Известни ню ейдж джедаи

теми за общности от сектантски тип
Радослав
Модератор

Re: Известни ню ейдж джедаи

Мнениеот Радослав » пет ное 25, 2011 9:57 am

беба
Потребител

Мнениеот беба » пет ное 25, 2011 10:31 am

Това да, но аз например съм убедена как моята колежка /почитателка на подобни изяви/ би припаднала само като и помаха някой подобен, което значи че не само актьорите в зрелището имат подобни преживявания.

И само да попитам нещо, тези двамата господа са представители на Ню ейдж :?: правилно ли съм разбрала?
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет ное 25, 2011 11:25 am

Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » съб ное 26, 2011 9:50 pm

За харизматиците няма история, която да им служи за пример. Те имат живите примери на Хегин, Хин, Копланд ... Техните тълкувания на Писанието и практики са неразривно свързани с авторитета на тези личности. Затова събаряш ли техния авторитет, на харизматиците това изглежда посегателство срещу вярата и Писанието. Те свързват преживяванията си с Бог. Ако им покажеш че преживяванията им са фалшиви, за тях това звучи - Бог е нереален. За тях реалността на Бог е свързана с техните преживявания/чувства. Затова, когато се молят и не чувстват нищо, започват да се питат: "Къде е Бог?"

Бени Хин е един от авторитетите за харизматиците, който им дава сигурност в преживяванията и увереност че Бог е с тях, заради "силата', която се демонстрира. Те ще бранят авторитета на г-н Хин, независимо какво прави той, защото те всъщност бранят вярата си. Те приемат изобличенията, като сатанински атаки срещу "помазания" служител.
За тях няма значение вече, дали този "помазан служител ще говори глупости, за които да трябва публично да се покайва.
Няма значение дали пак този служител ще говори глупости - и пак да трябва публично да се покайва.
Няма значение, че изцеленият в службите на Хин не могат да се докажат.
Няма значение охолството в което Хин живее и лукса който демонстрира.
Няма значение дали в събранията на Хин хората ще се търкалят като обладани или смеят като ненормални.
За тях дори няма да има значение ако г-н Хин го хвана в извънбрачна афера в Рим.
За тях няма значение дори дали се развежда, но продължава публичното си служение.
За тях няма значение. Нашите думи за тях са сатанински атаки. А издънките на служителите - атаки на сатана срещу Божиите помазаници.

Не знам само дали докато си бранят "помазаниците" ще успеят да видят Истината.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед ное 27, 2011 10:49 am

Илиaна
Потребител

Мнениеот Илиaна » нед ное 27, 2011 2:33 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пон яну 30, 2012 9:13 pm

И за да не се забравя кои са днешните антихристи , понеже може лукаво да се измамят мнозина, връщам темата за "джедаите" в началото на страницата.

Гледайте добре клиповете, това са антихристи. Който ги защитава, като знае че това което правят като се хилят като идиоти, и налагат хората и мамят , вземат им парите и прочие, става мерзост пред Господа.!

Относно ДС митрополитите, не са се покаяли, понеже още си седят митрополити и нарушават собствените си правила, домогнали са се до сан, чрез светските власти. Това е дастатъчно. Това позори името на християните сред невярващите!

Независимо какви са по принадлежност, който използва вярата за гнусна печалба, или за постове и власт, горко му..
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон яну 30, 2012 10:30 pm

Действително в обществото, което е доста деморализирано, излизането на една иначе обществена тайна за духовниците-полковници по израза на покойния Радой Ралин, действа още по-деморализиращо. Но не разкриването на истината деморализира.
Ние като християни може и да не се влияем от чуждите грехове, но колко ли хора ще погинат далеч от Бога и вярата заради нечестието на църковните водачи?
Светла Ан
Потребител

