала бала, и всички филми на ужасите дето стават от гроба или правят разни черни магии....

Ако имах власт, аз щях да ги забраня. Всъщност тези неща са забранени в Библията. Ти имаш ли представа как ти действат тези неща, като ги гледаш и слушаш? Ако имаше, нямаше да припариш до тях. НИКОГА!
Потребителски аватар
Поля
Потребител

Мнениеот Поля » вт мар 29, 2011 9:39 am

Нова написа:
Aether написа:Чети тука, в момента в който видях, че в това клипче тоз пич ми разправя, че окото било, око на луцифер, се отказах да го гледам :lol: , поредната спекулация...

Ако имах власт, аз щях да ги забраня. Всъщност тези неща са забранени в Библията. Ти имаш ли представа как ти действат тези неща, като ги гледаш и слушаш? Ако имаше, нямаше да припариш до тях. НИКОГА!

Напълно съм съгласна. На света има мног неща, които са направени да се харесват на хората. Само, че не всичко, което ти харесва и ти прави кеф, е правилно и добро. Музиката е едно от нещата направени за резделение и контрол на по младите. Има хора, които няма да те зачетат за човек ако не слушаш тяхната музика. Всичко е с цел да се отдалечиш от истината. Насаждат ти свят, в който религията е една отдавна изтъркана приказка и ти се смеят навсичко отгоре. Аз съм на 24, когато споменах на хората, които познавам, че ходя на църква, никакъв положителен отговор не срещнах. Тези музики и телевизии трябва да изчезнат, промиват мозъци.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » вт мар 29, 2011 11:48 am

Нова написа:

М-дааа... действа си. Само, че виж сега Нова, Библията не е книга за четене , като романче или разказче. Библията е учебник по Чиста идеалистична философия. Сиреч , не е книга за всеки.
Ми като ти действат разни филми и прочие неща, не ги гледай. Защо да не ги гледат хора, които могат да издържат психически на нещата, които се показват. За здравите психически хора, тези филми са просто помощно пособие и онагледяване на определени неща. Като си психически слаба, къде си тръгнала да бъркаш в кошера с оси!? wink: Пък после ревеш, че те ожилили. В кошера с оси могат да бъркат само хора, които знаят, как да се предпазват от жилото на осите и после няма да реват, че ги ожилили. Сиреч хора поели риска, като сбъркат, да си носят последствията и да не циврят, че друг е им виновен.
Пък колкото до Антихриста, много .... страшно много невежи хора има по този Свят. Антихриста си е съществувал още преди много епохи.... и сега си съществува. Това, че огромната публика не може да го познае кой е и какви са му реалните характеристики, то си е нещо съвсем друго. Пише си го много точно в Библията и ... в Откровението на Йоан. Виж, обаче точното тълкуването, наистина не е за лаици. Защото самата Библия не е за лаици. За да се тълкува правилно, се иска огромна подготовка и познание. Не го търсете това нещо по форумите. :angel:
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » вт мар 29, 2011 12:35 pm

ivanb63 написа:Пък колкото до Антихриста, много .... страшно много невежи хора има по този Свят. Антихриста си е съществувал още преди много епохи.... и сега си съществува. Това, че огромната публика не може да го познае кой е и какви са му реалните характеристики, то си е нещо съвсем друго. Пише си го много точно в Библията и ... в Откровението на Йоан. Виж, обаче точното тълкуването, наистина не е за лаици. Защото самата Библия не е за лаици. За да се тълкува правилно, се иска огромна подготовка и познание. Не го търсете това нещо по форумите. :angel:

Ние знаем, че Бог ще го хвърли в ада. И това ни е достатъчно да знаем за него. Лошо е, че узнаваме и друго, което не бихме искали да знаем. Че ставаме свидетели на това как грабва себеподобни и ги отнася със себе си като куцо пиле – домат!
Но може и да е добре, че го узнаваме, за да се молим по-усърдно на Бога, да ни спаси от тая напаст. И да благодарим, защото тариката – на хитрягите мозъците проми. Божие чудо е, че някои от по-наивните – оцеляха! Божие чудо!
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт мар 29, 2011 2:44 pm

ivanb63 написа:Само, че виж сега Нова, Библията не е книга за четене , като романче или разказче. Библията е учебник по Чиста идеалистична философия. Сиреч , не е книга за всеки.

Библията не е наука, че да не е книга за всеки. Библията именно я разбират угнетените; хората, които имат нужда от помощ; жадните за справедливост, правда и смирение; съкрушените; плачещите - и търсещите любов (т.е. Любовта Божия).

Бог я даде на всички. Така че тя трябва от всички да се чете. Но не всеки умее (във всеки един момент) да я тълкува. Трябва да се чете - но не да се тълкува от всички :!:

Може дълго време да не разбираш някой цитат и стих - това е защото гледаш плътски и "мъдро". В един момент - когато сърцето ти е разтворено за Божията Любов - разбираш в пълнота пасажа! :|

Ис.61:1 -"Духът на Господа Иеова е на Мене; защото Ме е помазал да благовествувам на кротките. Пратил Ме е да превържа сърце- съкрушените; да проглася освобождение на пленниците, и отваряне затвора на вързаните."

