Форумна сектантска атака по св. Православие и Българщината

теми за общности от сектантски тип
who am i

Мнениеот who am i » нед ное 02, 2008 9:49 pm

Заради тебе ги трия :idea:
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед ное 02, 2008 9:52 pm

Трогната съм от вниманието.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » нед ное 02, 2008 9:56 pm

Гост

Мнениеот Гост » нед ное 02, 2008 11:18 pm

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » нед ное 02, 2008 11:34 pm

Последна промяна от Мария на нед ное 02, 2008 11:55 pm, променено общо 1 път.
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » нед ное 02, 2008 11:55 pm

Гост

Мнениеот Гост » пон ное 03, 2008 12:32 am

Мога ли да помоля! все пак нека да се придържаме към същноста на темата, а не да обсъждаме кои какъв аватар си е сложил. Защото добре! няма проблеми, ще си махна аватара, ще си сменя името на акаунта, и след това по добри ли ще станем? или какво трябва да очакваме да се случи след това. Да, аз за самият себе си го казвам! за казаните думи аз си нося отговорноста пред страшният съд, а не някои друг. Да харесвам този хунски вожд, които е разклатил инак непоклатимата езическа римска империя, която не знам защо се пропуска съвсем умишленно, но са горили, разпъвали на кръст, хвърляли на диви зверове последователи на ГОСПОД ИИСУС ХРИСТОС само за това че са вярващи в Христа. Е да, знам, Божият промисъл е бил такъв, но нима не допускате че Божият промисъл може да бъде и друг. Просто едно нещо което не е угодно на БОГ, просто не го допуска да се случи на земята братя и сестри, а за да е допуснал да съществува такъв човек на име Атила и да е вършил тези неща, ами значи е имал пак нещо в предвид БОГ. Защо винаги искаме да се налагаме над Божественният всемогъщ промисъл? а не се смиряваме нежели изкушенията. Да, до известна степен нарочно се регистрирах така, мислех по друг начин да се регистрирам но не го сторих. Защото искам по този начин, истинските Православни събратя и сестри, да обърнат повече внимание на духовното от колкото на плътското, но явно съм сгрешил в преценката си. Ами и аз съм човек и аз греша. Това винаги ми е било проблем от другите хора. От мен се изисква да съм идеален, а аз на другите недостатаците да не ги изобщо забелязвам. Аз само казвам! няма идеални хора на тази земя. Единственните идеални хора са били ГОСПОД ИИСУС ХРИСТОС и неговата божественна пресвята майка, ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА. Преди и след тях е нямало и няма да има идеални хора. Ако иска администратора да ме ограничи за това как съм се бил писал, ами нека да го направи. Не ми е за пръв, няма да ми бъде и за последен да ми налагат банн. Така че, просто ми се иска ако можем да се придържаме към същноста на темата...
Потребителски аватар
atila
Потребител

Мнениеот atila » пон ное 03, 2008 12:34 am

Мога ли да помоля! все пак нека да се придържаме към същноста на темата, а не да обсъждаме кои какъв аватар си е сложил. Защото добре! няма проблеми, ще си махна аватара, ще си сменя името на акаунта, и след това по добри ли ще станем? или какво трябва да очакваме да се случи след това. Да, аз за самият себе си го казвам! за казаните думи аз си нося отговорноста пред страшният съд, а не някои друг. Да харесвам този хунски вожд, които е разклатил инак непоклатимата езическа римска империя, която не знам защо се пропуска съвсем умишленно, но са горили, разпъвали на кръст, хвърляли на диви зверове последователи на ГОСПОД ИИСУС ХРИСТОС само за това че са вярващи в Христа. Е да, знам, Божият промисъл е бил такъв, но нима не допускате че Божият промисъл може да бъде и друг. Просто едно нещо което не е угодно на БОГ, просто не го допуска да се случи на земята братя и сестри, а за да е допуснал да съществува такъв човек на име Атила и да е вършил тези неща, ами значи е имал пак нещо в предвид БОГ. Защо винаги искаме да се налагаме над Божественният всемогъщ промисъл? а не се смиряваме нежели изкушенията. Да, до известна степен нарочно се регистрирах така, мислех по друг начин да се регистрирам но не го сторих. Защото искам по този начин, истинските Православни събратя и сестри, да обърнат повече внимание на духовното от колкото на плътското, но явно съм сгрешил в преценката си. Ами и аз съм човек и аз греша. Това винаги ми е било проблем от другите хора. От мен се изисква да съм идеален, а аз на другите недостатаците да не ги изобщо забелязвам. Аз само казвам! няма идеални хора на тази земя. Единственните идеални хора са били ГОСПОД ИИСУС ХРИСТОС и неговата божественна пресвята майка, ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА. Преди и след тях е нямало и няма да има идеални хора. Ако иска администратора да ме ограничи за това как съм се бил писал, ами нека да го направи. Не ми е за пръв, няма да ми бъде и за последен да ми налагат банн. Така че, просто ми се иска ако можем да се придържаме към същноста на темата...
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » пон ное 03, 2008 12:54 am

