Сектите – начин на въздействие

теми за общности от сектантски тип
Къстин
Потребител

Re: Сектите – начин на въздействие

Мнениеот Къстин » нед май 08, 2011 7:19 am

Рефаб, как ти се струва дали е хубаво да си злото от фантазиите на велики спасители и страхливци. Да полудееш, да заекваш, а те да си играят игри, сигурно като голям балък съм го взел малко вътрешно. Затова нека обяснят какво ми не е в ред, за да работя по него. Не да се крият и показват лицемерна любов и да насъскват кучета срещу мен. Това християнско ли е? Нека тоя спасител обясни защо не смееше да ме погледне в очите, защо не смееше да вдигне телефона и защо му се искаше да съм по далеч от енорията му?
refab
Потребител

Мнениеот refab » нед май 08, 2011 1:50 pm

Къстин
Потребител

Мнениеот Къстин » нед май 08, 2011 2:34 pm

Фотакиев може и да не е лош човек, както и една част от енорията му, но защо ме правят на луд? Нека кажат дали е приятно.
stoian11
Потребител

Мнениеот stoian11 » нед май 08, 2011 2:37 pm

Кастине спокйно можеш да доидеш в моята енория щом се чустваш изгонен тук няма да те изгонят.
Къстин
Потребител

Мнениеот Къстин » нед май 08, 2011 5:35 pm

Стоян11, благодаря. Никой не ме е гонил, да ме изгони, просто не ме харесват. Дори напротив многократно съм канен нищо, че не ме харесват. Не харесват мутрата, евангелиста, старостилеца, лудият, чудовището и какъв ли още не ме изкарват. Представи си, ако пък и взема да харесвам некоя жена от тази енория, леле каква злоба и превъзпитание ще е тогава, мани, мани. Да не приказваме. Вижте какво е приятелството и истинската любов на превъзпитателите какви неща върши с хората.
refab
Потребител

Мнениеот refab » нед май 08, 2011 5:53 pm

Къстин
Потребител

Мнениеот Къстин » нед май 08, 2011 5:55 pm

Стояне, знаете ли колко е хубаво, когато се служи на смес от църковнославянски и български, и не с автоматично изпяване и изговаряне на думите. Влагайки частица от себе си, от сърцето си, знаете ли колко е хубаво и приятно за гледане и слушане. Много ми харесва. Няма да ми хареса, ако в олтара се разправят смешки и кохавели. Нали службата на Бог е в делата ни(вижте мойте и се сещайте какъв съм) , а не само с думи и език.
Рефаб, благодаря ти, донякаде си прав, но и не си. Грешката е моя, преди всичко друго. И цитатът е много точен!
Къстин
Потребител

Мнениеот Къстин » нед май 08, 2011 6:22 pm

Грешката, че е моя, моя е. Даже и продължавам да греша. Но нека сега поповете да кажат нещо и да се защитят, приятно ли им е? Не си фантазирам, а казвам каквото си мисля. Предполагам Отеца заради превъзпитанието не смееше да ме погледне в очите. Чудно ми е сега, ако отида как ще реагира тамошната енория папагали. Не са всички папагали, а и е нормално, защото всеки жадува за поглед в отвъд материята и да бъде част от доброто. Но понякога изпускаме границата на реалността и правим грешка. Ако имаме истински приятели добре е, ще ни посъветват, ще ни се поскарат, но ако околните са лицемери и искат да се оправдаят с теб, защото са страхливци, а ти не си светец, тогава става панайрославна селскобабаитска седенка „Само да ми паднеш" „Ела ми тука бе комплексар"
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » нед май 08, 2011 7:12 pm

Къстин
Потребител

Мнениеот Къстин » нед май 08, 2011 7:39 pm

Йойо, а на теб подигравал ли ти се е свещеник, докато се изповядваш, заекваш и си обезумял, защото не се чувстваш нормален. В тази енория е така, това съм видял и усетил на гърба си. Само да им падна и ... шат на патката главата. Изобщо не си внушавам. А говорят за любов и ще кажат, че това го вършат в името на любовта. Бих казал в името на любовтттттттта, докато свършат патроните.
Няма от какво да ме е страх. Не е приятно да си играят с теб, а още по-неприятно е само да го повтарям, като желая да се оправдая. Обаче вече съм откачил, омръзнало ми е от приятели, който веднага зад гърба ми започват да ме оценяват и ... Страх ме в случая от спасителите и папагалите, който само чакат знак и ще скочат да ме смачкат, докато им се доверявам, или ще ме понесът на ръце, защото съм ангел небесен. Прекалявам много, но от години си живея в такава хармония.
Последна промяна от Къстин на нед май 08, 2011 8:11 pm, променено общо 1 път.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » нед май 08, 2011 8:06 pm

Смени свещеника Къстин.А може да ти се е сторило, че има такова отношение и да си самонавил до дупка от гордост, че не са оценили по достойнство духовните ти терзания. Може и той в момента да не е реагирал напълно адекватно, поради някаква причина. На мен ми се случи в младежките години да не изслушам с необходимото настроение една трагична история, защото си мислех за други неща, когато ми я разказваха и направо видях и усетих колко дълбоко се засегна човека, и колко конфузна бе ситуацията по моя вина. Но стават такива работи в живота. Никой не е идеален.
При друг свещеник може да имаш повече късмет. И да забравиш тая история, която много ти вреди.
Къстин
Потребител

Мнениеот Къстин » нед май 08, 2011 8:14 pm

Не изпитвам нужда и не искам да ме оценяват. Найстина, трябва да забравя историята. Напълно си права.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » нед май 08, 2011 8:32 pm

Къстин
Потребител

Мнениеот Къстин » нед май 08, 2011 8:41 pm

Гадно е всякак, и без да ми правиш характеристика, и със да ми правиш характеристика. Кажи ми, когато ми се подиграват, докато търся помощ заради моментното ми състояния, тогава не се подиграват на мен, на моментното състояние го правят, нали? Виждаш ли сега къде са терзанията, не че ми пука, ама и аз съм човек искам сокче банан, както крещеше синът на един познат, докато ние се заливахме от смях.
Къстин
Потребител

Мнениеот Къстин » нед май 08, 2011 8:52 pm

Йойо, благодаря ти, че ми обръщаш внимание. Ще го запомня.

Върни се в “секти и култове”