Йоана 8:32 –“И ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.”
Акирк
Потребител

Мнениеот Акирк » вт мар 29, 2011 3:33 pm

Антихриста е носител на днешната култура, която е точно сложена и наместена в рамката наречена живот. Най-глупаво е да даваме оценки и "обективна" представа за нещо, с което само си мислимм, че сме запознати и познаваме добре. Друг път, самото настойчиво егойстично търсене и тълкуване на Библията или каквото и да е, може да ни подведе. Може да ни подведе мисленето, че сме разбрали всичко и сме на крачка от съвършеството. Нашите нрави и поведение са ключовете към Антихриста или Бог. За себе си ще кажа, че съм и циврил, и хитрувал, и само благодарение на Бога съм жив. Отричането е опсен враг, ако се опитваш да бъдеш християнин, съгласието със злото също. Става нещо като две страни на лист хартия.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » вт мар 29, 2011 4:16 pm

Акирк написа:Антихриста е носител на днешната култура, която е точно сложена и наместена в рамката наречена живот.

Може и да е носител и да е свързан с днешната култура, но може и да не е. Но със сигурност е свързан с лукавството. Хората с такъв нрав св. Василии Велики нарича вълци в овчи кожи. Ето какво казва той още: "Бягай навсякъде от лукавия и многоличен нрав, домогвай се до истината, искреността и простотата....Праведникът не е лукав; той е като Иакова(Бит.25,27)".
Акирк
Потребител

Мнениеот Акирк » вт мар 29, 2011 5:48 pm

Културата може да се моделира и налага по много начини, В единствено и множествено число. За себе си ще кажа, че съм хитрец, защото обвинявам другите, когато и както ми е изгодно. А от компа ми става гадно и изчезва естествената красота, която е най-хубавото нещо в човека и не само се вижда, но се и чувства.
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » вт мар 29, 2011 8:38 pm

Идеята, че едва ли не на масоните се дължи цялото световно нещастие е абсурдна. Типичен пример, в който сме готови да прехвърлим вината за нашите действия или бездействия на някакъв гаден всевиждащ дявол и по този начин да реабилитираме собствените си грешки. Същото е с лошите врачки, масони, илюминати и т.н. Те са силни, не защото по принцип са силни, а защото другите сме слаби, наивни. Вината за това си е наша.
Нова
Потребител

Мнениеот Нова » вт апр 05, 2011 7:45 pm

ivanb63 написа:
Нова написа:Ако имах власт, аз щях да ги забраня. Всъщност тези неща са забранени в Библията. Ти имаш ли представа как ти действат тези неща, като ги гледаш и слушаш? Ако имаше, нямаше да припариш до тях. НИКОГА!

М-дааа... действа си. Само, че виж сега Нова, Библията не е книга за четене , като романче или разказче. Библията е учебник по Чиста идеалистична философия. Сиреч , не е книга за всеки.
Ми като ти действат разни филми и прочие неща, не ги гледай. Защо да не ги гледат хора, които могат да издържат психически на нещата, които се показват. За здравите психически хора, тези филми са просто помощно пособие и онагледяване на определени неща. Като си психически слаба, къде си тръгнала да бъркаш в кошера с оси!? wink: Пък после ревеш, че те ожилили. В кошера с оси могат да бъркат само хора, които знаят, как да се предпазват от жилото на осите и после няма да реват, че ги ожилили. Сиреч хора поели риска, като сбъркат, да си носят последствията и да не циврят, че друг е им виновен.
Пък колкото до Антихриста, много .... страшно много невежи хора има по този Свят. Антихриста си е съществувал още преди много епохи.... и сега си съществува. Това, че огромната публика не може да го познае кой е и какви са му реалните характеристики, то си е нещо съвсем друго. Пише си го много точно в Библията и ... в Откровението на Йоан. Виж, обаче точното тълкуването, наистина не е за лаици. Защото самата Библия не е за лаици. За да се тълкува правилно, се иска огромна подготовка и познание. Не го търсете това нещо по форумите. :angel:

Прятелю /надявам се ще ми разрешиш така да те наричам/, Библията е Божие откровение, дадено на ВСИЧКИ хора. Поне така пише в нея. Вярно е, че не е лесно всичко и веднага в нея да се разбере. Ти твърдиш, че си напред с материала. Много хубаво! Дано само е вярно, а не да се заблуждаваш и изпадаш в греха на гордостта! Аз не съм толкова напред в материала, но доколкото Господ ми е дал ум и сили, разбирам, че трябва да се пазя с негова помощ от врага му и моя врага и аз се опитвам. Доколко успешно Той знае, но Той знае, че това е най-горещото ми желание и аз вярвам, че Той не ме е оставил и няма да ме остави.

Що се отнася до телевизията и въздействието на тези неща.
Има едно социологическо изследване, което чух да цитират, относно връзката между социалния статус на индивидите и наличието на телевизор и ползването му в личния живот. Знаеш ли какво интересно нещо се е оказало? Че колкото по-високо в човешката йерархия е даден индивид, толкова по-малко телевизионни апарати притежава и толкова по-малко телевизия гледа. Най-високопоставените ИЗОБЩО НЯМАТ и НЕ ГЛЕДАТ ТЕЛЕВИЗИЯ.
Знаеш ли защо?