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пон ное 03, 2008 8:47 am

Ще си позволя да цитирам едно увещание на св. ап. Павел по въпроса:

Ефесяни 4
1. И тъй, аз, окованик за Господа, моля ви да постъпвате достойно за званието, за което сте призвани,
2. с всяко смиреномъдрие, кротост и великодушие, като се търпите един други с любов
3. и залягате да запазвате единството на духа чрез връзките на мира.

и едно предупреждение:

Галатяни 5
14. Защото целият закон се изпълнява в една дума, именно в: възлюби ближния си като себе си.
15. Ако пък един други се гризете и се ядете, пазете се да се не изтребите един други.

Наистина доста се нажежи обстановката тук, за което и аз имам дял и още веднъж се извинявам

По темата - отново моля да приемеш моите извинения(не че имам нещо общо със случая, но да кажем че и аз като неправославен християнин се броя в очите на православните за един от тях) и, ако и да считаш че си бил онеправдан, да простиш. Защото свидетелствам за тях, че не от злоба или нетолерантност са измислили тези правила, а от желанието си да угодят на Бога.

Поздрави :)
Гост

Мнениеот Гост » вт ное 04, 2008 2:21 am

Потребителски аватар
atila
Потребител

Мнениеот atila » вт ное 04, 2008 2:24 am

Молекула

Мнениеот Молекула » ср ное 05, 2008 10:16 pm

Бай Иван
Потребител

Мнениеот Бай Иван » чет ное 06, 2008 6:56 pm

Да си сменим аватирите, да си сменим дрехите, да си подменим физиономиите, да се откажем от мислите си и т.н. Това ли е целта? Не, не мисля! Просто сме тук заради нашата обща вяра и не мисля, че един аватар или символика би попречила на дискусията. Атила е стойностен човек, когото ценя. Всички ние имаме слабости и положителни страни, но едно нещо ни обединява, за да пишем тук.
whoami
Потребител

Свети Николай Велимирович Сръбски

Мнениеот whoami » пон ное 24, 2008 3:30 pm

Мога ли аз да отбранявам Божията Правда, ако Бог не я вземе сам под своя защита? Мога ли аз да докажа Бог на безбожниците, ако Той се крие? Мога ли аз да го умилостивя към Неговите синове, ако Бог е равнодушен към неволите им?

Как ще види Бог в моите думи онзи, който не може да го види в природата и в живота?

Как едва доловимите човешки думи ще убедят някого, когото гръмотевиците не са в състояние да убедят?

Моите думи нямат крила, за да могат да въздигнат към Бога всички паднали и изпаднали от Бога; нито моите думи имат огън, за да сгреят охладнелите сърца на децата към техния Отец. Моите думи са нищо, ако не са слабо ехо и неразбираемо повторение на онова, което Бог със Своя мощен език говори.

Не мълчи Бог, братя, но говори по-гласно от всички бури и гръмотевици! Бог не напуска правдата, но като я изпраща на страдание, полека я изкачва на престол.

Бог не зависи от ничия добра воля, но прави всички зависими от своята добра воля. Окаян би бил Бог, който би зависел от адвокатската защита на един смъртен човек. Не излизам пред вас, за да защитавам Онзи, чиято защита аз търся ден и нощ. Не излизам аз, жалкият набожник, да търся от вас – набожниците – подкрепа за Бог и за Божиите работи. Не; напротив, излизам с предложение, с молба, наистина с молба, всички ние да потърсим подкрепа за себе си и за своите работи у Бог, единствено у Бог. Това не е заради Бог, но заради нас. И повтарям: това не е заради Бог, но заради нас самите.

Защото Бог е еднакво велик, независимо дали Го величаем, или принизяваме. Бог ще бъде светъл, колкото и мрак да хвърляме върху името Му. Бог ще съществува дори и цялата земя чрез устите на всички свои твари и чрез всички вулканични кратери екне: няма те, Боже! Ще същестува Бог светъл и велик, както и днес, дори когато слънчевите лъчи напразно ще търсят и един жив човек на земята, и когато, макар че е място за живи, ще милват само гробове на мъртъвци.

Върни се в “секти и култове”