Технология на екстрасенските “изцеления”

теми за общности от сектантски тип
mirqnin
Потребител

Re: Технология на екстрасенските “изцеления”

Мнениеот mirqnin » вт окт 09, 2012 10:32 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср окт 10, 2012 9:49 am

При магията правиш точно това и това е те така и така. Обикновено разреждат нещата 40 пъти да стане хомеопатия. А защо 40? Не може ли 39 или 41? Защо е така? Никой не казва. А отговора е лесен.

Има и друго. Тия неща струват буквално жълта стотинка. А дерат кожи с цените. Има много заинтересовани за: на труда лекото, на баницата мекото. Но не е луд, тоя де яде баницата (както се сещате).
mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » чет окт 11, 2012 10:21 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет окт 11, 2012 2:01 pm

До колкото съм в час, в началото над препарата се е чело нещо (молитви ли, баене ли - търсете в интернет).

Да видим сега дали действа само на тялото или и на душата.
Действителни случаи:

- Лекар казва на майка: сега детето може известно време да е буйно (да прави бели). Това с фантастично разреден препарат и лактоза за материята на хапчето - като как става?!?! Как от дете става малко дяволче (примерно казано)?

- Лекар дава хомеопатично на жена направила аборт. Да няма угризения на съвеста :!: Хомеопатичните не знам какъв процент са подействали (знам, че е имало ефект някакъв), но вече говорим за духовно действие на "лекарство". То "лекува" смъртен грях, какъвто е убийството на собственото дете :idea: :idea: Лекува угризенията на съвестта по-точно казано.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон мар 25, 2013 9:46 am

Дявола не пуска това което е захапал, дори и хората вече да ги няма.
А ако има последователи, то не е нужна голяма наблюдателност, да се види кой стои зад чудесата:
"Хората се кълнат, че местността, в която се намират къщата и църквата на пророчицата Ванга, от доста време е център на необичайни явления. Хора все още се стичали на поклонение, а някои чували гласа на Ванга. Изворната вода в двора лекувала безплодие, безсъние и куп други неверни болести. Нощем пък над къщата се издигала тайнствена светлина и се чували различни гласове. Чували се и тайнствени гласове, стонове и плач.

Според легенда, която се носела сред местните, преди 58 години там паднал самолет. Той бил израелски с пътници на борда, но нашата отбрана го засекла като вражески, нямала сведения за полета и го свалила. Машината паднала и се разбила, а всички пътници, заедно с екипажа загинали. Ванга знаела за инцидента, но мълчала, защото не й позволявали да говори. Тя обаче си говорела с духовете на загиналите и ги успокоявала. Когато си заминала от този свят, душите на непогребаните останали самотни и нощем плачели за близките си.

Говори се и че духът на самата Ванга не намерил покой и често слизал на земята в Рупите и търсел хора, на които не успял да помогне приживе или такива, които все още търсят надежда от пророчицата. По свети празници духовете не плачели, а пеели и църквата в потайна доба се обагряла в хиляди малки светлинки. Според местните тогава се събирали душите на всички спасени от Ванга хора и танцували в знак на благодарност."
blt
Потребител

Мнениеот blt » пон май 13, 2013 11:40 am

Виждам че темата е малко старичка, но малко ще я съживя като добавя и аз един коментар.

Пиша в случая като човек който за съжаление си е имал взимане даване с "екстрасенс", да не кажа, бях абсолютно наясно със всичко, и само мога да кажа, бягайте надалече от тези дяволски същества. Навремето още млад и зелен има няма 18, когато си мислех че всичко което лети се яде, бях въвлечен в дружинката на привилегированите покрай една "екстрасенска", и само ще кажа че няма такъв ад.
На пръв поглед всичко изглежда розово, всеки отива при "екстрасенса-ясновидец" със някакви заболавания, до колко са наистина реални, доколко не, не искам да коментирам, но хванеше ли един човек не го пускаше, намираше ти куп други заболавания, даваше амолети за закрила, и какво ли още не, и ако имаше някакво изцеление то май беше психологическо, защото внушаваше че ти помага, а всъщност ти поробваше душата. Дори и някой осъзнал къде се намира, тя намираше начин да го върне, ако не тя, то другите от куп-а. Да не говориме за това, че държеше хората под страх и напрежение, малкото от "съгрешилите пред нея" бяха наказвани да и се молят, да им прости, заплашваше ги ако се махнат от нея, тя с Божията помощ ще им съсипе живота, защото тя била Божия пратеничка, и никой нямал право да се отнася така с нея.
Е разбира се, аз успях да се откъсна, но с цената на тормози, заплахи, и какво ли още не. Единственото което ми се случи, е че продължавам да съм жив.
А самата тя, имаше себе си за християнка, спазваща божиите закони, ходеше редовно на църква. Е много обичаше да ходи в Рупите, и се правеше че разговаря с Ванга, но това е друга тема.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пон май 13, 2013 8:59 pm

