Сатанисти !

теми за общности от сектантски тип
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Re: Сатанисти !

Мнениеот Gunev » вт дек 15, 2009 6:01 pm

Откъде знаеш, че Го няма? Аз не вярвам в Христос, Когото някъде Го има, някъде Го няма. Вярвам в Христос, Който обича всички хора и Когото Го има навсякъде, за всеки, който изпълнява заповедите Му, независимо, дали е чувал някога за Него или не.

Аз не казвам че Христос Го няма на изток, Кзвам че го няма в доктрините им. Не си Го поставят за цел.

Може и да греша, но така вярвам и не мога да си изкривя душата да кажа, че вярвам, че милиони хора -- хиндуисти, будисти и всякакви -- които се стремят към Бога, обичат ближните си и живеят праведен живот, въпреки това ще отидат не при Отца, а в ада заради това, че никой никога не им е прочел Евангелието.

Чакай малко... Никой не те е назначил за небесен регулировчик, че да определяш кой за ада кой не. Това ВЪОБЩЕ не влиза в твоите ангажименти. От теб се очаква да действаш на база това, което ти е дадено. За другите има Кой да се грижи. Не се притеснявай за тях. Ако си наистина загрижен, иди и им благовести. Другото са празни приказки.

"Никой не достига до Отца освен чрез Мене" -- ами аз не се смятам с нищо по-добър или по-достоен от някакви хора на другия край на света

Много разпространена заблуда е да се бърка християнството със система за развиване на добродетели. То е много повече от това. То е спасение и вечен живот. Иначе си има бол хуманистични учения, философии и религии. Трябва да разграничаваме нащата.
При положение че на теб ти е дадено "превъзходното", възползвай се от него в пълна сила и го раздай на тези около теб според възможностите си. Другото е Божа работа. Не се притеснявай, Той знае как да си я свърши добре :).
Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » вт дек 15, 2009 6:33 pm

Gunev написа:Чакай малко... Никой не те е назначил за небесен регулировчик, че да определяш кой за ада кой не. Това ВЪОБЩЕ не влиза в твоите ангажименти. От теб се очаква да действаш на база това, което ти е дадено. За другите има Кой да се грижи. Не се притеснявай за тях. Ако си наистина загрижен, иди и им благовести. Другото са празни приказки.
Васко, не четеш какво съм написал: аз не съм се загрижил за тези дето живеят праведен живот, защото и сам Христос е казал, че не е дошъл заради праведниците, а заради "изгубените овци". Нямам никакво намерение да ходя да благовестя на някакви хора, за които считам, че са много по-близо до Бога от мене. Аз за себе си съм загрижен... и за такива, които се лутат като мене или са дори още по-заблудени, но това е друга тема.

Изобщо това което си ми написал ми звучи някак си надменно; може така да ми се струва, а може и да е реакция на някаква агресия в моя предишен пост -- ти си прецени сам.

Тая дискусия до никъде няма да ни изведе... То и виж само какво е заглавието на темата: "Сатанисти!"

Тъй че аз спирам дотук.

Поздрави, Dadi
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт дек 15, 2009 6:42 pm

Dadi написа:Изобщо това което си ми написал ми звучи някак си надменно; може така да ми се струва, а може и да е реакция на някаква агресия в моя предишен пост -- ти си прецени сам.

Съжалявам че звучи надменно... Вложил съм цялата любов, която намирам в сърцето си с единствената цел колкото мога да ти помогна. Няма агресия нито в теб нито в мен. Погледни го от тази гледна точка. И смисъл в тези разговори има. Всеки вади от това което е натрупал. Ако не помогне, дано поне не навреди...
Благодат и мир от Господа !
Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » вт дек 15, 2009 7:04 pm

Да, аз също съм сигурен, че има голям смисъл от тези разговори, но мисля че този смисъл е максимален, когато човек знае и къде да спре. Аз усещам, че нашата дискусия отива към "догматичен спор", а както ти сам каза, за догмите спор не може да има, така че тази посока не е плодотворна.

