Известни ню ейдж джедаи

теми за общности от сектантски тип
small axe
Потребител

Известни ню ейдж джедаи

Мнениеот small axe » пет ное 18, 2011 6:30 pm

Хората със слаби нервни системи, или седящи на бюра да не гледат, понеже може, или да изпаднат в състояние на постоянно хилене, известно като - ухилена кома, или да изпадат от столовете си, свличащи се под бюрото, ако стоят на такова при което брадичката ви се удря в ръба и може неприятно да си сецнете врата.

И след тези невероятни джедайски умения на Бени- сакото, ето ви нещо за изграждане, или кой както му дойде:

хирохитококолунагитожаяооукакатттатамомомо хахахихихахахехехехихихахахиххааааахохохохохохххехеххохох

И да завършим с искрен призив!
Хора, които и да сте, ако сте фенове на горните джедаи, покайте се и помолете Бог да ви прости невежеството, че сте се подвели по тези поради които се хули Божието име сред невярващите. Бог и много милостив и дълготърпелив, той не желае да наказва, но преди всичко да благославя. Но, тези които упорстват в злото, Той ще накаже. Затова излезте и отделете се от тези дето поругават вярата и се мъчат да я опозорят и превърнат в посмешище, понеже няма много време.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: известни ню ейдж джедаи

Мнениеот Aurelia Felix » пет ное 18, 2011 7:28 pm

Радвам се, че е повдигната тази тема. Ню ейдж теченията, маскирани като християнство, се крият удобно зад протестантизма, но реално нямат нищо общо с него. На интересуващите се препоръчвам книгата "Игра с огъня" от Волфганг Бюне, протестант, където пише прелюбопитни неща за отношението на реалните протестанти към представящите се за такива ню ейджъри.
Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » пет ное 18, 2011 7:39 pm

Къде са корените на това харизматично шаманство ще научите от книгата ми за монтанизма, която се печата в момента.

:wave:
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет ное 18, 2011 7:41 pm

Преспанец
Потребител

Re: Известни ню ейдж джедаи

Мнениеот Преспанец » пет ное 18, 2011 8:24 pm

Извинявам се, но защо ню ейдж се нарича това?
Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » пет ное 18, 2011 9:46 pm

Christian Science e култ, създаден от една американка - Мери Бейкър Еди, която е под силното влияние на индуизма и будизма. Тя възприема света чисто пантеистично и смята, че човек като част от вселената или Бог боледува и умира само защото болестта и смъртта съществуват в неговото съзнание. Основното в този култ са т.нар. изцеления, но днес той все повече губи последователи.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » съб ное 19, 2011 12:04 am

Че са мошенници и фалшиви е ясно, но знаете ли кое ми прозвуча най-грозно от този тип практики, изключително обидно е да има служения като "Holy Ghost Enema"
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср ное 23, 2011 9:22 pm

Дейвид Уилкерсън: "Бени Хин богохулства", с превод на български:

Служител от екипа на Хин умира от злоупотреба с наркотици:
Асен
Потребител

Re: Аурелия

Мнениеот Асен » чет ное 24, 2011 7:36 am

off-topic:
------------

Аурелия, за толкова години не можахте ли да разберете със Смол, че трябва да говорите за Иисус на хората, за вашата Надежда, за да могат и те да Го познаят и приемат? А не непрекъснато да си уплътнявате времето с несериозни неща. Не можете ли да разберете и двамата, че по този начин нищо не допринасяте за вярата си? Не се ли замисляте дори за миг, какво биха си помислили хора, които влизайки във форума за първи път и видят този цирк, вероятно си казват:" Абе, и тия са като другите-само се хапят. ... С нищо не са по-различни от атеистите..." И колко години още трябва да изминат, за да узреете за тези неща?
А Смола даже беше писал, че администрира и християнки форум, някъде..... :think: И ако там се държи по подобен начин....какъв ли ще е този форум?

Размислете върху това, поне ти, като по-зряла. Чувствам се неудобно да ви пиша по такъв начин, ама това са хлапешки и банални постъпки. :?