Защото, за разлика от тебе, са наясно, че не е възможно НАПЪЛНО да избегнат въздействието на това, което гледат. А са наясно, защото те плащат да се показва по телевизията това, което се показва.

А ти се мисли за много силен и недосегаем, щом ти харесва, но това не е добро за тебе!

"Пък после ревеш, че те ожилили. В кошера с оси могат да бъркат само хора, които знаят, как да се предпазват от жилото на осите и после няма да реват, че ги ожилили. Сиреч хора поели риска, като сбъркат, да си носят последствията и да не циврят, че друг е им виновен."

Кой и къде е циврил? :shock:
Нова
Потребител

Мнениеот Нова » вт апр 05, 2011 7:46 pm

to6ominator написа:Идеята, че едва ли не на масоните се дължи цялото световно нещастие е абсурдна.

Не на масоните, а на началника им се дължи цялото световно нещастие.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » ср апр 06, 2011 7:42 am

Нова,
пак се изметна темата на разговор.
Някъде да съм казвал, че съм напред с материала?
Говориш точно като един диктатор ( без да казвам, че си). Пък разновидностите на диктаторите ... бол ( много). Значи нещото което ти пречи е разнообразието, така ли? Толкова ли нямаш сили да се самостопираш, като правиш, извършваш там някаква работа, дейност? Било то четене на книга, гледане на телевизия, слушане на радио и каквото друго се сетиш. Защо например ти като нямаш автоспирачка ( самоконтрол), трябва да налагаш табу и за другите хора? И то в средствата за информация. За това ставаше въпрос. Защо трябва да го правиш толкова сложно ? Като ти въздейства нещо лошо на тебе - ми не го прави. Ти като не обичаш криминалета и аз ли да не ги гледам ..... например??? Аз пък не понасям мелодрамите и като почнат и връткам на съседния канал или излизам на разходка.
Другото е, че темата е за антихриста.
Коментирай него, не мене.

------------------
апропо.... от бързане си объркала чак цитатите. Твоята мисъл си я сложила в карето уж аз съм го казал, а моите думи си ги постнала ей така свободнички, като излезнали от твоята уста. Може би от бързане си объркала съдържанието на цитатите?
Виж, поправи се, моля ти се!
Нова
Потребител

Мнениеот Нова » ср апр 06, 2011 11:42 am

ivanb63 написа:Нова,
пак се изметна темата на разговор.
Някъде да съм казвал, че съм напред с материала?
Говориш точно като един диктатор ( без да казвам, че си). Пък разновидностите на диктаторите ... бол ( много). Значи нещото което ти пречи е разнообразието, така ли? Толкова ли нямаш сили да се самостопираш, като правиш, извършваш там някаква работа, дейност? Било то четене на книга, гледане на телевизия, слушане на радио и каквото друго се сетиш. Защо например ти като нямаш автоспирачка ( самоконтрол), трябва да налагаш табу и за другите хора? И то в средствата за информация. За това ставаше въпрос. Защо трябва да го правиш толкова сложно ? Като ти въздейства нещо лошо на тебе - ми не го прави. Ти като не обичаш криминалета и аз ли да не ги гледам ..... например??? Аз пък не понасям мелодрамите и като почнат и връткам на съседния канал или излизам на разходка.
Другото е, че темата е за антихриста.
Коментирай него, не мене.

------------------
апропо.... от бързане си объркала чак цитатите. Твоята мисъл си я сложила в карето уж аз съм го казал, а моите думи си ги постнала ей така свободнички, като излезнали от твоята уста. Може би от бързане си объркала съдържанието на цитатите?
Виж, поправи се, моля ти се!

Нищо не се изметнало. Въпросът беше, че тези неща действат негативно на ВСЕКИ, който ги гледа и не е лошо да има някакъв филтър и предел на слизането надолу в простотиите. Все пак и деца гледат и майките им не винаги могат да са до тях, и психически лабилни, както ти сам каза и т.н.

А иначе аз съм си решила въпроса отдавна. Телевизия с изключения на 1-2 предавания НЕ ГЛЕДАМ. Просто това, което се излъчва от нея или ми е абсолютно безинтересно, или прекалено пошло, или направо отвратително. Каквото ми трябва си го намирам в интернет. Аз търся. Не те да ми задават какво ще гледам, как ще мисля и на какво да обърна внимание, т.е. да ми задават дневния ред.

За цитатите, извинявай! Стана без да искам. По-нагоре нали се вижда кой какво е казал? Никой няма да се обърка. Просто, като започна да пиша , щом свършат редовете на предварително отвореното поле, екранът започва при всяка буква да се връща на първия ред и при това неспирно подскачане, пиша почти насляпо.

! Съобщение от: "ТодорК"
Оправих го цитата - в смисъл сложих коректното име. Ако си искала да цитираш нещо друго - това вече няма как да знам.

Върни се в “секти и култове”