Идва ли Вълчи събор?

теми за общности от сектантски тип
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: Идва ли Вълчи събор?

Мнениеот Next » пон мар 31, 2014 8:31 pm

Ако някой има излишни пари, може да каже как продължава тази статия:
Вселенската патриаршия, масоните и Вартоломей I
Потребителски аватар
Михей
Потребител

Мнениеот Михей » пон сеп 22, 2014 7:05 pm

А митрополитите на кои църкви ще вземат участие,в смисъл Задграничната Църква ще вземе ли участие? Отделно РПЦ има много митрополити и архиепископи, Кирил ще избере 20 икуменисти и останалите остават без право на глас,което е неканонично.Мисля,че всеки епископ управляващ епархия трябва да участва.То така събора ще си бъде само от икуменисти другите ще си стоят по къщите.Моля някой да ми обясни??
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон сеп 22, 2014 7:35 pm

Кой ще ти обясни предварително какво се готви като отстъпление от св. Православие?

П.п. Имало е и такива, които когато разбрали какво иска да направи М. Метаксакис - въвеждането на новия стил - взели са си шапката и са си тръгнали... Няма кой предварително да ти каже официално - ще отстъпваме тук и тук.
Потребителски аватар
Михей
Потребител

Мнениеот Михей » пон сеп 22, 2014 7:47 pm

Изображение
Дано има някой,който да се опълчи на тези дивотии,но на снимката невиждам
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » ср мар 18, 2015 8:46 pm

Чува ли се докъде стигна сборището?
Нова
Потребител

Мнениеот Нова » вт фев 23, 2016 1:22 am

Съдейки по това писмо: http://dobrotoliubie.blogspot.bg/2016/0 ... st_73.html , сборището върви на много зле.

Аз друго исках да ви питам, скъпи братя и сестри- вярно ли е, че имало пророчество, че на вълчия събор щял да присъства и антихриста?

Ако е така искам да ви заостря вниманието върху един много малко известен факт, който и аз скоро научих, а той се отнася до това- къде се е дянало Дановото коляно, от което знаем кой се очаква да се пръкне:

http://balkanec.blog.bg/history/2010/10 ... ite.616051

Така, че ако пророчеството, за което ви питах по-горе е вярно, за грък се оглеждайте!
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт фев 23, 2016 9:14 am

Като цяло гърците са яфети и може да са дошли от гр. Яфа в Израел. Основан от самия Яфет.
Тук на Балканите всичко е мешано. Спартанците си пише да са семити. Но европейците са яфети, включая гърците - има църковни автори по въпроса (до колкото помня).

Св. Отци казват, че Антихриста (до колкото съм чел) ще дойде от Вавилон или някъде там наоколо. От коляното на Дан разбира се.
Нова
Потребител

Мнениеот Нова » вт фев 23, 2016 11:27 am

Все пак Ви моля да прочетете статията от линка, който съм дала. Смятам, че тезата, че данайците, които са част от формираната гръцка нация, са всъщност дановото коляно, е доста добре подплатена с исторически доказателства.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт фев 23, 2016 12:52 pm

Четох, но не висичко и с подробности. Нямам време за това, защото не е малко.
От прабългарите какво е останало? Личното местоимение за 1 л. ед. ч. - Аз. И още няколко думи. Основно е славянския език, въпреки неговата рядка разновидност. Управляващото племе може да е едно, но нацията като цяло я определя мнозинството.

В сайта има интересни неща, вероятно много истини. Не споря с него. Моята теза е за определящото мнозинство, а то, доколкото помня идва от 4-тия син на Яфет (ако не бъркам!). Което ще рече, че не са семити... и не са родственици с Антихриста.

П.п. Нещата в тая сфера са относителни. В Ливан правят ДНК анализи и установяват, че 20% са наследниците на древния Ливан. Сега повечето са с арабско ДНК. "Оригиналното" ДНК е от зъбът на някакъв древен цар ливански.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб мар 12, 2016 11:53 pm

Нова написа:Все пак Ви моля да прочетете статията от линка, който съм дала. Смятам, че тезата, че данайците, които са част от формираната гръцка нация, са всъщност дановото коляно, е доста добре подплатена с исторически доказателства.

Не четете интернет глупости. Данайците са една от големите племенни групи населявали днешна Гърция преди заселването й с предгръцки племена, дали началото на древните гърци. Данайците, заедно с ахейците, пеласгите и други племена започнали масово изселване от Гърция някъде към средата на 13 век пр.н.е. Не е известна причината. Едни казват, че били изтласкани от дорийските племена, други, че поради климатични промени напуснали днешна Гърция, а на техните места се заселили дорийците. Това изселване е познато като "нашествието на морските народи". Пеласгите се заселили в Палестина и това са филисминяните, а ахейците и данайците, известни от хетските надписи като "ахиява" и "данои", претърпели поражение в опитът си да завладеят Египет, но въпреки това се заселили там. Това станало преди "изходът на Мойсей".
Според легендата данайците били наследници на цар Данай, който идва от Египет, но това е станало поне 300 години преди Мойсей.
Нова
Потребител

Мнениеот Нова » пон юни 06, 2016 8:44 pm

Благодаря за информацията!

Върни се в “секти и култове”