Прочетете и книжлето .
:angel:
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет ное 24, 2011 11:12 am

Асене, за мен е изумително, как ти не можеш да проумееш, или се правиш, че не можеш,защо ти пишем подобни неща и защо отваряме подобни теми!
За какво християнство можем да говорим, когато, разни измамници се популяризират, в случаят от теб, или от който и да е. Естествено, че основен приоритет, на мен поне ще ми е, да посоча измамника. Ти искаш да оставим нещата така и да не казваме нищо. Асене, това е признак на малодушие. Ако смяташ, че Господ Иисус нямаше да посочи измамниците Хин, Хегин и Копланд, лъжеш се,не само щеше да ги посочи, ами ако бяха и в храма по негово време, щеше да ги изгони с бич.
Но ти, ако беше там тогава, сигурно щеше да идеш и да му кажеш "благо", недей Господи, не бива така, трябва да им говорим за любовта, да ги приемаме и прочие глупости. Та можеше и тебе да изгони барабар с тях.

Твоята облост е безсмислена и вредна, и докато търпиш подобни измамници и не само ги търпиш, но и удобряваш сатанинските им практики, то твоето християнство ще е едно смешно,розово и безполезно упражнение и най вече безплодно.
Относно моето администриране на форум/ за което споменах, поради упоритото нежелание на Макилиян тук да ми отговори на един резонен въпрос, нещо което аз му посочих, че не бих си позволил като админ/, та незнам какво го дъвчеш това, но в този въпросен форум подобни зли сатанински измамници като Хин, Хегин и Копланд не вървят. Сам си отговри защо :wave: !
А ако ти се появиш там някога и пускаш линкове с тяхни "творби" и излагации, то ще бъдеш предупреден, и ако продължиш, ще се превърнеш само в зрител.

а относно изказването ти, че трябвало да говорим на хората за нашата надежда.. Ами да, това и правим, ти си този дето пуска линкове със сатанински служители, и със книжки за проклятия, демони, дракони, гоблени и други глупости. Ако това е твоята надежда, то не е моята. Докато пускаш розовите си книжлета, ще четеш и писанията на опозицията на подобни писания. Аз не съм от групата на ония дето си седят уплашени на столчетата и с радост търпят някви типове да ги лъжат, грабят и превъзнасят, че и да ги бият със сакото си..
Чети си Галатяни 1 глава и ще видиш че подобни простаци е имало и в древноста, та Павел доста работа е имал.
refab
Потребител

Мнениеот refab » чет ное 24, 2011 11:42 am

Какви долнопробни хора са представени на клиповете, само!... Най-малкото - с какъв долнопробен стил!... На човек му идва прилог! цялата такава паплач да я ..........! :o :oops:
Асен
Потребител

Re: small axe

Мнениеот Асен » чет ное 24, 2011 11:59 am

:angel: Здравей, Смол! Знаеш ли колко много не обичам да водя безполезни спорове? И затова, в тази тема това ще ми е последното включване, независимо колко дълго ще продължи (или няма да продължи) тя. Оплюването на служители по подобен начин не подхожда за сериозните хора. Нормално, човек може да си вземе поука, може да предупреди за неща, които смята за опасни и вредни, но по такъв начин не се прави. И няма да бъде признак на малодушие ако се въздържате от укори към други братя във вярата. А за твоето администриране - необходима е ясна и трезва преценка, и познания, а не само емоционален порив и упорство. Така, както го прави и McIlian, тук. Споменавам името му, защото ти преди това го използва по-горе.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » чет ное 24, 2011 12:10 pm

Щом съществуват, значи обществото има нужда от тях. Когато достатъчно узрее само ще започне да отхвърля ненужното.

Но иначе първият клип е трепач. :)
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: small axe

Мнениеот Aurelia Felix » чет ное 24, 2011 12:13 pm

беба
Потребител

Мнениеот беба » пет ное 25, 2011 8:14 am

Леле направо ми се доплака. Вчрно, че Исус ни е предупредил да очакваме за подобни образи/и да се пазим от тях/, но тези направо ме шашнаха. Не мисля че има нормален човек, който да приема това поведение за Богоугодно и изобщо за смислено. Незнам, жалко е, че има токова заблудени хора, а уж познават писанията добре...

Обаче ми е любопитно как се постига този ефект :roll: Масова психоза ли е някаква, хората ли са отишли да си правят смях и се подават на щуротии или просто дявола им дава сили и власт на толкова хора.

Върни се в “секти и култове”