Обаче има нещо друго, което живо ме интересува:
Gunev написа:Когато се занимавах с медитация се насочвах основно към Христос. Така обаче създавах предпоставки да "извикам" някой друг в голямото си желание да достигна определено "ниво". Правих го и поради липса на информация за огромното богатство от мистичен опит в Православието. Една празнина, която сега постепенно запълвам.
Искаш ли да опишеш нещо от твоя опит с тази медитация и особено това, което е било неудовлетворително за теб? Донякъде ми е странно, това, което пишеш, че въпреки че в медитацията си се "насочвал към Христос" всъщност си се отварял за влиянието на други сили. Мога да си представя какво имаш пред вид, но може би греша в представата си и затова бих се радвал да науча какво точно си практикувал и как.

Ако решиш да разкажеш за медитационния си опит, може би ще е по-добре в някоя от темите в раздел "Източни Религии", или дори да отвориш нова тема там?
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт дек 15, 2009 7:09 pm

Dadi написа:7. Не по-малко труден е праведният начин на живот, който се дефинира по един и същ начин в различните традиции -- честен, без лъжи и лицемерие, скромен и смирен, без излишества, без амбиции, без стремеж към удоволствия, без ненавист, ако не с любов то поне с уважение и търпимост към ближните, и т.н. Много просто и ясно, но колцина го осъществяват? Докато не стигнем до "вече не аз живея, а Христос живее в мене" (Гал 2.20), животът ни ще е греховен и неправеден... То и това се постига много просто -- отказваш се от живота си, това е всичко: "Който иска да спаси живота си, ще го загуби; който го загуби, ще го спаси." Това го пише във всичките четири Евангелия, общо шест пъти (Мат. 10:39, Мат. 16:25, Марк 8:35, Лука 9:24, Лука 17:33, Йоан 12:25) -- Колко просто и ясно! Независимо дали съм хиндуист, или будист, или християнин от мен се изисква едно и също: да се откажа от живота си... Направо ми се плаче като пиша за тия неща, затова спирам.[/color]

Много ми хареса ТОВА!... Направо е СУПЕР и не само това, А ЦЯЛОТО МНЕНИЕ!... Толкова много смисъл има!... Просто НЯМАМ ДУМИ!...
Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » вт дек 15, 2009 7:29 pm

zmianatz написа:Много ми хареса ТОВА!... Направо е СУПЕР и не само това, А ЦЯЛОТО МНЕНИЕ!... Толкова много смисъл има!... Просто НЯМАМ ДУМИ!...

Хмм... ами, радвам се, че ти харесва! И ти благодаря, че написа, че ти харесва!

От друга страна, малко се притеснявам, ако съм изразил някакви заблуждаващи твърдения, да не ги приемеш неусетно, без да искаш, само защото мнението като цяло ти харесва:)
dante_18
Потребител

Мнениеот dante_18 » пет яну 01, 2010 3:15 pm

Harun Yahya

Кървавото учение на дявола: сатанизъм

http://www.vbox7.com/play:3f656935

6. Сатаната е ваш враг. Затова го приемете като враг! Той призовава своите последователи, само за да станат обитатели на Пламъците.

36. А за неверниците е Огънят на Ада. Там не ще им бъде съдено да умрат, нито ще им бъде смекчено мъчението. Така наказваме всеки неверник.
37. И ще крещят там за помощ: “Господи наш, изведи ни, за да правим добро, а не онова, което сме правили!” А нима не ви дадохме достатъчно дълъг живот, за да се поучи през него, който иска да се поучи! И предупредителят дойде при вас. Затова вкусете [мъчението]! За угнетителите няма закрилник.
38. Аллах знае неведомото на небесата и на земята. Той знае съкровеното в сърцата.
39. Той е, Който ви стори наместници на земята. А който не вярва, неверието му е в негова вреда. Неверието на неверниците само увеличава омерзението у техния Господ. Неверието на неверниците само увеличава тяхната загуба.
40. Кажи: “Виждате ли онези, които съдружавате и зовете вместо Аллах? Посочете ми какво са сътворили на земята!” Или имат дял на небесата? Или им дадохме писание, та от него имат ясен довод? Не, угнетителите си обещават един другиму само измама.
41. Аллах държи небесата и земята да не се разрушат, а ако се рушат, никой не може да ги държи освен Него. Той е всеблаг, опрощаващ.
42. И се вричаха в Аллах с най-усърдните си клетви, че ако дойде при тях предупредител, непременно ще следват неговото напътствие повече от всяка друга общност. А когато дойде при тях [Мухаммед като] предупредител, това само увеличи тяхното отвращение,
43. от надменност на земята и лукавство в злината. Но злото лукавство поразява само онези, които го кроят. И нима чакат друго освен обичая спрямо предците? И не ще откриеш ти промяна в обичая на Аллах, и не ще откриеш отклоняване в обичая на Аллах.
44. И не ходят ли по земята, за да видят какъв бе краят на онези преди тях? А те бяха по-силни от тях. Нищо не възпира Аллах нито на небесата, нито на земята. Той е всезнаещ, всеможещ.
45. И ако Аллах наказваше хората за онова, което са заслужили, Той не би оставил на земята дори една твар. Ала Той ги забавя за определен срок. И щом срокът им дойде, Аллах и тогава ще е всезрящ за Своите раби.

