Технология на екстрасенските “изцеления”

теми за общности от сектантски тип
mirqnin
Потребител

Re: Технология на екстрасенските “изцеления”

Мнениеот mirqnin » вт окт 09, 2012 10:32 am

По въпроса за хомеопатията.

Да започнем с последното изречение от статията от сайта на Мунчо.

"Менталното тяло, или психическото същество, изменят с действието на мисъл, оживена с волята на мага (т.е. магьосника, бел. пр.)”…"

Надявам се не мислите, че в "Боарон" работят магове и те активизират хомеопатичните лекарства? Малко става като оная реклама дето един мармот завива шоколад... Всичко се прави от машини, а машините доколкото ми е известно не могат да правят магий.

По-нататък.

"Що се касае за медицинския аспект, то аз тук съм длъжен да кажа, че аз не знам ни едно ОРГАНИЧЕСКО заболяване, което да са излекували с хомеопатия. Ни едно! "

Еми четете, говорете с хомеопати, които прилагат метода, те сигурно могат да кажат има ли няма ли... Аз не съм лекар и също не знам.

"Разбира се, “плацебо” не се явява окултен метод, но от този ефект на внушения и самовнушения могат да се ползват и окултистите. "

Окултистите могат да се ползват от каквито си поискат методи, но това не ги пави окултни. Окултистите със сигурност гледат телевизия и ползват електричество, но това не прави нито телевизията нито тока окултни.

"Така че, да се признават на хомеопатията някакви особени въздействия е неправомерно — този e на първо място ефекта и действието е основно психотерапевтично. "

Тук съм склонен да се съглася до някъде. Все пак клиничната практика, доколкото знам, показва съвсем различна ефективност при плацебо и при хомеопатия.

"И не е ли тревожно, че магьосниците признават хомеопатията за “свой” метод на лечение и считат, че в хомеопатията има въздействие на астралното ниво на човека — т.е. отново на духовно, чрез внушение и самовнушение, които се извършват на ниво не само в съзнанието, но основно чрез подсъзнанието."

Ако можеха магьосниците да си присвоят заслугите за първия полет до Луната, вярвайте ми щяха да го направят. Магьосниците могат да си интерпретират, колкото искат, но това не означава, че в твърденията им има нещо вярно. Ако по-продължително време гледате някоя от екстрасенските телевизии е много възможно да останете с впечатлението, че земята се върти само и единствено, защото мазния маг едикой си денонощно работи за това. Пълен шийт...

"Да вземем Ханеман, който е бил окултист, алхимик и масон, — той в основата на хомеопатията все пак е положил окултно въздействие. Хомеопатите считат, че целия секрет на въздействие на техните лекарства се състои в техниката на приготвяне на лекарствата, известна като АКТИВИЗАЦИЯ. Един от хомеопатите Кент пише: “Ние активизиране нашите лекарства, за да стигнем до простото вещество, т.е. до Божествената същност. По такъв начин, съгласно хомеопатията, действията на нейните лекарства се обясняват с тайни, Божествени свойства на веществата, които се откриват заедно с активизацията и имат често скрита духовна природа”. Както виждате, ние срещаме тук проявление именно на окултизма."

Какво е мислел, какво е смятал и какво е в действителност са мнооого различни неща. Същото мога да коментирам и за цитатите от “Практическа магия" паралели много - кой, какво казал, на какво напомня... айде.

По всяка вероятност хомеопатията въздейства на енергийно ниво. Това, че засега тези нива са слабо поучени от науката не означава, че са окултни. Как ли са гледали на електричеството през средновековието? Ако някой им беше светнал крушка с батерийка щяха ли да го изгорят на клада? Ами ако ги беше снимал, тогава душата ли им взема?

Най-важното - силно ме интересува има ли официална позиция на църквата в някоя държава относно хомеопатията?
Може ли да се поиска офизиално становище на Българската православна църква по въпроса за хомеопатията и използването й от православни християни?
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср окт 10, 2012 9:49 am

При магията правиш точно това и това е те така и така. Обикновено разреждат нещата 40 пъти да стане хомеопатия. А защо 40? Не може ли 39 или 41? Защо е така? Никой не казва. А отговора е лесен.