kandilce
Потребител

Мнениеот kandilce » съб юни 15, 2013 4:18 pm

Не знам къде точно да пиша за това, но ми направи впечатление, че в раздел Хомеопатия и алтернативна медицина на сайта бг мама е пълно с теми за врачки и ясновидци, за разваляне на магии, лечение с рейки, хомеопатия, просто ужас.
Ако се чувствате вдъхновени, може да се изказвате там, че да разводним малко това размътване на мозъци и да се усети, че в държавата има и християни:
http://www.bg-mamma.com/?board=62.0

За хомеопатията се разтърсих на английски. Ефектът или е плацебо или бяла магия. Четох нещо в смисъл, че веществото го няма, а само вибрацията му, понеже говорим за концентрация едно на милиард или по-малка. Направи ми впечатление изказването на лекар католик, 5 г. учила хомеопатия и накрая стигнала до извода, че е бяла магия:
http://www.jmanjackal.net/eng/enghomeo.htm

Значи аз лично се отказвам от хомеопатията. Нещо което действа с вибрации, с инструменти от тип махало за викане на духове не ми е по-вкуса.

А за екстрасенсите - навремето една приятелка уж на шега ме заведе (бях на 19). Въобще не вярвах в тези неща. Онази ме пита дали съм кръстена и дали съм яла или пила нещо в църква. Явно я беше страх от тези неща. Аз тогава нищо не разбирах, но онази ми изпи енергията, много зле се чувствах после. Но това ме накаря да търся, докато открих вярата.
В Youtube има един филм "Аз бях екстрасенс" от бивш екстрасенс, станала православна, нещо като изповед. Много е поучителен
Борис
Потребител

Мнениеот Борис » съб юни 15, 2013 4:23 pm

Говорейки за хомеопатия, вижте това (на английски):

http://www.youtube.com/watch?v=HMGIbOGu8q0

Чиста проба вещерство.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб юни 15, 2013 4:41 pm

Малка вметка: няма бяла или черна магия. Всичко е едно - Магия.
Демонично действие върху нещо или някого за сметка на душата (и здравето) на някого...

Благодаря за филма:
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » нед юни 16, 2013 8:14 am

Браво, Некст! Отличен филм! Много поучителен, ако имаш още, казвай.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед юни 16, 2013 12:56 pm

Борис
Потребител

Мнениеот Борис » нед юни 16, 2013 1:31 pm

Некст е прав, че магията е една и няма бяла и черна. Такива разширения на понятието карат любопитния да провери за какво иде реч и докато се е усетил, вече се е увлякъл в изучаването им. Оттам и влиянието на прочетеното върху него. Понякога най-добре е да останеш щастливо невеж по такива въпроси и да не си търсиш белята.
kandilce
Потребител

Мнениеот kandilce » нед юни 16, 2013 1:34 pm

Има един филм, който не говори за екстрасенсите, но една жена, преживяла клиническа смърт, споменава в един момент къде са наказани магове и окултисти в ада. Ще го намерите на сайта на Ловчанска епархия, раздел филми. Филмът се казва "Бях на гости на смъртта"

Точно така, всяка магия е зло, 'бялата' може временно да има привидно положителни резултати, а после разбира се си има зловещи последствия.

То е ясно от какво искат да ни спасят всички тези, от това да сме щастливи с Бога и да си спасим душите.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед юни 16, 2013 1:46 pm

Трябва да е този:

Да, жената, която се е върнала от оня свят се е занимавала и с магии. Препоръчително е да се види филма :!: :idea:

Върни се в “секти и култове”