(ТВОРЕЦА)
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет яну 01, 2010 3:36 pm

Професор Димитър Киров, много уважаван преподавател по нравствено богословие, ни беше дал една пригледна таблица за сектите и това до колко са се отдалечили от Благодатта. Всяка една се отдалечава все повече от Благодатта. Тези, които са най-отдолу, са само на крачка от сатанизма.

Иисус Христос
Апостолите
светите Отци
Православната църква
Католическата църква
протестанти - лутерани, калвинисти, англикани
сектантство - петдесетници, баптисти, адвентисти
свидетели на Йехова, сциентолози, мормони, дъновисти
сатанисти

Ако се чуди някой защо тук не присъстват такива като мюсюлмани, кабалисти и други, то е, защото те са толкоз далеч, че си представете 2 километра от тази таблица ... : LOL:
Последна промяна от Чехълче на пон яну 04, 2010 4:02 pm, променено общо 4 пъти.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет яну 01, 2010 4:31 pm

dante_18 написа:Harun Yahya

Кървавото учение на дявола: сатанизъм

http://www.vbox7.com/play:3f656935

(ТВОРЕЦА)

... Пак омазаха работата, като намесиха пентаграма с дявола... :lol:
Вярно е, че с него може да се призовава дявола, но той е къде, къде по-могъщ и свят символ...
Pravoslaven_Voin
Потребител

Мнениеот Pravoslaven_Voin » пет апр 23, 2010 11:41 pm

Ами, сатанисти... в България са разни пубертетчета. Мисля, че тук няма сериозна почва.
sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » пет авг 13, 2010 8:39 am

Да си чувал за сектата "Бафомет"? Казват, че там е събран елитът на обществото... Хора с пари, власт, слава, влияние във всяка област от живота. И много политици...
Нова
Потребител

Re: Re:

Мнениеот Нова » пон мар 28, 2011 8:30 pm

Aether написа:
aktex написа:Във всеки един век и във всяка една култура. Между 14 - 16 век магьосниците заедно с отреклите се от вярата организирали церемонии и се прекланяли пред дявола.

Не бъркай сатанизъм с магиьосници. Може да има магьосници сатанисти, но това не значи, че всички магьосници са сатанисти.

Например Св. Кирприян. Могъл е да прави и лошо и добро с магията си...

Извинявай, но говориш глупости! Прочети житието на Свети Киприян и ще разбереш в каква дълбока грешка си!
Потребителски аватар
Hatshepsut
Потребител

Мнениеот Hatshepsut » пет дек 09, 2011 4:31 pm

vasilev написа:SATANISM AND MODERN CULTURE
Скритите послания в музиката

Взривове от насилие и разврат протичат редом с изпълнението на дадена рок група, а също така и по време на прослушването на техните записи в дискотеки. Всичко това свидетелства за демоничната природа на тази музика. Така например в 1965г. на концерт на Битълс в САЩ са убити около 100 човека, а по време на концерта на групата Ху убитите са 11, а ранените 42 души. В Мелбърн по време на рок фестивал сериозни наранявания получават повече от 1000 души. През 1988г. по време на изпълнение на Гънс енд Роузис на фестивал в Донинктън са установени смъртни случаи, а през 1994г. подобни по време на изпълнение на групата Мотор Хед.

По информация на в-к “Шпигел” музикантите от направлението “дед метал” търсят връзка с неонацисти и опитват да направят обединение между сатанисти и фашисти – т.нар. “бяло армейско движение”. Освен видимото въздействие върху слушателите на изброените рок групи има информация за извършвана тайна обработка върху съзнанието на слушателите.

