Сектите – начин на въздействие

теми за общности от сектантски тип
ioio
Потребител

Re: Сектите – начин на въздействие

Мнениеот ioio » нед май 08, 2011 9:09 pm

Последна промяна от ioio на нед май 08, 2011 9:10 pm, променено общо 1 път.
Къстин
Потребител

Мнениеот Къстин » нед май 08, 2011 9:09 pm

Спирам всички мисли в тази насока. Спирам с участие и всичко, току що осъзнах нещо. Не, не искам да ми обръщаш внимание. Хем се бях побъркал, хем исках да ми обърнеш внимание и да се оправдая. Така става по-лесно и е хитро, дори и на полуподсъзнателно и съзнателно ниво. За десети път го премислям. Много се увличам и започвам да манипулирам истината. Не е, че не се побърквам само като си помисля за великите спасители. Защо трябва да си мисля?
Къстин
Потребител

Мнениеот Къстин » нед май 08, 2011 9:11 pm

КАЗВАЛ СЪМ ЧЕ ТЪРСЯ ПОМОЩ И АКО НЯКОЙ СПАСИТЕЛ ГО ОТРИЧА ПО ДОБРЕ ДА СТАНЕ ПОЛИТИК И ДА НАПУСНЕ ЦЪРКВАТА НЕ СИ ИЗМИСЛЯЙ
Търсех само съвет, подкрепа и приемане, не очаквах, че ще ме посрещнат с шутове, че вдигам щанги и съм злото от фантазиите им. Сега разбираш ли защо главният спасител не смееше да ме погледне в очите?
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » нед май 08, 2011 9:27 pm

Къстин
Потребител

Мнениеот Къстин » нед май 08, 2011 11:26 pm

Сега остава и някой велик спасител да ме утеши и да ми каже, че ме обича и ще съм щастлив и доволен. Нищо не казвам и нищо не искам. Но съм щастлив. И ми е много приятно, като си помисля за великите спасители и енорията им. Изпадам във възхищение и преклонение от делото им на подлост, игри и лицемерие. ЗНАМ ЧЕ МЕ ОБИЧАТЕ НО ТРЯБВА ДА СЪМ ПО-СЕРИОЗЕН И СМИСЛЕН. Това е животът, не може да имаме доверие на никого. Йойо, още веднъж ти благодаря! А дали вашето не е игра велика, като на велики спасители и ууууценители. А дали ти, Йойо, можеш да дадеш адекватна оценка без помощ от велик спасител. Затова не харесвам въпросната секта и нямам доверие на никого там. Този път вече оставям всичкото писане и ви желая да сте с Бог. Много съм изморен и объркан. Ако съм прибързал, сигурно е било от това. Ако се побърках, то си е от мен
Къстин
Потребител

Мнениеот Къстин » пон май 09, 2011 7:23 am

Йойо, вече се убедих, че Фотакиев, ти и останалита сте няколко нива над другите(аз съм няколко нива под другите) и обичате играта без правила, но изисквате от другите уважение, почит и да са съвършени като вас. Фотакиев искаше да става кмет, та му отива да лъже, има нюх към лъжата и измамата. Само да види некой спортуващ и несъвършен, стой и гледай какво става, другите попове и папагали са същите. Ако си ангел на ръце ще те носят. Ако си демон и чудовище ще те мачкат и налагат, защото искат да станеш съвършен, и това го вършат от любов. Не е вярно, че завиждат, там завист няма. Вие сте съвършени. Мислех, че не си като тях, но нещо много съм се лъгал и излъгал. Та взех, че се побърках. Акъл, какво да правиш!? Нямам намерение никой да вкарвам в концлагер за разлика от вас. Играете с доброто и увличате хората с желанието им да са част от доброто. Какво добро ми предлагате, освен подигравки и характеристика по фантазии и слухове. Това е моето мнение, но то не е меродавно, защото съм чудовище и не забравяй-няколко нива под вас съм. Можете да ме въртите всякак. Дали знаете всичко? Сигурно знаете всичко, няма как да е иначе. Там в енорията на православната секта интриги и лъжи не съм видял. Видях една обстановка на мир, любов и хармония, но като чудовище не ми хареса и развалих всичко.
Къстин
Потребител