Има и друго. Тия неща струват буквално жълта стотинка. А дерат кожи с цените. Има много заинтересовани за: на труда лекото, на баницата мекото. Но не е луд, тоя де яде баницата (както се сещате).
mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » чет окт 11, 2012 10:21 am

Next написа:При магията правиш точно това и това е те така и така. Обикновено разреждат нещата 40 пъти да стане хомеопатия. А защо 40? Не може ли 39 или 41? Защо е така? Никой не казва. А отговора е лесен.

От къде реши, че трябва да се разрежда 40 пъти не знам. Разреждането е 1:100 и това е едно 1CH. После това 1CH се разрежда 1:100 и става 2CH. В момента най-използвани в практиката са 5СН, 9СН, 15СН, 30СН.

Ето и малко от Уикипедия, но формулите няма как да се видят в цитата затова давам и линка с цялата статия.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F

Хомеопатичните препарати се произвеждат чрез разреждане и динамизация (потенциране).

Разреждане. След като в контролирани условия се приготви изходната субстанция за хомеопатичния препарат - сок от съответната билка, химическа сол, лекарство, биологична субстанция, тя се разрежда серийно в дестилирана вода или в етилов спирт. Обикновено се разрежда няколко пъти в съотношение 1:100, което се означава на флакона с буквите "СН", което означава "центезимал по Ханеман". Еднократното разреждане в съотношение 1:100 е 1CH. След това от 1CH се взема малко разтвор (обикновено една капка) и се разрежда още веднъж с 99 части разтворител, т.е. в съотношение 1:100. Така се стига до разреждането 2CH. От 2CH се взема една част и се разрежда в 99 части разтворител - получава се 3СН, което е разреждане в съотношение 1:1 000 000. По този начин продължават серийни разреждания, наричани "титриране". Това титриране обикновено продължава до 30СН, но някои школи прилагат хомеопатични препарати, разредени по този начин 200, 1000 и повече пъти.

Някои хомеопати обясняват лечебния ефект на практически чистия разтворител чрез научно недоказаната[25][26][27][28] хипотеза за Памет на водата, т.е. че даден обем вода „помни“ свойствата на веществото, което е било разредено в него.[29][30].

Динамизация или потенциране е процес, при който в хода на разреждането, разтворът се разтръсква във вертикално направление. По този начин, според представите на хомеопатията, лекарствените ефекти на разтвора се усилват.

Френската фирма „Боарон” предлага препарати с разреждане (потенция) 5СН, 9СН, 12СН, 15СН и 30СН. Други школи (класическата хомеопатия) използват главно разреждания от 6CH, 30СН, 200СН, 1М (=1000СН), 10М (=10 000СН). Фирмата "Хелвет" произвежда ветеринарни хомеопатични средства. "В много европейски страни има дори асоциации на ветеринарните хирурзи, прилагащи хомеопатия. В Холандия например, около 10% от ветеринарните лекари са членове на подобна асоциация. Тези асоциации са обединени в Международна асоциация за ветеринарна хомеопатия" [31].

Next написа:Има и друго. Тия неща струват буквално жълта стотинка. А дерат кожи с цените. Има много заинтересовани за: на труда лекото, на баницата мекото. Но не е луд, тоя де яде баницата (както се сещате).

Тук за съжаление вероятно си прав. Меркантилността и използвачеството на фармацевтичните компании са пословични, но какво да се прави... Хубавото на хомеопатията е, че спестява на хората множеството негативни странични ефекти от обикновените лекарства. Уви все още тя не е достатъчно добре проучена и няма как да сме сугурни, че и тя няма някакви скрити странични ефекти. Опити за обясняване на действието й има колкото искаш, но всичко е в рамките на теорията.
Наистина би ми било интересно БПЦ да излезе с официално становище, но въпросът едва ли ще ги развълнува особено.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет окт 11, 2012 2:01 pm

До колкото съм в час, в началото над препарата се е чело нещо (молитви ли, баене ли - търсете в интернет).

Да видим сега дали действа само на тялото или и на душата.
Действителни случаи:

- Лекар казва на майка: сега детето може известно време да е буйно (да прави бели). Това с фантастично разреден препарат и лактоза за материята на хапчето - като как става?!?! Как от дете става малко дяволче (примерно казано)?