В течение на няколко десетилетия по данни на Ян Ван Хелзинг, въздействието се извършва чрез т.нар. “замаскирано обратно звучене”. Това се извършва по следния начин. По време на записа на изпълнявания рок на групата заедно с музиката предназначена за слушателя се записват и специални съобщения, но на по-висока чистота /ултразвук - аналогично на беззвучното изсвирване към кучето/ въобще чрез звуци които не могат да бъдат осъзнато възприети от ухото, но оказващи в същото време активно въздействие върху подсъзнанието на човека /т.нар. сублиматни съобщения/. В случая, когато мозъкът в продължителен период от време се подлага на подобно въздействие от същия този звуков сигнал в него протича биохимична реакция, аналогична на тази реакция произтичаща при употребата на морфин, т.нар. ендорфини /естествен морфин/.
Тази реакция произвежда двоен ефект: усещане на нещо приятно и активизиращо мозъчните процеси. При тази хипер активност на мозъка се възприемат по ясно подсъзнателните съобщения още повече когато те са резултат на един магьоснически ритуал и когато се превръщат в програма от действия за изпълнение.
При “маскираното обратно звучене” съобщенията се записват в обратна последователности в точно този вид се вмъкват в подсъзнанието. Те стават възможни за долавяне, когато музикалния запис се проиграва отзад напред и представляват нещо като думи написани отзад напред или като думи които могат да бъдат прочетени в огледален вид. Изследванията проведени в това направление показват, че подсъзнанието може да улови фраза произнесена отзад напред, а после да я разшифрова като съобщение, даже когато съобщението е изразено на непознат на аудиторията език.

Ето няколко характерни примери: групата Кис /KISS/ на английски думата има двойно значение, в случая се разшифрова като “Крале на служба при сатаната”.
Песен: Бог на гръмотевиците, Съобщение: “Дяволът сам той е бог”.

Мадона -
Песен: Наподобяваща дева, Съобщение: “Аз се трансформирам в грях”

Куин -
Песен: "Crazy Little Thing Called Love" Съобщение: “По дяволите библията, всичко което аз искам това е магията”

Полис -
Песен: Всичко което тя върши е вълшебство, Съобщение: “Силата е в злите”

Ролинг Стоунс -
Песен: Връх, Съобщение: “Аз те обичам, така говори дявола”

Принс -
Песен: Пурпурен дъжд, Съобщение: “Небесата е трябвало да бъдат взривени по-рано”

Битълс -
Песен: Революция №9, Съобщение: “Започни да пушиш марихуана и ме обърни срещу покойника” /тъй като сатанистите се страхуват от името на Христос, те го наричат покойника/.

Честно казано, не вярвам в написаното в този текст - нито в "скритите" послания на рок-музиката, нито в "маскираното обратно звучене".

Аз слушам такава музика от 1985 г. (вече повече от 25 години) и не съм забелязал никакви скрити ефекти; нито съм станал сатанист, нито наркоман, дори не пуша :)

Такива "скрити послания" не са и нужни, при положение, че има метъл групи, които директно пропагандират сатанизма в текстовете на песните си.

Моето мнение за сатанизма - категорично отхвърлям "вероизповедания", които допускат човешки жертвоприношения. Сатанизмът предвижда такива, затова моето отношение към него е отрицателно.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пет дек 09, 2011 5:18 pm

Hatshepsut написа:Аз слушам такава музика от 1985 г. (вече повече от 25 години) и не съм забелязал никакви скрити ефекти; нито съм станал сатанист, нито наркоман, дори не пуша :)

Напълно споделям подобна позиция, моето мнение е същото!

Hatshepsut написа:Такива "скрити послания" не са и нужни, при положение, че има метъл групи, които директно пропагандират сатанизма в текстовете на песните си.

Има всякакви рок групи, за незнаещите да кажем че има и групи които пеят християнски песни със рок звучене!
Има рок групи свирещи патриотични песни, отново във рок стил.

Гледайте, чуйте,
група Епизод -"О, Шипка!"
Автора на текста Трябва да го знае всеки , затова няма да го пиша.
http://www.youtube.com/watch?v=7AcKtcWfyiY

група Елит - "Зазорване"
Автор на текста е неизвестен български народен гений.
http://www.youtube.com/watch?v=XjyUmXO8oCs

Върни се в “секти и култове”