Въпрос за един символ

теми за общности от сектантски тип
Preslav
Потребител

Въпрос за един символ

Мнениеот Preslav » пет авг 13, 2010 11:27 pm

Здравейте, по - долу съм сложил линк към снимка на един символ, той е от обложката на една група. Интересува ме има ли някакво религиозно значение? Самият символ, не художествено добавените неща. Не знаех къде да сложа темата и затова пиша тук. Предварително благодаря за информацията!

http://i129.photobucket.com/albums/p206 ... ost_cr.jpg
sluntce
Потребител

Re: Въпрос за един символ

Мнениеот sluntce » нед авг 15, 2010 9:08 pm

Според мен това могат да ти го разяснят окултисти, занимаващи се с черна магия. Пробвай в окултните сайтове.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пон авг 16, 2010 4:31 pm

Виждам във символа няколко други символи - този на исляма, например. Прилича ми на символ на метъл-група или нещо подобно, защото там по средата има нещо, наподобяващо череп. А и тези шипове по края, никак не ми харесват, честно...Тревожен символ...
Dante
Потребител

Мнениеот Dante » вт авг 17, 2010 12:08 am

Хептаграмата е древен сакрален символ. 7 е свещено число. 7 е вложено във всичко. Като се започне от пространството - има 3 дименсии /дължина, широчина и височина/, приложими за 4 геометрични граници - точка, линия, повърхнина и тяло. Монохроматичните цветове от видимия спектър са 7 /червен, оранжев, жълт, зелен, синьозелен, син, виолетов/, 7 основни музикални тона /до, ре, ми, фа, сол, ла, си/, 7 характеристики на тялото /5 сетива - зрение, слух, вкус, обоняние, осезание, плюс говор и репродуктивна способност/, 7 ясно изразени телесни зони - глава, шия, торс, два крака и две ръце или глава, гръден кош, корем, два крака и две ръце, 7 са вътрешните органи /стомах, черен дроб, сърце, бял дроб, далак и два бъбрека/, на главата има 7 отверстия - две очи, две уши, две ноздри, уста, 7 движения /нагоре, надолу, наляво, надясно, напред, назад, кръгово, т. е. транслация и ротация/, 7 изходни продукта /сълзи от очите, сопол от ноздрите, слюнка от устата, сперма, течни и твърди екскременти и пот/...
Окултизъм /Вавилонска звезда, Магическа звезда/, паганизъм /7 свещени небесни тела, бронзова розета от Плиска, 7 дни в седмицата/, масонство /стълба на кадоша/, юдейство /менора, по 7 чисти животни в ковчега с Ной, 7 дни на Сътворението, 7 вида ангели, 7 имена на ада, 7 скрити неща от човек/, християнство /7 смъртни гряха, 7 дара на Светия Дух, 7 църкви, 7 ангела, 7 светилника, 7 главни светци/...
Preslav
Потребител

Мнениеот Preslav » вт авг 17, 2010 12:16 am

да, сега вече успях да намеря нещо по - автентично

http://metron.hit.bg/sedmornost_clip_image002_0011.jpg
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » вт авг 17, 2010 12:28 am

Dante написа:Хептаграмата е древен сакрален символ. 7 е свещено число. 7 е вложено във всичко. Като се започне от пространството - има 3 дименсии /дължина, широчина и височина/, приложими за 4 геометрични граници - точка, линия, повърхнина и тяло. Монохроматичните цветове от видимия спектър са 7 /червен, оранжев, жълт, зелен, синьозелен, син, виолетов/, 7 основни музикални тона /до, ре, ми, фа, сол, ла, си/, 7 характеристики на тялото /5 сетива - зрение, слух, вкус, обоняние, осезание, плюс говор и репродуктивна способност/, 7 ясно изразени телесни зони - глава, шия, торс, два крака и две ръце или глава, гръден кош, корем, два крака и две ръце, 7 са вътрешните органи /стомах, черен дроб, сърце, бял дроб, далак и два бъбрека/, на главата има 7 отверстия - две очи, две уши, две ноздри, уста, 7 движения /нагоре, надолу, наляво, надясно, напред, назад, кръгово, т. е. транслация и ротация/, 7 изходни продукта /сълзи от очите, сопол от ноздрите, слюнка от устата, сперма, течни и твърди екскременти и пот/...
Окултизъм /Вавилонска звезда, Магическа звезда/, паганизъм /7 свещени небесни тела, бронзова розета от Плиска, 7 дни в седмицата/, масонство /стълба на кадоша/, юдейство /менора, по 7 чисти животни в ковчега с Ной, 7 дни на Сътворението, 7 вида ангели, 7 имена на ада, 7 скрити неща от човек/, християнство /7 смъртни гряха, 7 дара на Светия Дух, 7 църкви, 7 ангела, 7 светилника, 7 главни светци/...

Още седмици в тази връзка.
7 са и предметите на масата ми – 2 кена от бира, 1 саксия, 3 рекламни брошури и 1 мобилен телефон. :lol: :mrgreen:
На всичкото отгоре, едното разклонение на растението от саксията има 3 листа – по принцип са 7, но сега са се е развили 3 и чакам в бъдеще още 4. :mrgreen:
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » ср авг 18, 2010 4:42 pm

Радослав написа:7 са и предметите на масата ми – 2 кена от бира, 1 саксия, 3 рекламни брошури и 1 мобилен телефон. :lol: :mrgreen:
На всичкото отгоре, едното разклонение на растението от саксията има 3 листа – по принцип са 7, но сега са се е развили 3 и чакам в бъдеще още 4. :mrgreen:

:D :D
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср авг 18, 2010 8:34 pm

Preslav написа:Интересува ме има ли някакво религиозно значение?

сатанинска работа. но пък е идеален за ученията с калашников.

Върни се в “секти и култове”