- Лекар дава хомеопатично на жена направила аборт. Да няма угризения на съвеста :!: Хомеопатичните не знам какъв процент са подействали (знам, че е имало ефект някакъв), но вече говорим за духовно действие на "лекарство". То "лекува" смъртен грях, какъвто е убийството на собственото дете :idea: :idea: Лекува угризенията на съвестта по-точно казано.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон мар 25, 2013 9:46 am

Дявола не пуска това което е захапал, дори и хората вече да ги няма.
А ако има последователи, то не е нужна голяма наблюдателност, да се види кой стои зад чудесата: Страшно! Духове се заселили в къщата на Ванга
"Хората се кълнат, че местността, в която се намират къщата и църквата на пророчицата Ванга, от доста време е център на необичайни явления. Хора все още се стичали на поклонение, а някои чували гласа на Ванга. Изворната вода в двора лекувала безплодие, безсъние и куп други неверни болести. Нощем пък над къщата се издигала тайнствена светлина и се чували различни гласове. Чували се и тайнствени гласове, стонове и плач.

Според легенда, която се носела сред местните, преди 58 години там паднал самолет. Той бил израелски с пътници на борда, но нашата отбрана го засекла като вражески, нямала сведения за полета и го свалила. Машината паднала и се разбила, а всички пътници, заедно с екипажа загинали. Ванга знаела за инцидента, но мълчала, защото не й позволявали да говори. Тя обаче си говорела с духовете на загиналите и ги успокоявала. Когато си заминала от този свят, душите на непогребаните останали самотни и нощем плачели за близките си.

Говори се и че духът на самата Ванга не намерил покой и често слизал на земята в Рупите и търсел хора, на които не успял да помогне приживе или такива, които все още търсят надежда от пророчицата. По свети празници духовете не плачели, а пеели и църквата в потайна доба се обагряла в хиляди малки светлинки. Според местните тогава се събирали душите на всички спасени от Ванга хора и танцували в знак на благодарност."
blt
Потребител

Мнениеот blt » пон май 13, 2013 11:40 am

Виждам че темата е малко старичка, но малко ще я съживя като добавя и аз един коментар.

Пиша в случая като човек който за съжаление си е имал взимане даване с "екстрасенс", да не кажа, бях абсолютно наясно със всичко, и само мога да кажа, бягайте надалече от тези дяволски същества. Навремето още млад и зелен има няма 18, когато си мислех че всичко което лети се яде, бях въвлечен в дружинката на привилегированите покрай една "екстрасенска", и само ще кажа че няма такъв ад.
На пръв поглед всичко изглежда розово, всеки отива при "екстрасенса-ясновидец" със някакви заболавания, до колко са наистина реални, доколко не, не искам да коментирам, но хванеше ли един човек не го пускаше, намираше ти куп други заболавания, даваше амолети за закрила, и какво ли още не, и ако имаше някакво изцеление то май беше психологическо, защото внушаваше че ти помага, а всъщност ти поробваше душата. Дори и някой осъзнал къде се намира, тя намираше начин да го върне, ако не тя, то другите от куп-а. Да не говориме за това, че държеше хората под страх и напрежение, малкото от "съгрешилите пред нея" бяха наказвани да и се молят, да им прости, заплашваше ги ако се махнат от нея, тя с Божията помощ ще им съсипе живота, защото тя била Божия пратеничка, и никой нямал право да се отнася така с нея.
Е разбира се, аз успях да се откъсна, но с цената на тормози, заплахи, и какво ли още не. Единственото което ми се случи, е че продължавам да съм жив.
А самата тя, имаше себе си за християнка, спазваща божиите закони, ходеше редовно на църква. Е много обичаше да ходи в Рупите, и се правеше че разговаря с Ванга, но това е друга тема.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пон май 13, 2013 8:59 pm

Next написа:При магията правиш точно това и това е те така и така. Обикновено разреждат нещата 40 пъти да стане хомеопатия. А защо 40? Не може ли 39 или 41? Защо е така? Никой не казва. А отговора е лесен.