Мнениеот Къстин » пон май 09, 2011 7:53 am

И Фотакиев го мислех за по-различен от енорията. Но, май поът ръководи енорията, а не тя него
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон май 09, 2011 11:05 am

Къстин
Потребител

Мнениеот Къстин » пон май 09, 2011 11:34 am

Няма как само аз да съм виновен. Не казвам, че нямам никаква вина, но не ми харесва играта ви и никога не ми е харесвала! Не ме изкарвайте чудовище, някой от спасителите поговори ли с мен, без да е предубеден или да се подиграва. Не си ли виждала как се подиграват, ей така, просто от съвършенство, и представи си, че търся помощ имено заради моментното ми състояние, а получавам подигравки и унижение. Нека сега да отговорят великите спасители, както ме изтипосваха с характеристики и сваляне на земята. Защо да вменявам вина? Кажи ми как да отида там, като характеристиката и присъдата вече са издадени. Няма как да кажа, че не съм точно чудовището от тези фантазии и характеристики. Не е съм невинен и виж какви глупости върша в името на егоизма и глупостта. Какво да правя? Ти не знаеш ли какво исках? Защо е пак играта? Защо пак ще ме правите на луд? Прекалих, но ако отношенито ви беше друго, можеше друго да бъде. Толкова мога и нямам доверие и желание да имам нещо общо с велики спасители, защото са пародия и се бият в гърдите как са назубрили богословието. И увличат хората към гибел и позиране.
Днес имам рожден ден, не съм зодия водолей.
Vital
Потребител

Мнениеот Vital » пон май 09, 2011 12:32 pm

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон май 09, 2011 12:34 pm

Къстин
Потребител

Мнениеот Къстин » пон май 09, 2011 10:49 pm

Йойо, отец Георги много ми помогна, когато трябваше, но после не се разбрахме. С другите свещеници никога не съм се разбирал или те не ме харесваха и не пропускаха случай да ме унижават, ей така, нали са съвършени. Съжалявам за всичко, с което съм обидил някои от вас. Може би, това, което е било, е станало за изкореняване на гордостта ми и житейски спомен за цял живот. Говоря за себе си. За вас незнам. Не ми се отдава да бъда лицемер и следователно не обичам да зубря. Разкътаването да 9-то коляно не ми харесва и не ми е любимо занимание. Тогава логично е и да не съм зубрач! Вие започнахте с играта. Интригите, игрите, обидите, въпросите със скрит замисъл и подобни глупости не владея, не използвам и не ме влекът. Много навътре бях взел всичко, но аз не съм съвършен и знаете откъде идвам. Затова търсех помощ, не бях турист. Може и да не ви харесвам, но искам да бъда обикновен човек. И мисля, че много се заблудих в някои преценки, за хората и живота. Още съм на мнение, че въпросната енория изповядва неосъзнато православно сектантсво. Не съдя, а само казвам. Идеални хора има ли? Можете да ми скачате вече, досега мълчахте, но мисля си, какво ли сте ми приготвили? Успиване, изяждане, изплюване... Характеристика на някой мой роднина? Или ще кажат някой, че съм спал с жената на приятел или подобна долна дивотия. Пък после, кой бил крив?
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон май 09, 2011 11:05 pm

Къстин
Потребител

Мнениеот Къстин » пон май 09, 2011 11:32 pm

Гледам трезво и говоря истинно. За теб не знам, но другите съм видял, че изпитват удовоствие от това да ми скачат... Водя си монолог. Великите спасители ми разправят, че нямало такива неща, измислям си и ми се струва. Да бе, точно така е. Обясни ми какво означава истинно.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон май 09, 2011 11:51 pm

Върни се в “секти и култове”