Мнениеот Светла Ан » ср фев 01, 2012 10:19 am

„През 1994г. в Торонто се случи едно събитие, което прикова общественото внимание, привличайки вниманието на световните медии. Това бе така нар. благословия от Торонто, определена като върхова туристическа атракция за 1994г. Тази благословия била следствие от решението на Св.Дух да изпълни тълпите с неконтролируем смях. Мъже и жени не само рухвали на пода в пристъп на смях, но и пълзели, лаели като кучета, ровели земята и пръхтели като бикове, ръмжели и издавали всевъзможни животински звуци – поведение, което в православните страни дори днес се разглежда като знак за демонично обсебване.”
„Религиозният манталитет на съвременния човек е станал аморфен и смътен. Човекът днес е в състояние да се рови в книжарниците или да скита из World Wide Web, за да открие някаква религиозна идея или практика, която да привлече вниманието му – от източна до западна, от суфизъм до сатанизъм. Колкото повече данни складира той в главата си обаче, толкова по-смътен и труден за формулиране става неговия мироглед. В повечето случаи той няма да се идентифицира като последовател на „Нова епоха” или на дадена религия. Той има религиозни интереси в различни области, но всъщност вярва, че всичко е относително, т.е. „моите идеи работят за мен, твоите идеи работят за теб”. Той вярва във всичко едновременно, но в нищо, което би изисквало жертва от него.” И двата цитата са от книгата на иеромонах Серафим Роуз – Православието и религията на бъдещето.
Razkolnikov
Потребител

Мнениеот Razkolnikov » чет фев 02, 2012 7:45 pm

Формулирах нова научна хипотеза, относно поразяващия ефект на сакото на Бени Хин. Обяснението е просто: Бен Хин НИКОГА не носи сакото си на химическо чистене и освен това пуши по три кутии цигари, три пури и три лули на ден (за лулите използва неароматизиран, едронарязан моряшки тютюн). В следствие на това, когато размаха сакото си, тежката смрад на катран удря хората като чук и те припадат. За да изпълнява номера и без сако, той, в допълнение към цигарите, консумира големи количества чесън и домашно уиски и така успява да постигне ефекта и само с дъха си (махането с ръка е за да улесни разпространението на парите на по-далечна дистанция).
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » чет фев 02, 2012 8:54 pm

Gloria
Потребител

Мнениеот Gloria » чет фев 02, 2012 9:06 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » чет фев 02, 2012 9:39 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет фев 02, 2012 10:50 pm

Иване, хубаво е че имаш мнение, но щом се позоваваш на Писанията, седни прочети 1то послание на Йоан. Ще разбереш повече за антихристите. Има много антихристи, но ще дойде един ден в който ще се изяви антихристЪТ и ще бъде погубен. Иначе антихрист е всеки който се превъзнася и прави на бог, и е против Бога, независимо че се прави на светъл ангел, с делата си отрича Бога. Такъв е и Бени Хин.
А относно тези оправдания че некой си бил малко по- обладан и то заради първородния грях и тн., няма малко и няма невинно обладавене, също няма и обладани од демони вярващи хора, винаги са неродени от Бога хора.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет фев 03, 2012 8:57 am

small axe, хайде да се върнеш малко и да прочетеш отново какво съм писал. Писал съм, че не ги оправдавам хората подложили се на тези неща. Не ги оневинявам.
Ей, това хората много избирателно четат ве .... Освен че имаш пропуски в съдържанието на понятията , които употребяваш не целесъобразно, но много и избирателно четеш. Твърде удобно ако е направено съзнателно. Не ме карай сам да си търся какво си искал да цитираш от посланията на Йоан. Направи си сам онова сакрално действие copy/paste на избрания от тебе стих и тогава ще го коментираме. Така аз да ти гадая мислите - няма да стане. Не съм гадател. Пък и да съм гадател, мое право си е да го потвърдя или отхвърля. Ти ще си изкажеш ясно и точно мисълта, така, че на кака Пенка и дядо Грую от близката паланка да им стане ясно. Пък мое право си е, да те контрирам както намеря за добре в моята си мисловна версия. Възползвай се от правото ти на свободна воля качествено и без недомлъвки да изразиш мисълта си. Иначе ми звучиш много така .... изобщо, като "загряваш по тъч линията" и никога не влизаш в играта на терена ... :wink: :D

-----------

ПП:
Имам една такава забележка - когато се регистрирах в този форум, ми беше направена забележка, че трябва да се регистрирам с името си. Няма проблем, но нека правилата са еднакви за всички. Обаче това small axe ми звучи малко обидно на фона на това, че съм си изписал името, пък ти си с безличното "малка секира" в превод. Така може да пишеш небивалици и като стане изтъркан или омаскарен този никнейм, да си измислиш някой друг евентуално. Не е много по християнски колега. Вместо да ме поучавате колко съм лош, оправете си първо никнеймите, а не да ми играете с фалшиви имена. От нещо се страхувате може би, а !? То и Петър като видя зор и рече : ... " Не Го познавам Този... " От тук да почнем с християнските норми, пък после ще видим колега по форум ... :wink: За името Христово доста бой съм изял и нямам основание да се срамувам както от Него така и от моето име,а ти small axe ....???

Върни се в “секти и култове”