И освен това хомеопатия не се пиела във вторник и събота. Питай ги защо, аз не исках да знам.
kandilce
Потребител

Мнениеот kandilce » съб юни 15, 2013 4:18 pm

Не знам къде точно да пиша за това, но ми направи впечатление, че в раздел Хомеопатия и алтернативна медицина на сайта бг мама е пълно с теми за врачки и ясновидци, за разваляне на магии, лечение с рейки, хомеопатия, просто ужас.
Ако се чувствате вдъхновени, може да се изказвате там, че да разводним малко това размътване на мозъци и да се усети, че в държавата има и християни:
http://www.bg-mamma.com/?board=62.0

За хомеопатията се разтърсих на английски. Ефектът или е плацебо или бяла магия. Четох нещо в смисъл, че веществото го няма, а само вибрацията му, понеже говорим за концентрация едно на милиард или по-малка. Направи ми впечатление изказването на лекар католик, 5 г. учила хомеопатия и накрая стигнала до извода, че е бяла магия:
http://www.jmanjackal.net/eng/enghomeo.htm

Значи аз лично се отказвам от хомеопатията. Нещо което действа с вибрации, с инструменти от тип махало за викане на духове не ми е по-вкуса.

А за екстрасенсите - навремето една приятелка уж на шега ме заведе (бях на 19). Въобще не вярвах в тези неща. Онази ме пита дали съм кръстена и дали съм яла или пила нещо в църква. Явно я беше страх от тези неща. Аз тогава нищо не разбирах, но онази ми изпи енергията, много зле се чувствах после. Но това ме накаря да търся, докато открих вярата.
В Youtube има един филм "Аз бях екстрасенс" от бивш екстрасенс, станала православна, нещо като изповед. Много е поучителен
Борис
Потребител

Мнениеот Борис » съб юни 15, 2013 4:23 pm

Говорейки за хомеопатия, вижте това (на английски):

http://www.youtube.com/watch?v=HMGIbOGu8q0

Чиста проба вещерство.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб юни 15, 2013 4:41 pm

Малка вметка: няма бяла или черна магия. Всичко е едно - Магия.
Демонично действие върху нещо или някого за сметка на душата (и здравето) на някого...

Благодаря за филма:
http://www.youtube.com/watch?v=GJrJBYPLAPk
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » нед юни 16, 2013 8:14 am

Браво, Некст! Отличен филм! Много поучителен, ако имаш още, казвай.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед юни 16, 2013 12:56 pm

Ника написа:Браво, Некст! Отличен филм! Много поучителен, ако имаш още, казвай.

Не, браво на този, който каза, че има такъв филм под слънцето и на тия, които са го снимали.
Иначе вие казвайте. Този филм е перфектно доказателство към книгата, която преведох: „ОТ КАКВО ИСКАТ ДА НИ “СПАСЯТ” НЛО, екстрасенсите, окултистите, маговете?”

Този филм е първия, от поредицата, която мисля да водя като статистика тук: Свидетелства, които потвърждават истинността на книгата!

Ако намеря нещо подобно "ще свиркам", но не всичко е за официално публикуване, на мен ми трябва най-доброто.
Борис
Потребител

Мнениеот Борис » нед юни 16, 2013 1:31 pm

Некст е прав, че магията е една и няма бяла и черна. Такива разширения на понятието карат любопитния да провери за какво иде реч и докато се е усетил, вече се е увлякъл в изучаването им. Оттам и влиянието на прочетеното върху него. Понякога най-добре е да останеш щастливо невеж по такива въпроси и да не си търсиш белята.
kandilce
Потребител

Мнениеот kandilce » нед юни 16, 2013 1:34 pm

Има един филм, който не говори за екстрасенсите, но една жена, преживяла клиническа смърт, споменава в един момент къде са наказани магове и окултисти в ада. Ще го намерите на сайта на Ловчанска епархия, раздел филми. Филмът се казва "Бях на гости на смъртта"

Точно така, всяка магия е зло, 'бялата' може временно да има привидно положителни резултати, а после разбира се си има зловещи последствия.

То е ясно от какво искат да ни спасят всички тези, от това да сме щастливи с Бога и да си спасим душите.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед юни 16, 2013 1:46 pm

Трябва да е този: Бях на гости на смъртта - документален филм

Да, жената, която се е върнала от оня свят се е занимавала и с магии. Препоръчително е да се види филма :!: :idea:

Върни се в “секти и култове”