Форумна сектантска атака по св. Православие и Българщината

теми за общности от сектантски тип
Потребителски аватар
atila
Потребител

Форумна сектантска атака по св. Православие и Българщината

Мнениеот atila » съб ное 01, 2008 8:06 pm

Последна промяна от atila на съб ное 01, 2008 11:51 pm, променено общо 1 път.
ТодорК
Модератор

Re: Форумна сектантска атака по св. Православие и Българщина

Мнениеот ТодорК » съб ное 01, 2008 9:21 pm

Потребителски аватар
atila
Потребител

Re: Форумна сектантска атака по св. Православие и Българщина

Мнениеот atila » съб ное 01, 2008 9:37 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб ное 01, 2008 9:50 pm

Атила, защо си толкова войнствен? Няма нищо чудно, че не са те приели там, особено като носител на Истината. Не можем да се преборим със злото извън нас, поне не да го елиминираме, но можем да се постараем да го унищожим в нас и да кажем: Но във всичко това одържаме преголяма победа чрез Оногова, Който ни възлюби.
Потребителски аватар
atila
Потребител

Мнениеот atila » съб ное 01, 2008 11:42 pm

Последна промяна от atila на нед ное 02, 2008 12:12 am, променено общо 1 път.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед ное 02, 2008 12:06 am

Много е хубав подписът ти или с други думи: молил бих се сам аз да бъда отлъчен от Христа за братята си, мои сродници по плът :) Виж как всяко зло е за добро - баннали са те оттам и се появи тук. Аз също те поздравявам с добре дошъл :)
Потребителски аватар
atila
Потребител

Мнениеот atila » нед ное 02, 2008 12:14 am

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед ное 02, 2008 8:36 am

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед ное 02, 2008 9:19 am

Атила,
повечето форуми от този тип/като софтуер, общ вид и т.н./ са на адвентистите от седмият ден. Поддържат се с от пари от Америка и се ръководят от представители на съответната страна, имигрирал там. Обаче конкретният форум -Fellowship BG - е на отцепници от тази ерес. Както се казва ерес от ерес. Макар, че пишещите там изключително внимателно се стараята да не издадат какви са, правило за поведение на евангелистите, дори при повърхостен прочит прозират юдеействащите им стремления. Юдействащи са ги наричали преди, сега те се наричан "месианци". Една особено зла и богопротивна ерес, чието значение се крие в корените на протестантството, самото то богопротивно. И защото ТодорК ще се засегне, ще посоча само, че Кромуел е искал да въведе юдейството за официална религия на Англия. Когато дори най-приближените не се съгласили, въвел протестантството, което по естествен път трябвало до доведе след себе си приемането на юдейството. Не защото Кромуел смятал евреите за хора, а за да се разправи с католицизма. Има спор за историческата роля на евангелизма, някой смятат, че е път към господство на исляма, други връщане към юдейството. Даже имаше една среща/не точно конгрес или конференция/ на философи и историци от цял свят в Бразилия, където един български философ почти ме убеди, че е към юдейството, аз поддържах, че е към исляма.

За тези шарлатани и богоборци "месианците" ще пиша отделно, защото в Америките се разпространяват бързо, а и тук вече има техни шайки.

Ако това ще те успокои форумът за който пишеш е със затихващи функции. Именно защото модераторите там се изявяват като месии. Те даже прогониха едно болно момиче - петдесятничка, така и не разбрах защо. Твоята съдба е споделена и от почти всички по-изявени евангелистки проповедници, появили се там, но с различни от месианските възгледи. Между другото е много полезно следенето на евангелистките форуми. Тук някой ни зарибяват, че имало евангелистка църква, но като им отвориш форумите ще видиш, че са готови да се избият един друт. И парадокса е, че като се хванат за гушите винаги се позововат като неоспорим авторитет на Православната Църква, поне тези в Южна Америка.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » нед ное 02, 2008 4:33 pm

who am i

Мнениеот who am i » нед ное 02, 2008 7:35 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед ное 02, 2008 9:07 pm

Прав си, трябва православните да си слагаме никове от рода на: Кръст, Икона, Литургия, Парастас, Антифон, а защо не и Тамян, плюс това в календарчето има стотици светци, ще стигнат за няколко форума като този. Не разбирам само как може да те съблазни някой, на когото по никакъв начин не би могъл да подражаваш, най-малкото защото няма хуни наоколо? Признавам обаче, че съм недовидяла някои неща, а вероятно и в момента недовиждам и благодаря за хубавите цитати :)
who am i

Мнениеот who am i » нед ное 02, 2008 9:22 pm

Да, а пък аз благодаря за подигравката, Венче, ти, с този си пост, ми доказа, че нямам място тука, и че само преча, защото явно в мен си е проблема и аз не разбирам вас, нито вие мене, затова ще си доизтрия мненията докрай да не дразнят!
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » нед ное 02, 2008 9:40 pm

Пламене, изтрий ми мненията, че имам проблем с триенето, от 20-30 опита в последните минути успях да си изтрия само 2-3 мнения, хр-то ми е за преинстал и проблема е в моя компютър, затова те моля като админ да ме изтриеш, моля те, наистина, че ми писна.

П.С. whoami, who am i, nobody - това са никовете, с които съм писал, по ип-то си личи, трий сичко наред ;)
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед ное 02, 2008 9:48 pm

Позна, не разбирам и едва ли някога ще разбера защо си триеш мненията. Да ти кажа недей - ще го направиш напук, затова - прави, каквото ти каже съвестта.

Върни се в “секти и култове”